Zmiany w Ekipie

Duma TaernuLuty przyniósł duże zmiany w składzie administracji. Odchodzą od nas dwie znakomite postacie: SamoZuoo oraz EsAmo. Należą im się ogromne podziękowania za całą pracę, jaką przez lata wykonali dla Taernu. Ich miejsce zajmą dwie inne osoby, które godnie zastąpią zasłużonych adminów: są to Oblivionn i Sokolisko. Witamy w Ekipie. Krótkie notki o starych i nowych adminach znajdziecie poniżej.

EsAmo do gry dołączył w lipcu 2010 roku gdy nie było jeszcze rarów a jedynym bossem był “Boss” (teraz Pumpmaster) urzędujący za sławną chatką na Zgorzelisku. Był naszym pierwszym GMem i razem z nami rozpoczął budowanie ekipy na s1. Prawie rok później przyszedł awans na admina. Ponieważ był wyjątkowo aktywny, znał się bardzo dobrze na mechanice gry i nigdy nie pojawił się na zlocie, krążyła plotka, że to Drygu udaje EsAmo (Burza dalej w to wierzy). Po objęciu posady admina usunął się z pierwszego frontu i zajął bardziej technicznymi sprawami. To on zaprogramował support oraz ogarnął forum. Poprawił stosy literówek w questach i regularnie zasypywał Dryga zgłoszeniami o błędach w kodzie. Esamo – wielkie dzięki za wszelką pomoc i powodzenia.

SamoZuoo – karaluch, który wyrósł na dżdżownicę. W grze od kwietnia 2010. Jego pierwsza postać miała nick Provocator, więc nie może dziwić, że początkowo często łapał kneble. Nie pomagała też znajomość z Burzą (aka Omon), którą Zuoo, nie wiedzieć czemu, wysoko sobie ceni. Spamując Dryga mejlowo dostał przydział testerski. Początek roku 2011 przywitał już jako GM. 8 marca żegnał się z Taernem, 27 witał się z powrotem. Niedługo potem zwyciężył w forumowej ankiecie na ulubionego GMa. To pomogło nam podjąć decyzję. W czerwcu 2011 ogłosiliśmy Zuoo adminem. Przez cały okres jego pracy wiedzieliśmy, że mamy właściwego człowieka na właściwym miejscu. Szybki w podejmowaniu decyzji, świetnie znał się na robocie, nie bał się nam nawrzucać, jak było trzeba. Przy okazji świątecznego eventu zadzwonił z ryjem do Torga (cwany Drygu miał wyłączony tel), co my odwalamy (użył dosadniejszego zwrotu :D) na s5 z ekspem za zlecenia :D. Ech, będzie nam tego brakowało. Decyzję Zuoo o odejściu pozostaje skwitować słowami JegleMaga, który tak podsumował pierwsze odchodzenie Zuoo z Taerna (w marcu 2011):

jegle_zegna_zuoo

Łezka się w oku kręci. Szmat czasu, mnóstwo wspólnej pracy. Ale show must go on. Umarły króle, niech żyją króle. Wojna o Taern jeszcze się nie skończyła, potrzeba nowych marszałków polowych. Awans na adminów otrzymują Oblivionn i Sokolisko. Gratulacje panowie – zasłużyliście sobie na to.

Oblivionn w grze jest od kwietnia 2011. Od czerwca tester, potem awansowany przez Zuoo na moderatora. W miesiąc dorobił się smoda, potem inżyniera. Stały bywalec s0, robiący swoją krecią robotę celem umieszczenia pod Kemenak kamienia czule zwanego Oblivionnem. Czujny Torg zapobiegł katastrofie i w porę usunął sporny region. Od tej pory są na ścieżce wojennej, kickując się i kneblując na s0. Oblivionn w sprawie kamienia regularnie napastuje również Dryga. Poza tym to świetny inżynier, nieoceniona pomoc przy wprowadzaniu zmian i nowości na s0, skarbnica taernijskiej wiedzy i oby równie skuteczny admin.

Sokół wdarł się na cokół iście przebojem. W autobusie którym jechaliśmy na zlot do Warszawy postawił skrzynkę wódy i proszę – admin. Pomógł też fakt, że obaj z Drygiem pochodzą z Łodzi. Kumoterstwo ziomków. Ok, żarty na bok. Sokolisko jest w grze od czerwca 2012 roku. Od razu dał się poznać jako rozsądny koleś ze zdolnościami organizacyjnymi, na którym można polegać. GM od sierpnia. Zaskarbił sobie szacun Torga, kiedy przy padach swojego serwera zawsze był pod telefonem, zaangażowany w rozwiązanie problemu.

Cieszymy się mając takie osoby w szeregach Ekipy. Odchodzącym adminom życzymy powodzenia, realizacji wszystkich swoich planów i rychłego powrotu :). Jeśli nie do ekipy, to przynajmniej do gry ze statusem zasłużonego weterana. Nowym – radości ze sprawowanej funkcji i satysfakcji. O wszystko inne jesteśmy spokojni.

Obecny podział admińskich obowiązków:
s1, s2 – Szkoper
s3, UK, US – Heavenmaker
s4 – Oblivionn
s5 – Sokolisko

19 thoughts on “Zmiany w Ekipie

 1. Zuo mam nadzieje ze powrócisz, jeszcze jestes mi winien kilka flaszek wiekszego życia :D, a Esamo napewno pomecze Ciebie troszke 🙂

 2. No ych……….żegnaj Sżambo Żło ….. kogo ja bede na ogolnym dręczyć ?:D

  Sokół gra od czerwca 2012 roku? o.O
  To ja myslałam, że on gra dłuzej ode mnie, a wy mi z takim czymś wyskakujecie ^_^ ( no chyba ze chodzi o to, ze on jest w ekipie od tego dnia to gomene za pomyłke:D)

 3. Z szacunku do żegnających się z taernem adminów powinna być o tym jakaś wzmianka na forum 😀
  Tak musiało być, że Obli kiedyś będzie błyszczał czerwonym nickiem…
  Druga nominacja jest niespodziewana, myślałem że Nazgull albo Willy a tu Sokół 🙂

 4. no no no! co ja paczam! się narobiło ^^

  tym co odchodzą życzę powodzenia i mam nadzieję, że nie opuścicie Nas na stałe 😉

  a Ptaszysku i Oblisiowi gratuluję bardzo 🙂 zdolne ‘Dzieci’ mamy w Ekipie :))

  to teraz tylko powodzenia Wszystkim życzę :* :)))

 5. Sokół, haha. Widać, że nikt nie bierze pod uwagę opinii graczy. A chyba coś jest w tym skoro 90% graczy zadowolona nie jest i tylko żal im tej sytuacji. I nie, nie z zazdrości. Nie każdą krytykę można sobie tłumaczyć zazdrością. ;]

 6. EsAmo, SamoZuoo,
  Bez Was Taern nie będzie taki sam. Powodzenia w realu!

  Oblivionn, Sokół,
  Życzę Wam radości z administrowania i cierpliwości przy hejterach, trollach i spamerach. Za Taern!

 7. ot mam zapłon… że obli czerwony to widziałam (aż dziwne że dopiero teraz;p), że sokół też, samozuo urządził imprezkę pożegnalną na forum więc się nawet nie dało przegapić, ale dopiero dzisiaj się zorientowałam że i esamo odszedł… taki typ chyba, zawsze niewidzialny;) duża to strata dla dumy taernu.

  no cóż, życie, coś się kończy, coś zaczyna ^^ powodzenia panowie, wszystkim czterem:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *