Broken Ranks – post informacyjny

Jak już ogłaszaliśmy, w styczniu 2022 roku uruchomimy serwery Broken Ranks, na których będziecie mogli rozpocząć całkiem nową przygodę. Będziecie też mogli kontynuować rozgrywkę na dotychczasowych serwerach.

Co będzie z Taernem po premierze Broken Ranks?

Nie usuwamy “The Pride of Taern”, a serwery pozostaną. Tytuł straci jedynie wsparcie, co oznacza tyle, że większe aktualizacje nie będą już wgrywane – mogą pojawić się jednak pomniejsze poprawki.

Co stanie się z gildiami, kontami graczy, ich zawartością i postępami?

Gildie, konta, wraz z całą zawartością oraz postępami, zostaną skopiowane na serwery Broken Ranks.

Wszystko to, co znacie z “The Pride of Taern”, zostanie przeniesione do Broken Ranks, choć nie wszystko będzie dostępne na premierę. Elementy, które chcemy jeszcze maksymalnie dopracować, będą sukcesywnie dodawane w popremierowych aktualizacjach. Chodzi między innymi o niektóre instancje (Marionetki, Ducha Zamku, Aqua Regis, Valdaroga).

Przedmioty powiązane z wymienionymi instancjami (np. czarne perły czy klucze Alkazaara) przeniesiemy, aczkolwiek będzie można z nich skorzystać, gdy dodamy lokacje. Tak czy inaczej, nie będziecie stratni.

W momencie premiery, na serwerach Broken Ranks, przez jakiś czas niedostępna będzie opcja zakupu działki gildyjnej. Chcemy maksymalnie dopracować mapy działek (początkowo będą wyłączone). Oczywiście zwoje teleportacji do już stworzonych Gildii będą funkcjonowały normalnie (pomyślimy jeszcze nad alternatywnym rozwiązaniem, aby nie wymuszać korzystania z nich).

Na “2D” wprowadzimy również stosowne rozwiązania w kwestii karmienia petów gildyjnych oraz podatku od Gildii.

Co z rzeczami za walutę premium po przeniesieniu kont?

Wszystkie elementy zakupione za walutę premium w Taernie będą do wykorzystania również w Broken Ranks (na serwerach przeniesionych z “2D”). Niektóre z nich mogą być dostępne w popremierowych aktualizacjach, a nie wraz z premierą – np. pigmenty.

W przypadku awatarów, dostępny będzie całkiem inny mechanizm opcji customizacyjnych, więc postaciom przeniesionym z “The Pride of Taern” umożliwimy jednorazową, darmową opcję zmiany, abyście mogli cieszyć się nowym wizerunkiem. Jeśli chodzi o ekwipunek pigmentowany w “2D”, to możliwe, że w momencie premiery Broken Ranks, poszczególne elementy uzbrojenia zostaną przywrócone do bazowych kolorów. Wobec tego, wraz z wprowadzeniem kolorowania w którejś z popremierowych aktualizacji otrzymacie paczkę pigmentów w ramach zwrotu.

Konta premium oraz tzw. “alty” będą działały wyłącznie w obrębie serwerów przeniesionych, a zatem nie będą oddziaływały na rozgrywkę na świeżych serwerach Broken Ranks.

Czy będzie można wrócić do wersji “2D” po premierze Broken Ranks?

Tak, otrzymacie opcję powrotu do “2D” – wrócicie jednak do momentu, w którym zakończyliście przygodę w Taernie. Sami będziecie mogli wybrać postać / postaci, które powrócą do świata Taernu (nie trzeba decydować się na przenoszenie całego konta). Możliwość będzie jednorazowa i ograniczona czasowo (30 dni na decyzję, liczone od pierwszego zalogowania na konto po premierze Broken Ranks).

Do czasu zadeklarowania swojego wyboru, postaci w The Pride of Taern będą zablokowane. W momencie, gdy zdecydujecie się na powrót daną postacią, zostanie ona automatycznie odblokowana. Rzecz jasna będzie to oznaczało utratę możliwości kontynuowania rozgrywki tą postacią w Broken Ranks w przyszłości.

——————————

W razie pytań lub ewentualnych strat, po premierze BR, zapraszamy do kontaktu poprzez support.

Odpowiedzi na inne, często zadawane pytania odnośnie Broken Ranks znajdziecie w naszym FAQ – zapraszamy.