Nowe eventy przed nami? – Obecnie pracujemy nad… Cz. 152

BooM! Uchylamy rąbka tajemnicy co do atrakcji oraz nagród na TaernCon 2018 – każdy znajdzie coś dla siebie! Poza tym, to co lubicie najbardziej, czyli eventy oraz statystyki. Podwójny exp na wybranych lokacjach zyskał bardzo duży poklask. Ile ubiliście Valdarogów? Jak szykujecie się na Zlot? Zapraszamy do czytania i komentowania!

 

Eventy – plany i działania

Dobrze zorganizowane eventy to coś co umila rozgrywkę, pozwala wczuć się bardziej w rolę bohatera oraz przede wszystkim odrywa od rzeczywistości, dając możliwość zrelaksowania się po ciężkim dniu. Rzecz jasna niemożliwym jest trafić w gusta wszystkich. Mimo to staramy się da. Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, istotnym elementem jest współpraca na linii gracze – ekipa. Z tego względu przyjmujemy też Wasze sugestie, uwagi czy mniej lub bardziej dopracowane pomysły – KLIK

Wspomnieliście, że pożądaną opcją byłoby zrealizowanie choćby dość prostego eventu grupkowego z mobami dopasowanymi pod grę solo oraz z petami. Jest to jak najbardziej możliwe i jesteśmy w trakcie szykowania takowej zabawy. Potrzeba na to jednak trochę czasu. Na pierwszy ogień idzie stworzenie odpowiednich zestawień mobów pod różne przedziały levelowe. Możecie oczywiście przesyłać do Administratorów czy GMów pomysły swoich własnych grupek. Wasze pomysły na pewno pozwolą lepiej dopracować ten element zabawy – im więcej, tym lepiej. Sami również stworzymy kilka rodzajów, aby event był bardziej urozmaicony. Z myślą o sprawnej realizacji tego typu zabaw stworzyliśmy sobie listę niedociągnięć, które w znacznym stopniu wpływały niekorzystnie na atmosferę oraz zaangażowanie. Na pierwszy plan wysunął się problem z brakiem regularnego dorespiania mobów. Czego efektem niejednokrotnie były sytuacje, w których po prostu gracze z poszczególnych przedziałów levelowych (zależnie od ilości osób zaangażowanych w przeprowadzanie eventu) musieli czekać aż np. GM dostawi kolejną porcję grupek. Z punktu widzenia gracza było to bardzo denerwujące. Udało nam się jednak stworzyć narzędzie eliminujące tego typu mankamenty. Niebawem wszystko powinno śmigać jak ta lala!

W wiadomościach wspominaliście też o zabawach w szukanie konkretnych stworów w różnych zakątkach świata Taernu. Takie coś było już organizowane na niektórych serwerach. Muszę przyznać, że odzew był dość pozytywny. Oczywiście za znalezienie mobów przewidziane były nagrody! Jak zapatrujecie się na coś takiego?

Biorąc pod uwagę Wasze głosy, wnioskujemy, że bardzo spodobała się akcja z wyzwaniami, gdzie mieliście możliwość zmierzyć z grupkami skompletowanymi przez samych siebie. Jak to napisał jeden z graczy: „Super, że wreszcie jest coś innego! Wyśmienita zabawa” 😉 Też macie takie zdanie? Większość mobów została już postawiona, a nagrody przyznane. TUTAJ wciąż możecie pochwalić się osiągnięciami związanymi z podjętym wyzwaniem. Do dzieła Taernijczycy! Na przyszłość można nieco usprawnić zapisy, aby wyeliminować chaos związany z terminami. Mamy nadzieję, że taka lista sprawdzi się o niebo lepiej niż klasyczne wiadomości PW czy koperty.

Jakiś czas temu podsumowaliśmy wyniki Międzyserwerowej Ligi Turniejowej. Wszystko będzie odbywało się tak jak opisano w TYM temacie. Z racji tego, że jest to pierwsze tego typu wydarzenie, a punkty zliczane były w obrębie konta, to turniej na s0 odbędzie się na zasadach OPEN. Jeżeli w przyszłości postanowimy przeprowadzić kolejną edycję, to oczywiście wypadałoby znacznie rozbudować oraz dopracować wszelkie zasady. Wasze uwagi oraz sugestie z forum i wiadomości prywatnych zostały spisane. Weźmiemy je pod uwagę na przyszłość, abyście mogli jeszcze bardziej cieszyć się z czasu spędzonego na walkach! W sumie… Nie ma to jak obić komuś japę podczas turnieju, a do tego zyskać za to sporo cennych nagród – prawda? 😉 Oczywiście nagrody za część serwerową zostały rozdane. Posypały się między innymi konta premium, platyna, itemy do ulepszania przedmiotów i wejściówki na bossy. GRATULUJEMY „wyjścia z grupy”! Postaramy się niedługo podać termin finału, który odbędzie się na s0. Na pewno się niecierpliwicie, gdyż okazja do zmierzenia się z przeciwnikami z innych serwerów nadarzyła się po raz pierwszy. Niemniej jednak, serwer testowy należy odpowiednio przygotować i wziąć pod uwagę trwające na nim prace.

Są tutaj fani piłki nożnej? Mistrzostwa rozpoczęły się na dobre! Może nie są to rozgrywki “Taern vs Utor”, ale na polskich serwerach postawiony został dobrze znany Hetman Nawałnica. Sprawdźcie jego asortyment, bo na pewno przydadzą się Wam nowe, przypakowane flagi! NPC będzie stał dopóki Polska jest w grze, natomiast itemy znikną wraz z końcem lipca.

Zlot

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od taernijskiego święta, jakim jest coroczny TaernCon. Ponad setka z Was zgłosiła się na zlot, a nowe zgłoszenia ciągle napływają. Wiemy już, że jak co roku, czeka nas wspaniała taernijska zabawa i gorąca impreza. W jednym z mejli była miła niespodzianka. Anduina napisała, że kolejna para znalazła miłość w Lesie Koldów i na horyzoncie jest taernijskie wesele. Młodym życzymy łaskawych procentów, dużo golda i tyle altów, ile sobie zaplanują. Może na zlocie kolejne znajomości wejdą na wyższy… level 😀 Klimat na pewno będzie sprzyjał towarzyskiej zabawie. Oprócz stałych punktów programu mamy dla Was niespodziankę. Stworzyliśmy też wydarzenie na Facebooku. Gorąco zapraszamy do zapisywania się oraz udostępniania – KLIK

Konkurs cosplay

Do tej pory zgłosiło się 8 osób. Zachęcamy kolejne. Konkurs polega na wykonaniu jak najlepszego przebrania związanego ze światem Taernu i pokazaniu się na scenie. Specjalnie wybrane jury (3 osoby z ekipy i 2 losowo wybrane spośród uczestników) będzie przyznawało punkty każdemu cosplayerowi. Wygra ten, który zdobędzie najwięcej punktów. A do wygrania jest sporo!

1 miejsce – tablet Galaxy Tab S2, unikalny pet, 5000 platyny,

2 miejsce – unikalny pet, 3000 platyny, SteelSeries Sensei 310 Ambidextrous

3 miejsce – unikalny pet, 2000 platyny, klawiatura A4Tech Bloody B188

Konkurs wiedzy o Taernie

Mamy nadzieję, że cały rok pilnie przygotowywaliście się do tego wyzwania. Każdy będzie miał szansę sprawdzić swój stan wiedzy i stanąć na podium. Sprawdzona formuła konkursu sprawia, że przeprowadzimy go i w tym roku w takiej formie, jak ostatnio. Wystarczy smartfon z internetem, żeby móc popisać się swoją wiedzą i mieć szansę na zdobycie nagród. A jest o co powalczyć.

1 miejsce – słuchawki MSI DS502 Gaming, 4000 platyny

2 miejsce – myszka SteelSeries Sensei 310 Ambidextrous
3 miejsce – klawiatura A4Tech Bloody B188

Nowości

W tym roku chcemy, żeby tak samo dużo co na scenie, działo się też pod nią. Przygotowujemy szereg atrakcji, w których każdy chętny będzie mógł wziąć udział.

Fotościanka

Zaprosiliśmy do współpracy bardzo utalentowanych cosplayerów, którzy przebiorą się za postacie z Broken Ranks. Oczywiście nie będą oni brali udziału w konkursie 😀 Sami będziecie mogli skorzystać z naszych gadżetów i zamienić się do zdjęć w postacie z naszej gry. Poniżej znajdziecie profile naszych cosplayerów, którzy wzbogacą najbliższy TaernCon swoją obecnością i talentem.

https://www.facebook.com/TentacleCreations/

https://www.facebook.com/maiartandcosplay/

Zapisy

Ze względów organizacyjnych zapisy chcemy zakończyć w niedzielę poprzedzającą zlot, czyli 1 lipca. Po tym terminie wszystkie nowe zgłoszenia zostaną przez nas zignorowane. Planujemy dodrukować nieco pustych identyfikatorów, więc maruderzy będą mogli ręcznie wpisać swoje nicki i dostać się na zlot.

Wracamy do gry… Statystyki

Z tego co zauważyliśmy, akcja z podwójnym expem na danych instancjach cieszyła się dużym zainteresowaniem, a miejsca w których się odbywała odżyły. Cieszymy się z tak pozytywnego odbioru! Zwieńczeniem i zarazem świetnym przykładem ożywienia instancji będzie przedstawienie statystyk ilości ubitych Duszków oraz Valdarogów (z podziałem na serwery) w tym okresie.

Valdarog – tydzień z bonusem expa vs tydzień bez bonusu:
Larkas – 2997 vs 211
Ostlor – 1590 vs 216
Duneb – 1220 vs 138
HC – 10 vs 13

Duchy (ognia, energii i zimna) – tydzień z bonusem expa vs tydzień bez bonusu:
Larkas – 2398 vs 1365
Ostlor – 2502 vs 1500
Duneb – 1720 vs 768
HC – 290 vs 95

Dziękujemy za aktywny udział! Niebawem kolejna edycja, o czym zostaniecie poinformowani między innymi na forum.

Postęp prac

UI i programowanie

 • szczegółowe projekty poszczegolnych etapów tworzenia postaci w wersji klienta na PC (wybór profesji, edytor avatara, wybór nicka),
 • wstępne zaprogramowanie okna wyboru postaci,
 • programowanie systemu zleceń w wersji mobile,
 • poprawki w edytorze map,
 • nowe komendy do przeprowadzania eventów.

Grafika

 • końcowe rendery: Dom Kapłana, Świątynia, Dom Pierwszego (zostały niewielkie poprawki),
 • rendery kolejnych jaskiń poziomu drugiego dojścia do Modliszki,
 • modelowanie, oświetlenie, tekstury Jaskini Modliszki,
 • skończony render oraz wstępna podmalówka Lasu,

 • początek prac nad modelem Wioski Romana,
 • początek konceptu Jaskini Niedźwiedziej,
 • ciąg dalszy prac konceptowych nad Trentis,
 • modele NPC – rozpoczęcie prac nad konwersją unikatowych modeli NPC z wersji 2d do BR.

Tak prezentuje się szczegółowy koncept Wioski Romana (amatorzy jabcówki Romka zapewne znajdą tutaj jakieś ustronne miejsce):

Przyszła pora na kolejną zagadkę! Jak myślicie, jakie dokładnie miejsce przedstawia poniższy obrazek? 😉

16 thoughts on “Nowe eventy przed nami? – Obecnie pracujemy nad… Cz. 152

 1. Jeśli się nie mylę to chyba screen insty na żabce, a jeśli się mylę to bagna. Innych opcji raczej nie ma 😀
  Tak wgl poza tematem wyjątkowo przyzwoity blog 🙂

 2. “Przyszła pora na kolejną zagadkę! Jak myślicie, jakie dokładnie miejsce przedstawia poniższy obrazek? ????” Obrazek przedstawia bagna trochę na północ od tunelu Krzyżaka

 3. To zdjęcie jest podpisane, na przeglądarce wyświetliła mi się nazwą zdjęcia, dokładnie “Bagna.jpg” także pozdrawiam ekipę xD!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *