Serwery, PGA, Lombard i inne – Obecnie pracujemy nad… Cz. 183

Lombard wreszcie zagości na serwerach i to w towarzystwie Rozjemcy! We wrześniu planujemy też odpalić Event Vorlingów. Obadajcie co piszczy w pracowni Inżynierów! Ponadto, zdecydowaliśmy się na krok w kierunku poprawy wydajności serwerów. Zresztą… Sprawdźcie sami, zapraszamy do lektury.


Serwery i forum

Ostatnio wspominaliśmy, że wdrożyliśmy dodatkowe zabezpieczenia związane z DDoS-ami i linkami wykradającymi. Niemniej jednak nie poprzestaliśmy wyłącznie na tym. Przyszedł czas na zmianę serwerowni, a co za tym idzie samych serwerów. To właśnie z tego powodu, stosunkowo niedawno, dostęp do gry był zablokowany na jakieś 12 godzin. Obecne serwery powinny mieć większą moc. Rzecz jasna wciąż monitorujemy sytuację i pewne rzeczy czy ustawienia trzeba “dopieścić”, ale mamy nadzieję, że przełoży się to na znacznie lepszy komfort gry 😉 Dziękujemy za cierpliwość!

Wiadomo, update, serwery i płynnie działająca gra to priorytety, zatem aktualizację oraz postawienie forum przesunęliśmy na dalszy plan – niestety są rzeczy ważne i ważniejsze, a doba nie ma 48h 🙁 Wobec tego może to jeszcze potrwać trochę czasu. Przy okazji rozglądamy się za przydatnymi “dodatkami” do forum. Być może uda się też wyeliminować niektóre, towarzyszące forumowiczom od dawna, błędy – np. problem z opcją przypomnienia hasła. Jesteśmy dobrej myśli!

Obecnie pracujemy nad…

Po ostatnim updacie zaczynamy prace nad innymi rzeczami, które pozytywnie wpłyną na świat Taernu. Wzięliśmy sobie do serca Wasze komentarze i team Inżynierów ponownie wziął na tapetę kwestię zdobywania klucza do instancji Fyodora oraz GMO. Wilk syty i owca cała? Ciężkie zadanie, ale… mamy nadzieję, że uda się wymyślić jakieś optymalne rozwiązanie.

Kolejną kwestią, na którą aktualnie spoglądają Inżynierowie, są flaszki, służące do ulepszania ekwipunku czy choćby jako opłata za wejście na instancje. Flaszki i ulepszenia są cenione nie tylko przez graczy parających się turniejowymi bitkami – w zasadzie wszyscy z nich korzystamy. Faktem jednak jest, że niektóre z nich wykonuje się naprawdę ciężko. Nie tylko rzutuje to na cenę rynkową, ale też niewielu osobom chce się je produkować na większą skalę. Smutne, ale prawdziwe. Analizujemy wiele opcji związanych np. ze zmianami w przepisach na flasze i mamy nadzieję, że uda się wszystko nieco zbalansować.

To nie wszystko. Ewentualnych zmian doczeka się prawdopodobnie również system ładowania psychorarów. Obecnie mamy dwie opcje ładowania: esencje + manamer, gdzie ładujemy przedmiot do 80% maksymalnej ilości ładunków psycho oraz dodając inhibitor odpowiedniej rangi, gdzie zyskiwaliśmy dodatkowe 20%. Analizując sytuację, widać było, że jest to raczej mało popularna opcja. Dodatkowo większość doładowań z inhibitorem wykorzystywała te inhibitory, które gracze zdobyli w ramach dropa na instancjach – mało kto je kupował. Wobec tego można śmiało wyciągnąć wniosek, że było to nieopłacalne przy obecnym kursie platyny. Planujemy pozostawić dwie opcje ładowania, czyli z inhibitorem i bez. Różnica będzie polegać na tym, że podniesiemy maksymalną ilość rund, jaką wytrzyma psychorar naładowany na 100%. W efekcie ładowanie bez udziału inhibitora da nam tyle samo rund użytkowania co wcześniej oraz % wyświetlany na przedmiocie będzie mniejszy. Z kolei, gdy zdecydujemy się doładować przedmiot do 100% odczujemy to w ilości rund, w których będziemy mogli go wykorzystać. W skrócie oznacza to, że ładowanie psychorarów z inhibitorem będzie generowało dodatkowe profity dla gracza niezależnie od sytuacji, a ładowanie bez inhibitora będzie w ostatecznym rozliczeniu kosztować tyle samo co przed zmianą. Co myślicie? W naszej opinii jak najbardziej na plus 😉

PGA 2019

BOOM! PGA (Poznań Game Arena) 2019, to jedno z większych wydarzeń, związanych z grami komputerowymi i zarazem nie lada gratka dla fanów wirtualnej rozrywki. Uznaliśmy, że w tym momencie warto ukazać kawał Broken Ranksowego świata i po przerwie wracamy z naszym stoiskiem! Mamy nadzieję, że część z Was, drodzy Taernijczycy, skusi się na przyjazd!

Zapraszamy i pozdrawiamy 🙂

Wydarzenia

Niektórzy z Was zapewne stęsknili się już za Eventem Vorlingów. Nie ma co się dziwić, jest to spora odskocznia od codziennych, taernijskich zmagań i okazja do dodatkowych nagród. Poniżej terminy:

 • HC – 6.09.2019 godz. 18:00
 • Tolnor – 7.09.2019 godz. 18:00
 • Ostlor – 8.09.2019 godz. 19:00

Jan i Morgh, standardowo, pojawią się na serwerach na dwa dni przed eventem.

Bardzo nam miło, że wiadomość o wędrownym, eventowym NPC “Lombardzie” spotkała się z dużym entuzjazmem. Przydałoby się zatem ustalić jakiś termin i zaprosić go na wizytę, prawda? Oczywiście zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, w swoim asortymencie będzie miał nie tylko składniki niezbędne do wykonania flasz ulepszeń, ale również części służące do przyzwania Seleny. Dobra, nie przedłużajmy… Lombard przybędzie na polskie serwery 2.09.2019 o godzinie 12:00. Z kolei w dalszą wędrówkę wyruszy 5.09.2019 o godz. 12:00.

Ajć, byśmy zapomnieli… Z racji tego, że w plecaku posiada więcej przedmiotów niż zazwyczaj, przydałby mu się ktoś do pomocy. W związku z tym, w podanym wyżej terminie, na serwerach zagości również Rozjemca, który zajmie się Waszymi statusami.

52 thoughts on “Serwery, PGA, Lombard i inne – Obecnie pracujemy nad… Cz. 183

 1. W sumie nie bardzo jest co komentować. Fajnie, że daliście info o NPC oraz EV, szkoda, że z tak małym wyprzedzeniem.

  Na jedno z zadanych pytań mogę odpowiedzieć – ładowanie z inhibitorem będzie efektywne dopiero wtedy, gdy koszt zakupu za platynę, przelicznik platyna-złoto, będzie niższy niż koszt esencji potrzebnych do uzyskania tego samego efektu. Innymi słowy, w realiach Ostloru obecnie, musielibyście zwiększyć wytrzymałość przedmiotu około dwukrotnie, blisko 4k rund, żeby wyszło to samo, przy obecnych 2k. Oczywiście zakładam macie to na uwadze znając ceny rynkowe i nie zwiększycie z 2k do 2,2k licząc na cud. Przy 3k dalej nikt nie kupi inhibitora, bo po co tracić złoto u NPC.

  Ciekaw jestem czy ceny u Lombarda były modyfikowane, jeśli nie to prawdopodobnie gracze wydadzą wszystkie pieniądze na WF mocy, około 2-3x taniej niż obecnie na rynku, od ręki, dowolna ilość.

  Obawiam się niestety fali hejut po tym blogu, bardzo krótko i zdawkowo.

  Pozdro

  • No co do esencji. Zakładając najwyższe ceny (ostrolu) plata 15/szt i eska 35k/szt to ładując item rangi XII (koszt inhi 12platy , 10 esek ). Obecnie ładując item za same eski otrzymujemy 1600 rund. Twierdzisz że dając z inhi 3000 rund będzie nie opłacalnie? No nie wiem skąd taka matematyka. Jak zrobią 2500 rund to już będzie to jakaś alternatywa (na oko pi razy drzwi wyjdzie na to samo, a ma wyjść bardziej opłacalnie), ale by faktycznie opłacało się ładować z inhibitorem wypadało by dać właśnie te 3000 rund. No i oczywiście po takich “modyfikacjach” ładowania sprzętu również można się spodziewać delikatnego spadku cen esencji i wzrostu platy (gdzie obecnie idzie rzadko bo rzadko eski dostać za 30k.szt). Oczywiście dodając swoje 5 groszy odsyłam do komentarza niżej – kontynuując wątek ładowania psycho!

   • Racja, chyba już spałem wczoraj. Przy cenie 15k szt płaty i 30k za eski inhibitor da będzie wart tyle co eska dokładnie przy doładowaniu 960rund, o ile się teraz nie mylę, czyli nieco ponad 2.5k rund będzie ok. Przy droższych eskach inhibitor da odpowiednio mniej rund. Przy 35k szt około 840.

 2. Dlaczego forum jest zamknięte przez aktualizowanie go? Nie można było go zostawić otwartego, a prace prowadzić na steagu?

  • Z i bez inhibitora liczba rund na 1% będzie taka sama.
   Nie będziemy robić z tego tajemnicy i po zmianie 1% = 26 rund.
   Ładowanie bez inhibitora da, tak jak do tej pory, 1600 rund walki (ok. 62% naładowania).
   Ładowanie z inhi da tych rund 1000 więcej, tj. 2600 rund.
   W każdym przypadku ładowanie z inhi będzie bardziej opłacalne niż bez (poczynając od rarów najniższych rang, kończąc na tych rangi XII gdzie różnica będzie najbardziej odczuwalna).

   • Sety na 100 lvl maja dłuższą wytrzymałość to jak w setach będą teraz liczone jednostki? Czy będzie to też oplacalniejsze?

  • Kto powiedział, że masz wydać pieniądze na plate? Większość osób kupuję platynę w grze za złoto, a jak nie stać Cię na kupno jednej paczki to możesz pobiegać np. fyo i zdropić sobie inhi 😛 A jak dla Ciebie nadal to jest zbyt duży wydatek to pozostaję stary dobry sposób czyli ładowanie eq tylko z esencji 🙂

  • i za plate wyexp postać, za plate wyexp ekwipunek…
   Jak widać dalej nie wszyscy rozumieją, że opcje premium muszą być troszkę bardziej atrakcyjne od zwykłych – standardowych rozwiązań.
   Jednak spokojnie, w tym wypadku cena ładowania z / bez będzie zbliżona, natomiast komfortem będzie dłuższy czas naładowanego psycho 🙂
   Wilk syty i owce całe.

   • Dotychczas opcja premium była związana z szybszym dostaniem czegoś,a obecnie nie ma możliwości robienia inhi X rangi+, więc jest tj. p2w,ale póki ktoś zamawia platynę to nie będzie do końca p2w.

  • zeby tak wygladalo P2W w kazdej grze… Mozna narzekac na wiele rzeczy w taernie ale akurat system “mikroplatnosci” jest naprawde spoko.

 3. Nie chcę wymagać zbyt wiele i być zachłanny czy coś, ale może najpierw naprawicie błędy/nadużycia/niedopatrzenia spowodowane ostatnim updatem na serwerze HC?
  No tak, opiekun serwera hc kazał nam przekazać to inżynierom…
  Jak mamy to zrobić skoro forum nie działa?
  I co do inżynierów. Może zanim opierać się na swoim braku doświadczenia odnośnie serwera hc, to może tak dowiedzieliby się co nie co o tym serwerze?

 4. Forum robione jest już ile? 2 tygodnie? To jest jakiś żart. Inżynierowie myślą co zrobić z kluczem na fyo by wilk był syty i owca cała? Jakoś nie musieli myśleć jak koksy zachciały nowych bossów. Ile wam jeszcze jeszcze z fyo zejdzie? Pół roku? Trudno uderzyć koksów po kieszonce? Stąd ten opór? Kolejny blog typu bla bla bla.

  • Ad vocem tej części blogu http://prntscr.com/oyic3p piszący mógłby najpierw zapoznać się z tematem a nie pisać bzdury. 12h? Nawet nie całe 6h i było odhaczone. Ciekaw jestem kiedy podejmiecie się w końcu reformy petów, pvp, forum, fyo itp. Szkoda że w jednych sprawach potraficie reagować od ręki choć trzeba stworzyć nowe insty, a w innych przypadkach potrzebujecie miesięcy by zauważyć problem i kolejnych miesięcy by podjąć jakiekolwiek działania naprawcze. Wyrobicie się z kluczem w tym roku?

   • mamy już koncept jak uczynić zdobywanie klucza na fyo bardziej atrakcyjnym dla docelowej grupy lvlowej 🙂
    A wejdzie on dopiero wtedy jak zostanie doprogramowany i przetestowany, a nie jak ty będziesz chciał 🙂 Oby szybciej niż później.

    • No tak w końcu to nie Mahet/Tarul że od ręki na żądanie można było zrobić i jakoś ekipa przeciwwskazań nie widziała.

   • Widzę, że pod komem Avada jak zawsze setki profesjonalnych graczy z rzeczową, konkretną argumentacją ????
    Ludzie, zmiany dla “koksow” nie zawsze są zmianami dla graczy 125+,jeśli komuś po prostu taka insta nie wchodzi… Nie każdy lubi łapać wendy, nie każdy lubi farmic modły, nie każdy lubi chodzić mahety…Dajcie grać tak jak to inni lubią, a nie każdego “wsadzacie” do jednego worka, bo ma taki, a nie inny poziom… Przypomnę jedynie, że gdy wprowadzili inste maheta, fala hejtu na nowe itemy i trzy czaszki osiągnęła zenitu i byl tam jakikolwiek odzew czy też zainteresowanie ekipy, twórców, chociaż zmiany ujrzały światło dzienne dość po długim upływie czasu, choć widać, że były konieczne. Tu natomiast mamy reformę fyo, która jest insta nie dla koxow/high-lvli, ale niektórzy z tych “high” lubia ja chodzić i farmic w wolnej chwili – nikt im przecież tego nie zabroni, lepsze to niż afczenie w g…
    Jest zmiana, która ma ograniczyć te farme i większe zainteresowanie mid-levelowych graczy, a ma skutek dosłownie przeciwny, a zmian na horyzoncie jak nie ma, tak nie wiadomo co dalej…

   • Dann pocieszę cie, jak działa forum to też nie musisz mnie czytać, sugerujesz że ktoś cię zmusza do czytania moich postów? Zgłoś nękanie na policję a nie płacz na blogu. Pozdro i do zobaczenia na forum w (nie)dalekiej przyszłości). 😀

 5. Fajnie, że zamierzacie zmienić ładowanie przedmiotów. Jednak mi w tych planach brakuje zmian, które obecnie najbardziej mnie irytują tj. ładowanie przy poziomie 1-3%. Po naładowaniu przedmiotu mającego 1 czy 3%, wolałbym dostawać odpowiednio 81 i 83%. Szkoda, że nie wzięliście pod uwagę niektórych pomysłów z tematu na forum.

   • Też mnie to irytuje. Największy problem polega na instancji maheta/tarula gdzie wybierając się na wyprawę trzeba mieć te eq naładowane w stopniu minimum 7-8% (licząc że zrobisz całą inste). Mając 5/6% jest to już ryzykowne że na samego Tarula zabraknie Ci psycho-właściwości. Dlatego też podpinam się tutaj z właśnie możliwością ładowania za esencje nie do 80% tylko do 80%+pozostałe ładunki.

    • Jaki widzisz sens w podanym przez ciebie przykładzie używania inhibitorów kiedykolwiek? Jak mając 20% pójdziesz ładować rarka (w nowym systemie będą to trochę inne wartości) i dostaniesz bez inhibitora 100%?
     Trochę to przeczy logice tego systemu. Zwróćcie uwagę że ładowanie bez inhi nadal będzie kosztować dokładnie tyle samo ile przed zmianą – gracze w tym systemie tylko zyskują nową opłacalną funkcjonalność 🙂 A jak ktoś uzna że nadal mu się to nie opłaca to nic straconego – będzie ładował ekwipunek tak jak do tej pory.

     • Nie chcąc Cię obrażać ale zastanawia mnie jakim trzeba być bezmózgim yeti by nie ogarnąć tego co napisałem. Czytając Twoją wcześniejszą wypowiedź na tym blogu (ładowanie z inhi 26r). Ogarniasz proste liczenie, prosta matematykę? Zwykłe udogodnienie dla WSZYSTKICH GRACZY co mają psycho. Na czym polega Ci muszę wyjaśniać? Ale ok, nie ma problemu. Stosując was obecny system ładowania, jak i ten który ma nastąpić można śmiało wywnioskować że można by to ogarnąć przy okazji. Sens tego ładowania prosty – skoro ładujesz bez inhi i masz 1600 rund, to nadal będziesz miał tyle samo rund bez tego inhi. Szczegół tkwi w tym że zostaje Ci Twoje 20% ładunków z poprzedniego ładowania… niczym nie oszukujesz systemu itp. Bo nadal masz więcej z inhi (jak napisałeś 2600rund). Jeżeli by tak to “ekipie” przeszkadzało że ktoś by ładował samymi eskami do 100% (mając item na 20% + ładowanie), można zrobić ogranicznik że nowe ładowanie można zacząć dopiero od -10%. Wnioskując po Twojej wypowiedzi można ogarnąć na czym ta zmiana typowo polega…. nie na wygodzie graczy a platynie.

     • Jeszcze dodam dla bardziej inteligentnych. Że nawet bym to zastosował do tych z inhibitorem. Bo nadal mając 3% (3×26) nie za bardzo masz jak iść maheta z naładowanym itemem. Rozumiem oczywiście że tutaj również musisz stracić te 3% bo każdy jest od tak bogaty. Naprawdę robocie zmiany typowo pod zarobek czy do użytku graczy?

    • Wyczuwam dość duże nieporozumienie. Ekipa nie musi kolejny raz o tym pisać, bo każdy kto potrafi czytać ze zrozumieniem wie, że ładowanie na 80% nie zmieni się względem tego co jest dziś.

     Proponowanymi zmianami rozwiązujecie swój problem, tj. ludzie nie używają inhi do ładowania psycho na 100%.

     Z punktu widzenia gracza, czyli m. in. mojego, większy problem jest w tym, że średnio co 2 dni mam irytującą rozkminkę, czy ładować już na 3%, czy jednak rozładować na czymkolwiek i wtedy doładować, żeby nie tracić tych mililitrów esencji.

     Spoko, po wprowadzeniu zmian jeśli użyję inhibitora, tą rokminkę będę miał trochę rzadziej, chwała Wam. Jednak dalej mój problem nie będzie rozwiązany. Moim zdaniem z łatwością, można było znaleźć takie rozwiązanie, żeby rozwiązać oba te problemy.

     • Kurde szczypiecie się o procenciki w naładowaniu psycho żeby Wam wystarczyło na całą instę, a jak bezsensownie klepiecie PVP kogoś kto nie ma z wami szans wygrać bo nawet gracz z 3 petami nie jest w stanie ustać jak wpadnie wykokszony MO z rycem to na to Wam procentów nie szkoda, może warto się zastanowić na czym oszczędzacie. Wielki emi oszczędności nie naładuje jak mam 3% bo będę miał i tak 80 i stracę 3. A jak naładujesz mając 23% to chciałbyś mieć jeden z drugim 123% :D. Chcesz mieć pewne EQ jak idziesz na instę to bądź przygotowany, ot życie i nic innego

 6. fyo przez ladnych pare lat dzialalo jak dzialalo nagle kogos olsnilo, ze trzeba cos z tym zrobic… no i tak zrobili, ze spi…li po calosci, a my gracze proponujemy WYWALCIE TA EKIPE NA ZBITY PYSK i skoncza sie problemy w grze, PVP sie zajmijcie bo to zakrawa juz o pomste do nieba, chyba, ze mozgi w ekipie sobie ubzduraly, ze trzeba zlikwidowac pvp w grze. Ktos z was pomyslal, ze przy 5k hp nie da sie nikogo zabic jak ten sobie wlacza automagiczna flage… co tym samym jest awykonalne zabicie madrusiow bez jaj i honoru atakujacych w 3ech z partyzanta po walce?… gdy im oddajesz, wylapujac pojedynczo, to sobie uciekaja hehe i tylko nam nie mowcie, ze z wszystkich chcecie zrobic bezjajowcow i tez mozemy miec ucieczke na 8, slow brakuje co sadze o tej ekipie i nie tylko mi brakuje tych slow wy….. 😀

 7. forum powinno działać tak jak w każdej popularnej grze mmo (nie tylko rpg) czyli to samo konto, którym loguje sie do gry służy do logowania na forum

 8. W końcu poszliście po rozum do głowy i wynieśliście się z hosteam?

  Host Loss% Snt Last Avg Best Wrst StDev
  taern.pl 0.0% 18 7.6 8.0 7.6 8.8 0.0

 9. Jak najbardziej na + , tylko troche to pogmatwane z tym Inhi i pewno gracze do lvl’a 75+ (na tym lvl zaczyna się dopiero sensowne psycho) nie będą tego wiedzieć.

 10. Lombard to dla mnie nieporozumienie. Ceny flasz w dół.
  Osoby które namęczyły się żeby nazbierać na flasze teraz nie zarobią na nich tyle co się spodziewały.Mam nadzieje że nie prędko powróci ten Ląbard.

 11. Witam ekipo moze byscie ruszyli dupcie z tym 3d ludzi na ostrol zostalo co kot naplakal na globie non stop to samo udzielja sie pseudo koxy typu elipso srypcio,bulli kupka i matejos srelos zygac sie juz od tego chce dawac te 3d

 12. ”Różnica będzie polegać na tym, że podniesiemy maksymalną ilość rund, jaką wytrzyma psychorar naładowany na 100%. W efekcie ładowanie bez udziału inhibitora da nam tyle samo rund użytkowania co wcześniej oraz % wyświetlany na przedmiocie będzie mniejszy.” A tak troche jaśniej? to jak w koncu bedzie bez inchi tyle samo czy mniej??

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *