Raport z OB, bieżące prace, PAX i kolejne kroki – Obecnie pracujemy nad… Cz. 218

Zapraszamy do lektury krótkiego raportu z wprowadzania poprawek po Open Becie i bieżących prac nad Broken Ranks, targów PAX i istotnych informacji o 2D. To jednak nie wszystko, bo mamy dla Was dużego newsa na temat kolejnego kroku w stronę premiery.

Broken Ranks na PAX

Jak wiecie, Broken Ranks kierowany jest zarówno do graczy z Polski, jak i z zagranicy. Staramy się poszerzać horyzonty, pokazać owoce naszej pracy i dotrzeć do jak największego grona osób zainteresowanych światem fantasy oraz MMORPG. Z tego względu zdecydowaliśmy się wziąć udział w PAX East Online, czyli targach gier USA, które co roku przyciągają multum graczy z całego świata.

Przez weekend (17-18.07.) dziennikarze z różnych krajów przemierzali krainy Broken Ranks, zmagali się z trudnymi przeciwnikami i pochłaniali historie towarzyszące kolejnym questom. Dzięki temu byli w stanie poznać świat gry i wyrobić sobie opinię na jego temat.

Po Open Becie, która wyraźnie cieszyła się zainteresowaniem wśród graczy, tym bardziej byliśmy podekscytowani i ciekawi odbioru na targach odbywających się na taką skalę. Jak widać poniżej, wszystko poszło dobrze, a dziennikarze postanowili ubrać swoje wrażenia w słowa – swoją drogą, bardzo pochlebne 😉

Open Beta za nami. Co dalej?

Zdajemy sobie sprawę, że minęło już trochę czasu od ostatnich testów, więc nic dziwnego, że dostajemy coraz więcej pytań typu: “Kiedy premiera?”, “Czy będzie druga Open Beta?”. Nie ma się czemu dziwić, bo już po samych statystykach rejestracji, które przedstawiliśmy w poprzednim wpisie, widać, że apetyt na Broken Ranks nieźle się zaostrzył 😉

Wiele aspektów, na które zwracaliście uwagę zostało już wprowadzonych, choć zostało jeszcze kilka tematów, nad którymi musimy się pochylić. Mimo wszystko na pewno zauważyliście, że staramy się co jakiś czas dostarczać kolejne porcje wrażeń. Tak jest i tym razem, bo… już niedługo RUSZAMY Z OPEN BETĄ 2! Choć tym razem traktujemy ją bardziej w kategoriach testów technicznych i obciążeniowych, dla Was oznacza to możliwość dalszego sprawdzania contentu czy po prostu cieszenie się rozgrywką. Skąd taka decyzja? Podczas OB wykryliśmy kilka krytycznych błędów, które występują tylko podczas bardzo dużego obciążenia serwera. Błędy udało nam się już załatać, ale ciężko jest odtworzyć warunki, w jakich występowały, bez kilkuset graczy online na serwerze. Dlatego też jeszcze raz potrzebowalibyśmy Waszej pomocy, żeby sprawdzić czy uporaliśmy się z nimi na dobre. Nie chcielibyśmy wpuścić żadnych większych baboli podczas oficjalnej premiery.

Wyprzedzając Wasze pytania:

 1. Tak, będzie możliwość kontynuowania gry na etapie, na którym skończyliście w poprzednim etapie testów (nie skasowaliśmy jeszcze postaci z OB1).
 2. Osoby, które nie miały okazji uczestniczyć we wcześniejszych testach również gorąco zapraszamy do świata Broken Ranks.

I najważniejsze, czyli: kiedy? Wstępnie planujemy udostępnić serwery OB2 w drugiej połowie września. Za jakiś czas podamy więcej szczegółów, więc szykujcie się i śledźcie nasze kanały!

Przebieg prac po Open Becie

Po testach Open Beta zostaliśmy wręcz zasypani feedbackiem. Do przeanalizowania mieliśmy:

 • 466 polskich ankiet z testów i 990 po testach,
 • 180 zagranicznych ankiet z testów i 613 po testach.

Łącznie 2249 ankiet, w których pojawiło się 1147 opisowych komentarzy. Do tego doszła też niezliczona ilość sugestii i zgłoszeń na Discordzie. Całkiem sporo treści do zapoznania się, ale cóż… Nie pozostało nic innego, jak zakasać rękawy, wszystko przeczytać i opracować 🙂

Ilość pomysłów i propozycji była spora, zgłoszeń błędów dużo (choć mniej niż się spodziewaliśmy!). Wiadomo – wszystkiego naraz nie zrobimy, więc ustaliliśmy priorytety, zdecydowaliśmy, co jest najważniejsze i najpotrzebniejsze, co może poczekać do premiery, a co jest szczegółem, który można odłożyć na przyszłość.

Do OB2 planujemy wprowadzić lub poprawić m.in.:

 • poprawienie różnych problemów związanych z drużynowym robieniem questów,
 • skalowanie UI względem rozdzielczości,
 • depozyt,

 • opcje premium,
 • kreator postaci – poprawki wizualne, czytelności,
 • UI w walce – poprawienie obszarów klikania,
 • poprawki w launcherze (pobieranie plików),
 • balans kontentu na wyższych poziomach (30+)

Do tego na bieżąco pracujemy nad:

 • nowymi awatarami NPC-ów,
 • nowymi ikonami skilli,

 • elementami edytora twarzy – kontynuujemy męskie elementy i rozpoczynamy pracę nad damskimi,
 • poprawkami w interfejsie,
 • poprawkami w czytelności mapy i eksploracji,
 • optymalizacją,
 • questami – kontynuujemy redesign wątku głównego oraz testujemy i poprawiamy przerobione i nowe side questy,
 • brakującymi modelami i animacjami NPC-ów – obecnie na tapecie są NPC-e z dalszego ciągu wątku głównego (np. Tryfkin, Koszowy),

 • brakującymi animacjami orków,
 • poprawkami i uzupełnienia w zakresie FX-ów skilli z walce,
 • brakującymi grafikami przedmiotów i sprzętów,
 • krainami na wyższy poziom (wycinki, FX, mechanizmy, zmiana jakości grafiki na wyższą),
 • poprawkami zgłoszonych błędów,
 • poziomami, wnętrzami i działkami gildiowymi,

 • uzupełnieniem instancji statku utorskiego – głównie modeli i animacji mobów.

Mimo sezonu urlopowego prace wre i mamy nadzieję, że niedługo zobaczycie jak najwięcej wdrożonych zmian 😉

Discord

Jak zapowiadaliśmy, Discord będzie jednym z oficjalnych kanałów komunikacji nie tylko dla graczy, ale i między graczami, a także z ekipą administracyjną. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie służy wyłącznie do rozmów, bo świetnie nadaje się m.in. do dzielenia się ważnymi informacjami czy dyskusji. Szkoda nie skorzystać z opcji, które oferuje ten “kombajn” 😉 Wobec tego powoli zaczynamy działać i na tym polu i rozwijać nasz serwer. W tym momencie do waszej dyspozycji są liczne kanały, na których możecie dyskutować o grze, a także kilka kanałów głosowych, na których możecie rozmawiać z innymi graczami, a także streamować swoją rozgrywkę.

Często pytaliście, co się stanie z aktualnym TS-em. Cóż, tutaj mamy mieszane uczucia. Z jednej strony chcielibyśmy przenosić się właśnie na Discorda, więc stary, wysłużony Team Speak poszedłby w odstawkę. Z drugiej, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was nadal korzysta z tego komunikatora, choćby z przyzwyczajenia. Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

W związku z tym być może zastanawiacie się, co z gildiami? Niestety przenoszenie ich w obecnej formie na Discord jest po prostu niemożliwe, ale nie martwcie się! Założenie własnego serwera discordowego dla gildii jest bardzo łatwe i absolutnie darmowe, a da wam możliwość posiadania własnych kanałów tekstowych oraz głosowych. W najbliższym czasie pojawi się instrukcja, jak można założyć własny serwer gildiowy.

Korzystając z funkcji DC możemy być z Wami w stałym kontakcie. Chcielibyśmy wykorzystać tę możliwość, więc będziemy starali się zamieszczać co ciekawsze informacje na temat tego, co wprowadzamy do Broken Ranks lub co udało się poprawić / usprawnić między innymi dzięki feedbackowi od Was. A może wywiąże się z tego jakaś ciekawa dyskusja? 😉 Mamy taką nadzieję i serdecznie zapraszamy, bo część informacji będzie dostępna tylko w tym miejscu – https://discord.gg/brokenranks

Chcieliśmy również zauważyć, że serwer ten jest przeznaczony dla Broken Ranks, więc raczej nie spodziewajcie się funkcjonalności związanych z wersją 2D.

Informacje z 2D

Rekompensaty

Po ustaleniu dokładnego planu, co trzeba zrobić do wdrożenia rekompensat, Drygu przeżył załamanie nerwowe. Ze względu na mnogość kombinacji i zmiennych, żeby wykonać je wszystkie w sposób przedstawiony w jednym z poprzednich blogów, trzeba by było spędzić więcej czasu niż na zaprogramowanie targowiska. A cała ta praca w żaden sposób nie przybliżyłaby nas do premiery BR-a. Dlatego też postanowiliśmy znaleźć rozwiązanie, które rozwiąże problem rekompensat, a jednocześnie przyda się również w dalszym rozwoju gry. Przepraszamy za zamieszanie i zburzenie niektórych planów związanych w poprzednią wersją rekompensat. Mamy nadzieję, że proponowane rozwiązanie również przypadnie wam do gustu.

Jakiś czas temu wspominaliśmy, że w BR planujemy wprowadzić nowy przedmiot, tzw. offhand. Uzupełni on slot, który obecnie jest przeznaczony na tarcze. Będzie to sprzęt ze statystykami i właściwościami dedykowanymi konkretnej profesji. Zdecydowaliśmy, że skoro i tak chcemy dodać tego typu przedmioty, to lepiej już w tym momencie zrobić ich wstępną wersję. I taką wstępną wersją będzie smuga oraz nowy przedmiot dedykowany fizolom. Obecne tarcze zostaną zamienione na “offhandy v1” wraz ze wszystkimi ulepszeniami i będą możliwe do używania wraz z bronią dwuręczną. A bronie jednoręczne prawdopodobnie przejdą lifting, aby nie odstawały od swoich dwuręcznych odpowiedników. Więcej szczegółów podamy w najbliższym czasie. Jeśli chcecie podzielić się własnymi pomysłami na offhandy, to zapraszamy do sekcji komentarzy lub na forum.

Testy

Ponadto, już w tym tygodniu ruszą testy zmienionych umiejętności u barbarzyńcy i druida. Ze względu na ograniczenia programistyczne wprowadziliśmy pewne zmiany w dwóch z przedstawionych na ostatnim blogu umiejętności:

 • obszarówka przyjmie formę fizycznego ataku obszarowego podobnego do trzęsienia ziemi (skill używany przez Kowala Lugusa),
 • buff barbarzyńcy zamiast obniżać efekty debuffów, będzie obniżał ich poziom umiejętności.

Jeśli chodzi o druida – tak jak zapowiadaliśmy – do testów trafią zmienione osy i wtapianie. Poza tym zdecydowaliśmy się też na przetestowanie nowej wersji korzeni, w której unieruchomienie nastąpi dopiero przy drugim trafieniu. Dzięki temu umiejętność ta nie straci swojej unikalności i nadal pozostanie potężną, ale będzie wymagała poświęcenia większej ilości kółek akcji, by osiągnąć efekt, co zmniejszy wpływ farta na rozgrywkę. Jednocześnie zwiększy się celność korzeni, a dmg będzie można zadać każdym uderzeniem. Jeśli pomysł się przyjmie, to korekcie ulegną także odporności na ten skill u mobów.

Korzystając z okazji, na zakończenie, chcielibyśmy Was zaprosić do udziału w eventach wakacyjnych i nie tylko. Łapcie rozpiskę i życzymy dobrej zabawy: https://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=278&t=58032

303 thoughts on “Raport z OB, bieżące prace, PAX i kolejne kroki – Obecnie pracujemy nad… Cz. 218

  • Podsumowując. Lek- nie leczysz w walkach już nic, dmg- u druida nie istnieje, debuffy- jedyny jaki miał to korek, multum skilli pasywnych, obrona- największy papier w grze, nawet łuk się lepiej broni bo ma zręke i piach, celność ataków- osy, korzenie to żart, gra solo- nie istnieje. Nie no zajebista postać ten druid.

   Dajcie rary leczące i usunięty go bo nikt po waszych nie mających kontaktu z rzeczywistością pomysłach nie będzie tym gównem grać

   • Co za placz ja pierdziele xD. Widac, ze czytanie ZE ZROZUMIENIEM boli. Swoja droga nie chcesz to nie graj, inni druidzi chetnie zajma Twoj wygodny i pewny slot na bossach. Druidzi, a nie placzki. To co wypisuja niektorzy jaki ten druid biedny i pokrzywdzony dawno przestalo byc smieszne, a jest juz tylko zenujace…

    • zgadza się .dt moze solowac bossy jako pierwsz z klas a ze nie ma dmg to juz balans bo tacy dt byliby zbyt mocni dla innych klas.

    • Żenujące jest to, że jakiś troll co wziął się z dupy bo na innych blogach nie ma po nim śladu wypisuje, jak to druidzi mają zajebiście a sam nim nigdy nie grał i nie zamierza grać bo wie jak to jest męka. Zrób chłopie druida wyexp go, ubierz i sobie zajmuj tego slota cwaniaczku za fake troll kontem. Co z tego, że 5 lvli wcześniej druid wysoluje wcześniej smoka od VD, MO jak za kilka lvli oni będą dołować go szybciej. A ten się musi męczyć z bossami ponad godzinę bo dmg u druida nie istnieje. Wolę 100 razy mieć lalkę VD i MS zamiast tych nowych korzeni i wtopki.

     • ja na dt 60 z ploxem /fenixem da rade ulepki + 6 i na luzie idzie smok .Na losach mam slota juz na 75lv jak dobry i ma ma full eq+ 6/8 .Macie żal bo nie potraficie grać dt .A ja znawcą dt nie jestem bo nudzi mnie ta klasa bo to jest bardzo podobna klasa jak ryc malo aktywna .Wiec zwiekszylbym jej aktywnosc poprzez zmiane roj os na jakis debuff ale z rozsądkiem

     • Oczywiście głównym fanem, żeby druid dostał nerfa nie patrząc na konsekwencje jakie to przyniesie jest fan VD Rafał, który ani razu nie był nawet druidem na admie

     • @Rafał z twoim myśleniem i to jaką wiedzę nam tu pokazujesz o dt to raczej z losów by cię wywalili już po 1 grupce i szukali innego druida.

    • Pograj zlociutki tumanku tym druidem skoro jest taki świetny to nie rzucaj go w kąt. Masz zerowe pojęcie o jakiejkolwiek strategii gry druidem i to jakie utrudnienia spotyka, które nie mają inne klasy.

     • * Pograj tutaj druidzi skoro tak jest taki pro, a nie rzucać go w kąt. Masz zerowe pojęcie o grze druidem oraz o tym z jakimi utrudnieniami spotyka się druid w porównaniu do innych klas.

    • Ahhh. Kolejny gracz co chce tylko walić kłody od nogi druidowi, żeby mu jeszcze bardziej utrudnić rozgrywkę a potem płacze i wyzywa po dedzie bo druidowi nie udało się zakorkować bossa/moja
     Klasyka

     • Głupoty gadacie, gram na dr jakiś rok robiąc go pod solo, fakt faktem nie wiele polata samemu ale jednak frajda z tego jest, że nie muszę w pt jak inni tylko samemu na spokojnie powoli farmic bossy. 🙂

    • Rafał/zlociutki bo to jedna i ta sama osoba. Martw się lepiej kolejnym nadchodzącym nerfem VD bo się powoli podnosi krzyk o lalkę i ssanie na turkach a potem próbuj dowalać i tak już znerfionym druidom

     • Masz tego druida lvl 60 Rafałku, grasz VD i to jest twoja główną postać a wypowiadasz się jakbyś druidem tarule latał. Osy miały być atakiem alternatywnym a wtopka przerobiona tak, żeby dawała pancerze jak było pisane na innym blogu. Korzenie według mnie powinny zostać bez zmian

 1. Macie w planach zmienić ekran walki na taki jaki jest w 2d czyli ustawianie defa do góry nie na odwrót i wbite debufy po prawej w słupku? do tego klikanie bez sensu zmieniliście że moby lub przechodzenie lokacji trzeba klikać prawym nie ukrywam że boli to jak się 8lat grało klikając na wszystko lewym

  • To klikanie prawym jest błogosławieństwem. Dzięki temu przestałem klikać różne rzeczy na mapie i mogę normalnie chodzić po mapie.

 2. Jeśli dobrze rozumiem Smugi staną się tymi przedmiotami “offhand” czy w takim razie nastąpi odblokowanie dropa tego przedmiotu z v2, czy może nadal pozostanie on zablokowany i tylko osoby którym wcześniej udało się zdobyć będą z niej korzystać, a reszta musi zadowolić się sklepowymi?

  • Oni dzialaja jak dzieci we mgle troche, czego najlepszym dowodem jest temat smugi. Najpierw wprowadzaja rar, zeby go potem wycofac; napisac graczom, ze juz tarcza nie bedzie dla nikogo innego niz dla ryca, ludzie skinuja te smugi a potem wyskakuja jak diabel z pudelka i mowia o jakichs “offhandach” i ze jednak ta smuga to sie jednak przyda XD.

   Swoja droga, co to jest ten “offhand”? Jak gracze maja miec “dobry pomysl” do tak beznadziejnego pomyslu jak ten? Nie prosciej bylo wprowadzic cos tak prostego jak kolczuga? Predzej byscie wytlumaczyli sie z ryca, ktory bedac pewnym swoich umiejetnosci poslugiwania sie tarcza zaprzestal korzystania z kolczugi w porownaniu do innych profesji niz z barby, ktory posluguje sie bronia dwureczna… majac cos w drugiej rece XD. Logika godna krwawiacego szkieleta.

 3. Mieliście naprawić wtopkę a nie zepsuć korzenie. Jak to teraz będzie wyglądało? 22% na 4 PA w ryca? Co raz na 2 rundę siądzie? Ile to teraz będzie miało% trafienia? + 50% lepiej olać już tego druida

  • Bedzie to wygladalo tak, ze z braku logicznego myslenia druid dostanie hako-korek z wyzszym % i mozliwoscia zwiazania przy drugiej skutecznej probie, co druidow wcale nie powinno martwic, za to takiego VD o ktorych niektorzy rozpisywali sie, ze jest “problem z lalka” bedzie tylko bawic :D. Do tego pewnie jeszcze dojdzie pancerna wtopka… Czyzby po takim upku lepiej bylo na turki robic “pod oro z uroku” druida niz vd? Smiesznie sie robi widze…

   • rzeczywiści vd ma lalke ale jest jego naturalne atak a dt stanie sie zbyt mocny skoro co runde moze walic z korow po 5x i robic spory dmg.Zobaczymy jak z resami bedzie czy je zmienia

    • Zamienię te nowe korzenie na to wszystko co oferuje lalka (mega dmg w pvp, rozkład obrażeń, celność jak u łuka, brak domków) ktoś chętny?

     • To był tylko przykład. Powodzenia z łapaniem psa admy korzeniami, V2 i losek z nową wersją. Chociaż ty akurat masz to gdzieś bo odpalasz MS i stoisz lepiej niż ryc

   • Moje oczy XDDD

    Chłopie lalka ma 260% korzenie 195%, na korzenie działają dymki na lalkę nie. Lalka ma ogromny% do trafienia a korzenie karę za każde wrzucenie. Wolałbym jakąkolwiek inną umke niż te korzenie i porządne pancerze we wtopce żeby ustać przynajmniej 2 rundy bez korka

    • Ty jestes glupi czy udajesz?

     Caly skill przejdzie reworka, trafienia, kary, dmg- wszystko.

     Przyjdzie, glupoty powypisuje i zadowolony.

     • A pisali coś o dymkach i o karze? Nie. To co pier*olisz każdy widzi, że to ewidentny nerf. Nic ci nie da zwiększenie trafienia jak będziesz miał dymki czy karę

   • Proszę państwa o to złoty troll, chcę żeby było dużo druidów ale jednocześnie chce mu utrudniać grę.

    Patrzcie jaki głupi.

   • Masakra, ty chyba chłopie nie patrzysz na takie smaczki jak dymki, resy, śmieszny dmg z tych korzeni czy też ograniczenia tej umiejętności

 4. Hahaha 0 infa na temat wtopki za to zamienili korzenie na lalkę o znerfionym dmg 1/3 xD

  A potem zdziwienie czemu nikt z nowych graczy nie chce grać druidem

  • Wtopienie również trafi do testów, tak jak pisaliśmy ostatnio. Przeoczenie, że nie wspomniane. Doedytowane. 😉

   • A po co niszczycie korzenie? Przecież wrzucić je 2x pod rząd na turnieju to będzie dopiero cud. Nawet +40 celności tu nic nie zdziała bo po prostu PA nie będzie na to. Korzenie na turniejach w ryca na 5 PA mam po 26% i teraz wrzuć to 2x.Dajcie do wtopy 50 pancerza i wywalcie całkowicie już te korzenie.

    • Wazniejsze jest wprowadzenie hako-korkow (o czym wczesniej w ogole nie bylo mowy) zamiast pomyslec nad sposobem na naprawienie systemu naliczania wysysania many przy uderzeniu z latarki (czyli problem znany od dawna). Kolejny “logiczny” kwiatek w naszym pieknym taernowym ogrodku. Zmiencie pioruny na osy i bedzie profesja uniwersalna, a nie chwila… juz nia jest, ale z piorunkiem juz nie beda biedni druidzi narzekac, ze nie maja ataku dystansowego :D.

     A i dajcie 50 pancerza do wtopki XD oj ludzie…

     • Zawsze mam beke z takich trolli jak ty biorących się z nikąd ty chłopie nawet nigdy nie grał Est druidem i skończ pierdzielić. Zobaczymy jak bez tych korków cię bossy zaczną tłuc albo na turku spadniesz na 2 strzały od barby. Korki to była jedyna obrona przed atakami fizoli. Po upku będą bezużyteczne więc logiczne jest, że trzeba wprowadzić więcej pancerza druidowi, żeby ustał i mógł ci dupę podleczyć. Z domkami i karą do wrzucenia nie wrzucisz tumanie tego efektu. Idź trollować w lolu lepiej

     • Wstydem Rafałku jest to, że grasz VD, masz jakiegoś śmiesznego druidka 60, który utknął na smoku lub dz a wszędzie cię pełno jeśli chodzi o nerfa druida. to wreszcie chcesz, żeby ci się nim lepiej grało i druid otrzymał wzmocnienie (które się mu należy) jak VD czy masz go w dupie lub po prostu ten twój druid nie istnieje? Rzeczywiście nic nie wiesz o druidzie. Jak byś kiedyś był na losach i innych instach wyżej niż krzyżak to po tym twoim klikaniu tylko w zegar by cię nikt więcej nie wziął na insty bo nie ogarniasz i przez ciebie drużyna pada. Dt z latarą xD… Wolę bić bossa we 2 w pół godziny niż druidem z latarą w półtora-dwie. Vd z attawą wrzuca ukaz już w 1 rundzie, niby taki znerfiony bo 20% a nie 30% a jednak dalej tak samo za 4-5 powtórzonym ukazem zabija. Wolę 5 lvli później robić bossy i robić je szybciej niż bić wcześniej a w tym czasie mo z VD już kończą 5-tego tego samego bossa. Druidzi narzekają na to, że chcą zmienić im korzenie tak, żeby druid wywalał 2x więcej many aby uzyskać efekt. Poza tym jak byś pograł dłużej to byś wiedział, że druid ma pełne ręce roboty i czasami mu nawet na defa nie starczy żeby mu dryżyna nie padła. Tak więc najpierw pomyśl zanim znowu napiszesz jakieś bzdury ignorancie.

    • turnieje nie są raczej podstawa do zmian u profesji np. wiele ludzi płacą że vd ma dobry dmg z lalki a dlaczego chodzi im o turnieje a nie rozgrywke czy rywalizacje z innymi debuffami na bossach.Dt jest robiony pod bossy endgamowe a nie pod turnieje.Jeśli ktoś się nie zgadza to niech napisze dlaczego

     • Jak turnieje nie są podstawą do zmian to jak wytłumaczysz zmiany w korzeniu i daniu druidowi 2 alternatywnych ataków skoro potrzebuje tylko jednego (osy).

      Nie zgadzam się z tym. Druid jak każda klasa powinna brać udział w turniejach. W takim razie VD i MO też nie powinni być robieni pod bossy endgame? To czemu VD i MO ubili morane bez druida a na turniejach orają sobie dalej? Jak każdy będzie szedł twoja antylogiką, że druid jest tylko do usługiwania na bossach to daleko nie zajdziecie

     • Zlociutkie trolle i Rafałki fani VD, któremu przydał bu się need widzię w akcji.

     • Bethrezen co to za pseudnim ? to ty placesz ze ci źle a ja poprostu powiedziałem swoją prywatna opinią a ty mnie zatakowałeś .Ile ty masz lat 14? Jak masz wiecej to sie nie przyznawaj to wstyd .
      .rzeczywiscie fan vd sh ryca bb a nie dt bo gram malo ponieważ jest nudna profa bo np. jak sie wbije 90 to sie klika tylko w zegar i nic a na rycu juz mozna niektore bosyy z petem robic 😀 w miare szybko a dt idzie je robic ale wolno .dt z latara moze wszystko a vd z attawa troche moze ale o wiele mniej ..a na vd sh czy uku o wiele pozniej mozna robic z petem.Taki dt czy ryc od 80 z petem moga a vd sh czy uk dopiero od 95/100zalezy jakie eq ma.Ile % gra na turniejach tak naprawde 5% ludzi a może mniej bo to sztuka dla sztuki już lepiej naklepać się na pod karczmą zamiast tracić czas.Nadal dt dominują w statystykach po tylu nerfach wiec nie dziwcie się ze dt ciagle jest zmieniany .Idealny przyklad bb i dt .Kazdy bb (slaszby od mo)powinien narzekac ze gra ta postacia oraz uk(gorszy od sh/vd bo nie jest typowym debuffem ) a nie dt

     • Rafałek mistrz hipokryzji. Nie gra druidem, mówi, że nudny. Ale jednocześnie mówi, że jest zajebisty i trzeba go znerfić bo tak. Bossy nie kończą się na smoku.

     • Klikanie tylko w zegar druidem i nic nie robienie xD oj dzieciaku. Jak byś nim faktycznie grał i poszedł na jakieś berinowe bossy to byś zobaczył, że druid ma w pt jak Areczek w januszeksie. Podejrzewam, że ty nawet nie masz żadnego druida bo nie wiesz o czym mówisz. Vd z attawą na 140 lulu tak samo ubija bossy jak druid. Pooglądaj filmiki na yt.

     • Bethrezen to jest nick wzięty z gry Disciples. Twój pewnie wzięty z ,,Koń Rafał” bo lubisz przechodzić samego siebie. No niestety druidowi czasami akcji brakuje. Teraz jak będą te nowe korzenie to nie dość, że druid będzie musiał robić w buildzie dużo więcej many niż normalnie bo trzeba będzie dawać 2x więcej korków to jeszcze braknie akcji na leczenie drużyny i kontrolę ich zasobów.

    • Jak by był taki zajebisty to byś nim grał do dzisiaj, a jak druidzi są niezadowoleni z zabrania korka to otwierasz mordę jak komunista po cudze pieniądze hipokryto xD

    • ja gram na dt chetnie bo mam slota i że niektorzy dt mają slabe eq i nie potrafią wbic korkow i jeszcze narzekają na tą profę niech nie grają bo to nie jest dobra profesja dla ludzi co nie ogarniają wszystkiego .

     • No to dobrze, że nim grasz. Tylko wbij chociaż do berin i wtedy się wypowiadaj. Zobaczymy jak po upku będziesz wbijać te korki

     • Typ lewo ogarnia pisanie na blogu z 2 kont na raz a wy myślicie, że by druida ogarnął i nie rozwalił pierwszej lepszej insty drużynie? xD

     • Mali hejterzy z was zamiast kulturalnie to wy jak dzieci sie zachwoujecie…. mam na nim 96 lv .ja mam eq+6/7 i mam tarcze a wy płaczecie że padacie na bossach typu morana .Ile ja to dt widzialem co slabi na 110+ i chcieli morane isc.Oprocz samego eq liczy sie myslenie a jak u was nie funkcjonuje co obwiniacie klase że jest słaba.Padacie wiec narzekacie na dt i tym samym dt jest zmieniany jak chcieliscie w czym problem ( vd czy uk stracili bardzo duzo oczywiscie cos dostali np. obie profy dmg lodowa jak i lalka )

     • @Rafał ludzie po prostu reagują na bzdury na temat druida, które wypisujesz. Jak nie masz pojęcia o czym piszesz to nie pisz.

    • Graj druidem. Nagrywaj filmiki i pokarz wszystkim jaka to jest mega profa bo jak narazie to tylko gadasz głupoty jak byś nim nigdy nie grał i nie znaleźć jego problemów

     • To wreszcie Rafałku masz 60 lvl i ploxa czy masz 96 i średnio ulepszone eq? Bo się trochę zapędziłeś i pogubiłeś. Na dzisiejsze standardy druid 110 na moranę nie pójdzie za bardzo. U ciebie nie dość, że myślenie to jeszcze pamięć nie funkcjonuje bo ra mówisz, że dr nudny, raz, że jest super, raz, że masz 60 lvl druidem raz , że 96, Masz, problem, że wtopka będzie dawała pancerze zamiast być useless, że osy będą coś bić, że korzenie najlepiej jakby wcale nie miały efektu, który ci ratuje dupsko na bossach. Vd dostał mega buffa, (MS, lalka, ssanie) 3 skille kosztem jakiejś 10% szansy na zabicie mniej? Poza tym w ukazie chodzi o to, żeby zabić a nie debuffować. grasz tym VD to graj ale na temat druida się nie wypowiadaj, bo bredzisz i się gubisz

  • Już każdy pisał o MO ze poleci na eski… i co grają aż miło i nadal przeganiają barbe we wszystkim… Druidy popłaczą i tez przyzwyczaja się do tego to już nie pierwszy nerf i gracie nadal. Przypome ze szansa trafienia korka będzie większa :3

 5. I niech teraz dr wrzuca korzenie z jakimś +5% i karą -35% z każdym trafieniem. To już całkowicie zabierzcie te korzenie i dajcie pioruna z dystansu. Fajnie, że coś o wtapianiu było

 6. ej bo zaraz brb wyprze mo z inst xd
  czemu nie ma nic o wtopce
  czemu prawie nikomu nic nie odpisujecie
  ciekawe zmiany zobaczymy jak sie sprawdzą w praktyce
  mam nadzieje że idziecie w dobrym kierunku
  trzymam w kciuki żeby się udało

    • A myślicie czasem jak to będzie wyglądało na nowym serwerze, czy każdy żyje upadającymi serwerami o zniszczonej gospodarce gdzie te topki mają wyekspionych druidów dzięki zasiadaniu?

    • Powiedział troll Rafałek fan VD co gdyby dostał druida do łapy na admie, czy losach nawet nie wiedziałby co robić. Sam dostałeś buffa po stracie smugi na VD a dla druida, który jest w takiej samej sytuacji chcesz kolejnego nerfa. Co za hipokryzja.

     • On nawet tego druida nie ma, przecież widzisz jak bredzi. Nie interesuje go ta profa, tylko, to żeby dalej dostawała po dupie ku jego uciesze. Gdybyś się go zapytał jak rozdawać u druida umiejętności to by powiedział, że najpier pojedyńcze leczenie na 7 xD

 7. Po co ruszacie korzenie, główną, ofensywną, nawet pozwalającą przeżyć zaletę druida? W ten sposób znów go osłabiacie – manna, (chyba ->) brak ressów fiz z tarczy (<- chyba), do tego możliwość potężnych ressów ze strony np rycerza na uroki, same odporności na korzenie np z Promka, mniej pola manewru jeżeli chodzi o samą grę druidem, nie dość że będzie musiał leczyć to będzie musiał dawać korki minimum 2x żeby unieruchomić przeciwnika, które nie zawsze wejdą, a PAMIĘTAJMY, że druid ma już zmniejszone leczenie w pvp, a do tego nie może wyleczyć do fulla, NO I OCZYWIŚCIE każda postać może się zmyć z korzeni 🙂 XD Śmiech na sali. Mówiłem, druid z top 1 w pvp stacza się na ostatnie pozycje. Niestety moją postacią jest druid i widzę to pewnie inaczej niż inni, na szczęście już nie gram tyle co kiedyś i mam do tego większy dystans 🙂

   • Wiadomeczka, wyrwanie z korka odbywa sie bez uzycia PA a polaczenie os i korka wcale nie sprawia, ze przeciwnik ma polowe pa w nastepnej rundzie chcac sie wyrwac i cokolwiek zrobic.

    • Tylko, że te korzenie w pvp będą teraz zadawać tylko dmg raz bo na high to jest nie możliwe żeby weszły 2x ze względu na dymki i karę do wrzucenia. Czego nie rozumiesz?

    • Korek ma najmniejszy modyfikator trafienia ze wszystkich umiejętności, każdy kolejny korek ma coraz mniejszą celność, brak możliwości ponawiania przed ich zejściem, odporności na korzenie powszechne u mobów i w kilku przedmiotach, skill wyrwanie z korzeni, mycie z samych korzeni, skill barby na korzenie, dodatkowo mega nowe osłabienie z bloga. Czego ty złoty chłopcze jeszcze chcesz?
     Pampersa też mają ci założyć?

  • wstępnie miał bić 3 moby, ale jak widać zmienili koncepcję tego ataku i będzie to normalnie atak we wszystkie moby w enemy drużynie

 8. Korzenie, które możesz wrzucić tylko monomer ale nie ubranym graczom XD czyli ta wtopa będzie dawała +50 pancerzy, bo barbie to wrzucić z tą nową umką stanie się niemożliwe. Skill Barby będzie zabierał wraz z efektami dbf również ich dmg. Przecież obniża umiejętność. Czyli to + gruboskórność = 0 dmg z lalki, korzenia, os itd.

  • To raczej chodzi o poziomy debufów posiadanych na sobie tj. dostanie szpilę na 7 lvl a po daniu tego skila będzie działać na niego jakby była na niższym poziomie. Pytanie czy tylko w kwestii ofensywnej czyli atakach bb czy również defensywnej czyli jak się broni

  • twoje myslenie : vd zbyt OP bb zbyt OP ryc zbyt OP .sh uk mo tez zbyt OP tylko dt według cb jest najsłabszą profą w grze.Płacz może się administratorzy zlitują nad tb XD

   A tak serio dt ma swoje wady i zalety .To jest typowa postac pod druzyne ktora ma wiele spk umek .Ma jako jedyna profesja grze kory wiec to jest tak samo u vd ukaz czy sh dota

   • Jedyna przeżywalność jaką miał druid wisiała na korku, bo jak mob fizyczny go dopadnie to rozwali w 2 rundy. Pograłbyś nim trochę to byś wiedział, że druid nie ma MS jak VD i dostaje na losach po 700 od scheedów wikingów bez smugi a taki VD chały ch… bo manę sobie z mobka wyssie. Brakuje mu też PA ponieważ ma jednym słowem zapier*ol w drużynie. To nie rycek, że może ustawić ochro na barbe i co 5 rund powtórzyć mu buffy. Obecnie druid ma więcej wad niż zalet i przez to trzeba go wzmocnić a nie jeszcze bardziej dobijać.

    • Typ sam się śmieje z druida i pluje na niego a ty chcesz go nakłonić, żeby pograł nim i skończył gadać głupoty? XD

 9. a co z malusami na lucznikach,sh i barbach, jak to zamierzacie zmienić? nie mowiac o bolach,ktore ktos kupowal pod tarcze a nie ze swojego widzimi sie jako top nozyk xd

 10. Jaja sobie robicie z tymi zmianami w korzeniu? Wyobraźcie sobie co będzie na takim admirale, non stop będzie stał bez korzenia pewnie, no chyba że dacie ogromny % na szansę wejścia krzaka, bo inaczej to cienko to widzę. Próbując bohatersko rozwiązać jakiś problem, tworzycie kolejne i tym sposobem koło się zapętla… Ech, szkoda gadać. Mam nadzieję, że jeszcze się z tego pomysłu wycofacie.

  • Niech się wycofają z tego pomysłu jak najszybciej zanim większość wkurwionych druidów przerobi swoje postacie na eski i trzeba będzie jeszcze dłużej czekać na druida niż zwykle

    • Złoto dla żuka gnojarza xD
     Teraz przypomnij sobie dla czego ci się nim nie chciało zajmować.

     Zobaczymy ile na nowym serwerze będzie druidów.

     Pozdro dla druidów we wyrzucaniu korzeni na V2 czy też na turkach w barbe, żeby nie pozabijał całej drużyny.

     Ta nowa wtopa to pewnie z 50 pancerzy będzie dawać skoro jedyną obronę druida przed ciosami fizoli (korzenie) tak doszczętnie niszczą. Jeszcze niech dymki i -35% każdej szansy wrzucenia zostanie to już całkowicie umiejętność useless

     • wystarczy vd ktory wbije ksiege i ukaz … nie mów mi że masz eq +3 XD bo takich dt nie szanuję co narzekają a nie widzą jaką ciekawą profesją grają .Nie jest nudna jak ryc czy mo .Dt robi na 95 lv z wataha robi modle na luzie wiec ? vd czy uk tak nie potrafia

     • Modla, jakże wysoko zarobkowy boss xD. Powiedział VD conga druida (lub nie ma) z max 40 lvlem. Jak dla ciebie MO jest nudny to nie idź do energylandii bo tylko zmarnujesz kasę na bilety

     • Jak dr straci kory to już nie będzie tak bić bossów. In drużyna na takim V2 będzie zaliczać cały czas glebe. Pomyślcie też o tym

     • VD to już do nerfa powinien iść bo to co robi lalka i ssanie mamy na pvp to przegięcie

    • Żeby te korzenie nowe miały sens nie powinny mieć dymków, kary do trafienia i przynajmniej +20 trafienia na 7. 195% niestety furory nie zrobi jak VD lalką, dla mnie najważniejszy w korzeniach był efekt. Teraz jak rozkładają efekt na 2 uderzenia powinni przynajmniej podnieść dmg bo ten efekt po prostu będzie występować rzadziej w walkach

     • mi lotto vd moze isc do nerfa jak bedą chcieli znerfic to znerfia i tyle ( nie mam i nie bede miał wplywu na takie rzeczy ) …ale nie moze byc tak ze dt dostanie gigantycznego buffa do dmg i do obrony ( wtapienie).A potem zamiast uderzac z uderzenia to bedzie co chwile uderzal z korow 5x .Kazda proifesja ma swoja wade a wyniku tej zmiany np. na vd czy mo bedzie bil z uderzenia a w sh bb uka ryca z korow .

     • Chłopie co ty pier… Jakiego gigantycznego buffa do ataku czy obrony? Takiego dostał tylko VD (lalka i MS) każdy kto gra druidem by wolał korki w starej formie. Korki mają tak gówniany dmg, że nawet nie opłaca się z nich bić, celność, dmg oraz wydatek zasobów zawsze będą mieć gorszy od uderzenia. I jakiego dr dostał buffa do obrony? Nie ma jeszcze żadnego infa co do wtapiania a typ już się zesrał.

     • Jak byś dokładnie przeczytał bloga to byś Rafałku nie mówił takich głupot. Tak jak koledzy piszą na blogu. Jak nie usuną kary w korkach oraz dymków to ta umiejetność będzie bez sensu.

     • VD doatał mega buffa do dmg (lalka) i obrony (MS) + takie smaczki jak nowe ssanie czy brak dymków w lalce… Wszystko git. Druidzi chcą, żeby im nie znerfili korków i dodali trochę pancerzy we wtapianiu za smuge… Rafałek płacze. Chłopie ty się leczyć powinieneś. Daj sobie spokój z komentowaniem na blogach bo nie dość, że kończysz siebie psychicznie to jeszcze innych

  • Fajne te nerfy, druidzi co bija duzo wiecej z fiza na modyfie magicznym do teraz wycieraja lzy przegladajac na YT ile razy wygrywali solo turki.

   • Ale jak barba wali w druida po 1.2k a druid w niego po 250 a korzenie nie wchodzą i jak widać po upku nie będą to zajebista sytuacja jest i nikt nie ma pretensji. Krzyk jest dopiero wtedy jak jakiś druid z ekwipunkiem o wartości twoich obu nerek wygra turniej xD

 11. “Dzięki temu umiejętność ta nie straci swojej unikalności i nadal pozostanie potężną, ale będzie wymagała poświęcenia większej ilości kółek akcji”
  xD? rozszerzacie sloty na akcje druidowi czy jak? Przy obecnym pvp czy pve czasami nie ma slotów na rzucanie korzeni, bo trzeba myć, leczyć, rozdawać zasoby ale co tam. xp

  • A czemu nie patrzysz wzdryga stronę pvp z fizolem ? Korki i on już się nie ruszy aż do deda atak dr tez będzie musiał coś się zdefić, zaraz napiszesz ze dr na Dwa strzały Ok ale np w bb ataki psycho wchodzą aż miło 😛

  • Oni na to nie patrzą. Nie wyobrażam sobie wrzucić 2x pod rząd korzeni rycowi nawet ze zwiększoną celnością. A żeby wrzucić je np V2 to po 6 rundach druid wywali się z many jak trzeba będzie większą ilość tego dawać

 12. Smuga zostanie zamieniona na offhand dla magów, a co zostanie zamienione na offhand dla fizoli? Kil ? Troche chyba nie na miejscu biorąc pod uwagę że smuga jest bossem którego farmi się od 70lvl i nie ma żadnych ograniczeń z wejściem vs boss dla 115lvl + z ograniczonym wejściem.

  Jeśli ma to być zrobione sensownie to offhandem dla fizoli powinien zostać karapaks.

  Najlepszym rozwiązaniem byłoby postawić NPC / dać dialog u kowala w kemenak/beirn który odpalałby się gdy mag ma w plecaku smugę i analogicznie fizol ma w plecaku karapaks i wtedy będzie można zmienić ten przedmiot na klanowy offhand

  • Offhand – (z ang. “bezceremonialny”) czyli slowo pieknie przedstawiajace w jaki sposob zostalismy (nie chce drugiego bana wiec ujme to grzeczniej) nabici w butelke. Piekne te zwroty…

   Skoro kil bylby tym “czyms” to czym bedzie malus u sheeda, “no-handem”? XD

 13. Nie no szanuje – kolejny nerf druida. A tak serio jakoś mnie to nie dziwi – ale idzie to zrobić sensownie z tego co napisane, pod warunkami że faktycznie ktoś tego przypilnuje przy testach w co oczywiście mocno wątpię i finalnie skończymy na nerfie dru 🙂
  Nowa wtopka jeśli ma dawać 30pkt pancerza czy coś w ten typ i być tylko rzucana na dru to jest kpina, grubo grupowe daję więcej. Może dodanie do tego jakiegoś efektu dodatkowego jak np PA, regeneracja manny lub cokolwiek przydatnego dru, jednocześnie nie zbyt znaczącego w pvp.
  Jedynie za co moge mocno pochwalić to:
  offhandy – czy jak to sobie nazwiecie. Trąbiłem o tym jeszcze przed czasami tego co piszecie że tylko coś takiego daje jakiś realny balans między rycerz a cała reszta. Tutaj mocno +, pytanko kiedy zostanie dodany drop smugi do v2? bo wydaję się że taka mała sprawa powinna zostać zrobiona na dniach :)…w sumie ogólnie kiedy update z zmianami?

  zmiany barb w zarysie są okej zobaczymy w praktyce

  Pozdro

   • Smuga nie, za to jeżeli już ktoś robi podobne typu skille to chyba wypada by jakiś balans trzymały a nie że jeden rzuca grubo na wszystkich i daje +35 pancerza i resów a jeden ma mieć w umce +30 pancerza… Jak to wygląda… Komicznie. Nie wiem czy ktoś zauważa ale przestaję mi sie podobać wyciąganie z umiejętności kosmicznych pancerzy grubo, aura, trans teraz jeszcze wtopka… Jak tak dalej pójdzie to bez eq zrobisz 200pkt resa fiz.

 14. Jak skill barby będzie obniżać poziom umiejętności to jest logiczne, że będzie wpływać zarówno na efekty jak i dmg tumany xD

   • No pewnie nic, skoro zmniejsza poziom to ciężko zmniejszyć coś co jest już na minimalnym. To będzie używane tam gdzie potrzeba więc na pewno nie na śmieciowych mobach co mają skille na 1 XD

 15. To jak te korki mają już nie dawać efektu korka (bo w PvP jak siądzie ten jeden na 2 rundy na 5 pa to jest cud) to chociaż niech mają te 240% albo całkowicie zamieńcie to na inną umke co dużo bije jak już je tak wymazujecie

  • Po co sie ograniczac? 300% zrobmy! Niech druid jako jedyna profesja ma mozliwosc dawania akcji na 0,5 pa, da dwa razy korek po pol pa, reszte palki i gitarka gra.

   • Kolejne dwa trolle co nie wiedzą o czym mówią xD

    W sumie to faktycznie lepiej by było wywalić ten korek i dać coś co bije podobnie jak lalka VD, nic mi z tego, że korek boję tym swoim żałosnym dmg za każdym razem jak przecież są dymki. No chyba, zet dymki już nie będą na to działać i nie będzie tej kary gdzie po 3 wrzuceniach korzo masz w umce -105% do trafienia to wtedy ok

     • widze ze chcecie dt zeby mial 250 % dmg na korach i mogl wbijac bez kary jeszcze wtopke zeby dodowala 50+ kazdego resa i może byscie się ucieszyli takim dt do czasu nerfa 😛

     • Czy ty chłopie umiesz czytać? Jakie 250% w korkach? Wtapianie należy się wzmocnione druidowi za smuge zmienione na podobną umkę jak MS VD, osy mająbyć atakiem alternatywnym (jak UC VD) a korki najchętniej zostawił bym bez zmian. Ważniejsze jest zakorkować moba i żeby drużyna nie padła a nie zadawać gówniany dmg z 195% czyli nic.

     • Typ nie potrafi zapamiętać tego co napisał w ostatnim poście a ty jeszcze od niego czytania ze zrozumieniem wymagasz? XD

   • Korki mają działać i taka jest ich rola. Nie dziw się, że jak stracą element stójki to będą dla wielu druidów bezużyteczne

    • Oni chcą druida w 2 rundy krytycznymi ściągnąć bijąc po 1.3k i się śmiać jak druid wali w nich po 200. Korki to była jedyna rzecz, która ich przed tym powstrzymywała

 16. Skoro chcecie pomysły do offhandów to mój pomysł jest taki:
  – Nie zmieniajcie kila i smugi i cokolwiek jak to sobie wyobrażacie na offhand
  – dajcie nowe itemy do dropu by dla każdego było fair by zdobył nowy item niż dać jednemu a innych przysłowiowe uj w dupe nie mówiąc, że smuga jest z v2 z bossa na 85 lvl,a kil z bossa na 110 lvl – trudność bossa i ogólne aspekty, nie wiem jak Wy chcecie dojsc do ładu. Lepiej to dać już do lodowego czy gorzałek, gdzie każdy sobie zdobędzie.

  Rekompensaty : wyliczcie sobie ile hajsu kto wydał na co i im to oddajcie to co planowaliście, bez żadnych przenosin ulepszen, bez zadnych przenoszen psycho, tylko hajs, raczej to łatwiejsze do zrobienia?

   • Aż wreszcie będą tyle samo czasu czekać na druida na nowym serwie (nie mówię o starych serwerach o gospodarce Wenezueli gdzie monopol na wszystko mają resortowi gracze, którzy zrobili sobie tych druidów przed jego nerfami kilka, grając pięcioma kontami naraz) i wtedy się ludzie obudzą, że coś jest nie tak.

 17. Dajcie te rary leczące bo jak wyjdzie po 30 Open betach to BR to nikt tym wykastrowanym z każdej umiejętności gównem nie będzie grał i nie będzie miał kto leczyć na bossach.

 18. Jak będzie wyglądała również sprawa u bb wrzucania skory i furii?? Będzie zmiana pod zręczność czy jednak będzie trzeba wydawać na furię i skore 2-3 pa a pamietajmy MO nie ma takiego problemu. Nie mogę się doczekać zmian u Barby Wkoncu obszarowa i mam nadzieje ze jak coś typu kowala to możliwość zranienia 5 przeciwników 🙂 Upka się trzeba spodziewać za ponad miesiąc po następnym blogu czy wcześniej ? Dzięki za info jak by ktoś mógł odpowiedzieć

  • z tego co słyszałem, że do końca wakacji ma niby być upek, ale szczerze wątpię w to. Obstawiałbym raczej wrzesień

   • Ciekawe czy wprowadza go przed kolejnym blogiem wiesz info o zmianach, potem info o testach co i jak i dopiero wrzucanie tego na serwer. Ja już bym chciała teraz bawić się z obszarowym heh :)i zreszta zmian u bb Wkoncu nie będzie taka podklasa jak jest teraz z sh

 19. Mam nadzieje ze offhand zamiast smugi bedzie end-game’owy. W koncu smuga byla taka cenna poniewaz smuga+bol to byl endgame.

 20. Fajnie że coś się dzieje u tego druida, alternatywny atak z osek i korka, aczkolwiek dymki będą mocno utrudniać bicie tymi atakami, czy ze względu na potrzebę wbicia 2x korka aby unieruchomić przeciwnika korek nie powinien pomijać dymków? Bądź oski jeśli to ma być pełnoprawny i alternatywny atak.

 21. Ehh patrząc na ten kolejny tak zwany “BUFF” druida to już niech z miejsca usuną to postać i dadzą możliwość zmiany profesji postaci bo aż coś człowieka trafia jak się czyta tego bloga niektórych bossów to już się w ogóle nie będzie dało złapać jak np bossów co się z korka myją jednym słowem tragedia a co do bufa bb to na plus nie będzie już tak od mośka odstawał i cena mięska spadnie 😉

  • Podniosą się krzyki od V2 w górę przez dedy i na turkach jak barba będzie cały czas bez łańcucha i będą znowu przerabiać te korki. Tylko najpierw muszą jak zawsze znowu udowodnić, że zrobili coś ch*jowo

   • W tym włašnie sens każdy płacze jakie to korki nie są op a tak naprawdę to płaczą głównie osoby co chyba z pvp to tylko mieli do czynienia jak ich ktoś pod wieżą złapał prawda jest taka że dr miał zawsze pod górkę tym bardziej kiedy ktoś ma pasek z Mario albo set pinari z odp na korki to już jest problem te korki mu wbić a jak ktoś ogarnia pvp to dr każda procka zjada np taki bb jak korki nie wejdą to druida w rundę nie ma dodatkowo druid jako jedyna poetka w grze nie bije z dystansu co bardzo ułatwia pvp z nim co do bossów to już aktualnie jest tragedia NW kiedy dajesz w psa na admie 4x korki z czego jeden nie wchodzi i 3x dymek się pokazuje to coś człowieka trafić może i te wieczne problemy pt do druida tak jakby dr miał za całe pt myśleć

    • Te nowe korki miałby sens jakby wywalili dymki, usunęli karę, podnieśli trafienie do +20 i dmg. I tak wolałbym je w starej formie. Płaczą głównie barby, którzy chcą druide w rundę ściągać bijąc po 1.3k i się śmiać jak druid w nich bije po 200. Korki tak naprawdę były jedyną obroną druida. Nawet to zepsuli

     • Przede wszystkim wyeliminować dymki bo patrząc po korkach druida to one chyba mają o wiele za duży % na dymki co często gęsto widać i na pve i pvp

 22. Z perspektywy takiego dr jak ja to kozak. Insty solo będzie się fajnie czyściło i w pvp będzie łatwiej bo na dobra sprawę korzeń już od dawna nie pełnił takiej ważnej funkcji jak kiedyś. To tylko w dużej mierze straszak, który nie musi wchodzić co turę. Reasumując, teraz trzeba będzie się bezwzględnie defić na druida w uroki i tyczy się to każdej profesji. Wymusza to zużywanie PA na obronę i wyklucza bicie druida niemal bez defa.. pięknie .. Współczuję jedynie nowym graczom bo sposób rozwoju tej postaci jest obecnie bardzo nieprzyjemny ale na końcu dla wytrwałych czeka nagroda. Nie wiem dlaczego tak płaczecie bo ja w tych wszystkich zmianach docelowo widzę tylko i wyłącznie bufy druida. Na tych offhendach/wtopce i mam nadzieje podbiciu statystyk epika najbardziej skorzysta druid ..bo wkoncu stanie się on jego główną bronią i nie straci przy tym zalet smugi.

  • Wejdź do berin, weź pvp z barbą któremu bijesz po 200, scheedem, który co wywala 100 many za atak czy rycem i się wreszcie dowiesz jak ważną funkcję pełnią korzenie aby druid przeżył i nie padł w 1-2 rundy.

   Przypomni sobie jak VD wrzuca debuffy na Luga i ile jest dymków. Z korzeniami będzie to samo.

   Gdybyś grał druidem to byś się zastanowił po co druidowi 2 alternatywne ataki działające tak samo. Każdy by wybrał do bicia te korzenie a olał osy.

   Na druida i tak zawsze każdy daje 5 defa w uroki, tu się nic nie zmieniło.

   Jak w pvp dalej będzie -35% z każdym trafieniem to ta umiejętność będzie bez sensu.

   Jak byś kiedyś wyszedł tym swoim druidem poza DZ to zobaczysz jakie się zaczynają problemy a losy to tylko kropla w morzu.

   Na nowym serwerze nikt tym nie będzie grać.

   • Volkal zapomniałeś dodać jeszcze ze druid jako jedyna postać nie ma ataku z dystansu co już go stawa w trudniejszej sytuacji od innych profesji jedyne co w korka mogli by zmienić/dodać żeby zamiast zmniejszać def dystansowy mogły by też zmniejszać def z bliska

   • oni widzą tylko pvp co jest puste przez pvp .Dt na morane jak tarule beda nadal brani przez kory ale dt bedzie gralo sie nieco trudniej pod wzgledem wbijania korow ale za to ma cos w stylu lalki.Wiec takie klasy fizyczne beda bezobrone jesli dt w 1r ustoi

    • Puste i zagmatwane są twoje wypowiedzi. Zanim napiszesz jednego posta przeczytaj przynajmniej co napisałeś w poprzednim. Nowa wersja korka sprawi, że druid nie ustoi nawet 2 rund z klasami i mobami fizycznymi. Coś w stylu laki xDDD… lalka ma 260% i brak dymków a kory mają 195% i gówniane dymki, które pojawiają mi się na tej umce aż za często i nawet jak dam na admach czy turkach ich kilka zdarza się i po 2-3x dymek w 1 rundzie (na turkach oczywiście daję max 2 korki)

    • Lalka ma 260% dmg o brak dymków. To tak jakby powiedzieć, że drud ma uderzenie w rodzaju krytycznych barby. Niby działa podobnie jednak dużo gorsze.

  • @Tomekoral myśl co piszesz. Z perspektywy takiego druida to kolejny cios. Korki mają działać a nie, że walisz 5 korów bez defa i dopiero w 4-5 rundzie wejdzie cudem te 2x i korek

  • Wejdź na pvp Cuda i zobacz co zrobił z druidem 5k HP barba jak przez pierwsze 3 rundy nie miał korka (pvp trwało 3 rundy). Druid bez korka nie ma jak się bronić

 23. Co do bety, to upewnijcie się, żeby tym razem w prologu instancja questowa nie znikała przy restarcie klienta, co powodowało konieczność tworzenia nowej postaci.
  A co do zmian w druidzie, to dla odmiany weźcie pod uwagę pety i moby używające skilli które będziecie zmieniać. Kruk nadal jest bezużyteczny(po zmianach u voodoo), a o zmienianiu go nikt słowem nie wspomniał. Trzymam kciuki!

 24. Ja tu tylko po to żeby przypomnieć, że te zmiany bb w dalszym ciągu nie pozwolą mu na chodzenie takich rzeczy jak v2, jaska itd. oraz niczego nie zmienią w związku z różnicą levela od którego mo i bb zaczynają chodzić loski czy luga. Proponowałbym wywalenie ze wszystkich takich mobków odporności na obuch i sieczne które nie wiadomo po co są skoro przeszkadzają praktycznie tylko jednej profesji.

    • Ehh trochę mi to brzmi śmiesznie na V2 może i bb w czujki bije mniej niż mo ale za to jak wpadnie w puszke to dużo z niej nie zostaje tak już jest że mo jest lepszy na jednej instancji a bb na innej wiadomo widać że na V2 dominują mośki ale dalej bb nie ma tak źle na V2 mo bije dużo w czujki ale za to czasami 2 razy gorzej ubrany bb bije 2-3 razy więcej w puszke jak taki mosiek problem nie polega w bb tylko z ludźmi co nie chcą go na V2 brać tu jest problem nie w bb

     • Owszem problem jest też z ludźmi, jak najbardziej, no ale kurde, wskaż mi jedną inste na którą chodzi bb ale mosia już na nią nie biorą…

     • ostatnio bb na v2 widzialem 3lata temu a latam prawie codziennie v2 wiec rzeczywiscie bb jest chetnie brany na v2.Trzeba zmienic resy na czujkach zeby bb walil cos

     • No tu chodzi o to że bb po prostu się nie pchają na tą inste jak ja chodziłem V2 to nawet bb brałem bo nie robiło to różnicy czasowo z mo szybciej czujki szły a bb puchy albo po prostu brało się jednego bb i jednego mo

 25. Moje propozycje offhandów:
  – dla vd lalka
  – dla mo kula ognia
  – dla bb jakaś mała siekierka, co by wyglądała jak przypinana do pasa (może w ogóle dodać mu rzut taką siekierką do skilli, co o tym sądzicie?)
  – dla druida jakiś korzeń rośliny, kawałek drewna, coś związanego z naturą
  – dla sh nunczako
  – dla łuka kołczan

   • Dodatkowy item/slot miał być pod profesję, ale ja myślę, że im to teraz tak wyskoczyło nagle, jak zorientowali się, że rekompensaty Smug ich przerosły, że to będą 2 itemy magiczne i fizyczne bez właściwości psycho, żeby to w miarę szybko wprowadzić.
    Fajnie byłoby gdyby kiedyś w przyszłości pojawiły się epiki/psychorary pod profesję na ten slot, który będzie teraz dodany i będzie zamiennikiem tego co dodadzą w krótkiej przyszłości.

 26. Witam,mam pytanie odnośnie wymogów do broken ranks. Mianowicie czy planujecie optymalizować tą grę do takiego poziomu z bardzo słabymi komputerami ? Bądź starymi ? Wiem że ta gra miała działać naprawdę nawet na gruzach heh,ale na becie często wielu graczą wyskakiwał komunikat przy ładowaniu do gry po zainstalowaniu jej że są problemy tak jakby z jakością komputera do gry,czyli że był za słaby. I powtórzę, czy planujecie to jakoś zmienić ? Bądź poprawić ? Pozdrawiam .

 27. powo z łapaniem psa na admie jak nie masz 120+ z full eq xDD na turki też nawet nie ma co iść bo taki bb sobie ubierze promyk wyexpiony zdefi 105 i dr do spania xD a nawet jak juz trafi jakimś cudem to i tak każda profa moze się już z niego myć (oczywiście jak w ogóle musi bo eq nie zmyło ^^) ehh dobrze że już jakiś czas temu ryca zrobiłem

 28. Mam nadzieję, że głównym dmg druida zostanie tak jak jest uderzenie. Oski fajnie niech już w momencie wbijania zadają jakiś tam dmg, korki fajnie niech też biją więcej od tych osek, ale znacznie mniej od laski.
  Druid wbija korek, wchodzi, następne zadają jakiś tam dmg , spoko, lepsze to niż bezsensowne 0%.
  Blokada 1szego korka w pvp spoko, w pve różnie może być, bo często druid daje 2 korki, na tyle ma akcji i żeby unieruchomić będzie musiał wbić 2/2 co ciężko.

  Ale może teraz słabe druidy na admy będą mniej brane w 4 i w 5 będą chodzić na 2dbf na czym skorzysta sh i vd, bo z tego co widze obecnie druidki bez eq w 4 chodzą admy i znaleźć druida na adma w 5 to graniczy z cudem, ogólnie insta adma i odorność na urok+zepsuta energetyczna szpila to temat, którym moglibyście się zająć

  • No osy mają mieć 160% a korzenie 195% czyli cały ch… lalka VD owiele lepsza bo nie ma dymków. Biorąc pod uwagę dymki, nowy skill barby i to, że korki będą działać od 2 wejscia, szanse na zakorkowane barby na turniejach, który bije cię po ponad 1k a ty jego pi 200 są bliskie 0. Poza tym druidzi będą musieli mieć po 1.8k many bo korki dużo zabieraja many a trzeba będzie je teraz wrzucać 2x więcej niż normalmie, żeby coś zakorkować i ci drużyna nie padła

 29. Zamienienie Smug na nowy item wydaję się na koniec dznia bardziej uczciwe co by nie mówić. Wyeliminuje to moim zdaniem trochę patologiczną sytuację jaka byłaby przy rekompensatach 100% wartosci/naprawy/ulep, gdzie ktoś kto nosił taką smugę kilka lat, wydropił z nią rary warte kilkaset milionów, zarobił z nią w eq kilkaset milionów na koniec dnia dostaje kolejne kilkaset milionów jako rekompensata za wycofanie smug z obiegu.
  To trochę jak noszenie rarów, potem wymiana na lepsze rary i ekipa rekomensowałaby graczom te słabsze rary co nosili w przeszłości oddając za ulepy i naprawy.

  • Szkoda tylko że każda insta była balansowana pod smugę i sami twórcy to przyznali zmieniając umki magikom 🙂 ale tak, to śmiecie jebane ze ogarnęli inste i korzystali z buildu który sami twórcy promowali by gracze tak robili 🙂

 30. Druid i tak już jest skazany na porażkę. Co z tego, że można bić korzeniami za każdym razem jak ta umka ma gówniany dmg, niski% trafienia (musieli byście podnieść przynajmniej do +30), karę do każdego trafienia (która należało by usunąć) oraz działają na tą umiejętność dymki.

  Ale dość o druidzie. Kiedy przyjrzycie się ssaniu many u VD (-50% do trafienia nie działa w pvp) oraz lalce (ma większy dmg na turniejach niż kulka mośka oraz szansę trafienia porównywalną do łucznika z oddalonymi zmysłami) coraz więcej osób to zauważa i pisze do was na ten temat a wy niereagujecie

 31. Kiedyś mag ognia mógł jedynie pomarzyć o tym żeby chociażby zblizyc sie do obrażeń takich jakie zadawał barbarzynca (czasy wejscia beirn). Teraz role sie odwróciły i wszystkie insty idą szybciej z magiem ognia. CZAS robienia inst jest priorytetem dla graczy, dlatego barbarzyńca potrzebuje moim zdaniem liftingu pod względem wsparcia dla druzyny na instach dla hlvl i przypatrzeć się jego dmg/% na wymagających instach, porównać go z osiągami topowych mo. Pozdrawiam

 32. Jak wy weszła zmiana korków u dr to co wy mówicie ze by były złe ? Zadajesz obrażenia każdym rzuconym korkiem+ niwelujesz farta z pvp ze wrzucisz korki na 5% tez patrzycie ze dr zginie od fizola wtedy spoko a w druga stronę ? Jak bb na fartach dostaje korki i już nic nie może zrobić ? A dr spami korkami teraz jak wejdzie tobkazdy korek będzie zadawał obrażenia podobnie jak lalki. Złe wam będzie ze z każdego korka będziecie dmg mieć ? A płaczecie bo w bb jak nie wejdzie drugi raz to leżycie? Od czego jest def lek wtopa itd ? MO popsuli trochę i popłakali i grają tak samo będzie z dr

  • Powiem ci tak może i druidzi jakoś się przyzwyczają do zmiany korka jednak patrząc z perspektywy druida 120+ na wysoko levelowych bossach to jednak korki odchodzą do lamusa bo jednak tu musisz leknąć czasami i dwa razy tego trzeba umyć konde albo źródło dać czasami i jedno i drugie wtopę dać i może ci zostanie jedno okno na korki gdzie przy zmianie korków będzie to bez sensu skoro i tak nawet jak trafisz to moba nie złapiesz bo musisz go 2x trafić tym korkiem a okienek tylko jest 5 niby można liczyć na podwojone ale tu już też Rng wchodzi więc i tak druidem jesteś w du….. a pt tylko potem ma pretensje do druidów że tego nie dostał tamtego że mob/Boss bez korków stoi etc. gdzie jeszcze można wspomnieć o tragicznym % na korkach i dymkach gdzie czasami mając 700 wiedzy nie jesteś w stanie złapać bossa lub moba już na losach bo albo % albo w ogóle za 0 bo od losów w górę to już wszystko ma odporności albo ci z 2x dymek 80% wejdzie i jak zawsze problem do druida

   • Zgadza się są plusy i minusy tych zmian, twórcy wspominają ze korki będą celniejsze nie piszą jak bardzo, nie ma co się tez martwić bo nie wiemy czy to wejdzie bo to nie są plany już zmian tylko koncepcje zobaczymy po następnym blogu bo pewnie po nim będą dalsze informacje co do bb jak i dr

    • Pożyjemy zobaczymy jeśli te zmiany wejdą no to trzeba będzie pomyśleć na znaną builda dla dr jak i taktyk bicia bossów może będzie lepiej może będzie gorzej wszystko się jeszcze okaże

  • Lek zepsuty do 1/3 + stacki a wtopa tak słaba, że już lepiej strach maksować. Te nowe korki musiałby mieć +20 do trafienia, brak kary oraz dymków. Wtedy miałyby sens

  • Dmg i celność zawsze lalka będzie mieć większy(260% lalki vs 195% korzeni). Żeby korki w tej formie miały sens powinni usunąć dymki oraz karę do trafienia

 33. dobrze niech oslabia dr , balans bd wtedy dobry gdy na turku 1vs1(140) naprawde kazda profa bd mogla wygrac a nie zawsze dr..

  A co do zmija w 3D to tak “epicko” wyglada ze myslalem ze to demoniczna laska od koldzicy :DD

 34. Mam całkowicie bezpłatną poradę dla tych, których na nasze nieszczęście wziął sobie Drygu na współpracowników, bo nikogo lepszego nie było, a któzy “popełniają” balansy na postkach 😀 Weźcie wszystkie postacie, przeanalizujcie umki i na papierze dopasujcie tak, aby współgrały ze sobą, a nie zmieniacie jedną i potem próbujecie dopasować drugą…Syzyfowa praca. Wiem, że to długofalowy proces, ale ja jestem w stanie ponieść to ryzyko 😆 nawet jakbym miał czekać na efekty 20 lat!
  Bóg z Wami

 35. Czy zamierzacie zwiększyć efekt przełamania dymków w udrękach? Czytając o tych zmianach zwiększa się jeszcze bardziej hegemonia Vdka tak aby druid miał łatwiej i zbijał mu te dymki :/ Dobrym pomysłem, byłoby dorzucenie do KO od Sh przełamania tych dymków. Inaczej no podklasa Sh będzie jeszcze bardziej poszkodowana i jeszcze trudniej będzie jej o slot 😀

 36. Jak będzie wyglądać sytuacja z bufami u barby będzie zmiana pod zręczność czy nadal bedziemy wykorzystywać 2-3 PA na skórę i furie? Pamiętajmy MO ma wszystko na 1 PA na high lvl

 37. Czy zrobicie tak, żeby dymki nie pojawiały się w korzeniach oraz w lalce? Biorąc pod uwagę nową zasadę działania korzeni unieruchomienie postaci i na bossach i na turniejach będzie właśnie przez dymki niemożliwe

 38. UWAGA EKIPO !
  Na pewno zaobserwowaliście zwiększone zainteresowanie wątkiem zmian u druida.
  Patrząc na planowane zmiany u druida ( korki ) oraz u barby ( nowa umka pasywna ) jest pewien sposób na KOMPROMIS.

  Mianowicie – Waszym celem jest buf barby w pvp i pve, oraz wzmocnienie druida, przy jednoczesnym osłabieniu korzeni, aby barby nie były useless w pvp.
  PROPONUJĘ – Dostosowanie konieczności wbijania 2x korka od poziomu umki (1-6lvl) na 7 łapałoby za 1 razem.
  2 pieczenie na 2 ogniu – Barba dając sobie bufa, zmusi w pvp druida do wrzucania korka 2x. Druid zaś nie zostanie kolejny raz poszkodowany w pve, bo w pvp mu idzie za dobrze.

  Hm?

  • Już napisali, że będzie dopiero po 2 trafieniach korkiem efekt korka na wszystko. Wątpię, żeby to zmienili. Żeby te korki były w miarę funkcjonalne musieli by usunąć karę kumulującą się z każdym trafieniem oraz dymki. I tak trzeba wydawać ogromne ilości many żeby coś zakorkowanć bo e pvp dawało się średnio 2x korki max a teraz trzeba będzie 4. Mam nadzieję, że przynajmniej to wtapianie będzie dawało sporo pancerzy bo jak barba dostanie tą nową umke to trochę głupio odpaść druidem po 3 rundach z eq +10. Chociaż zdarzało się i ze starą wersją korków ze względu na papierowy def

   • Ale patrząc to też głupio z full eq na barbie stać w pvp z DR :)? Nie każdy ma set bo tani nie jest i na czym zarabiać na to… Każdy płacze że dr nie złapie już barby, Takie zmiany co by weszły to dr bedzie musiał kombinować myśleć a nie bez defa i full korki i jak wejdzie to ez nie raz dr beke ma jak łapie dr 85 barbe 140 z eq i go doi

    • Nigdy jeszcze nie widziałem druida myślącego w pvp co daje więcej niż 2x korek. Druid na barbe akurat stoi przed PA w fiz bo nie zawsze kory wejdą a nie ma się jak bronić bo 5 strzałów z krytycznych o barby i pozamiatane. Druid w takiego barbe musi uderzyć conajmniej 25 razy żeby go zabić. Jak wywalą dymki i karę to mogą to zmieniać. Jak nie to ta umiejętność nigdy nie zadziała poprawnie. O bossach jak Adma, losy, V2 już nie wspominając.

     • Niestety korki są dla druida lepszą obroną niż to śmieszne zniszczone do reszty w pvp leczenie. Dopóki jeden strzał barby w druida (gdzie druid broni się z 10 zręki) zadaje mu dmg za 5-6 uderzeń druida (gdzie barba broni się że swojej zręki) to korki powinny zostać w starej formie, lub niech zmienią wtapianie do takiego stopnia, żeby ta różnica wynosiła maks 1 do 3.

    • Jeśli ty nie widziałeś nigdy Dr co na barbe daje 2+korki to mało chyba grasz w pvp. Dla dr jest to priorytet aby mu te korki wsadzić bo bez tego jest duża szansa że padnie ale nie 100%-owa dobry dr wytrzyma krytyczne barby, a jak już korki wsadza to 5 pa w dyst i dr robi go aż miło,

     • Barbie wystarczą 2 rundy bez korka, żeby zabić druida. Druid musi go bić 5 razy tyle. Jak korki zostaną osłabione to wtopka powinna być kozacka

     • Ale ty nadal nie rozumiesz że dr jak złapie barbe w korki on jest bezbronny… korki powinny byc zmienione+ wtopa ulepszona żeby dr coś mógł ustać tak by było najlepiej, wspomnę że korki miały by być celniejsze 😛

     • Będzie mocna wtopka i celniejsze korki bez kary to można to jeszcze przeboleć tego nerfa. Jak zrobią korki ale z karą + dymki to mało komu będzie się opłacało tego używać bo tylko się z many wywalisz i zmarnujesz akcje. Tym, bardziej, że barba, który cię bije 5x więcej dostanie nową umke, która go chroni przed urokami

     • Abc tak chciałbym co dodać to tego co mówisz że bb po dostaniu korka jest bezbronny to nie tak do końca prawda bo jak potraktuje druida z kamienia to też mi duży DMG zadaje i nawet tymi durnymi kamieniami jest dr w stanie w 2-3 rundy poskładać gdzie dr może mu zbije to połowę 3/4 HP za ten czas

 39. Ja to proponuje wywalić krzaka całkowicie non stop z nim są problemy i spiny, zamienić go na pioruna, a wtopke zrobić jakoś tak żeby rzeczywiście dawała obronę fizyczna tak aby w połaczeniu z okrzykiem dr był w stanie normalnie wydefic takiego bb. wiem ze to bardzo kontrowersyjny pomysł ale wydaje mi się jakby to zrobić dobrze i z głową, nie przegiąć w jedna czy w drugą stronę to to ma racje bytu. BB przestaną narzekac na krzaka ze nie maja szans z DR a DR przestaną narzekać na dymki, odpornosci, mycie z krzaków i ze jak raz im nie wejdzie to bb ich zdejmie w runde czy dwie.

  • +1 dać we wtopie tyle samo co w MS VD, zamienić korka na pioruna i spokój. Skoro niektórzy spamerzy mają ból dupy o korka to niech sobie latają teraz V2, losy, adme bez korka.

   • Tylko, że ci spamerzy mają, jakieś max 90lvl barbami, adme i V2 widzieli tylko na YT oraz są jeszcze na etapie oglądania ekipy i tego, że mamusia za nich sprząta xD

   • Zamieniajac korka na pioruna trzebaby sie pozbyc osek albo uderzenia, bo 3 strefy robiace dmg to za dużo (widac po vd, a on z jednej dmg nie robi) co rodzi kolejny problem czym innym te umki zastapic? Jakis pomysl to jest, ale wymaga calkowitych zmian druida, a nie szybkiej zmiany umki czy dwoch. Jak na razie nie ma sensu.

 40. Mam propozycję również co do lvl na bosa bo są sytuację że 65 lvl ryc na losy lata czemu nie zrobi się ograniczenia jak np na wejście do beirn czy cieższe ubicie seleny do któregoś lvl. Wyżej można ale tu już nie?

  • Masz ograniczenie na wejście na jezioro właśnie od tego 65 lvla tu już bardziej o zmiany w samych bossach się przydadzą gdzie np bicie komandora jest problemem dla 5×50 lvl gdzie no rary dropią na lvl 50 ogólnie jest tak że pierw ubierasz się w rary z danego bossa a potem dopiero za 10-15 lvli na niecho chodzisz

   • Komandor to już pewnie zapomniany 😀 65 lvl moim zdaniem to jeszcze za niski jak na jezioro i powinno być ograniczone tak samo jak na beirn że wściekłe lempo biją i jest ich troche

    • Co do wściekłych lempo to się zgodzę np na jeziorku się chyba wszystko łapie poniżej 90 lvla na ale tak patrząc Jaśle masz która dropi rary na 75 lvl więc nie ma jak też tego progu zwiększyć chyba że wejście na instancji w Jaski przenieśli

 41. Mam propozycję co do bufu pozytywnego dla barby żeby jeszcze był bardziej przydatny możne twórcy pomyślą o tym żeby ten buff dawać też innym postacią w PT???

 42. Pogralbym w 2D jeszcze ale skasowano mojego emaila i nie jestem w stanie sie zalogowac 🙁

  Istnieje jakas szansa na otrzymanie dostepu do mojego konta?
  Skonczylem gdzies na poziomie 120 i byl to voodoo.
  Jezeli ktos decyzyjny przypadkiem zobaczy tego posta to prosze o odpowiedz czy jest mozliwe odzyskanie dostepu do konta.
  nick Episkopat albo Episk0pat.

 43. korki na 2x trafić żeby siadł efekt? efekt farta na rozgrywkę? nie żeby to była gra gdzie na każdym kroku jest losowanie. jedyny sposób na brak efektu farta jest usunięcie tej gry… takim tokiem rozumowania niedługo ukaz będzie miał 0 na zabicie, a każdy przeciwnik będzie miał 100% na podwójne losowanie obrony…

 44. Ale wam się narobi druidów na tym nowym serwerze po kolejnym nerfie korzeni… a jeszcze jak dacie do wtopki jakieś śmieciowe wartości pancerzy to już całkiem będą się bić w 5-ciu o slota, żeby pójść po leczyć MO xD

  Jak już słowa graczy do was nie przemawiają, że robicie coś źle to może statystyki z ilości i rodzaju klas po roku na nowym serwerze do was przemówią.

  • Ja jestem za tym żeby korki zmienić ale tylko w pvp żeby fizole miały jakieś większe szanse a w pve to bez zmian bo tragedia będzie na niektórych bosach 🙂

   • Niektórzy fioletowy i tak się dobrze przed tym bronią i ciężko jest je wrzucić, scheed ma wiedze, ryc ma wiedzę i aure gdzie na 1 korku na 3 pa mam w takiego ryca po 18%, barba ma dostać nową umke, która ma mu ułatwić życie z debuffami, jedynie kto się słabiej będzie bronić przed korzeniami to lucznim, który akurat bije z dystansu i ma w full eq, zmysłami i epikiem po 60% szans trafienia przy obronie przeciwnika ustawionej na 5PA. Więc dałbym tylko barbie tą nową umke na uroki ale korzeni bym w pvp nie ruszał bo na turniejach 5vs5 barba jak nie dostanie przynajmniej raz na 2-3 rundy korka to pozabija garczy po kolei, a taki barba z buffem od ryca potrafi nawet 1,6k uderzyć.

     • Przecież widać że ten dr nie wziął ani bufa na ogień ani na fiz więc co w tym dziwnego? Wierzycie ślepo w jeden filmik a nie wiecie kto jaki buf brał i obstawiam że napewno stał w ortasisie a nie full resie

     • Miał buffa a ekwipunku nie pokazywał. Jeszcze nie widziałem żeby topka orała się bez resa. Tym bardziej, że jeden barba bił w niego po 700 a drugi ponad 1k więc resa na pewno miał. Po prostu drugi barba był lepszy i z rycem by walnął jeszcze więcej

     • To pokaż w której minucie pokazywał że ma bufa i jakie założone eq? Bo skoro na moim filmiku z buffem bb bije po 600 i dr założył wszystko co możliwe i wziął bufa to niemożliwe by tak samo dr obrywal po 1k od bb 🙂

     • Tylko od 4 sekundy jak się przypatrzysz jest pokazane eq i resy, na ogień 78% buffy wzięte ogień, res fiz i wiedza, ortasis i 2x pierek resowy. Teraz jak nie zrobią dobrej wtopki to jak zabiorą smugę barba będzie siekał w tak ubranego i zbuffowanego druida po 1,2k+ a jak dojdzie buff ryca i nowe kory nie posiadają (przypominam zet barba dostaje jeszcze umkę obronną na uroki) to taki barba będzie miał takiego druida na 2-3 rundy. Chyba, że 4 celne krytyczne w 1 rundzie to na 1.

     • To o tym mówię że miał ortasis, normalny dr ubierze serce i nie bd tyle obrywal 🙂 tak samo wtapianie zrekompensuje smugę czyli dr jeszcze mniej bd obrywal bo reduktor w pvp działał tak że z tarcza obrywalo się więcej niż bez tarczy o ile nie doloza do wtapiania jeszcze więcej resa. Poczekaj na zmiany a potem rób sobie teorie spiskowe bo jak mówiłem że miał ortasis to nie wierzyłeś, a ortasis na bb to taki sens że potem zdziwko że od bb tyle się obrywa xD

     • Tak to już jest w tym taernie, że jak jakiś barba katuje druida ubranego w wyżej wspomniane pancerze po 1k (gdzie różnica pomiędzy ortasisem a sercem to 40 punktów na ogień, gdzie ten druida i tak już posiada dużo bo ma 78% oraz ortasis zmniejsza obrażenia od krwawienia, i szczerze wątpię, żeby te 40 punktów na ogień zmniejszyło dmg z 1k do 600) to każdy to ma w dupie i się jeszcze z tego śmieje, że druid bije po jakieś 250 a barba 4x tyle. Ale jak jakiś barba leci na pvp 2x zagłada, dorbis i złapie korka od druida to już jest wielki płacz, nerfienie korzeni i nowa umka dla barby przeciwko urokom. Co do wtopki to jest odpowiedź jednego z inżynierów na forum, że druid po zmianach umki i zabraniu smugi nic nie zyska a wręcz straci (staty). Gdyby przenieść barbe z solo pvp do tego grupowego to siekał by tego drugiego druida po tyle samo co pierwszego albo i więcej (buff od ryca), widać gołym okiem, że barba barbie nie równy a 40 punktów dodatkowych na ogień przy 78% z pewnością by nie zmniejszyło dmg aż o realne 40% po nerfie korzeni musieli by dać druidowi we wtapianiu więcej resa niż ma barba w grubo, żeby można było mówić o równej walce.

  • Res liczy się od podstawowego dmg bez resa i te 1% resa zmienia bardzo dużo. Tak samo nie czytasz forum i druid miał stracić ale nie straci bo będzie miał offhandy 🙂 dalej upieraj się że ten dr był ubrany dobrze na tego barbe i narzekaj na barbow jak ubierają 80% resa, dają 5 kropek w uro a korzenie i tak włażą. Po nowej zmianie bd druidom jeszcze łatwiej bo im zwiększa celność korka więc bd obrywal jeszcze bardziej od korzeni xd ale spoko, zobaczysz po zmianach jeszcze większy płacz bb 😀

   • Wyekspiony Gorthdar daje +20% dodatkowego dmg od ognia z podstawowych obrażeń (sieczne). Jeśli pierwszy driud był podobnie ubrany na endgame co drugi i posiadał ortasis zamiast serca mając przy tym 78,1% na ogień (195 punktów) to drugi druid powinien mieć z sercem 80,8% (235 punktów). Można sprawdzić na kalkulatorze buildów. niecałe 3% różnicy na ogień z pewnością by nie zmniejszyło dmg z 1000 do 600. Moim zdaniem robotę zrobiła tutaj aura i tarcza od MO (+18% resa) a nie jakieś śmieszne 2,7% na ogień w walce z przeciwnikiem gdzie bardziej liczy się res na sieczne. Co do offhandów to dostanie je każda klasa poza rycem więc raczej niczego to nie zmieni. Jak jest barba dobrze ubrany (80% na uro) to jest mu ciężko wrzucić korzenie, widać gołym okiem, że w jednych barbów jest po 46% a w innych po 22% na 4 PA w korku więc barba jak nie chce być korkowany po prostu rezygnuje z ringów i naszyjnika pod dmg i wtedy bije mniej a barby płaczki co chcą druida rozwalić w 1 rundzie robiąc się pod dmg, lecąc praktycznie bez resa z najczęściej ich używaną taktą z jaką mam styczność (furia i 4x atak na 2 PA żeby było po 70% trafienia w druida) po prostu są korkowani i płaczą dalej. Nowa zmiana korzenie jest niekomfortowa dla druida ponieważ mamy takie coś jak dymki a korzenie trzeba będzie wrzucać 2x. pisali, że zwiększą celność jednak nie zabiorą kary za każde wrzucenie tylko ją zmniejszą ale ona nie zniknie więc max w rundzie druid może dać 3x korek i przynajmniej 2 z nich muszę wejść, żeby przetrwał do następnej rundy. Dmg z korzenia ma być również nerfione (forum) a barba i tak już ma gruboskórność, która go bardzo dobrze przed tym chroni. prawda jest taka, że bez korków druid nie przeżyje 3 rund z barbą i ciężko tu mówić o uczciwej walce. Co do wtopki to jeśli dadzą tyle samo pancerzy co dawała smuga to będzie to naplucie w twarz wszystkim druidom. Wtopka powinna dawać porównywalnie pancerzy co grubo.

 45. Ja mam pytanie do twórców czy np mo vd bb 100 lvl z umką obszarową na 7 będzie miał barba dmg porównywalny na różnych Instagram czy będzie o polowe mniej bił niż MO ??? Żeby nie było sytuacji ze obszarowy atak będzie na ,, odwal się,, lub pod mięsko bo MO deszcz przydaje się wszędzie gdzie jest kilka mobow No dojście do fyo, valdka, bardzo często już barba nie lata losów tylko 3x mo vd ryc… zanim animacja barby minie to już MO wystrzelą się 🙂 dlatego też MO jest lepszy bo szybciej się robi insty No i już jak każdy pisze zróbcie te v2 Jaśki pod barbe tez te resy zdejmijcie z czujek czy co kolwiek mam nadzieje ze nowe insty które wejdzie kiedyś będą pod Barbe… a nie jak przez pare lat i nadal v2 pod MO 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *