Ogłoszenie z Broken Ranks, na które czekaliście. Obecnie pracujemy nad… Cz. 221

Dobre wieści często uderzają znienacka: przygotowaliśmy dla Was broken-ranksową niespodziankę. Sprawdźcie co planujemy, co piszczy w pracowni Broken Ranks oraz jakie będą kolejne kroki. 

Oficjalna strona Broken Ranks

Działamy na każdym polu i zajęliśmy się również stroną WWW (https://brokenranks.com). Między innymi rozbudowaliśmy ją o podstronę z newsami. Na niej znajdziecie wpisy zawierające istotne informacje, smaczki, raporty z prac oraz plany związane z tytułem. Można powiedzieć, że z czasem dział ten będzie pełnił również rolę obecnego bloga. Chcemy, żebyście mieli dostęp do wszystkich aktualności w jednym miejscu, co na pewno będzie znacznie wygodniejsze.

Co bardziej spostrzegawczy zauważyli na screenie, że dodaliśmy podstronę FAQ. W nim udostępniliśmy odpowiedzi na najbardziej palące i najczęściej przesyłane pytania. Mamy nadzieję, że pomoże nowym graczom zrozumieć na czym polega rozgrywka, a przy okazji w wielu kwestiach zaspokoi ciekawość naszych weteranów. Nie wszyscy śledzą na bieżąco kanały social media, więc zebranie wszystkiego w jedno miejsce na pewno się przyda. Oczywiście zależnie od potrzeb, FAQ będzie aktualizowane. Jeżeli uważacie, że czegoś jeszcze brakuje w broken-ranksowym FAQ, to śmiało dajcie znać w komentarzach. Być może dzięki temu pomożecie mniej zorientowanym kolegom i koleżankom 🙂

Ponadto, jeśli w naszej społeczności mamy osoby zajmujące się tworzeniem contentu na Youtube czy Twitchu i zainteresowane Broken Ranksem, to zapraszamy do kontaktu na mail [email protected]  Prosimy jednak o cierpliwość – dostajemy sporo wiadomości, więc możemy odpowiadać z opóźnieniem.

Broken Ranks – dalsze kroki

Od ostatnich otwartych testów minęło już trochę czasu, więc to dobry moment, aby porozmawiać o tym, co nas czeka. Wiemy, że wielu z Was coraz bardziej zachodzi w głowę kiedy będzie kolejna okazja, żeby zagłębić się w świat Broken Ranks… Odpowiedź brzmi: już niebawem!

Nie, nie będzie kolejnej Open Bety. 😉 Niejednokrotnie podkreślaliśmy, że otwarte testy były kamieniem milowym na drodze do premiery. I wiecie co? Ona wreszcie nadchodzi!

Z dumą i sporą dozą ekscytacji ogłaszamy, że czas Waszego oczekiwania zbliża się ku końcowi. Już w styczniu 2022 roku odpalamy serwery Broken Ranks i zakosztujecie prawdziwej przygody.

Raz jeszcze dziękujemy za cierpliwość, masę pozytywnych słów, a także aktywność podczas testów, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dołożyliście swoją cegiełkę i po części dzięki Wam znajdujemy się tu, gdzie jesteśmy.

Końcówka roku była dość ciasna, jeśli chodzi o premiery na rynku MMORPG, więc zdecydowaliśmy się na styczeń. Dokładna data, co do dnia, zostanie jeszcze podana, więc śledźcie kanały social media i stronę główną. A tymczasem, zapraszamy do obejrzenia filmiku zwiastującego ogłoszenie miesiąca premiery:

Praca nad Broken Ranks wre

Data premiery była zależna w dużej mierze od przebiegu drugiej Open Bety. Jak już pisaliśmy na ostatnim blogu, przebiegła bardzo spokojnie. Przygotowane zawczasu hektolitry kawy, zgrzewki energetyków i zapasy jedzenia okazały się niepotrzebne. 😉 Serwery były stabilne, a błędy pojawiały się dość rzadko. Najgorszy scenariusz się nie sprawdził, więc możemy dopinać to, co chcemy mieć skończone do premiery i już niedługo oddać w Wasze ręce tak długo wyczekiwany Broken Ranks.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o rzeczach, nad którymi prace zawiesiliśmy i przełożyliśmy na później. Sprawa dotyczy głównie kilku instancji: Valdaroga, Marionetki, Ducha Zamku i Aqua Regisa. Decyzja o ich losie nie uległa zmianie – na premierę nie będą dostępne. Chcemy Was jednak uspokoić – te instancje to pierwsza rzecz, na której skupimy się po premierze i mamy nadzieję, że nie zdążycie mocno odczuć ich braku zanim powrócą w odświeżonej formie. 😉

Jednocześnie pojawi się sporo zmian, które wpłyną na całą rozgrywkę. Wiele z nich mogliście zobaczyć, jeśli uczestniczyliście w betach. Nowy interfejs z większą ilością funkcji dostępnych z głównego okna, odświeżona lub całkiem nowa grafika, szybsze i ładniejsze animacje i efekty, ograniczenie ilości kliknięć koniecznych do zagadania z NPC, jasne oznaczanie agresywności mobów i możliwość dokładnego sprawdzenia zasięgu, z którego łapią oraz wiele innych większych i mniejszych zmian, które wpłyną na nowy komfort gry. Do tego cały świat, od Trentis po Beirn, został przejrzany i będzie zrebalansowany pod kątem sprzętu, mobów, nagród z questów i zleceń. Zapewne wielu z Was ucieszy informacja, że wraz z premierą zostanie zliftingowany również system ulepszania, a co za tym idzie – craftingu flasz. Tak, już nie będzie trzeba polować na Rizurula, żeby zrobić wf wiedzy ;), ale nie tylko pod kątem przepisów zajdą zmiany, o czym przekonacie się już niedługo.

Jednak największą nowością będzie już wspomniana przez nas na jednym z blogów (część 207) wyszukiwarka drużyn. Uznaliśmy, że ze wszystkich większych funkcjonalności, ta jest najważniejsza i konieczna do wdrożenia na premierę – w końcu gramy w MMORPG, gdzie podstawą jest łączenie się w drużynę. Chcemy więc to ułatwić. Dzięki wyszukiwarce skróci się czas szukania slota. Nie będzie trzeba już wisieć na czacie, żeby znaleźć party. Mamy na widoku więcej różnego rodzaju usprawnień i dodatków. Ale postanowiliśmy rozwijać je już w update’ach, żebyście wraz z nimi mogli się cieszyć nowymi funkcjonalnościami, które systematycznie będą dodawane.

Między innymi pracujemy nad nowymi skinami. Jak podoba wam się poniższa próbka?

Wracając do wyszukiwarki i jej funkcjonalności – chcemy, żeby była jak najprostsza w obsłudze, zwłaszcza na początkowym etapie gry. Bardziej skomplikowane, zaawansowane opcje pojawią się wraz z poziomem postaci.

 • wyszukiwarka będzie podzielona na trzy kategorie, w których będzie można zarówno zakładać drużynę, jak i szukać przydzielenia do już istniejącej:
 1. instancje – będzie służyć do szukania wyprawy na bossa, zarówno na konkretnego, jak i na kilka wybranych, które będzie można wybrać z listy;
 2. zaawansowane – w tej kategorii będzie można zaznaczyć konkretne warunki wyprawy, które pozwolą np. stworzyć drużynę opartą na wskazanych profesjach;
 3. inne – ta kategoria będzie służyła do wszystkich pozostałych aktywności niezwiązanych z instancjami bossowymi, takich jak np. szukanie drużyny na exp na zwykłych mobkach, kogoś do pomocy w queście lub slota na event;
 • dostępne będzie zarówno wyszukiwanie losowe, jak i (na późniejszym etapie gry) wyszukiwanie po konkretnej profesji i poziomie;
 • w przypadku wypraw na bossy będzie dostępna opcja teleportu z zielonych pól znajdujących się w otwartych krainach w okolice instancji – miejsca teleportów będą umieszczone w taki sposób, by nie można było ominąć pól, które z założenia mają być problematyczne (czyli np. teleport pod Moranę zostanie umieszczony w Beirn, a nie na Stoku);
 • po dołączeniu do drużyny zostanie udostępniony czat, na którym będzie można kontaktować się z członkami drużyny, fizycznie nie będąc jeszcze z nimi w drużynie
 • będzie dostępna opcja dodania kogoś do blacklisty, by wyszukiwarka nie mogła połączyć w drużynę graczy, którzy nie chcą ze sobą chodzić na wyprawy;
 • w celu ograniczenia nadużyć (np. traktowania wyszukiwarki jak teleportu) możliwe, że zostaną wprowadzone zabezpieczenia, takie jak np. cooldown po skasowaniu ogłoszenia.

2D

Update, który wgraliśmy ostatnio, był zarazem ostatnią większą aktualizacją w 2D. Nie znaczy to jednak, że jakieś pomniejsze poprawki nie będą się pojawić. W związku z premierą Broken Ranks niektórzy z Was zastanawiają się, co dalej z obecną wersją. Część informacji znajdziecie w naszym nowym FAQ. Za jakiś czas podamy pewnie więcej szczegółów, więc jeżeli macie jakieś pytania, to śmiało.

Korzystając z okazji, przypominamy, że 11.11.2021 na serwerach pojawi się Hetman Nawałnica z biało-czerwonymi flagami oraz skrzydłami. O godzinie 12:00 stanie w Beirn, Trentis i pod Kemenak, zaś 18.11. o godzinie 12:00 ruszy w dalszą drogę. Ekwipunek od Hetmana zniknie z postaci po miesiącu (licząc od 11.11.2021).

Zapraszamy też na poeventowy zwiększony resp platynowych skrzyń, który potrwa od 3.11.2021 (godz. 15:00) do 7.11.2021 (godz. 22:00). Życzymy dobrej zabawy!

94 thoughts on “Ogłoszenie z Broken Ranks, na które czekaliście. Obecnie pracujemy nad… Cz. 221

 1. A pomyśleliście może co się stanie z ekonomią serwerów starszych po otwarciu nowego? Chcecie przekonać się co o Was gracze sądzą to zapraszam na serwery a nie sami siebie chwalicie. 😀

   • Niektórzy nie widzą totalnie analogii do HC. HC było na koniec podtrzymywane sztucznie przy pomocy eventów. Teraz zobaczcie jaki macie loot z eventu halloweenowego i o co płaczecie na forum (nagrody i eventy).

    Przeciez stare serwery już czekają na wymarcie. Forma w której zostaly stworzone absolutnie zniechęca nowych graczy do tworzenia kont na starym serwerze, nie ma dla nich ratunku, nawet jesli zmienia zasady gry pod TBR i tam sie ekonomia nie rozwali tak szybko jak na starych serwerach to przeciez jest milion innych powodów dlaczego to nie zadziala na starych xD

    • Szkoda ze jeszcze nie tak dawno jakiś Lolek (przypuszczam że Lolek wchodzący do beirn) płakał tu na blogu że rary z morany i tarula są za drogie i że kogoś powaliło żeby dawać 800kk za klate czy za czapkę 500kk i że klata powinna kosztować 200kk a czapka 50kk, tak samo będzie na nowych serwach, wszyscy nowi gracze będą płakać jak będą musieli dać za jeroszki 1,5kk albo i więcej i będą znów płakać na wszystko co się da że drogo i ale jak to. Jak dla mnie sami nowi gracze wymusili taka sytuację niż że ktoś zniżył cenę specjalnie że nic nie jest warte ale cóż. Tak samo szkoda ze autor wpisu nie wspomni ile dziady już istnieją, bo to był event nie wspomagający ekonomię tylko żeby coś się działo bo ekonomia wtedy była okej, rozumiem narzekać na ev miko co oni zrobili bo sam w testerce pisałem że to przesada ale cóż, twórcy stwierdzili ze maja wywalone na to 🙂 tak czy siak jak ktoś uważa że z ev dziadów ego zarobił kokosy to jest w błędzie bo to wszystko będzie przeklinane w tydzień xD

     • Nie mówiąc o braku spojrzenia że gra się nie rozwijała 10 lat i dziwota że jest pełno rarow xD

     • Nie chodzi o to ze eventy istnieja, a chodzi o nagrody. Obecnie oczekiwanie mainstreamu h lvla to eventy regulujace rynek pod ich gre.

     • No a nagrody były takie od zawsze więc? 🙂 dlatego ponawiam pytanie ile lat już ev dziady istnieje xd

  • a co ma sie stac nadchodzi nowe, stare idzie w zapomnienie, bedzie server ,,stary3d” ale to jak ze spoleczenstwem nie rodza sie dzieci spoleczenstwo wymiera, tak samo server, focus powinien być w 100% na uartakyjnianiu gry pod progres nowych serverów. coś się kończy, a coś zaczyna

 2. #Buff osy druida. To miała być umiejętność wspomagającą druida na mind lvl a nie zabawka dla hlvl do okazyjnego wrzucenia. Zwiększyć dmg bazowy i zmniejszyć stacki. Albo zwiększyć celność bo tragedia z tą umką.

   • Oski to z początku debuf
    To nie jest nowe uderzenie aczkolwiek i tak sporo już biją ze względu na obrażenia bierne , stacki itd Dr miał tylko uderzenie do bicia teraz ma alternatywę , którą są oski . Przy okazji może robić dmg z innej strefy . Następnie dr może dobijać moby lub tez w pvp zadać ataki jako pierwszy . Znam sporo dr i większość dr uważa zmiany na lepsze . Płakanie dr jest bezsensowne to dalej profa , która może solowac bossy , których inni nie mogą i to dalej profa , która wygrywa zazwyczaj pvp i turnieje .

    • Ta oski są zajebiste. Szkoda tylko, że na 140 lvlu z eq endgame a tak to znajdź mi jednego druida który na początku gry bu je dał wyżej niż 1. Nie widzę problemu żeby zwiększyć bazowy dmg kosztem biernego.

     • No jak już zepsuli korzenie to przynajmniej te osy mogły by ratować tyłek nowym druidom a nie być tylko jak to ktoś wspomniał zabawką do okazyjnego wrzucenia na endgame

     • Kamień ma przynajmniej +50% szansy trafienia, kosztuje ponad 3x mniej zasobów i nie ma chorych dymków co chwilę. Gdyby wzór do niego był liczony z mocy o wiedzy wolał bym bić takim kamieniem niż tymi osami o niskim dmg i jeszcze niższą szansą trafienia.

   • Bycie bez wad a bycie inwalidą w grze solo to dwie różne rzeczy. Skoro gracze widzą, że nowe osy nie załatwiają problemu bo sat za słabe a nowe korzenie jeszcze bardziej pogrążyły druida to mówią o tym otwarcie

    • To fajny inwalida który soluje bossy które inne profesje nie potrafią. Żyjcie dalej w bańce że jesteście najbardziej poszkodowani.

     • Takie same bossy ci wysoluje ryc i VD. Poza tym nie wiem czy wiesz ale lepiej jest zrobić inste z drużyną w 20 minut niż tłuc ją solo druidem przez 3 godziny

     • A co to wnosi, ze druid raz na 5 at gry pojdzie jakiegos bossa zeby dla zasady go ubic?

      Mnie bardziej martwi jak taki MO bije kilka razy szybciej np miesko od lat, a nie ze ktos bije bossa raz w zyciu solo i nigdy tego nie powtarza bo nie ma to zadnego znaczenia.

    • haha, druid bycie inwalidą w grze solo, hehe, polecam zapoznać się jak wygląda miejscami gra solo profesji niedruidowej, ktora mia patologicznego peta leczącego opartego na takim RNG, że to głowa mała. chyba, że gra solo to w twoim mniemaniu tylko i wylaczenie farmienie mieska xD

     • Jak byś trochę pograł i nie pierdzielił głupot z fake konta, którego ekipa musi weryfikować przez 2 tygodnie to byś wiedział, że gra solo to nie tylko stanie w miejscu i nabijanie sobie stacków lekiem ale i też dmg. Poza tym pety nie są wcale potrzebne do gry solo (patrz VD)

     • Oj tak, taki ryc czy łucznik z watahą na pewno ma ciężko, jeden chroni peta a drugi wywala moba z PA bo jak takie -3-4 PA niw robią nic tak z kudlaczem -10 ma znaczenie.

 3. Będziecie jeszcze zmieniać coś w tych osach tak, żeby się do czegoś nadawały a nie tylko były zabawką bez konkretnej funkcji dla koksów z eq endgame?

 4. Co w przypadku osób którym sprzęt nie daje możliwości przejścia na 3D? Czy po wypuszczeniu aplikacji na telefon będzie można przejść wtedy z 2D na 3D?

 5. #Osy jako alternatywny atak druida. Nie zostawiajcie go w bagnie. Wystarczy już, że nie można puchy na V2 złapać korzeniami.

 6. Zalecam poprawic ten system potania w Broken Ranks, bo jest bardzo uciazliwy. Oprocz tego – w koncu nadchodzi wyczekiwana przez wszystkich chwila 😀 Oby premiera przebiegla pomyslnie i terminowo.

 7. NPC druidów pojawiających się w walce na bossie też będziecie dorabiać żeby nie czekać na niego godzinami? Bo jak nowe lolki zobaczą jaka to jest niewdzięczna postać do gry to będą się od niego odbijać jak komary od nowej ognistej sfery MO

 8. A może wkoncu zajmiecie sie rycem wzmianki o nowej umce były długo przed buffem bb/dr a ryc ma dalej tylko 1 atak którym sie bije xd

  • Jak by ryc dostał takiego ,,buffa” jakiego dostał druid to by rycki masowo na eski szły. Oczywiście mam nadzieję, że dostanie coś normalnego za to szybkie cięcie a nie takie dziadostwo jak nic nie bijące i nie debuffujące osy druida ale bądźmy realistami. supporty w tej grze zawsze były olewane i nikt z inżynierki o nie nie dbał. liczą się tylko dmg i 1 z debbuferów (VD) reszta to ścieki i podklasy, nawet na losy latają na 3x MO i bez ryca też spotykam ekipy na wyprawy. Takim rycem męczysz 1 mario 3x dłużej od MO, może i nie padasz a MO padnie 1-2 razy ale zrobi ich 3x więcej, ma więcej expa pomimo 2 dedów bo kary za śmierć są śmiesznie niskie w tej grze, nikt nie dba o to ile razy padnie bo odrobi się na kilku grupkach mobów. I to jest jeden z głównych powodów dla czego większość wybiera dmg zamiast suporty. Gdyby kary za deda były by 3x wyższe może ludzie w końcu zaczęli by myśleć zamiast bić wszystko na pałę bez defa i mieć bekę z supportów, które biją wszystko 3x wolniej.

 9. Już nie mogę się doczekać premiery Broken Ranks 😀 Trzeba się cieszyć przespanymi nocami, póki jeszcze są, bo po premierze spania nie będzie za wiele za pewne 😀 Fajny blog. Teraz tylko czekać. A no i ten amok u barbarzyńcy mógłby działać też na debuffy wrzucane, gdy już mamy ten amok. Bo trzeba poprawiać i to sprawia, że umiejętność jest prawie bezużyteczna. Na pewno w drużynie jest bardzo słaba. W solo grze jest ok.

 10. Halo halo, a gdzie podsumowanie dziadów? A gdzie więcej info o BR? Kiedy wiki BR? Co z nią? Są już jakiejś reklamy? Do początku stycznia zostały 2 miesiące a ja nic w necie nie widzę!!!! Pora wrócić do youtuba i reaktywować kanał xD Pomogę Wam 😀

 11. a jak zamierzacie rozwiazać problem GMmow faworyzujących graczy bany wyssane z palca na obsurdalne dlugosci, rozdawanie modow i gmow niekompetentnym dzieciakom?? moze usuniecie z gry GMow jak w kilku innych tytulach to zrobili i wprowadzicie automatyczny system z 1-2 ludzi ktorzy beda to ogarniac oczywiscie nie zrzeszonych z wielkim stopniu z grą i graczami ??? znam mase ludzi ktorzy poprostu boją sie grać miedzy innymi ja i moja zona oficjalnie przestalismy grac po tym co widzielismy na EU 🙂 pozdro obyscie i z tym cos zdrobili

 12. Jak usłyszałem o dacie to coś we mnie pękło, oczekiwanie na 3D nadawało sens tej grze budziło śmiech, wywoływało emocje także pozytywne a teraz pustka, kończy się era starego taerna. Miejmy nadzieje ze ekipa będzie organizowała jakieś fajne eventy na starych mapach 🙂 Swoją droga ciekawe ile starych nieaktywnych osób wróci chociażby żeby zobaczyć co się pozmieniało.

 13. Jestem ciekaw czy w Broken Ranks będą nowe bossy, rary, pety itp.
  Bo w sumie poza umkami barby i nerfem dr nic ciekawego tu nie było.

 14. dobra EKIPO a co z eq z 2d pogramy se w te nową gre z eq z 2d czy zostajemy na 2d bo po wydaniu na paliwo 40 tys zł do ferrari AP.PLATYNA nie chce mi się zaczynać od nowa a tylko pograć w to co gram 10 lat z lepszą grafiką , da się czy skupiacie się tylko na nowych graczach?

 15. Czy jest może w planach rezygnacja z czasu oczekiwania pomiędzy klikaniem na kolejne potki? Nie ukrywam ze ciężko będzie po dedzie/ucieczce wrócić na następna rundę wypotanym z tym oczekiwaniem po 2 czy 3 sekundy co potka

  • Pamiętaj ze rzeczy ktore widziałes w becie wciaż byly w fazie testów jak i zbierania feedbacku, mysle ze doskonale widzieli ze czas oczekiwania przy potaniu potrzebuje dostosowania do realiów gry 😉

 16. Ryc do buffa tak ?
  Szybkie cięcie od 110 lvl nie użyłem jeszcze 🙂
  Każda klasa została zbuffowana o dodatkowy item w postaci karwaszy wiec poprosimy tez modyfikator na killu gdyby nie blokująca umiejetność tarczy wolałbym założyć karwasze zamiast tarczy…

 17. Obecne skiny jakie mamy nałożone na ekwipunek pozostaną w Broken ranks czy może powrócą one do default’owego wyglądu i będzie trzeba na nowo skinować?

 18. po co placzecie o osach, za 2msc mozecie wybrac profesję i prosze nie wybierajcie druida, potrzeba ogarnietych druidów :p

  • Po co się wypowiadasz z fake konta którego weryfikacja trwa dłużej niż staż twojej profy w taernie i wiedza o nim. Pograj sobie tym druidem i sam zobacz. A potem pierdziel głupoty, potrzeba ogarniętych graczy a nie złośliwych trolli

  • Jak już ktoś gra 10 lat i mu nagle wywalają profe do góry nogami, nerfią korzenie tak, że unieruchomić kogoś to cud i w zamian dają osy co biją 1/3 tego co kij i mają debuffa, który sam w sobie nie oddziałuje na moby to się każdy druid może zdenerwować. Ale ty tego nie rozumiesz bo nawet nie przyszło ci na myśl żeby nim zagrać

  • Zobaczymy ile będziesz miał tych druidów na nowym serwie jak nowe lolki dobiją nim max 40 i pójdą na MO. Będziesz wtedy płakał, że musisz motyla robić

 19. “Coś się kończy, coś się zaczyna”, jak pisał Mistrz A.S. Rok 2015 dobiega końca, święta za pasem, nadciąga rok 2016, który mamy nadzieję uczynić rokiem wyjścia do ludzi z wersją 3d.

  22.12. 2015 😀

 20. Witam, Było niegdyś info ze postacie zostana przeniesione wszystkie na 3D, tylko tym osobom co by chcieli zostać na 2D beda one im tam ostawione. Zadnego info o przenosin postaci z 2D na 3D nigdzie teraz nie ma. Czyżby przedtem wprowadzista graczy w bład? Informaista ze jak wejdzie 3D i wraz z nim przenosinami postaci na 3D to juz nie bedzie ruszane 2D i nic z nim dalej nie robione. Tu czytajac wejdzie teraz 3D na nowy rok. Zadnej informacji o przenosinach postaci z 2D na 3D. Także teraz widnieje info ze jakies porpawki czy jakies aktualizacje na 2D beda. Czyzby te informacje co podowalista kiedyc juz teraz nie sa wazne? Kazdy z starych graczy pamieta jakie były zamiary, a takze o przenosinach postaci z 2D na 3D. Czem teraz nie ma takiej informacji? Czyzby ekipa zapomniała o swych obietnicach i realizacjach?

  • żartujesz. a nawet to było 9 lat temu więc nie bądź przykrym nudziarzem jak ci się marzy dotrzymywanie słowa to wyjedź z polski. może jeszcze powiesz że ci się malowanka nie podoba?

  • Mam nadzieję, że tego dziadostwa będącego jednym z czynników upadku gospodarki na starych serwerach na nowym serwerze nie zobaczę

  • Licze ze alty beda wylaczone.
   Te stare serwy sa zgrzybiale i szczerze mowiac nie ma tu mowy o wspolnej rozgrywce w pt,
   wszyscy to tylko solo z kiepami a na malych instach nie ma juz gry.
   Oby zdechly smiercia naturalna ja ide na nowy serw o ile go stworza zgodnie z tym co pisali kiedys.
   Tam bedzie z kim grac i gdzie.
   Wroca czasy ze wystarczy isc pod karczme i konat gdzie sie bedzie masa pt zbierac od zaraz. Te solo insty to tez badziew dla odludkow ktorych z nich wyciagnac nie mozna bo se expia kiepy.

   • Egipcjanie mieli plagi taern ma alty. Alty były jak respirator sztucznie podtrzymywały egzystencje starych serwerów przyczyniając się jednocześnie do ich upadku. Broken Ranks może i odświeży stare serwery ale nie naprawi rozwalonej gospodarki serwera. Teraz jak na to patrzę to więcej dla mnie będzie warty lolek 1 lvl na nowym serwerze niż mój 132 lvl na Tolnorze, szkoda mi tylko kasy wtopionej na platynę ale to nie może być powodem, który by mnie tam trzymał. Czekam z niecierpliwością na premierę i nowy serwer.

    • Alty miałybyc po to żeby ktoś mógł łatwo zmienić profe jak mu nie pasuje a że są płaczki że ktoś więcej dostaje expa i nie ma jak bawić się w gonienie lvla z innymi to cóż.. Historia zatoczy koło, jak pojawia się coraz więcej komentarzy, znowu będą płacze co miesiąc by powstał nowy serwer bo ktoś kogoś przegonił w rankingu o 10 miejsc i nie ma sensu już grać a zarazem będą płaczę że wszystko jest drogie i ma być wszystko tanio… Szykuje już popcorn na tą patologię która będzie taka sama jak lata temu 😀

     • Myślę, że nie. Alty były zachęta by gracze robili więcej postaci bo zwyczajnie ich brakowało, taern stawał się już po tylu latach nudny i wielu graczy odchodziło, pogłębiło to też patologię gry na 2 konta naraz (taern przeglądarkowy) ranking to fikcja, co to za różnica czy będę 1 czy 100 w rankingu? Ważne żebym miał z kim grać i nie zbierał drużyny godzinę. To, że przykładowo taki grzebień na nowym serwie będzie drogi to dobra sytuacja, nie chcę mieć sytuacji jak na starym serwie gdzie doprowadziło się do tego, że rary z miśka są tańsze od sklepówek u koldzicy. Nie mówiąc już o dawnych problemach gry jak 42PA, modla i kold z q używane jako pety, którymi ktoś klepał bosski, łatane przez wiele lat błędy gry, które gracze wykorzystywali.
      Gospodarka starych serwerów jest zbyt zniszczona i z pewnością dla wielu graczy opcja czystej karty na nowym serwerze będzie bardzo kusząca.

     • To wystarczy poczytać bloga bo wtedy sypało się mnóstwo tematów na forum o zmianę profy i to właśnie wywołały alty ale jak dalej wolisz wierzyć w to co piszesz to cóż Twoja sprawa, tak samo z bugami, na nowym serwie w 3d też będą bugi, tez ktoś ogarnie jak przyspieszać animacje plikami bo twórcy napisali ze zrobili mechanizm a nic nie zrobili i dalej będziesz miał syf jaki miałeś xd tak samo ten kold z q to przecież leciały bany odrazu dla takich osób, wystarczyło ich zgłaszać ale to też wina twórców a nie starego serwera że nie kontrolują tylko reagują gdy coś jest zgłoszone a nieraz nie naprawiają odrazu bo uważają ze mało kto tego uzywa i jest inny priorytet. Pora się zainteresować jak ta gra wygląda i się obudzić 🙂

 21. Mam nadzieję że pracujecie też nad zmianą muzyki i dźwięków w grze bo jeśli w BR będą te same 4 dźwięki na krzyż to chyba się porzygam.

 22. Czy w finalnej wersji Broken Ranks będą ilustracje sklepowe a jeśli nie to dlaczego za wszelką cenę chcecie utrudnić życie graczom i pozwalacie na patologię typu 50 graczy pod jednym npc’tem gdzie nie w sposób będzie kliknąć na sklep przez tabun ludzi

 23. Hmm. Czyli jak wyjdzie BR gracze mają wybór. Albo iść na nowy serwer z bugami albo na stare serwery z takimi samymi bugami, doszczętnie i rozjebaną gospodarką gdzie jedynie na czym zarobią to flaszki HP dla Hlvli bo rary na lov lvl są tak tanie, że nawet na eski się nie opłaca ich przetapiać a nawet nie mają z kim iść na bossy bo wszystko siedzi w berin xD

 24. Czytając komentarze widze obawy większości graczy o stare serwery czyli aktualne Ostlor/Tolnor, jak dla mnie najlepsze rozwiązaniem byłoby stworzyć nowy serwer i połączyć stare dwa w jeden, wtedy powinna powstać równowaga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *