Święta, eventy, świeża krew i Broken Ranks – Obecnie pracujemy nad… Cz. 165

„Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta (…)” – tak, również na Taernie! Sprawdźcie co słychać w temacie tak żarliwie wyczekiwanego eventu świątecznego. Na grzecznych i wytrwałych Taernijczyków czekają prezenty! Obadajcie też raport z ostatnich dwóch tygodni prac nad Broken Ranks – na bank coś Was zainteresuje! Poza tym, krótkie omówienie wyników i ostatnich eventów. Zapraszamy!


Świątecznie i na bogato

Listopad i grudzień można nazwać „złotymi miesiącami”, jeśli chodzi o taernijskie atrakcje. Event Dziady pozwolił na niemałe wzbogacenie się, a do tego mieliście okazję do wbicia solidnej ilości expa. Nie zdążyliśmy się dobrze obrócić, a tu już na horyzoncie pojawia się perspektywa kolejnych wydarzeń – event świąteczny (jak ten czas mija…). Niewątpliwie jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku, podczas którego mobilizują się hordy graczy skłonnych pomagać Mikołajowi i Gwiazdorowi, a jednocześnie spuszczać łomot ich najbliższym pomagierom (co najważniejsze, wcale nie bez konkretnego zysku). Tak jak pisaliśmy w ostatniej części bloga, event zostanie uruchomiony 22.12. Wzięliśmy sobie do serca sporą część Waszych uwag i siedziba Taernu na Igielnej zadrżała w posadach. Tak, przyszedł czas na zmiany i wzięliśmy się ostro do roboty. Jedną z poruszanych kwestii były Diabły, które wręcz piętrzyły się na wąwozie, bo co tu dużo mówić, nie były zbyt opłacalne. W tym roku Diabły wszczęły rewoltę (co nie jest u nich odstępstwem od normy – taka natura) i poczyniły pewne przygotowania. Pewnie im się znudziło pilnowanie przejścia z Gór Koldów na Płaskowyż (w sumie nie ma się czemu dziwić). Poza tym, doszły nas słuchy, że część z nich skitrała za pazuchą zestawy kolędnicze. Nie wydaje Wam się to trochę nie fair? No właśnie… Mogłyby zasilić Wasze postaci. Czas odebrać paczuszki! Kolejną ciekawostką jest fakt, że grupka została nieco zbalansowana. Dzięki czemu zlecenia dla Mikołaja i Gwiazdora powinny być podobne zarówno pod kątem czasu, jak i samej trudności. Co jeszcze? Wspominaliście, że zlecenia świąteczne są nastawione wyłącznie na grind expa, a następnie wymianę zdobytych czapeczek i gwiazdek na złoto. Nie tym razem (a przynajmniej nie tylko)! Wybierzcie komu podacie pomocną dłoń, Mikołajowi czy Gwiazdorowi, a następnie spuszczajcie łomot ich pomocnikom. Odbierajcie prezenty od mobów, a wykradzione czapki i gwiazdki na koniec eventu wymieńcie na paczki upominkowe! Rzecz jasna nie zdradzamy wszystkich szczegółów owych zmian, ale… Mamy nadzieję, że docenicie inicjatywę, wzbogacicie się i poddacie magicznej atmosferze świąt, jednocześnie zagłębiając się w świat konfliktu „grubasa w czerwonym stroju” z „dziadygą w niebieskim płaszczu” 😉 Do zobaczenia na evencie Taernijczycy!

Ostatnie, pomniejsze atrakcje

Gracze niektórych serwerów mogli cieszyć się również pomniejszymi atrakcjami Mikołajkowymi. Klasycznie już, wyzwanie stanowiły grupki na czarnym polu dla największych koxów serwerowych. Istna wolna amerykanka, a po laur zwycięstwa sięgnąć mogło tylko kilku szczęśliwców. Niemniej jednak, mamy nadzieję, że zabawa była przednia 😉 GRATULUJEMY tym, którym udało się wytrwać i doświadczyć ubicia drużyn „z piekła rodem”:

Larkas:

 • Thirellen, Thirellan, YoungGąbka, Dragostar, Soxteer
 • GrybośPaweł, Saaurronn, Tery, XrycuśśX, XdejaXx
 • Marmolada, Fryzierr, Arianlavale, WeźWyluzuj

Duneb:

 • Pogrro, Pierwshy, SangooKu, Ciasniak, SqubanyDru
 • KubuśLekk, Zaszitnik, Maikel, Quis, PrzeOkrutny

Plecaki dzielnych wojowników i potężnych magów zasiliły spore ilości wejściówek i przydatnych składników do ulepszania ekwipunku, a na wybrany przedmiot przelaliśmy pokaźną ilość psycho expa. Dziękujemy za udział i zaangażowanie!

Niemały, acz pozytywny, zamęt zapanował też na mapach, gdzie horda skrywających się do tej pory bossów i czempionów zalała krainy. Niektóre z nich taszczyły przedmioty o wyjątkowej wartości i mocy, a części z Was udało się je wywalczyć (nie wspominając już o expie x3). Przykładowo:

To oczywiście nie wszystko, bo ponownie mieliście możliwość sprostać wyzwaniu, a przy okazji dobrej zabawie. Mowa rzecz jasna o grupce własnej kompozycji, do której drobne nagrody stanowiły miły dodatek. W związku z tą atrakcją napłynęło do nas sporo ciepłych słów, za co DZIĘ-KU-JE-MY! Zawsze to dodatkowa opcja oderwania się od codziennych taernowych wrażeń, prawda? 😉

Napłynęło też sporo screenów z dropem. Tym bardziej, że konkretne rary, zdobyte w dniach 8.12 i 9.12, mogliście wymienić na inne, przydatne przedmioty (znaczna większość nagród została już rozdana). Nie zapomnieliśmy rzecz jasna o „pracach dowolnych”, związanych z Taernem i Świętami, które mogliście przesyłać do wczoraj. Prace zostały zebrane, a wyniki ogłosimy niebawem na forum 😉

Poza tym ogromnie dziękujemy wszystkim graczom Dunebu, którzy są z nami – 12.12. serwer obchodził kolejne już urodziny! Wy z kolei mogliście je świętować w akompaniamencie drobnych atrakcji (KLIK). A oto zwycięzcy urodzinowego turnieju, w którym platyna i złoto sypały się strumieniami:

Wciąż dopracowujemy pomysły na narzędzia eventowe, aby umilić Wam czas spędzany w fantastycznym świecie Taernu. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli się nimi pochwalić 😉

Więcej rąk do pracy

Generalnie na blogu unikamy pisania o wewnętrznych sprawach biura. Wychodzimy z założenia, że czekacie na eventy, sprawy związane z serwerami i raporty z frontu Broken Ranks. Tym razem jednak zmian jest na tyle dużo i są tak znaczące, że postanowiliśmy napisać kilka zdań o naszych wewnętrznych sprawach.

Koniec roku dla ekipy to nie czas podsumowań, ale czas odważnych kroków w przyszłość. Aby jeszcze szybciej pracować nad Broken Ranks, zatrudniliśmy ostatnio aż trzy osoby, a z „nabytkami” z poprzednich miesięcy biurowe core team powiększyło o pięć osób. Dzięki temu praktycznie powstały dwa całe działy – animatorów i projektowania questów.

Torgerd, mimo najszczerszych chęci, nie może siedzieć wyłącznie nad „portowaniem” questów i jest rozchwytywany do innych zadań, a jego poletko wymaga podlania świeżą krwią. Dlatego dorobił się swojego działu w postaci dwóch osób. Do pracy nad Broken Ranks, w roli młodszych projektantów questów, dołączyli Felix i Patryk. Świetnie wykonali testowe zadanie i zaprezentowali się na rozmowie i dzień dobry. Witamy na pokładzie.

Podobnie Beron nie jest już jedyną osobą, która wprawia w ruch modele mobów i ludzików. Ma teraz wsparcie w osobach Bola i Lokiego. Bolo jest z nami od wiosny, a Loki dołączył do nas około miesiąca temu.

Też wiosną wyciągnęliśmy sobie Knoxa z komputera i dołączył do nas w biurze. Chłopak wielu talentów, zajmuje się bardzo szczegółową robotą, która wymaga wręcz nadludzkiej cierpliwości (żeby nie powiedzieć, że nikt inny nie chce jej robić 😉 ). Np. „robienie wycinanek” na mapach, albo przy współpracy z Bolem portowanie questowych mechów na 3d).

Trzymajcie kciuki za naszych nowych członków zespołu i oczekujcie jeszcze lepszych wieści. Może nie od razu, bo przeszkolenie, szczególnie w kwestii obsługi naszych narzędzi fabularnych, trochę potrwa, ale Broken Ranks będzie powstawał jeszcze szybciej.

Mała roszada w gronie Inżynierów

Na pewno zauważyliście, że ostatnio na forum przewija się całkiem spora gromadka niebieskich nicków. Do grona „engów” przyjęliśmy nowe osoby, wybrane spośród graczy i plasujące się dość wysoko w rankingu testerów. Wiadomo, świeże spojrzenie (również z perspektywy gracza), nowe pomysły i zapał do pracy zawsze w cenie – prawda? Mamy nadzieję, że przetrwają okres próby 😉 Tak więc, no… Nie wahajcie się zasypywać ich wszelkimi błędami, na które natrafiliście w swojej wędrówce po krainkach 😀 Poniżej nicki naszych Junior Inżynierów i serwery, na których możecie ich spotkać:

 • Rughes – Larkas,
 • Malibu – Duneb,
 • CassidyM – Larkas,
 • ApogeumQ – Ostlor,
 • Daro – Larkas.

Raport z prac nad Broken Ranks

Animacja:

 • animacja Twiga,
 • zamkniecie animacji VD,
 • 60% animacji faceta MO,
 • animacja chodzenia dla NPC.

Programowanie:

 • usprawnienia w mechanizmie przyznawania nagród (potrzebne do eventów),
 • panel do wyklikiwania ustawień animacji,
 • system cutscenek na silniku gry wraz z narzędziami do ich łatwego ustawiania,
 • naprawianie bugów po ostatnich testach.

Grafika:

 • gotowy grobowiec duchów wraz z dodatkową mała lokacja,
 • Trentis gotowe w 98%,
 • nowy koncept zamku na podzamczu (obecna wersja była za mało epicka i musieliśmy ją poprawić),
 • około 80% edytora twarzy dla faceta,
 • chata Murraga,
 • powiększone zamarznięte jezioro,
 • gotowe wnętrza ratusza w Trentis,
 • gotowe więzienie w Trentis.

A na koniec… Zajawki graficzne!

Jak Wam się podoba klimat Grobowca? Jest moc, no nie? 😉

Jak to się mówi: “diabeł tkwi w szczegółach”, zatem wykończenie mniej znaczących miejsc również jest istotne:

EDIT: Dopinamy jeszcze kilka rzeczy w związku z łączeniem, a więc stosowne info ukaże się niebawem na forum. Wiadomo, wolimy po prostu podać czyste pewniki 😉

25 thoughts on “Święta, eventy, świeża krew i Broken Ranks – Obecnie pracujemy nad… Cz. 165

 1. 2 tygodnie temu:
  “Czysto informacyjnie: nie, nie olaliśmy tematu łączenia serwerów. Podtrzymujemy wszystko co pisaliśmy w poprzednim wpisie. Większa ilość szczegółów zapewne ukaże się za dwa tygodnie na blogu lub w specjalnie założonym do tego celu temacie na forum. Za Taern!”
  dziś ani słowa :>

  • Decyzja o tym, że łączenie Dunebu odbędzie się z Larkasem jeszcze nie zapadła, a przynajmniej nie została nigdzie opublikowana. Wiemy tylko, że prawdopodobnie.

   Nie napisaliście ani słowa o pozostałych zmianach w gronie engów ani o aktualnym podziale obowiązków. Rozumiem że po okresie próbnym dostaniemy info. Pozdrawiam

  • Nie zapomnieliśmy napisać, a pozostało jeszcze kilka rzeczy do ustalenia. Zatem tak jak pisaliśmy, będzie na forum. Niebawem powinno być. Aż dopiszę o tym, aby nie pisać każdemu z osobna 😉

  • w poprzednim blogu było napisane że jak nie będzie na blogu informacji to będzie na forum wiec nie rozumiem po co twój komentarz tutaj

 2. Comming 2019…? mam nadzieje, ze najpóźniej w grudniu 2019 bedzie 3d…
  PS. widzieliscie nowego wiedzmina jak ladnie sie prezentuje? Przypomina taern, a moze jest nawet od niego lepszy?

 3. Czuję w kościach że Btoken Ranks pojawi się w 2019 roku. A moje kości rzadko kiedy się mylą.

  Powinniście umieścić w każdej aktualce info ile tak na oko zostało jeszcze do zrobienia. Wystarczy krótki dopisek na samym dole. Np: “Ogulna praca nad Broken Ranks jest skończona w **%”. Nie muszę być to dokładne wyliczenia, tylko ile jest tak na oko w waszej opinii.

 4. Co do łączenia z ostlor byłoby lepiej 😀 Bo w rankingu ubijanych bossów tych najlepszych ostlor przegrywa 😀 więc trzeba dać temu serwerowi dopalacze 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *