święta, podsumowanie Zajęczego Maratonu i HH z pisanek – Obecnie pracujemy nad… Cz. 174

Klimat wielkanocny wstrząsnał całym Haligardem! Mimo, że już po świętach, to emocje do końca nie opadły. Między innymi mogliście podziwiać kunszt najznamienitszych garbarzy i krawców, którzy stworzyli Płaszcz Króliszała. Stawiliście też czoła skróliczałym Wendigo! Obadajcie podsumowanie zabawy i garść eventowych statystyk.


Podsumowanie Zajęczego Maratonu

Nie bez powodu eventowy quest nazwaliśmy maratonem… Dla niektórych, wykonanie 10-ciu zleceń na skróliczałe Wendigo okazało się prawdziwym wyzwaniem. Sama forma eventu miała zarówno swoich fanów, jak i przeciwników. Tak jest z każdym wydarzeniem – wszystkim po prostu nie da się dogodzić. Cieszymy się, że napłynęły do nas konstruktywne uwagi dotyczące ewentualnych zmian, jak i liczne wiadomości, wyrażające zadowolenie z wynaturzonych, uszatych stworów, które musieliśmy pokonać podczas wykonywania unikalnego płaszcza. Rzecz jasna monitorowaliśmy sytuację w trakcie zabawy i prześledziliśmy również wpisy, które znalazły się na forum. Team Inżynierów już co nieco rozeznał się w sytuacji.

Wiadomo, dla jednych było to wyzwanie, przygoda i radość z pokonania np. Króliszała, zaś dla innych niezbyt przyjemne doświadczenie. Szczególnie, jeśli nie mogliśmy liczyć na pomoc silniejszych znajomych. Nierzadko wspominano też, że grupki na wyższych przedziałach są po prostu zbyt trudne. Wielu graczy dodatkowo podejmowało się robienia skinu na niższych postaciach. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem był czas zleceń i własny zapał. Peleryna była dostępna jedynie podczas eventu, zatem komu udało się stworzyć więcej niż jedną, to pozostałe egzemplarze może śmiało oddać znajomym, sprzedać z zyskiem lub po prostu ubrać swoje alty. Celowo nie blokowaliśmy jej w handlu i wprowadziliśmy mechanizm otrzymywania nieprzypisanego przedmiotu z rozmówki z NPC (o czym część z Was przeczytała w changelogu, a o czym wspominaliście przy okazji skinów walentynkowych).

Przeglądając wiadomości, czaty i inne dostępne kanały zauważyliśmy, że w kontekście samych mobów w zleceniach na wielkanocne futro, nierzadko wspominaliście o zbyt dużych obrażeniach uszatych Wendigo oraz za długim cooldownie.

Poza aktywnościami, związanymi z tworzeniem płaszcza, można było się podjąć zleceń na dodatkowe doświadczenie dla siebie oraz doświadczenie dla naszych pupili. Z kolei gracze z poziomem 140-tym mieli do wyboru zadania poboczne na doświadczenie dla petów i psycho exp – te ostatnie spotkały się ze szczególnie ciepłym przyjęciem (trudno się temu dziwić) 😉 Z drugiej strony zadania – w których nagrodą był exp dla zwierzaków – dość ciężko było zrobić bez pomocy innych graczy. No… Chyba, że akurat wylosowaliśmy przyniesienie jajek wielkanocnych lub znalezienie przerażonej kury. Ilość punktów doświadczenia z zadań wyraźnie zachęcała. Być może przydałoby się jeszcze nieco urozmaicić event, aby po prostu zająć czas w trakcie oczekiwania na kolejne zlecenie (choćby z wykorzystaniem pisanek, których nazbierało się całkiem sporo). Jak myślicie? 😉

Niektórzy zwracali uwagę na najdrobniejsze detale, takie jak klimatyczne gadki NPC-ów niebiorących aktywnego udziału w queście (np. Konwojentów) czy dość nietypowe umiejętności wielkanocnych Wendigo (np. redukcja uderzeń krytycznych). Podobnie, jeśli chodzi o wykonanie mobów świątecznych.

No i oczywiście samej peleryny, która wyraźnie przypadła Wam do gustu.

Nieźle, prawda? Oczywiście kto nie zdążył, wyjechał na Wielkanoc czy po prostu nie miał ochoty się bawić, zawsze będzie mógł odkupić pelerynę od innych. Pochwalcie się w komentarzach, jak Wasza postać prezentuje się w eventowym futerku!

Może i niezbyt wiele pisanek wymaganych było do aktywności świątecznych, ale miłym zaskoczeniem okazała się szansa na zdropienie z nich przedmiotu (podobnie jak przy platynowych skrzyniach). To z kolei napędzało graczy do coraz intensywniejszych “polowań na jaja”, zapewniając szersze grono sympatyków (któż, choćby poza eventem, od czasu do czasu nie lubi wybrać się na wieczorne “szukańsko”). Przyznajcie się, ile przedmiotów z pisanek wpadło do Waszych plecaków? Pozostaje jeszcze kwestia opisu tegoż przedmiotu… Jak mogliście się spodziewać, chodziło o HH z psycho expem dla całego serwera.

 • serwer Tolnor: 11h HH z expem x2 (28.04 od godz. 11:00 do godz. 22:00),
 • serwer Ostlor: 9h HH z expem x2 (28.04 od godz. 11:00 do godz. 20:00),
 • serwer HC: 1h HH z expem x2 (28.04 od godz. 18:00 do godz. 19:00).

Oczywiście zwiększony psycho exp (x1,5) zostanie włączony razem ze startem HH. Przejdźmy do ilości zebranych jaj, które nie zostały wykorzystane:

 • Tolnor: 5666366,
 • Ostlor: 4534394,
 • HC: 601963.

Wychodzi, że na każde 500k pisanek przypada 1h zwiększonego expa. W ramach ciekawostki, łapcie też inne statystyki serwerowe, związane z Zajęczym Maratonem!

Dziękujemy wszystkim za udział, dobrą atmosferę, cenne wskazówki i sugestie! Zapraszamy w najbliższą niedzielę na wcześniej wspomniane HH. Nie zapomnijcie też o majówkowych atrakcjach, czekających na Was, na serwerze HC – KLIK. Byśmy zapomnieli… Terminy Eventu Vorlingów znajdziecie TUTAJ 😉 Życzymy dobrej zabawy!

20 thoughts on “święta, podsumowanie Zajęczego Maratonu i HH z pisanek – Obecnie pracujemy nad… Cz. 174

  • A czego się spodziewałes? Święta były, ekipa raczej w domku przy komputerze od czasu do czasu. A nie jak my całe 4 dni robienie peleryny czy expienie… ????

 1. Szkoda, że ta gra już dawno umarła, a zaczęła umierać od kilku dobry lat. Zero nowych pomysłów co roku to samo wolne pracę i przesuwanie terminu 3D można tak wymieniać w nieskończoność ale gracze którzy już dość długo grają lub grali z pewnością to zauważyli

 2. Taaa…
  Wbiłem z ciekawości zobaczyć co to za event, poszedłem na królika, dostałem 5/5 30% i od razu mi sie odechciało tej zabawy.

 3. Najwidoczniej ociągają się z tym taern 3D. Zapewne nie bardzo chcą wprowadzić 3D skorno nawet bety na testówkę dla częściowych graczy nie zamierzają wrzucić. Podmalówki krain i innych rzeczy także mogli wrzucać z czasem i wgrywać. Poprostu widać ociąganie się czy też zapewne nie chęć by zrobić, a graczom tylko zamydlają oczy.

  • Albo chca zrobic wszystko idealnie albo ludzie wciaz kupuja tyle platy, ze im sie nigdzie nie spieszy 😛
   Ciekaw jestem jakby tak kazdy nagle przestal kupowac plate az do czasu 3D czy by to cos pomoglo 😀

 4. Event fajny z małymi niedociągnięciami ale miło, że komuś się chciało przygotować to wszystko.Płaszczyk mam nadzieję rozpocznie serię podobnych zleceń od okazji do okazji i po kilku latach będzie można być troszkę innym z wyglądu niż każdy, co będzie jakby nagrodą za staż w grze. Mnie od lat marzą się takie choćby pomponiki przy pasie na postaci, żeby można było odróżnić tych co na grze 8 rok, tych co 5 i tych co od pół roku, ale to tak na marginesie…, Co mi się w evencie nie podobało? Nierówność przedziałów levelowych. Dwie pierwsze grupy to głównie alty i każde zlecenie można było ogarnąć w 2 osoby. Potem przedział w którym miałam postać 70+ i 80+ i tu znów bez problemu mogłam sobie ubić grupkę z petami czy z 1 znajomym. Następna grupa do 109 i nagle chcąc zrobić zlecenie muszę mieć 5 osób w jednym czasie. Nie chodzi o to, że nie mam znajomych, chodzi o to, że w święta na grę wbija się jak się da i często jest to ograniczony czas. Przedział do 139 lev to tu już pt musi być dosyć ogarnięte bo 2 króliki na 110 nie ubijały się już tak od niechcenia. O królikach na 140 lev nie chce mi się nawet gadać, po jednej grupce omijałam je łukiem, bo po co się denerwować. To jak to jest, gracz na 75 może zalogować na 20 min żeby sobie pyknąć zlecko na szybko i iść wcinać dalej sałatkę na kanapie z rodzinką, a ten na 120 levelu ma uskuteczniać w tym czasie swoje powiązania towarzyskie żeby w w pół godziny ubić i zebrać pt, no i jeszcze ubić tym co się ich zawołało??? Dla mnie to bez sensu, ale tylko to, bo reszta super. No i nie podoba mi się też przelicznik jajek na godziny eventu urwany z choinki… a to przecież Wielkanoc była… Jeśli łączy się dwa serwery ze sobą to jak można przeliczać ilość jajek dosłownie? Jak w tym wszystkim odnajdują się gracze z HC, czyżby zostali ukarani 11 razy mniejszym czasem hh tylko dlatego, że jest ich mniej i choćby non stop zbierali jajka to i tak nie zbiorą tyle co na Tolnorze? Nie lepiej było przeliczać ilość zebranych jajek wypadających na osobę i w ten sposób rozdzielać nagrody? Gram akurat na Ostlor i nie bardzo zależy mi na tych 2 godzinach mniej w stosunku do grających na Tolnorze, ale jeśli nagradzacie już za coś, czego zasady i tak nie są znane przed eventem, to chociaż róbcie to sprawiedliwie.

  • Zgadzam się z tobą bo gram akurat na hc i czuję się z całym serwerem pokrzywdzeni dlatego że zebraliśmy mniej niż na tolnorze ponieważ jest nas mniej. Halo administracjo gry dlaczego jest nas mniej biegaliśmy po całe dnie za jajkami i tak nie byliśmy w stanie mieć wyniku jak tolnor czy ostlor. My też jesteśmy graczami i zasługujemy na dłuższe hh niż 1 marna godzina w którą nawet Ducha Zamku się nie da skoczyć bo potrzeba dużo więcej czasu żeby nie paść. Liczyłem że po mimo że padłem będę w stanie odrobić level ale jeszcze podbić go trochę ale w godzinę to nie dam rady odrobić poziomu. Bardzo bym prosił w imiemu graczy z serwera HC o zwiększenie czasu hh bo poświęciliśmy dużo czasu na zbieranie tych jajek i czujemy się pokrzywdzeni

 5. Halo administracjo gry dlaczego mamy mięć krótsze hh dlatego że jest nas mniej biegaliśmy po całe dnie za jajkami i tak nie byliśmy w stanie mieć wyniku jak tolnor czy ostlor. My też jesteśmy graczami i zasługujemy na dłuższe hh niż 1 marna godzina w którą nawet Ducha Zamku się nie da skoczyć bo potrzeba dużo więcej czasu żeby nie paść. Liczyłem że po mimo że padłem będę w stanie odrobić level ale jeszcze podbić go trochę ale w godzinę to nie dam rady odrobić poziomu. Bardzo bym prosił w imiemu graczy z serwera HC o zwiększenie czasu hh bo poświęciliśmy dużo czasu na zbieranie tych jajek i czujemy się pokrzywdzeni

  • Człowieku weźcie na tym HC siedzćcie cicho bo po pierwsze macie z automatu zwiększony exp o drop w cholerę zwiększony i tak te wasze HC jest psute przez te wasze ev z dropem powiem tylko byś nie narzekał coś się nie podoba ? To spadaj na normalny serwer . Powiem krótko : serwer HC to ma być coś dla koksów a nie jakies kanapeczki

 6. nie lepiej by było rozłożyć hh na kilka dni w godziny wieczorne ? (np na Tolnor codziennie przez 11 dni by było hh w godzinach 20-21) nie każdy może znaleźć czas w niedziele między innymi wyjeżdżając do rodziny :P.
  Pozdrawiam

 7. o/

  Event był ciekawy, jednak nie zabrakło wad. Po pierwsze, mierzenie serwera hc według tej samej skali co tolnor i ostlor, myślę że o wiele bardziej uczciwe byłoby zastosowanie takiego wzor ( opracowany na szybko ):

  [Procent postępu] = [ l.graczy którzy mają w eq chociaż 1 jajko ] / [ l.graczy którzy chociaż raz zalogowali przez ostatni miesiąc do teraz ] * [ globalnie zrespione jajka ] / [ suma wszystkich zebranych jajek ] * 100%
  Następnie podstawiamy [Procent postępu] do tabelki:
  1%-10% – 2h HH
  11%-20% – 4h HH
  21%-30% – 6h HH
  31%-40% – 8h HH
  … itd, liniowo aż do 91-100% i 20h HH, gdzie i tak myślę że wyniki mieściłyby się między 20 a 60% maksymalnie.
  Proszę nie hejcić za wzór, twórcy gry mają wgląd w statystyki ilości graczy i respionych jaj więc można by lepiej dopasować wzór, nie mniej, taki sposób promowałby serwer w którym więcej osób zbiera więcej jaj – a takie rozumiem że było założenie.

  ; secundo – poziom trudności zleceń. Naprawdę w święta mam stać 10-20 min i szukać altruisty który zlituje się nade mną i pomoże w zleceniu? Myślę że wiele osób zniechęcał właśnie ten aspekt, jak już wyżej ktoś wspominał – większość graczy włączała grę w przerwie między zajęciami w domu, żeby skorzystać z dobrodziejstw eventu, a okazywało się że główną atrakcją było szukanie pt do pomocy. Następnym razem przydałaby się opcja prostszego zlecenia, nawet za połowę nagrody, jednak żeby mieć możliwość wykonać zadanie samemu – a jeśli ktoś będzie chciał większej nagrody, będzie się musiał liczyć z dodatkowym czasem spędzonym na zleceniu.

  Na koniec chciałem wrócić do nagrody za event. Gdzieś na forum i chyba nawet na blogu była informacja, że po prośbach graczy zaczniecie rozbijać hh w czasie ze względu na czas eventu idą do pracy, lub studiują w weekendy. Na pewno raz widziałem że dwugodzinne hh było na Larkasie rozbite na 1h rano i 1h wieczorem co było bardzo fajną opcją, a przynajmniej zwiększało prawdopodobieństwo że więcej osób będzie mogło nadgonić lvl. Uważam że tak długi event również powinien zostać podzielony na dwie części, po pierwsze z racji wyżej wymienionych powodów, po drugie, skoro hh jest naszą nagrodą za udział w evencie, każdy chciałby w pełni wykorzystać tą nagrodę – a nie każdy chciałby spędzić cały dzień (ex.11h) na grze.

  Pozdrawiam, Riatis s2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *