Jaki powinien być TaernCon 2018? – Obecnie pracujemy nad… Cz. 147

Dzisiejszy blog obfituje w dobre wiadomości! Przede wszystkim TaernCon 2018 zbliża się wielkimi krokami. Masa atrakcji zapewniających świetną zabawę w mega pozytywnej atmosferze już w lipcu. Poza tym praca wre. Jesteście ciekawi nad czym pracowaliśmy przez ostatnie dwa tygodnie? Zapraszamy! Nie można też pominąć faktu, że dokonaliście „niemożliwego”! Jeden z dowódców widmowej armii wreszcie ugiął się pod mieczem i magią niezłomnych Taernijczyków. Tak, Mahet wreszcie został pokonany. Wiele jednak wskazuje, że to nie koniec przygód i związanych z nimi niebezpieczeństw…

TaernCon 2018

Na forum poruszyliśmy kwestię tegorocznego zlotu. Mamy kilka zastrzeżeń wobec ostatniej edycji i chcieliśmy poznać Wasze zdanie na ten temat. Możecie przeczytać ten wątek tutaj, ale streścimy główne myśli. Generalnie wyrażone tam opinie pokryły się z naszą refleksją. Część oficjalna była za długa i trzeba coś wywalić, ale cosplay i konkurs wiedzy o grze powinny zostać. Powinniśmy postawić na imprezę i integrację (cenna uwaga o za głośnej muzyce). Bardzo fajny był pomysł Szymdaro, żeby punkt „kontakt z ekipą” rozdzielić na równoległe „prace w podgrupach”. Pytania do Tomka można połączyć z jednoczesnym bazgraniem jakiegoś itemka/mobka/peta/wystroju. Chętni mogliby z bliska poznać warsztat grafika, a nie z odległości sceny.

Chcieliśmy radykalnie odmienić przebieg zlotu, ale po Waszych wpisach widzimy, że pewne rzeczy dobrze się przyjęły i oczekujecie kontynuacji. Dokonamy połączenia starego i nowego.  

Data to tradycyjnie pierwsza sobota lipca, w tym roku przypada na 07.07.2018.

Więcej szczegółów będziemy podawać bliżej daty zlotu, kiedy dokładnie zaplanujemy scenariusz i upewnimy się, że jesteśmy w stanie zrealizować te dodatkowe, równoległe atrakcje.

Jeśli chcesz wyrazić swoją opinię na temat zmian w formule zlotu, wypowiedz się w temacie TUTAJ, albo w komentarzu na blogu.

Po Wielkanocy

Mamy nadzieję, że Święta spędziliście w spokojnej, pozytywnej atmosferze. Dla tych, którzy poświęcili swój wolny czas na relaks, zagłębiając się w świat Taernu, przygotowaliśmy małe atrakcje. W odpowiedzi na liczne prośby na forum i na PW, uruchomiliśmy między innymi zwiększony exp. Natomiast gracze, którym zależało głównie na expieniu swoich przedmiotów, mogli cieszyć się podniesionym psycho expem, a gdzieniegdzie sypały się platynowe skrzynie w naprawdę dużych ilościach. Oczywiście będziemy starali się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom – nie samym HH żyje gracz (choć wielu zapewne sądzi inaczej). Bawmy się! Do zobaczenia na serwerach, Taernijczycy!

Coś jeszcze czai się w mroku

Jakiś czas temu miasto Tarula stanęło przed Wami otworem… Niektórzy podjęli wyzwanie. Udało się rozwikłać część tajemnic, kryjących się w nieprzeniknionym mroku, niegdyś opływającego w dostatek miasta Orków. Teraz, gdy ze wspaniałych budowli pozostały już wyłącznie kręte, cieniste korytarze, jest tam jeszcze bardziej niebezpiecznie. Wielu z Was poległo, wpadając w liczne pułapki, zaś inni ugięli się przed potęgą Orków, strzegących pradawnych skarbów i sekretów. Na pewno wielu jeszcze odda życie w imię sławy, chwały, bogactwa i mocy. Walkom nie ma końca.

Mimo wszystko udało Wam się zajść tak daleko… Jesteśmy pełni podziwu dla odwagi, determinacji i sprytu, jakimi się wykazywaliście. A co z rezultatami owych starań? Cóż… W momencie, gdy wszelka nadzieja umierała, nadszedł ten dzień. Mahet, jeden z dowódców widmowej armii, został zniszczony. Niestety nie udało się znaleźć przy nim żadnego z legendarnych przedmiotów. Być może jakieś skarby kryją się jeszcze w dalszych częściach miasta. Nie zmienia to jednak faktu, że było to znaczące zwycięstwo, które ogromnie podniosło morale wojowników udających się w ślad za Orkami. GRATULACJE!

Dalej należy działać ostrożnie. Grupa wysłana na zwiady przekazała niepokojące wieści. Coś czai się w mroku. Czyżby Mahet nie był największym zagrożeniem? Stawicie temu czoła? Jak myślicie, co czeka Was dalej?

Zeszłe dwa tygodnie w punktach

Programowanie:

– tutoriale do mobilnej wersji gry,
– poprawki w narzędziu (MapEditor) do zarządzania treścią BR,
– początek prac przy nowej mapie świata.

Animacje:

– dalszy ciąg prac nad animacją małych modeli na mapie.

Grafika:

– koncept Kemenak – świątynia, dom pierwszego, “szałasojaskinia”, dom kapłana, loszek z korytarzem,

brakujące 20% przy konwersji modeli sprzętu i tekstur modeli postaci do wersji mini (tzw. 3pix, które widać na mapie),
– gotowy model 3D Kemenak,
– koncept bagniska z Podzamcza.

Gotowe mniejsze krainki:

– chata na Zgorzelisku,

– domek Hoberl,

– strażnica,
– 2x piwnice,
– jaskinia na masywie.

23 thoughts on “Jaki powinien być TaernCon 2018? – Obecnie pracujemy nad… Cz. 147

   • co to znaczy wersja mobilna?
    co oznacza wersja na komputery? jedna wersja “na komputery” czyli będzie działać niezaleznie czy to BSD czy GNU/Linux czy Gnu/Mach czy android x86 ?

    Czy może tylko i wyłącznie na komputery działające pod kontrolą malware pewnej firmy z Redmond?

    a wersja “moblina” = android? czy w takim razie też android x86 ?

    co z wersją przeglądarkową? – bo coś żadnych wzmianek nie widać

 1. aha czyli teraz kolejne 5-6 blogów będzie werbalne onanizowanie się zlotem.Najpierw dyskusja czy robić czar par,w kolejnym blogu wybór lokalu,potem dopinanie na ostatni guzik przygotowań zlotu a po zlocie wrażenia na gorąco,w nast. odcinku full relacja z foteczkami i może w połowie września wróci temat 3d w postaci obiecanek i kilku skrinów z magazynu landaua lub tunelu herszta to już nawet nie jest śmieszne.Wasze podejście jest dużo poniżej żenady.

 2. Ale syf. Dokładnie jak wyżej, pojawi się temat zlotu przez następne tygodnie, potem relacja po, a kolejny tytuł to „wakacje i po wakacjach, bierzemy się ostro do pracy” xd i 3de praca chu*ja wre. Comming 2019

 3. Zrobili instę dla koxów ( pare pt na serverach które to ubiją) i którzy mają masę siana żeby próbować to zabić , a “normalnych ” graczy mają w dópie i nigdy nie będzie dane im tego zabić przez nie wracanie na instę – w konsekwencji zawładną rynkiem i cenami – dobra robota ekipo – zresztą jak zawsze.
  Szkoda szczempić ryja i wgl tu wchodzić xD
  Elówa

 4. wypalilo sie ognisko i nie bedzie nawet zaru …. na ch…j lac wode jak rachunki i tak trzeba zaplacic ?
  konkretnie data Broken “ujj wie co ”

  i w tym tepie jak widac zejdzie sie wam do 2030 “chyba ze juz przestana plynac dotacje na te wspaniale lata spedzone razem ” 😛

 5. Jak z tym 3D jest bliżej jak dalej czy nie zupełnie ?? bo jednak 2 lata minęły od planowanej premiery tam już było sporo widać 😀 Nie mowie o jakiejś dacie dokładniej tylko czy będzie w tym roku czy nie ma szans ??

  • w grudniu 2020 oparte na flashu – który od początku 2021 nie będzie działał nawet wewnątrz aktualnego wówczas AIR – winę się zrzuci na Adobe, a Taern zakończy działanie. (kiedyś w zapowiedziach było o wykorzystaniu flasha, a nie ma żadnych wzmianek o zmianie na html5 i webgl)

 6. Pisałam w 2015 czy się wyrobicie do 2018. Śmieliście się ze mnie. Wiem że przepraszaliście. Teraz ja się śmieję sama do siebie.

  Pozdrawiam rzuffa, masz liścia w mordę ty złamasie.

 7. Lol no ile można pracować nad grą o grafice z czasów Baldura i w dodatku tak małej, no bo nie mówcie mi, ze te kilka plansz to wielki ogromny świat ? 😀 .
  Odwiedziłem taern po plus/minus półrocznej przerwie i dalej nic ( te głupoty a które niby coś zmieniają nie biorę nawet pod uwagę ). W ile osób Wy tą grę tworzycie ? ojciec z synem ? ( żart : P ).
  Panowie rzekomo 30 kk ludu w to gra, większość lata z premką wiec kase macie. Wyłóżcie forse i weźcie się do roboty albo przerzućcie się na coś gdzie efektywniej wykorzystacie tempo w jakim pracujecie i nie będziecie musieli inwestować.

 8. Jak można maścić tak długo nisko budżetowy produkt, ogrywam sobie takiego Far cry-a czy GTA bo w Taern nie ma co robić, postacie ponad 100 wbite, to dodali bossa któremu nawet modelu i tekstur nie zrobili bo po co, lepiej niech 3 wersje instancji mają to samo, trudność polega na tym że nie wracamy na inste po śmierci a boty mają zwiększoną szansę na kryty, wszelkie bonusy, tak się to kończy że na Mahecie zrywam x3 kryty i leżę. Twórcy nawet nie zachęcają do gry, na walentynki R* dał za darmo auta graczą, amunicję, a Taern dał skiny do zakupu za platynę, w dodatku robione na modelu łuku Pinari czy mieczu, żenada.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *