Ogłoszenie daty premiery Broken Ranks i podsumowanie eventu – Obecnie pracujemy nad… Cz. 223

Mimo że święta już dawno za pasem, to na Taernie świąteczna zabawa zakończyła się dopiero wczoraj (jak się bawić, to się bawić). W związku z tym, standardowo przygotowaliśmy dla Was garść statystyk eventowych. Poza tym mamy początek nowego roku, a więc doskonały moment na ogłoszenie dokładnej daty premiery Broken Ranks!

Podsumowanie Eventu Świątecznego

Event Świąteczny to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie Taernu. Jesteśmy zadowoleni, że również w tym roku cieszyło się tak wysoką frekwencją i zaangażowaniem graczy. Mamy nadzieję, że udało Wam się rozpakować mnóstwo prezentów i zestawów kolędnika, a ich zawartość wywołała uśmiech na twarzach.

Wielu z Was poświęciło naprawdę masę czasu na eventowe aktywności, więc tym bardziej jesteśmy ciekawi ile paczek zdobyliście. Mamy tu rekordzistów? Podzielcie się w komentarzach jaką ilość zachomikowaliście w plecakach!

Przypominamy, że Stary Rok pozostanie na serwerach do 10.01.2022, do godziny 12:00. Do tego czasu możecie jeszcze otwierać paczki świąteczne.

Dziękujemy za udział i zaangażowanie – do zobaczenia na kolejnym evencie, już w Broken Ranksie! Jak co roku, poniżej znajdziecie garść statystyk z wydarzenia.

Tolnor – Ilość zleceń wziętych od Gwiazdora i Mikołaja:

PRZEDZIAŁ LEVELOWY:GWIAZDOR:MIKOŁAJ
30-656643945423
66-8911191027301
90-109128582565
110-139117172441
140138691120

Ostlor – Ilość zleceń wziętych od Gwiazdora i Mikołaja:

PRZEDZIAŁ LEVELOWY:GWIAZDOR:MIKOŁAJ:
30-654806028465
66-897555017449
90-10963381557
110-13972822238
140102301191

Tolnor – Ilość paczek rozpakowanych u Gwiazdora i Mikołaja:

PRZEDZIAŁY LEVELOWE:ILOŚĆ ROZPAKOWANYCH U GWIAZDORA:ILOŚĆ ROZPAKOWANYCH U MIKOŁAJA:
30-656831745571
66-8911844035482
90-1092102810788
110-139146976113
140814838586

Ostlor – Ilość paczek rozpakowanych u Gwiazdora i Mikołaja:

PRZEDZIAŁY LEVELOWE:ILOŚĆ ROZPAKOWANYCH U GWIAZDORA:ILOŚC ROZPAKOWANYCH U MIKOŁAJA:
30-654837127637
66-898424224720
90-109130977959
110-13982903001
140604468464

Broken Ranks

Jak pewnie zauważyliście, dzisiejszy blog to jeden z tych spod znaku “krótko i na temat”, ponieważ już niebawem wrota do świata Broken Ranks staną przed Wami otworem, a wszystkie siły skupione są na oddaniu w Wasze ręce jak najlepiej dopracowanego tytułu. Jednocześnie będzie to ostatni blog, a z wszelkimi wpisami przenosimy się tutaj: https://brokenranks.com/aktualnosci/

Ale do sedna. Wjeżdżamy z buta w Nowy Rok i już 25.01.2022, o godzinie 17:00, Drygu naciśnie wielki zielony guzik i odpali serwery Broken Ranks! Wszystkich spragnionych przygód oraz wyzwań gorąco zapraszamy.

Mamy nadzieję, że ta wiadomość jest trafionym noworocznym prezentem. A tak w ogóle… Przyznajcie się: kto bierze wolne lub L4, żeby przymaniaczyć? 😉

Do czasu premiery podamy jeszcze kilka informacji, które bez wątpienia będą miały dla Was niemałe znaczenie:

 • przebieg procesu przenoszenia kont i ewentualnego powrotu do 2D,
 • lista serwerów.

Klienta gry będzie można pobrać ze strony https://brokenranks.com od wtorku 18-tego stycznia, od godziny 17:00. Kto jeszcze go nie zainstalował, będzie mógł zrobić to wcześniej i pobrać aktualizacje, aby później zaoszczędzić na czasie (wiadomo, im bliżej premiery, tym serwery będą bardziej oblegane). Pamiętajcie też, że odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie w naszym FAQ.

Jak przebiegają prace? Aktualnie wciąż testujemy każdy aspekt gry, aby na premierę wszystko hulało jak należy – testów nigdy za wiele, prawda? Część teamu, która zrobiła już kawał dobrej roboty przewidzianej na oficjalny launch tytułu, równolegle pracuje nad elementami do popremierowych aktualizacji.

Podsumowując: Drygu już zapomniał co oznacza sen, Torgerd ledwo widzi mimo okularów, a Pan Tomek stwierdził, że grafika za oknem jest na tyle kiepska, że stworzy lepszą 😉

A tak poważnie, mamy się dobrze, a praca wre. Dziękujemy za cierpliwość i wszystkie ciepłe słowa, które dodawały nam otuchy w codziennej walce. Zachęcamy do śledzenia naszej strony www i kanałów social media – Taernijczycy, łączmy się, bo już niebawem widzimy się na serwerach!

Na koniec mamy dla Was kilka grafik. Otrzymaliśmy trochę zapytań o modele mobów, z którymi przyjdzie się zmierzyć wysoko poziomowym graczom, więc łapcie:

108 thoughts on “Ogłoszenie daty premiery Broken Ranks i podsumowanie eventu – Obecnie pracujemy nad… Cz. 223

 1. Taka prośba o zmianę w oskach dla druida, żeby je bardziej podkręcić pod grę solo czyli zwiększyć dmg bazowy kosztem zmniejszenia stacków w rundach by druid nie miał problemu z wczesnym grindem na nowym serwerze i miał jakiś tam alternatywny atak bo na razie to ma kij i nic nie bijące osy oraz korzenie które po zmianach powinny pobierać mniej many bo teraz trzeba ich dawać 2x więcej.

   • A taki VD czy ryc nie zrobi nic solo? To nie problem pójść i robić 3 godziny loski solo, które w pt robi się w 20 minut. Tylko jakoś nie widzę, żeby ktoś chciał to powtórzyć i się męczyć dalej. I czytaj ze zrozumieniem bo to chodzi o to, żeby osy były bardziej dla druida na lov-mind game gdzie to właśnie początkowy żądany dmg ma znaczenie a nie ten ze stacków. Już widzę jak 40 druid idzie solować V1 bo mu zwiększyli dmg z os o te 30% kosztem mniejszego stackowania się w rundach. Na high te osy służą jako zabawka do okazyjnego wrzucenia z nudów a po odpowiedniej poprawie mogłyby podratować druida na wczesnym etapie. Koxy na starych serwerach zrobią bossa nawet bijąc z samej pałki co prawda w 3 godziny ale zrobią. Pytanie czy to się opłaca.

   • Dowalcie 20-stym nerfem druidowi, niech potem płaczki płaczą, że muszą z hohem czy motylem na bossa dymać. Chcesz, żeby druid dobrze się tobą zajmował dawał mane, konde, leka, odczar i bossa stopował a jednocześnie, żeby był słaby i nie miał przyjemności z gry jaką ty masz tylko służył jako chodzącą apteczka przy twoim pasie. No proszę cię typie xD

    • To ty chyba nie grasz w tę grę, jeśli nie wiesz jakie są realia. Na wysokim lvl druid dostał prędzej buffa niż nerfa. Także no naura

     • No nara typie. Polecam wyjść wyżej jak wieża i zobaczyć jak się teraz korkuje V2 i psa na admie, ile trzeba korków dawać i na jakim defie stać, żeby płaczki nie płakały, że ich puszka zgniotła bo druidowi siadł tylko 1 korek. Nie wspominając już o tym jak bardzo ta zmiana wywala druida z many. Buffa to dostali VD gdzie zrobili z niego tanko-dmgera ze zbugowanym ssaniem many i lalkami nie do wydefienia. Oraz MO gdzie tydzień po tym jak barba WRESZCIE dostał boosta to się zebrało paru cymbałów i wypłakali na forum nową ognistą sfere z dupy, żeby się fizole jeszcze więcej odbijali w PvP niż sami biją.

 2. Czy w BR dalej będzie wszechobecna patologia związana z lalką u VD na którą nic nie działa, ma 100% trafienia w moby i z książką robi na turkach taki sam dmg jak MO? Czy dalej łuk i sch będą żyć w cieniu VD który został pochopnie zmieniony na dmg, tanka oraz robi najlepszy debbuf? Dla graczy co narzekają, że VD przecież dostał nerfa w ukazie mam propozycję by osłabić wreszcie tą mocno przesądzona lalkę a wzmocnić ukaz. VD wreszcie zacznie robić za debbuf a nie jak do tej pory używa tylko 3 umiejętności (Tarcza, Książka i lalka) bo po zmianach tylko te mu się najlepiej opłacają.

  • +1 Lalka do nerfa. Dajesz 5 PA w uro i lalki wchodzą po 76% klepiąc po 560, nie mówiąc już, że to ma pierwszeństwo ataku i dmg na turkach taki jak ma MO.

    • A szybkie cięcie jest mocne xD Lalka do nerfa jak najbardziej, nie potrzebujemy takich samych patologicznych sytuacji w BR z lalką jakie mają miejsce na 2D

     • lalka potezna? Mam vd 140 i wcale tak nie jest oczywiscie czasami o wiele łatwiej trafiam ale vd ma dymki które psują przyjemność grania jak debuffuje.Sh sporo gram obecnie i musze zauważyć że mając o wiele mniej stat mam lepszy % .Sh gra sie fajnie bo bierze sie rycka i robi fajny dmg a vd takiej możliwości nie ma.coś za coś

     • ,,Czasami łatwiej trafiam” no XD, chłopie tego się nie da wydefić a bije tyle co jakiś DMG-er nie mówiąc już o tym, że w moby ma nieraz w 2 rundzie po 100% podczas gdy inne debuffy po 40%. Każdy ma dymki. Druid też ma dymki w dodatku zepsuli mu korzenie i nie wspomoże się taką książką/ukazem. VD nie potrzebuje takiej możliwości bo ma taki dmg a nawet lepszy bez buffów ryca z lalki. Sh jest uzależniony od barby a VD chce mieć każdy w drużynie bo szybciej zawsze będzie zabić ukazem. VD jest obecnie bezkonkurencyjny w porównaniu do łuka czy sh.

  • zajebista propozycja. w skrocie chcesz przywrocic sytuacje przed updatem. w sumie obojetne, wroce do ukazywania i bicia frajerow z uderzenia cienia xd

 3. Szczerze mówiąc to gorszej daty chyba nie dało się wybrać xD
  Końcówka miesiąca, czyli tak jak większość osób się spodziewała, ale wtorek o 17? Środek tygodnia? Rozumiem, że pewne “rozluźnienie” serwerów na samym starcie, ale to chyba nie o to chodzi… Już lepiej byłoby wybrać przykładowo czwartek to kto w tygodniu nie może to mógłby ruszyć z kopyta w weekend i nadrobić zaległości.
  Swoją drogą blog tak jak poprzedni, poza przydatnym 5% zawartości cała reszta jest “byle coś napisać”, a to już chyba czas najwyższy żeby prezentować jakiś fajny poziom skoro “wychodzicie na świat”.
  Ostatnie pytanie to gdzie się podziewają reklamy, o których Drygu mówił bodajże w jakimś wywiadzie? Z tego co pamiętam to miał być spory budżet odłożony na ten cel i sporo reklam, a tu mało co widać i słychać. Mam nadzieje tylko, że nie zachłysnęliście się sukcesem open bety, bo po becie to same przechwałki i udostępnianie pozytywnych artykułów.

 4. Mamy datę super wszyscy sie cieszymy, ale ja mam pare pytań, po pierwsze dlaczego w środku tygodnia odpalacie brokena zamiast na spokojnie w weekendzik? Po drugie czy można sie spodziewać nerfa vd który robi sieczkę tą swoją lalką i nie da sie tego wydefić? Po trzecie co z sh czy dostanie w końcu jakiegoś bufa bo ciągle jest olewany przez ekipe a vd się smieje reszcie debuferom w twarz i po czwarte czy petom z 30lvl w brokenie dalej nie bedzie rósł dmg od 70lvla a jak juz to o jakas smieszna wartość bo nwm czy jest sens robic kruka czy nie i czy sol może liczyć na jakiegos bufa chociaz te pojedyńcze ataki które biją tyle samo co grupowe?

 5. Concorde z tolnora krótko i na temat karwasze to stare tarcze kiedyś nie było tarcz psycho dodaliście karwasze i zrobiliście je psycho dzięki temu np .teraz taki vd ma ból lub epik i karwasz psycho rycerze już tak kolorowo nie mają kiedy doczekamy się tarcz psycho bo niestety ale jesteśmy nieco oszukani na tym upku jak również pominięci…

 6. W koncu dobre wiadomosci 🙂
  btw. odnośnie nowych grafik – troll zacny, yeti z kleszczem mega chociaz imho do poprawy troszke rece (wygladaja sztucznie w porownaniu do reszty ciala) 😉

 7. Najlepiej gdyby vd był na hita wtedy każdy mosiek byłby zadowolony. A może zamiast lalki dać vd taki debuf żeby po wbiciu każdy mo czy bb miał by 1% szans trafienia w końcu ma byc rasowym debuferem? a no tak przecież wtedy będzie płacz ze nie można go trafić.

  • Po co ci debuff jak i tak z lalki masz 100% w moby i bijesz tyle co MO. Ale racja lepiej wzmocnić przykładowo ukaz a znerfić tą chorą lalkę

   • Płaczki płakały,że vd ma ukaz za mocny-znerfili, płakali,że dr ma za dobre korzenie-znefili, teraz płacz o lalke, a może płaczki pójda w długą z tej gry zamiast marudzić i płakać. A potem te płaczki marudzą,ze na bossie dr nie wsadza korków a vd nie ukazuje, pogratulować.

    • Ukaz i korzenie znerfione i są do dupy ale z tą lalką to faktycznie przegięli, VD ma być debuff a nie dmger. Wzmocnić ukaz osłabić lalkę, Ci co płaczą na debuffy niech ubierają resy, które akurat na lalkę nie działają jeśli chodzi o szansę trafienia

     • Nie wiem do czego pijesz ale żadnego zdania nie zmieniłem. Ukaz tak jak i korzenie miały być popisową umiejętnością klasową a w obecnej formie jedno i drugie są do bani. Za to VD zamiast debufferem stał się dmg bo lalka, której nie wybronią nawet magole bije na turniejach tyle samo co kulka MO i robi totalną sieczkę bo przy full defie wciąż dostaje się po 500-600 dmg i to z 70+ % trafienia. O ssaniu many już nie wspomnę bo te -50% do trafienia najwyraźniej nie działa a taki VD 3 razy wyssie MO po 370 i MO już nie ma co robić. Także VD jak najbardziej należy się nerf do lalki i ssania ale powinno się mu zboostować ukaz bo obecnie jego popisową umiejętnością jest lalka. której się nie da defić.

 8. ten prawie ze 10 letni cyrk z 3d dobiega konca… wow, niesamowite!
  ale za to jak bardzo dawaliscie po dupie tym, ktorzy utrzymywali was przez te wszystkie lata oraz dzieki ktorym ta wasza smieszna produkcja powstaje -serdeczne …, powaznie, zrobcie sobie ankiete kto sie poczul przez te lata pokrzywdzony to sami sie przekonacie 😉
  mam jeszcze tylko cicha nadzieje ze odbanujecie pobanowane konta, zeby sobie najstarsi gracze mogli w spokoju wrocic do kolebki, chodz pomijajac fakt ze zadne to wynagrodzenie, to i tak wybaczenie sie wam nie nalezy 😉
  ale pomimo tego wszystkiego, waszego zadumanego ego i posiadania od 2015 pierworodnej produkcji gleboko gdzies, licze ze wam sie uda z tym 3d, bo nie kazdy jest taki jak wy i rzyczy wam dobrze 😉

 9. Mam nadzieje ze puscicie te reklamy, najwazniejsze by 90% graczy bylo swiezych/nowych w tej grze.

  Placzkom o vd proponuje by poplakali u kowala z inhi i flaszkami moze sie wyzyja:)

 10. Było coś robione w kontekście tego balansu w BR czy przeniesiecie to całe dziadostwo na 2D? Szybkie cięcie u rycerza, jakieś uniki dla łuka, żeby nie padał jak szmata, jakiś alternatywny atak dla druida bo osy 135% nim nie są albo wywalcie z nich dymki tak jak w lalce, czy na 3D barbarzyńca dalej drze mordę i zadaje tym masowe obrażenia? Jak to będzie wyglądać na BR? Czy ogarniecie tą niepowstrzymaną lalkę 260%, którą się ora wszystkich na turkach i nie tylko po 74% przy defie 5 PA w uroki? Mam nadzieję, że będą spore zmiany w kontekście balansu, żeby jeszcze istniały takie klasy jak łuk czy sch a nie tylko zbierały ochłapy ze stołu niezbalansowanego konkurenta.

  • Tak będą zmiany u Vd dostanie mocniejsza lalkę i wzmocnią ukaz żeby można dać 2 lalki i odrazu ukazać płaczkę żeby mogła się wyrespic w trentis tam gdzie jej miejsce.

  • Kim trzeba być żeby płakać w jednej wiadomości o to że vd ma 74% na lalkę przy 5pa w urok(za mocne) i jednocześnie o zabranie dymków z z os żeby były jak w lalce? Doprowadziłoby to do dokładnie tej samej patologii. Polecam skontaktować się z psychiatrą.

   • Polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem i doczytać jaki dmg ma lalka (260%) a jaki osy (135%). To tańsze niż chodzenie do psychiatry w twoim wypadku.

    • Matasq po co przejmować się druidami co im się nie chce w ogóle w pt grać na czym ta gra polega bo inaczej jest to gorsza praca niż na ulotkach?

     • Hmm. Nie wiem co ma latanie w pt do pytań jakie typ zadał oraz tego o lalce ale ok, każdy ma swojego bzika 🙂

 11. Jak taki balans jaki mamy na 2D przejdzie do Broken Ranks to współczuję komuś kto zrobi łuka, dr czy sheeda.
  PS. Czy to co widać na filmiku będzie w 3D ogarnięte? Czy zrobiliście tylko piękną grafikę a chamskie faworyzacje niektórych klas jak były tak będą dalej?

  https://youtu.be/EhDX97dcMUg?t=1888

  • Dlaczego współczujesz osobom, które będą chciały robić dr, sh i uk? 🙂 Pytam z ciekawości, nie interesowałem się taernem od kilku lat i chciałem zacząć nową przygodę po wejściu BR

   • KIilka lat temu druid był dość mocny, po kilkunastu przegiętych nerfach obecnie jest słaby a wymaga się od niego najwięcej, ma najwięcej pasywnych umiejętności, 4 kary nałożone na leczenie (stacki leczenia zmniejszające leka z każdym użyciem, w walkach PvP leczysz tylko 30% tego co uleczyłbyś normalnie, nigdy nie uleczysz na full, mod dmg działa tylko w 50% na leczenie), znerfione kolejny raz korzenie, które musisz teraz wrzucić 2x żeby unieruchomić, brak jakiegokolwiek konkretnego ataku alternatywnego, na wczesnym grindowaniu będziesz miał bardzo ciężko robić qesty i bić cokolwiek bo bijesz najmniej z wszystkich klas, wymaga się od ciebie najwięcej skupienia, nie możesz tak jak inne klasy przyafczyć jak ryc co daje tylko buff i blok tylko musisz nieraz w jednej rundzie dać 2 leki, odczar, konde lub mane i jeszcze zakorkować bossa, stojąc na defie 111 bo na defa nawet nie masz PA przez co padasz co chwilę, porównując do takiego MO masz dużo gorszy grind oraz najgorzej w drużynie bo musisz co chwilę wszystkich ogarniać a jak czegoś nie zdążysz dać to będziesz wysłuchiwać wyzwisk jakichś 16letnich barbarzyńców, że im się konda skończyła.

    Jeśli chodzi o łuka i scheeda to mają konkurenta, który ich niszczy i jest od nich lepszy pod każdym względem. Przy obecnym balansie VD jest zawsze chętniej brany do pt niż pozostała dwójka, dodatkowo posiada Mana Shield, które niweluje 45% KAŻDYCH obrażeń oraz lalkę, przed którą nie można się defić i zadająca podobny dmg co MO z ognistej kuli. Także patrząc na obecny balans nie trudno stwierdzić jakimi klasami najlepiej zacząć przygodę na nowym serwerze, żeby się nie rozczarować.

    • Hmm czuje się z deczka rozczarowany tym wszystkim :/ miałem w planie zacząć grać druidem żeby dla odmiany wspomagać drużynę w innych aspektach aniżeli dbf, a tu takie klocki.
     Powiedz mi proszę jeszcze, gdybym faktycznie jednak zdecydował się grać dr mimo tych wszystkich nerfów i niedogodności, kogo można by było dobrać do pt grając np. w duo? Chciałem narzeczoną namówić na giercowanie jeszcze 🙂

     • Najlepszy dla druida w duo będzie albo VD (książka i ukaz poważnie załamują obronę na uroki dzięki czemu łatwiej ci będzie wrzucić korki na bossa, dodatkowo VD posiada teraz podobny do MO dmg w lalce i MS przez co będzie bardzo rzadko padać) Albo MO (w korkach masz -35% na obronę dystansową dzięki czemu taki MO jako dmg będzie często trafiać). Ja osobiście proponowałbym do supportu ryca, posiada potężne buffy, przejmuje na siebie ataki mobów, które nic mu nie robią bo ma blok tarczą. Rycerz pasuje do każdej klasy w duo i wymaga mniej sukupienia i nie musisz się przejmować zbytnio eq bo rycerz nie wymaga wykoksowanych rarów dzięki swoim umiejętnością obronnym.

     • Największą bolączką druida jest niesamodzielność, brak normalnego jak inne klasy dmg oraz bycie uzależnionym od innych w każdej kwestii rozgrywki. Przykładowo podczas gdy taki VD ma qestowego moba na serię z lalki w 1 rundzie ty się męczysz druidem przez 5 rund i jeszcze ledwo co z tego wychodzisz bo twoje umki nic nie biją a zjadają 50% więcej many niż kulka MO, która ma takiego moba na 2-3 strzały. W każdym qeście/zleceniu musisz prosić o pomoc wielmożnych dmg bo sam nie dasz rady a oni tak. Jedyne co możesz druidem robić to do porzygania latać drużynowo V1 z którego nic nie leci i usługiwać każdemu jak kelner. Podczas gdy taki VD nie ma problemu z tym, żeby sobie robić samemu zlecka bo dużo i celnie ty musisz prosić o pomoc godzinę a potem jak trzeba murzyna do leczenia na V1 to nagle każdy ma bol dupy, że za mało druidów. Gdyby druid miał wystarczająco duży dmg, żeby radzić sobie samemu tak jak inni w zleceniach i qestach to może przestałoby się go traktować jak szmatę w pt do usługiwania i chodzącą apteczkę, bo widzę, że graczom (szczególne MO i VD) się w dupach poprzewracało od ostatnich zmian. A potem zdziwienie, że się ponad godzinę na druida czeka jak to jest klasa dla masochistów przy obecnym dmg druida.

     • Tego się właśnie obawiam, że będę mocno uzależniony od innych osób (lub peta), aby cokolwiek móc podziałać, przez co wszystko będzie czasochłonne. Dodatkowo muszę ogarnąć gdzie expić i na czym, czy są jakieś zlecka/miejscówki. Niestety pod tym względem kompletnie nie ogarniam gry. Kilka (grubych) lat temu inaczej zupełnie wyglądało expienie chyba 🙂

     • Bronor a jakąś inna klasa prócz Mo i vd zrobią solo moba z questa,? Bo też mi się wydaje że nie i trzeba prosić o pomoc. Tak samo dr da radę ale będzie to robił długo o co macie bulwers więc to też kłamstwo 🙂 to że vd to patologia to każdy wie ale to że dr tylko nie może to kłamstwo bo inne klasy też. Tak samo gracze chętnie sobie wzajemnie pomagają w quescie jeśli mają ten sam etap więc pomoc z questa mi przynajmniej na początku nie bd problemem 🙂 jak zwykle robicie największego kalekę z dr jak inne klasy oprócz Mo i vd też mają ten problem xd

     • Tak, zrobią. Barba jak to barba, duży dmg, mob jak fizyczny nawet nie zdąży zaatakować, ryc ma potężne uderzenie (280% + buffy na atak i celność), Sheed ma uderzenie chi (320%), łuk ma ogromną celność dzięki zmysłom, dodatkowo ze zmysłami 300% precyzyjnego oraz żywiołowe ataki (raz miałem 68% resa na ogień, zaatakował mnie na czarnym 120lvl łuk i z ognistej dostawałem po 700 a z lodowej po 1200, więc żywioł musi mieć jakąś połowę umiejętności a reszta to kłóte, przez co na łucznika ciężko się ubrać bo jak się ubierzesz na ogień to cię z lodowej zjedzie) zjedzie moba w 1-2 rundy bo ma bardzo celne ataki, MO i VD wiadomo, rozwalą moba zanim ten ogarnie, że jest na polu bitwy. Tylko druid ma śmieszne 242% dmg w uderzeniu i 195% w korku, który ma szanse trafienia -6% i to na 7 poziomie. O osach to nawet szkoda gadać bo 135% to jest śmiechu warty dmg. Kolejną sprawą jest koszt many druida a innych klas. Czemu leczenie grupowe kosztuje 114 a korzenie 57? Najczęściej używane umiejętności nie wspominając już o tym, że korzenie powinny mieć mniejszy koszt many ze względu, że trzeba wrzucać ich 2x więcej żeby unieruchomić to w porównaniu do takiego MO (kulka 38 many), VD (lalka 38 many) druid zużywa 50% węcej zasobów i co z tego, że ma to śmieszne źródło 40% jak inne klasy mają dużo mniejsze koszy zasobów ito bez źródła. Krótko mówiąc druid się męczy z mobami przez swój niski dmg i zbyt wysoki koszt umek, podczas gdy pozostałe klasy załatwiają sprawę w 1-2 rundy druid próbuje coś wrzucić, obrywa leczy się i jak się uda to po 5-ciu rundach wyjdzie z walki ale bez zasobów. Największą jego bolączką jest to, że przez swój żałosny, najmniejszy w całej grze dmg robi wszystko baaardzo wolno i musi ciągle wołać o pomoc.

     • Cii… Bo jeszcze ktoś kto nie grał w taern to przeczyta i nie zrobi druida. Potrzebujemy murzynków do leka, kondy, many, odczaru i korkowania 😀

     • Bronor większość płaczu jest na pvp a nie pve a questy zarówno jak i łuk ma ciężko zrobić czy inna klasa tak i dr, tylko vd i Mo nie mają problemu więc pominąłeś wszystko co napisałem XD w dodatku każdy będzie sobie pomagał z questami a niektórych questow na wyższy lvl i tak nie zrobisz samemu więc jaki problem jak gracze będą sobie pomagać na początku póki nie skończy się limit graczy którzy mają quest? Xd

     • No dalej nie rozumiesz. Inne klasy mają o wiele większy dmg niż druid dzięki czemu łatwiej robią qesty. Druid jako jedyny ma najmniejszy dmg w całej grze przez co najwolniej robi qesty i nie potrafi się bronić. Na nowym serwie będzie gonitwa z lvlem i każdy będzie miał w dupie to, że jakiś druid spami godzinę, żeby mu pomóc w qeście, który inne klasy robią bez problemu. Gdyby druid miał większy dmg, chociażby w tych nędznych osach sam radziłby sobie ze zleceniami i qestami tak jak inni. Tak jak twój licznik powinien mieć coś typu uniki, żeby nie padać tak druid powinien mieć normalny jak inne klasy (oprócz BB i MO) dmg. A nie być tylko wykorzystywany do podcierania dupy jako chodząca apteczka, która sama bez pomocy nic nie da rady zrobić.

     • Tylko ze inne klasy też nie zrobią poprzez swój niski dmg questa solo oprócz vd Mo i bb więc? Lucznik czy sh czy ryc nie zrobią Ci questa a dr już tak bo się uleczy i zabije po jakimś czasie, klasy które wymieniłem muszą liczyć na farta. Jeśli patrzysz przez pryzmat Mo vd bb to tak, przez pryzmat resztę klas nie. Tak samo gracze bardzo chętnie pomagają sobie w questach ale też patrzysz tylko przez pryzmat starego serwera gdzie wszyscy wykonali już q i mają to gdzieś, wraz ze świeżym startem jest po prostu inaczej 🙂

     • No jak nie zrobią jak zrobią sheed dużo bije i ma uniki więc moba oklepie z full HP, ryc jak odpali buffy to ma konkretne walnięcie z potężnego, dodatkowo jak stoi za tarczą to mob mu nic nie robi a łucznik jest zajebiście celny i ma dmg 300 lub 260 (od żywiołów), umki po 117%-118% szans trafienia + 55% ze zmysłów a druid ma jakieś 242% w kiju, który atakuje jako ostatni i bije tyle, że można paść od samej ognistej/trującej tarczy moba, korzenie -6% do celności 195% dmg kosztujące za dużo many i totalnie do niczego osy 135% dmg i marne 106% trafienia. Sam przyznasz, że -3 Pa to gówno a nie debuff. A druid tylko zadaje gównoDMG i się leczy bo co chwilę zbiera ataki na papę bijąc moba przez 5 rund podczas gdy reszta pokonała go w 1-2 rundy. Nawet jeżeli skądś wywróżyłeś, że na nowym serwie wszyscy będą się się zabijać o to, żeby pomóc druidowi w q w co wątpię to to nie jest normalne, żeby jedna klasa miała tak utrudnioną i wydłużoną rozgrywkę oraz spowolniony grind.

     • Widzę opierasz swoją wiedzę na tabelkach a nie praktyce bo nie zdajesz sobie sprawy jak luk sh i ryc na początku są słabi, w dodatku zanim rozwinie się dobrze bufy to też trzeba lvl a mówimy o questach które są na 1-20 bo im dalej w las tym bardziej żadna klasa nie zrobi questa oprócz druida ktory ma szansę zrobić. Wymieniasz % obrażeń a nie patrzysz ze masz większe mnożnik z wiedzy i mocy więc pora zaczerpnąć praktyki a nie tylko teorii 🙂 w dodatku nigdzie nie napisałem że tylko druid bd potrzebować pomocy a wręcz napisałem że inne klasy też ale widzę zakłamywanie faktów w aspekcie druida to klasyk 🙂

    • I tak ci zaraz powiedzą, że coś za coś bo druid leczy i wysoluje 5 lvli wcześniej bossa, którego będzie robił 2 godziny a inna klasa 5 lvli większa w pół godziny. Przy obecnym dmg druida, ilości pasywnych umek, czasu robienia inst, bicia mobów, robienia zleceń, ilości wprowadzonych ograniczeń do każdej umiejętności (żart z koniecznością wsadzenia 2x korka się udał, zwłaszcza na V2 i komandorze) druid jest klasą do masochistów. Jest zaledwie marnym cieniem tego czym był kiedyś.

    • Może już zapomniałeś bo dawno nie grałeś na niskim lvlu, ale moby qestowe dużo biją a mają mało HP, dzięki czemu pozostałe klasy rozwalają je zanim one zdążą zaatakować bo biją te przyzwoite 260-300% podczas gdy druid męczy bułe przez kilka rund, mob wciąż żyje w 2-3 rundzie (nie tak jak w przypadku innych klas) zadaje druidowki dmg, które ten musi leczyć i tracić akcje po czym spędza w walce 2-3 rundy dłużej niż inni i wychodzi z niej bez many. Nie mówiąc już o tym, że ma ściśle określone wymagania do rozdawania umiejętności bo druid, który wymaksuje sobie pałke na 7 na niskim lvlu będzie dla drużyny śmieciem bo nie będzie miał leka/korka/źródła/kondy lub odczaru na konkretnym poziomie. Ten czas bicia tego mina rzutuje właśnie na cała grę druidem. Robi wszystko za wolno przez swój śmiechu warty dmg. Nawet te głupie amulety orków do flaszek HP (bo na nowym serwerze będzie ich brakować) takiego orka na 30 lvlu łucznikiem zabijesz w rundę zanim ten zaatakuje a druidem w 3-4 jeśli przeżyjesz.

     • Widzę że ból pupy jest o to że bijesz coś wolniej ale ubijasz to mimo to i najpierw pisałeś że NIE MOŻESZ W OGÓLE QUESTA SOLP ZROBIĆ DRUIDEM a teraz piszesz ze jednak dasz radę ale wolno XD pamiętaj że questy robi się tylko raz więc to nie powinien być dla Cb problem a też zapominasz ze taki łuk sh i ryc biją mało i prędzej wypompują się z zasobów niż ubija moba albo mob ich po prostu w 2-3 rundy zabije. Co do flaszek to na nowym serwie możesz zapomnieć że będziesz zbierać marchewki i se zarobisz, będziesz musiał w końcu grać tak jak wszyscy czyli ciągle w drużynie bo inaczej eq nie dostaniesz tak jak na starym serwie. W dodatku gdybyś grał tylko drużynowo to byś zobaczył jak bardzo ssie gra solo i powoduje braki eq i braki kasy na cokolwiek i chodzisz wiecznie goły i wesoły, chyba że tak lubisz to spoko xd więc zdecyduj się czy jesteś w stanie zrobić questa druidem wolniej niż wszyscy ale nadal zrobisz czy tak jak inne klasy które WOGOLE nie mają podejścia do questa przez to że mob ich cały czas zabija. Jeśli patrzysz nadal przez pryzmat vd Mo i bb to cóż 🙂

     • No nie wierzę w to co czytam. Większość qestów jest dla druida niewykonalna bez pomocy. A inne klasy to podejście do qesta mają bo mają dmg. Jak mob może ich zabić jak go zabiją w 1-2 rundy? A druid jako jedyny się z nim pierdzieli 5 rund bo ma mały dmg i albo mob go zabije bo się mana skończy albo jakimś cudem druid przeżyje ale będzie bez many. Gra solo jest bardzo ważnym elementem całej gry. Co mi z tego, że będę cały czas latać w pt i wbijać lvl jak wciąż nie będę miał co ubrać bo drop złota z mobów jest bardzo mały. Podczas gdy taki lolek pójdzie 2 dni na małże i będzie ubrany do 40 lvla. Jakim cudem robienie flaszek miało by być nieopłacalne? Flaszek na nowym serwie nie kupisz u NPC, możesz tylko inhibitory za plate a flaszki i ulepszanie to ważny element gry, zbierasz składniki, robisz flaszki ulepszasz eq, dzięki czemu możesz latać lepsze bossy. I tu właśnie chodzi o to zbieranie składników z mobów na przykładzie tego orka, gdzie wszyscy inni go zabiją w 1-2 rundy a druid będzie się męczyć 5 rund i albo mu się mana skończy i padnie albo ledwo ujdzie z życiem i pora na długie odpo. W godzinę taki łuk/scheed przykładowo zrobią 10 flaszek i się ulepszą a taki druid ledwo 3. Bo sielanka, że ludzie będą latać na moby z gołymi klatami się skończy po miesiącu od startu serwera a potem zaczną się ulepszać, wybrzydzać i taki druid przez to jak długo bije moba, lub wcale nie ubije będzie daleko za wszystkimi.

     • Bronor. Z tym typem akurat nie ma dyskusji, sam się o tym przekonałem, patrzy tylko perspektywą starego serwera z totalnie rozwaloną gospodarką i jedyne co robi to lata tarule do porzygu, nie pamięta już jak wygląda gra na lov-mindgame a na pytanie czemu nie zrobi druida skoro jest ponoć taki super odpowie ci, że po chuj. Płacz dopiero będzie wtedy jak po tylu nerfach druida będzie ich zbyt mało i trzeba będzie czekać godzinami, żeby cię ktoś poleczył. Ekipa sama jest sobie winna nerfiąc non stop druida a boostując inne klasy. Już nawet po OB1-2 krążyły wpisy, że druida jest nudny, monotonny i nieatrakcyjny w porównaniu do innych klas.

     • No tak jest jak podkładasz wzory a nie masz żadnej praktyki i nie widzisz które profy robią a które nie, a druid robi też dobrze questy ale wolniej, tak samo pomoc w questach na początku gry będzie istniała i chętnie gracze będą sobie pomagali więc pytanie, grałeś wszystkimi klasami i próbowałeś zrobić q czy to jest wróżenie ze wzorów? Tak samo jakby każdy grał tak jak Ty to by nie było w ogóle rarow które byś mógł kupić więc gra właśnie polega na tym żeby chodzić i dropic samemu sobie ekwipunek a nie wiecznie kupować bo rary na sell nie spadają z nieba jak to sobie wyobrażasz. Tak samo jak nie rozumiesz ze nikt nie będzie Ci kupował wf hp bo gra będzie ciągle dążyła do wyciskania mocy wiedzy zreki siły to cóż, przekonasz się właśnie na praktyce. Tak samo nie rozumiesz ze znaczenie ulepszania się zyskuje dopiero na późnym mid a szczególnie na high lvl. Cóż mogę więcej napisać, praktyka wszystko Ci pokaże i zweryfikuje Twój styl grania na nowym serwerze 🙂

     • Masz pozdrowienia od znajomego z g Way. Kazał ci to przekazać. Więcej kłoć się z ludźmi na dsc, zwłaszcza z nim i wpajaj innym swoją ideologię to na pewno wszyscy będą cię poważne traktować

     • A co do komentarza który przekleiłeś od kolegi bo teraz go przeczytałem to dziwne ze nie padło w moja stronę pytanie czemu nie zagram dr. W dodatku odpowiadałem kilkukrotnie na forum dlaczego nie zrobię dr i dlaczego nie zamierzam nim grać więc wystarczy tylko mieć chęć i dokładnie to przeczytać. Co do aspektu że żyje starym serwerem, no cóż, jak mówicie o mięsku, amuletach orków to też nim żyjecie skoro twierdzicie ze zarobicie na nim ale cóż, jak napisałem praktyka zweryfikuje i odbijecie się od ściany w tej grze 🙂 tak samo na ob mogliście zobaczyć jak grają starzy gracze, nie pchają się w zarobek tylko wbijaja lvl by móc latać danego bossa i z dropic sobie samemu eq ale cóż, ja tam nie będę się przejmować jak dalej bdcie płakać o wszystko że nic w tej grze nie macie xD

 12. Witam,

  Wiemy, że na starcie BR nie będzie kilku instancji. Od dawna słyszeliśmy, że będzie to Duch Zamku, Mario, Aqua oraz Waldek. Jednakże obecnie dochodzą nas słuchy, że będzie to także Mahet z Tarulem a nawet V1/V2 – czy to prawda? A jeśli tak, to kiedy te insty będą dostępne? Podacie konkretne daty? Jeśli miesiącami nie będzie kluczowych inst do expa na mid oraz kluczowej insty na hlvl do zarobku, to poważnie zaburzycie rynek rarów (przez miesiące nie będzie engame’owych rarów z orków) a gra dla wysokich poziomów cofnie się (rozumiem, że na dłuuugie miesiące) w rozwoju o ile – 8 lat (najlepszy boss Morana).

 13. Dowalcie 20-stym nerfem druidowi, niech potem płaczki płaczą, że muszą z hohem czy motylem na bossa dymać. Chcesz, żeby druid dobrze się tobą zajmował dawał mane, konde, leka, odczar i bossa stopował a jednocześnie, żeby był słaby i nie miał przyjemności z gry jaką ty masz tylko służył jako chodzącą apteczka przy twoim pasie. No proszę cię typie xD

 14. Jeśli ktoś brał udział w open beta testach i zainstalował TBRa, będzie musiał pobrać i zainstalować od nowa, czy będzie tylko aktualizacja? Nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z góry dzięki.

 15. Naprawcie to zjebane korzenie u druida bo nie można normalnie grac, zeby nie szło wbic korzeni rogatemu, trzeba spamic po 3 rundy, masakra, nie da sie tym gównem grac od czasu dobrej zmiany. Jak tak dalej bedzie to sami zostaniecie z tym swoim D

   • Jak to? Juz bez komentarzy? Cenzura idzie pelna geba widze.

    Jak dla mnie gra juz nie ta sama.
    Zadnych statystyk zadnego podgladu Gildii, ciezko mi nawet pisac na tym czacie nie wspominajac o sterowaniu.
    Szkoda bo tesknie za 2d ale nie chca postaci przeniesc bo… byl na to czas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *