Data aktualizacji

AktualizacjaChcieliśmy, zgodnie z umową, ogłosić datę zbliżającej się aktualizacji. Odbędzie się ona za dwa tygodnie w nocy z soboty na niedzielę
(14-15.12.2013).
Nowa krainka przeznaczona jest dla poziomów 110+. Projektowana i balansowana właśnie pod nie. Mogą tam wejść i słabsze postacie, ale napotkają tylko halucynacje z niedożywienia, głód i śmierć.

132 thoughts on “Data aktualizacji

 1. zaraz po wyznaczeniu terminu up date powinny byc wyznaczone terminy zwiazane z restartami po upkowymi w celu naprawienia bugów:D
  ogólnie to POZYTYWNIE , w koncu wiadomo kiedy nadejdzie kres tej niecierpliwosci 😛

 2. Krainka balansowana dla 110+ OK
  A czy będzie jakaś bramka lvl’owa żeby niskie lvl nie pałetały się tak jak to było z lodową i posterunkiem?

  • Nowej mapki nie, ale wiele zmian ogólnych: w interfejsie, w balansie, w PvP, w sprzęcie. Po szczegóły odsyłam do wcześniejszych wpisów na blogu.

    • Idzcie na modłe fyo lodowego to macie bossy “nowe” dla siebie i dojdą Wam kolejne z coraz większym lvlem 😀 A tak na serio nie dobijajcie ludzie, było pisane, że upek będzie pod high lvl to piszecie takie głupoty, że głowa boli…

     • Ps. Mam nadzieję, że następny upek nie bd robiony pod mid lvl z powodu spamu, bo może wkońcu do nich dotrze, że nie potrzebują upka tylko niech się wysilą i niech zobaczą co mają w przyszłości

     • Ja tam jestem za bossem typu żabka 🙂 dla leveli 50-80 oraz 90-110 itp. Bo żabka już trochę nudna a i dla 50+ to nie atrakcja.

 3. cały tydzień czekałem na wpis na blogu, ale sadziłem że będe to czytał chociaż pięć minut, ale tyle ile napisaliście czyta się pół minuty……tyle czekania, a tak mało czytania…-.-

  • Trzeba było nie uczyć się czytać tak szybko 😀

   Co do wpisu… szkoda, że poświęciliście cały wpis na informację, którą można było umieścić na forum i rozesłać na czerwono po serwerach.
   Tutaj spodziewałem się jakiegoś ciekawego artykułu + daty.

 4. No to nie wiele radości z gry Druidem pozostało, cóż że będzie nowa kraina skoro w pt potrzebnych teraz będzie 2 druidów 😛 a tak poważnie to postaci Druidzkich ogarniąjące nowe realia będzie jak na lekarstwo. Myślę też dość poważnie że profe Druid, zmieńmy teraz na Sanitariusz/Sanitariuszka. Życzę mimo to “ciekawszej” rozgrywki wszytskim po UPIE.
  ten komentarz musiałem powtórzyć :
  http://www.zengardner.com/wp-content/uploads/So-it-begins-the-great-shitstorm-of-our-time2.jpg

  XD

 5. Wreszcie upek w dzień wolny, oby tak dalej ! 🙂 Mam nadzieję,że poradzę sobie na równym 110 lvl, ale przez 2 tygodnie jeszcze wejdzie troche 😀 Sklep z nowym eq dalej jest zapowiedziany z opóźnieniem?

 6. “Zastosowaliśmy innowacyjne rozwiązanie, żeby niższych levkom nie opłacało się tam chadzać.” Torgerd.

  Hmm czyli ja z 109 level, full eq i epolem też nie będe mógł tam wbić i nie bedzie opłacało mi sie tam wbijać na poczatku ? 😛

  Czyli ten 110 lvl to taka sztywna bariera ? :/

 7. Czyli dewastowanie profesji druida będzie nadal kontynuowane?
  Po pierwszej rzezi jakiej dokonano na druidach w oczyszczeniu, gdzie zdarza się ze myje tylko pozytywne bufki na wyprawach pt pytało się cyt.: czemu nie myje negatywów; sorry ale zrobiono ze mnie nupa i nie wiem co myje:/. Teraz będzie padało pytanie czemu nie leczysz skoro masz mane. W odpowiedzi bo jestem teraz już giga nupem: nie myje nie leczę a playery , potworki i bossy maja odporności na korzenie więc już jestem zbyteczny. Szkoda tylko “straconych 3-ech lat w taernie na budowaniu postaci druida” .
  Powodzenia po upie wszyckim którzy tu zostaną
  Ps. żeby nie było to nie jest płacz, tylko żal i takie jedno słowo na “Ka”

  • Tak, będziemy dewastować postać druida tak długo, aż Drygu się nie zgodzi, żeby druid mógł używać tylko kamyków i pięści. W dodatku planowane są zmiany uniemożliwiające druidowi noszenie eq innego niż w 100% zgodnego z prawami natury (odpadają wszystkie przedmioty magiczne i te, które mają fragmenty metalowe lub skórzane, zastanawiamy się nad laskami, ale chyba będą możliwe, gdyż gałęzie na ich stworzenie czasem odłamują się same). Oczyszczenie działa w taki sposób, że będzie myć tylko pozytywy, bo po co myć negatywy? Albo policzyć, że jest ich więcej niż 2 i trzeba dać więcej razy ten sam spell (trochę jak leczenie, najlepiej jakby niezależnie od wiedzy i mocy zawsze leczyło do fulla, prawda? Czemu jest popsute i tak nie jest? Czemu muszę czasem ustawić 2 grupówki?). Nawiązując do leczenia, skoro będziesz leczyć więcej (“o nie, teraz druid z przeciwnej gildii będzie więcej leczyć w pvp, jak mogliście tak popsuć grę!”) to czemu z tego nie chcesz korzystać? Może faktycznie jesteś giganupem. Do kolejnej części nawiążę w ten sposób – to niezamierzony błąd, najbardziej przepraszamy, że jakikolwiek mob (“nie zapominajcie o innych graczach! to skandal”) może mieć jakiekolwiek szanse na zadanie obrażeń. W kolejnym upku wszystkie moby będę mieć taktyki worków treningowych, żeby przypadkiem nie stanowiły zagrożenia. Co do graczy jeszcze się zastanawiamy, aczkolwiek Kidda coś wspominała o możliwości użycia komendy /kill_nick żeby druid mógł wygrać walkę za pomocą niezwykle efektywnej (i efektownej) interwencji matki natury podczas walki z innym graczem.
   /Sarkazm_mode_off

   • serio wprowadzicie komendę /kill_nick? a jak ktoś nie walczyw pvp to będzie to działało na moby np. /kill_vidvar? I czy sh też będzie miał taką możliwość np. z masowego kicka coś jak fatality w Mortal Kombat?

    Ps Nazgull dlaczego na s2 jak piszę że jesteś hmm aroganckim grubianinem ( czyt. cham) dostaję 60minut za spam poprawione na 720 za obrazospam co jest kuriozalne zważywszy na to że za chama nie karzecie, a kiedy piszę że aroganckim grubianinem (czyt.chamem) WCALE nie jesteś dostaję cały dzień? to co bardziej cię obraża, że jesteś chamem czy że nie jesteś? taka malutka dygresja xd

 8. Ktoś mnie chyba nie rozumie albo nie wybiega dalej niż wieża.
  Przykładowo Shid pozytywne bufki rozkaz skora koncentracja trans poświęcenie, negatywne szpila aura zimna zamrożenie i dając 3 x oczyszczenie co umyje “lotto” ? Czy druid musi być takim debilem ze nie odróżnia pozytywnych od negatywnych bufek? Leczenie, ma być co rundę mniejsze więc na ile rund można liczyć na wyprawie na nowe , szatana. Hmm, i oby nikt nie był w potrzebie umycia. Wiem jedno ze po 15nastym nie będzie tyle ciekawie co śmiesznie
  Dz

  • Bez przesady, od czasu do czasu pójdę GEO. A tak na serio – Tylko, że leczenie zwiększa debuff, który też z każdą rundą maleje. Ile razy musisz leczyć, jeśli leczysz grupowym po 1500? 6? 8 razy na rundę? I tak leczysz więcej przez długi czas, a jeśli ogarniasz to nawet przez całą walkę. Nie wiem co za problem z tym myciem macie, dobrzy druidzi na 85-90 lvlach ogarniają Htagę, Jeśli z kolei pozwalasz, żeby sheed dostał jednym ciężkim debuffem (pojedyncza aura jest od razu do mycia w 90% przypadków), drugim (szpila) i nie został “obsłużony” to oczywiście ogarniasz, biorąc pod uwagę, że masz 2 osoby do mycia i olewasz sheeda to cóż, ale kolejna runda jest właśnie po to, żeby naprawiać niedopatrzenie.

 9. Chcę znać nick tego druida co leczy po 1500 grupowy
  Ja na 96lvl leczę grupowym 745 i powiem ze często gęsto musze leczyć po 3x.
  Maniorki mam 1060 marys na 5 poziomie i zdarza się ze w końcówce jestem wypłukanym z many. I nie wydaje mi się żebym źle rozdawał bufki leczenie skoro z rzadką ktoś ginie w moim pt. Zapomniałem jeszcze o tym ze podczas uderzenia też będzie szło z many, więc czasem druid będzie sobie stał i się przyglądał ( będzie kupa śmiechu). A wracając do pvp to jakie nupy nie mogą sobie poradzić z druidem na podobnym lvl skoro większość już mam epiki (zwiększony dmg) , druid jest tak łatwy do rozszyfrowania jako jedyna profa nie używa dmg dystansowego. Więc 205 bufki i heja
  pzdr

  • Większość graczy ma już epiki… czego to ja się nie dowiem. To już jest ich ponad tysiąc na serwer?
   Nie wiem jakim trzeba być nupem, by przegrać druidem ~3 razy na dziesięć walk na ~90 lv z przeciwnikiem o równym poziomie. Trzeba nie posiadać resów, nie używać okrzyku, nie mieć osek i tylko spamować korzeniami na 1 PA (jak to, mogą nie wejść?). Lecz o dziwo, pomimo całkowitych braków umiejętności PvP, nawet nup wygrywa właśnie poprzez korzenie.

   Zauważ, że samo leczenie druida będzie nawet 20+% silniejsze (rozkaz+vogurun). Dla graczy 100+ istnieje też możliwość inwestycji w moc, dzięki której nie będzie problemem leczyć po 1.5k grupowym (chociaż aż tyle zdecydowanie nie jest potrzebne).
   Może i czasem leczysz aż trzykrotnie na rundę. Chociaż nie wiem z kim grasz, że masz taką potrzebę. Lecz czy musisz to robić przez całą walkę?
   Jeśli tak – przestań chodzić na składy 2xmo+barb+ryc+druid i zauważ, że jak dobry debuffer zdebuffuje bossa, to druid czasem może stać przez kilka rund i tylko czasem rozdawać kondycje/źródło. W tym czasie debuff z leczenia spokojnie mija.

  • po pierwsze taki up był niedawno , no bo czym innym jest konstrukt i aqua?

   Po drugie , o ile mogę się zgodzić , że jestem nołlajfem, o tyle moi rodzice nimi nie są – ergo nie jestem dzieckiem nołlajfów.

   Proponuję połączyć aktywność myślenia z aktywnością pisania – czasem jest to przydatne.

   • Nazgull, cytat Twej Szanownej ( Buahahha) Osoby:
    nazywasz mnie chamem cóż oryginalny nie jesteś, gorsze epitety czytałem ale z ust trolli itp mnie to nie rusza 🙂

    – jesteś nie tylko chamem, ale do tego hipokrytą. ‘Nie rusza mnie to – ale ban być musi ‘ 😀

 10. W związku „ulepszaniem” druida, by innym żyło się lepiej, postanowiłem zaproponować „ulepszenie” pozostałych postaci w grze. Tak więc zaczynając od opisania „ulepszeń”
  Druid:
  „Ulepszenie obmyślane przez naszych cudownych testerów ( zapewne jakichś małolatów próbujących się wyżyć za brak poważania w domu tudzież w szkole)
  Losowe mycie negatywnych bufów czasem nawet bardziej pozytywnych bufów – zaliczam do grupy „ulepszenie losowe”
  Zmniejszenie co rundę leczenia – grupa „ulepszenie, zmęczyłeś się więc giń”
  Zużycie many i kondycji przy uderzeniu – grupa „ ulepszenie, tracisz nie jeden skill lecz kilka”
  Moje propozycje do „następnego” upka (słowo następne znaczy gdzieś za rok, lub wcale)
  Barbarzyńca:
  Czasem się tak zdarza że podczas gryzienia Barbarzyńca zostawia swoje zęby na przeciwniku, co powoduje u nie zakłopotanie i ogarnia go wstyd, poprzez to staje się on łatwiejszym celem dla przeciwników – „ulepszenie losowe”
  Zmniejszenie co rundę zadawanych obrażeń – „ulepszenie, zmęczyłeś się więc giń”
  Przy zadawaniu ciosów „krytyczne” prócz kondycji niechaj zchodzi tez mana? Nie:P Hp – „ ulepszenie, tracisz nie jeden skill lecz kilka”
  Shit:
  Koncentracja u sheeda czemu ma dawać Pa, niech i czasem ta postać się pomulii zabierze Pa -„ulepszenie losowe”
  Po wielokrotnie wykonanych kopniakach i sam mistrz Bruce Lee się zmęczy, sheed zadaje coraz mniejsze obrażenia – „ulepszenie, zmęczyłeś się więc giń”
  Uderzenie Chi ponoć już zabiera mane sheedowi ale nie bądźmy tacy zabierzmy mu tez hp – „ ulepszenie, tracisz nie jeden skill lecz kilka”
  Łudu:
  Dla tej postaci mam jedną propozycje pod wszystkie „ulepszenia” Picie many przez voodoo powoduje mieszanie się dwóch tych samych substancji lecz o różnych współczynnikach. Następstwem jest upojenie, co powoduje u vd ze zamiast Mane ssać , oddaje swoje hp – „all grupy ulepszeń”
  Rycerz:
  Ta postać i tak już jest zdewastowana o przepraszam „ulepszona” , ale wprowadziłbym choć jedno ulepszonko, ochrona niech będzie dawana losowo jak u kraba bo czemu tylko druid ma być wyzywany od nupa niech inni też mają tę radość – „ulepszenie losowe”
  Łucznik:
  Zatruta strzała nie musi być zatrutą dla każdego niektórzy lubią „ kwas”, przeciwnik staje się po niej bardziej agresywny, zwiększa obrażenia – „ulepszenie losowe”
  Po 10 rundach i łucznik się zmęczy, jego celność spada do minimum, no może tylko swoja strzała trafić w oko tego co wymyślił ulepszenie druida – „ulepszenie, zmęczyłeś się więc giń”
  Łaska pana jest wielka i nie będę ulepszał Łuka w grupie „ ulepszenie, tracisz nie jeden skill lecz kilka”
  I na koniec ulubiona postać co po niektórych, Mag Ognia, postać z immunitetem na pobyt w taernie, nie do ruszenia. Pomimo to spróbuje zadeklarować swoje propozycje
  MO:
  Tarcza ognia nie zawsze musi być tarczą ognia mag zamiast zapłek odpala się od zimnych ogni co zwiększa obrażenia od zimna – -„ulepszenie losowe”
  Podczas długiego boju mag jest już na tyle wyczerpany że zamiast strzelać kulami ognia, puszcza tylko piardy i kopciuch – „ ulepszenie, tracisz nie jeden skill lecz kilka”
  Meteoryt potrzebuje zużycia dodatkowe hp, gdyż jest to na tyle silny atak że magowi wychodzi żyła na czole poprze to traci krew – „ ulepszenie, tracisz nie jeden skill lecz kilka”

  Czyż po takim upie nie było by jeszcze ciekawiej czyt. Śmieszniej?
  Bo czym po tym upie będzie druid- pośmiewiskiem biegającym po lesie orków próbującym nawiązać kontakt z pozostałymi graczami w poszukiwaniu slota a jedyną postacią która będzie chciała z nim rozmawiać to wiewiórka zamieszkująca owy las. Ewentualnie nago latać po górach Kołdów, po lokacjach zimowych już nie, zbyt zimno na ekshibicjonizm w tamtych strefach 😛
  A wieczorami będzie raczył się pitnym miodem które sporządziły mu jego osy, być może z Borghildą, która to go później okradnie w handlu, ( co się już nie raz zdarzało a nikt tego buga nie potrafi naprawić)

  ?I na koniec jedno jeszcze mam pytanie co się stało z upem „PODKLASY” czy on już był i nie zauważyłem, a może dopiero będzie ……….lub wcale go nie będzie bo nie potraficie tego ogarnąć i w zamian dajecie jakieś durnoty ( obecny up)
  Moim skromny zdaniem stosujecie zasadę; żeby stać nie trzeba iść do przodu, można zawsze się cofnąć
  Pozdrawiam
  Daend
  Jeszcze gracz

  • Moim skromny zdaniem stosujecie zasadę; żeby nie* stać nie trzeba iść do przodu, można zawsze się cofnąć
   poprawiony^^

   • Moim skromnym zadaniem stosujesz zasadę: “Nie wiem, nie znam się, ale z chęcią będę kpił i nawet nie pomyślę o stosowaniu argumentów. Argumenty są dobre do dyskusji, a mi na tym nie zależy. Chcę tylko wyśmiewać innych, nawet jeśli samemu w ten sposób udowadniam, że stoję o poziom niżej niż oni.”
    Dlatego nawet nie zamierzam wskazywać oczywistych błędów w twoim rozumowaniu, gdyż nie zależy ci na merytorycznej rozmowie.

  • Z życia druida po upku lvl 50.

   Hmm… leczę już 560 i mam 160 wiedzy – idę do lasu orków złapie czempa – lotne szpony szamana i sprzedam za 10kk.
   O! choinka! Wpadłem na 4 orków! – czemu one mnie łapią? – dobra trzeba je ubić.

   Runda 1:
   def: 2/2/1
   atak: źródło 1 PA, 2x korzenie po 2PA w orka z siekierą 2x z kija po 2 PA.
   Walka: uff… weszły korzenie ale z kija nic :(…. ale ci szamani mnie leją, szpila, zatrucie 3x z cienia, o jeszcze ten ork mnie leje! 800 HP poszło…

   Runda 2:
   Hmm… mycie mam na 1 – to aż 3 PA a zmyje tylko 1 debuf i pewnie to będzie źródło – ech nie opłaca się – zwiększę def.
   Def: 2/3/1
   atak: 2x leczenie po 2PA 2x korzenie po 1 PA
   Walka: uff… weszły korzenie w drugiego orka… szamani hak, lalka, 2x cień, orkowie rzucają toporkami… ech znów 800 HP

   Runda 3:
   Mam debuf od leczenia leczę już 40 % mniej – hmm to jeszcze starczy 2 razy żeby się wyleczyć, zdejmę def, może szamani nie będą bili z kija:
   Def: 0/3/1
   atak: 2x leczenie po 2PA 3x z kija 5PA
   Walka: uff… jeden ork leży, dostaje szpilę, okrzyk bojowy, lalkę, 2x z toporka, raz z cienia, krwawienie 500 HP poszło..

   Runda 4:
   Och… znowu muszę leczyć 2 razy – leczenie – 60%.
   Def: 0/3/1
   atak: 2x leczenie po 2PA , konda 3PA, 2x z kija po 1PA
   Walka: nie trafiłem drugiego orka ech… szamani orają mnie z cienia, hak w brzuch, zatrucie, ech… 500 HP

   Runda 5:
   leczenie – 60%.
   Def: 2/3/1
   atak: 2x leczenie po 2PA , 2x korzenie po 1 PA
   walka: weszły korzenie w orka – w następnej rundzie już dednie uff… obrywam 2x z cienia, raz z toporka 500 HP

   Runda 6:
   leczenie – 60%.
   Def: 0/3/1
   atak: 2x leczenie po 2PA , źródło 1PA, 2x z kija 3PA
   walka: ups.. zabrakło many na źródło – o nie. Ork padł od korzeni, zostało 2 szamanów. Jeden dostał raz z kija, obrywam raz z cienia, zatrucie, otępienie, lalka – 350 HP

   Runda 7:
   leczenie – 60%. czekam aż mi się mana zregeneruje
   Def: 0/3/1
   atak: 5x z kija 8PA
   walka: trafiłem go 2 razy – jeszcze stoi – leje mnie z kija 2x + 1x z cienia krytyk – 900 HP

   Runda 8:
   teraz albo ded, na leczenie nie starczy bo mam zatrucie ech..:
   Def: 0/3/1
   atak: 5x z kija 8PA
   walka: lalka, hak – DEDAM

   Ech, a chciałem szpony szamana, może poczekam jeszcze 20 lvl-i, nie będą mnie łapać 4 orki.
   Pójdę na krzyża bo tu nie dam rady.

   Scenariusz dla skili:
   źródło 7 – 40%
   leczenie 7
   konda 1
   korzenie 5
   zatrucie 4

   statystyki:
   mana 800
   HP 1400

   Do zużycia many nie było wliczane uderzenie z many – bo nie wiem ile, ale to dodatkowo skróci walkę 😀

   Jest to bardzo optymistyczny scenariusz :D. Inne profy mają DMG co pozwala zdjąć co najmniej 1 przeciwnika w rundzie. A druid? Hmm…

   Czy ktoś to testował?

   • Nie analizowałem twojej walki. Ale widzę podstawowe błędy – jak choćby to, że nie wiesz że co rundę mija 1 runda debuffa, więc zazwyczaj leczysz o 10% więcej niż ci się wydaje.
    Lecz powiem swoją. VD 50 lv. Ulepszony.

    Do zabicia orka szamana potrzebuję trzech trafień. Na zatruciu cztery.

    Runda pierwsza – dostaję zatrucie. Trafiam 3/5 z UC w jednego szamana. Wszystkie orki na mnie – tracę ~700 hp.
    Druga runda. Szaman się uodpornił na dystans, nie trafiam nic. Wszystkie orki na mnie. Pozostaje mi ze 300 hp.
    Trzecia runda. Nastawiam ucieczkę i full deff. Nie daję rady – ginę.

    Kolejny scenariusz

    Runda pierwsza. Niczym nie dostaję, trafiam szamana 3 razy, czwarty strzał przeszedł na innego orka.
    Tracę ~500 hp.
    Runda druga, mam pecha – dostaję szpilę, trafiam tylko dwa razy w drugiego szamana.
    Tracę 300 hp (fuks).
    Runda trzecia – dobijam szamana z lalki. Trzy UC losowo rozchodzą się po orkach.
    Tracę 400 hp.
    Mam resztki hp, orki uodporniły się na dystans, mają większość hp.
    Uciekam. Raczej nie przeżyję.

    Na kolejne scenariusze nawet nie mam sił. Powiem tyle – na pewno wygram mniej walk z czterema orkami niż druid nawet po osłabieniu. Niech tylko druid ogarnia i chociaż nałoży arcany, skoro zaczyna od orków…

    • Moj vd 57 – ide po lesie orkow, zabijam 4ki orkow. Sa za slabe, ide na wawoz. O, wen. A wbije i dam mu debuff, 4-6 na 10 przezyje. Jak sie nie ogarnia profesji, to coz… a ze ja mam na 57 lvlu do 317 wiedzy, a wy po 160…Not my fault^ ^ W sumie jak mialem jeszcze niecale 200 to lajtowo szlo 4ke ubic. Wiec placz off. Pozdrawiam, od dawna nie-gracz. PS. te orki to idzie caly sklad ubic nawet 40-tymi lvlami, bez uber koxow. Barba, sh… drut to i 34 da rade (z podkokszonym eq,ale da). Bezproblemowo. Co po przeliczeniu na staty, umki, modyfikator lvlowy, eq (olac set na 50 lvl nawet) biorac pod uwage 50 druta… musielibyscie miec eq wbite na minus. A wy z normalnym/plusowym macie ciezko? Serio? Bylo 2 lata temu pograc i robic pierwsze fyo na serwerze postaciami ok. 50 lvla bez full rarow, wtedy ok – ciezka sprawa: P A to, ze obecnie 5x turkowiec 45 +/- go pocisnie – eh, prawdziwych hardkorow juz nie ma^ ^

     • Wiadomo tez, ta gra (jak przemyslal sprawe, to wie) to 80% fart. Walki pve, pvp, drop (czyli ekonomia gry), to jest fart. Ale jednak jesli chodzi o pve, to jest przedzial, od ktorego fart ma minimalne znaczenie, poniewaz, to bedzie niewiarygodne… styl gry, eq, resy, minimalizuja kwestie farta: D Przyklad – na nowych 140 lvl bez resow moze pasc. 100 lvl z resami i odpowiednia takta – prawie nie ma opcji. Tak samo z owymi nieszczesnymi orkami. Kiedys vd 45 solowal duszki, na ucieczki, ale jednak. Teraz 60ty padnie zanim cos ubije (na 60tym to ja je bez ulepszen na ucieczki mo bilem, teraz to 70 nie da rady czestawo, a nowe rary, sety sa…). Drut 40+ bez resow ma szanse pasc, a okazalo sie (Pozdro Koraz), ze drut 29 je uleje bez ucieczki, jak ogarnia i nie ma mega pecha. Kolejny przyklad – mario. drut + barba + ryc 35+ maja ciezko, PODOBNO. Ja to bilem barba 36 (lekko przykoxowany, moze 30 statow wiecej z eq) + ryc 20 cos bez eq, nowy gracz jakis, i to nastoletnia babka. Bez farta, ale i bez pecha – da sie? Da sie. Chodzi o to, ze jak ktos ma plakac, ze w grze cos ciezko idzie, niech najpierw nauczy sie grac. Bo jak ktos chce cos wytknac, niech wytyka z sensem, a nie “bo mi nie idzie, o innych nie wspomne, bo na nupa wyjde, ale to zmiencie”. Elo melo czy dwa zero.

 11. To Ty niestety (i bardzo mi przykro z tego powodu) masz brak argumentów do mojego postu. Znupiliscie najpierw dt potem vd i znów dt więc to są działania wsteczne a nie rozwojowe.
  Bugów w grze jest pełno np.: handel w sklepach( ginie kasa) wiecie o tym dobrze i nic z tym nie robicie.
  Podklasy temat rzeka, ale Wy się zaraz oburzacie jeśli takowy jest poruszany. http://blog.taern.com/obecnie-pracujemy-nad-cz-15/ „słowo Taernijczyka”
  I oczywiście że się śmieje z tego co proponujecie ale tez chcę w taki sposób zwrócić uwagę na Wasze błędy może dopiero wtedy do Was dotrze że trzeba się tym i owym zająć.
  Mówicie tu o balansie w pvp, a balans do dropu.
  Są osobistości które dropią za dropem, a co nie którzy puści jak bęben rollingstonsów (3miechy bez dropu, bo już nie licze tężca i brunli z wieży, a gram co dziennie)
  Pozdrawiam

  • Znowu ktoś, kto nie ma pojęcia o prawdopodobieństwie? Ileż razy można o tym pisać?
   To twoja teoria (pozbawiona argumentów), że osłabianie druida oznacza krok do tyłu. Jak potrzebuję siedem listw o takiej samej długości, podczas gdy mam sześć listw o długości 4 metrów i jedną o długości 5 metrów…. to przycinam pięciometrową, zamiast iść do sklepu i kupić sześć pięciometrowych.
   Wiec mówisz, że posługując się taką logiką jestem głupi i cofam się w rozwoju? Niby dlaczego?
   VD będzie wzmocniony. Nie dlatego, że kiedyś był przesadnie osłabiony, lecz dlatego że stał się przesadnie osłabiony gdy mowa o coraz to silniejszych bossach (których nie było, gdy VD był nerfiony).
   O tym bugu pierwsze słyszę, a forum obserwuję dosyć uważnie. Podasz link do odpowiedniego tematu? Jestem tego ciekaw.

   • Skoro vd i inne profy maja być ulepszone … jaki sens jest w osłabianiu druida … ?
    To tak jakby 2x osłabić druida na korzyść innych profesji.

 12. Pozdrowienia dla dociekliwych i szukających prawdy
  Grupo trzymająca władze nie zapomnijcie zmienić opis do druida
  Zalety
  Możliwość leczenia Puki nie spuchniesz 😛
  Znakomity w PvP Blehehehe
  Możliwość solowania bossów Blehehehe
  Dużo uroków pozytywnych i walenie z kija co przybliży Twój zgon
  Chętnie zabierany do drużyny Blehehehe
  Możliwość zablokowania ucieczki przeciwnikowi (Korzenie) Jeśli przeciwnik nie ma resów
  Tu macie gotowy^^
  Pozdrawiam

  • Raczej bym poprawił:
   Możliwość leczenia (lecz nie 3-4x przez kilkanaście rund z rzędu)
   Znakomity w PvP (o ile potrafi grać).
   Możliwość solowania bossów (bez zmian. Jaki druid podczas solowania bossów musi się leczyć 3-4 razy na rundę i nie kończy mu się mana?)
   Możliwość zablokowania jednej sfery ataku oraz ucieczki przeciwnikowi (możliwość =/= pewność).
   Nie trolluj. Masz tak mizerną wiedzę o grze, że sam nie wiem po co próbuję z Tobą rozmawiać…

   • i słusznie niech osłabią druida , w koncu szanse w pvp beda wyrownanie .. widac ze komus bardzije zalezy isc na łatwizne i plakac wymieniajac wady grania druidem.. nie oarniesz , to nie graj a nie siej paniki jak nawet nie wiesz co bedzie.. zauwaz ze inne profy nie odzyskuja hp w pvp wiec po co ci ten placz na leczenie.. bo juz nie bedziesz mogl w runde odzyskac full hp?moze nauczysz sie dawac w ten sposob def i bardziej oszczedzac mane …

    • a wpadles na to ze druid ma slabszego defa niz taki barba;]? czy moze jeszcze o tym nie wiedziales? nawet rozdawanie pa na full w def nie da takich efektow jak u barby rozdane po 1 pa w kazda sfere;] apropo skad mozesz o tym wiedziec jak nie grasz ta profa -.- do tego odnosze wrazenie ze najglosniej “krzycza” ci ktorzy nie maja druida a inna profe co baty od druta dostaje….tylko nadejdzie ten dzien kiedy to bedzie kolejny up i wtedy beda poprawiac barbe mo i inne profy wtedy wy bedziecie “plakali” a my bedziemy mowic to co wy teraz ze jest ok 🙂

     • Epiki zaburzyly balans. Gdyby ich nie bylo, sprawa wygladalaby tak – oslabic dt, sheeda. Wzmocnic mo. Lekko podmienic luka, uroki u vd, lekki nerf gryzienia. W dobie epikow – oslabic dt, wzmocnic vd, oslabic debuffy luka, ale w zamian za szanse na kryt, wzmocnic def mo, oslabic czestotliwosc atakow, zabrac kryta rycowi, znerfic blok, znerfic kryty barby, gorthdar, gryzke, wzmocnic zakazenie. Epiki zepsuly balans, bez podklas ciezko widze ustalenie rownej mety w 1vs1 – bo w grupoywch jakos to jest, tylko te % dalej chadzaja jak posrane.

    • Dobrze mówisz do tej pory voodo praktycznie nie miał szans przy walce z co bardziej ogarniętym druidem. Po prostu ta profesja nie radziła sobie z tym bo jej najmocniejszą stroną są uroki właśnie a druid ma oczyszczenie, przez które rzucanie uroków na druida w większej mierze nie ma sensu. Uderzeniem też nie załatwi sprawy, chyba że mu się fartnie i zrobi kilka krytyków. 🙂 Oczywiście czasami się zdarza wygrana walka ale to mały procent.

 13. I widzę ze puściła guma u nie których, skąd ja wiedziałem ze rozmowie ta nazwiesz “Trollowanie” , Tak grając 3lata mam naprawdę mizerną widzę “sarkazm”
  Do pana Kalart, nie wyjeżdżaj mi tu z materiałem matematyki klas I-III gdyż posiadam wykształcenie logistyczne, pzdr
  Do Agresta z s2, obyś ty nie płakał w party na wyprawach ” nupie czemu mnie nie leczysz”
  Na osłabienie druida podczas pvp są łatwiejsze sposoby :
  Mniejsza odporności na dmg u postaci magicznych w tym druida
  Zwiększenie zadawanego dmg przez postaci fizyczne w tym shita Panie ArGes
  Jak zwykle pzdr all

  • Wtedy druid na 140 lv da sobie 5k hp i próbuj go zabić. Prędzej będzie miał 5x skok farida z pancerza niż zginie. Dystansowiec za nic nie zbije mu takiego hp.
   Grając trzy lata z pewnością znasz realia poziomów 100+ lv.
   Ogólnie, nie obchodzi mnie ile lat w to grasz i jakie masz wykształcenie. Ze swojej strony prowadzisz rozmowę na poziomie rozkapryszonego dwunastolatka. Niestety, miałem nadzieję że jesteś poważnym człowiekiem, dlatego próbowałem odpowiadać na twoje posty. Niestety, jest to skazane na niepowodzenie – trollujesz.
   Dlatego, o ile nie postanowisz przedstawiać argumenty, nie widzę sensu dyskusji z tobą. To TY twierdzisz, że administracja nie ma racji. To na TOBIE ciąży przedstawienie argumentów, że się mylą.
   No, chyba że chcesz tylko wyśmiewać. To zawsze wolno. Jak to trollom.

   • po 1 nie sadze zebym plakal , skoro wiadome jest ze maja oslabic druta to wiadome jest takze ze to od pt zalezy jak czesto drut bedzie mial leczyl , jak chodzisz z nieogarami ktorych ciagle trza leczyc /myc to spoko , aczkolwiek wysuwasz bezpodstawne interpretacje owego oslabienia, nie wiesz w 100 % jak bedzie po upie , nie wiesz nic , nawet nie wiesz jak zbudujesz swojego dt po upku a ty juz placzesz.. po 2 primo , sh z racji bytu nie ma za sporego dmg ( nie liczac tu krytów z fangi) wzgledem innych profesji to fakt, jednakze po co zwiekszac dmg? mi sie podoba tak jak jest , na instach mi to jak najbardziej odpowiada, a w pvp mam czas na zabawe z przeciwnikiem ..
    Ps robisz małe MMA z profesji, wymyslasz nowe buildy i tak jak kalart wspomnial, wyśmiewasz najblizszy up date bez rzadnych argumentów na potwierdzenie swoich wypocin…
    Dziekuje dobranoc

 14. Argumenty
  “Na osłabienie druida podczas pvp są łatwiejsze sposoby :
  Mniejsza odporności na dmg u postaci magicznych w tym druida
  Zwiększenie zadawanego dmg przez postaci fizyczne w tym shita”
  To co Wy proponujecie będzie miało wpływ na grę ogólną nie tylko w pvp.
  Solowanie postaciami około 100lvl przed upem każda profa potrafi ogarnąć Ducha Zamku solo, co nie którzy Fyodorka. Będzie też miało to wpływ na party.
  Po upie nie wydaje mi sie żeby rozkładało sie to równomiernie na wszystkie profesje.
  Odnośnie dealu w sklepach i utraconych korzyści nie wiem czy jest temat na forum ale znam przypadki i sam ich czasem doświadczam. Wczoraj straciłem w sklepie około 24k znikoma kwota z 3 itemów
  Nadal nie uzyskałem odpowiedzi w związku z Podklasami – słowo taernijczyka że będzie
  pzdr

 15. Czyli, wbrew swojemu ogromnemu wykształceniu, wolisz kupić sześć nowych listw zamiast skrócić jedną…
  Wzmocnienie każdej klasy (zwiększenie obrażeń) oznacza, że zmieni się cały system PvE – wszystko będzie łatwiejszej.
  Z kolei mniejsza odporność druida = jego osłabienie. Należałoby go tak osłabić, żeby dało się go zabić w rundę przez każdego. Co oznacza również, że taki fyo również go zabije bez problemu.

  Powiem KOLEJNY raz i nie będę powtarzał. Miałem okazję sprawdzić na s0 zmiany druida. Z osłabioną wtopką/źródłem/leczeniem usolowałem duszka energii i ognia na 34 lv. Oczywiście ulepszony, na średnio ~+4.

  Poproszę filmik z dz przez druida. Na youtubie na pewno takie są. Jeśli nie ma, poproś znajomego o taki filmik/ sam nagraj. Ogólnie, wybierz filmik sam.
  Z chęcią obejrzę i przekonam się, czy druid potrzebuje leczyć się 3-4 razy na rundę, by go pokonać. Czy może jednak musi “tylko” leczyć się raz czy dwa na początku walki, a potem wystarczy mu jedno leczenie co dwie rundy.
  O ile potrzebuje w ogóle więcej niż średnio jedno leczenie na 3-4 rundy… Z 300+ wiedzy moby mają małe szanse na trafienie.

 16. Wiadomym jest ze owe argumenty których oczekujecie będę mógł przedstawić po upku i zapewne to zrobię.
  “Ulepszenie” druida miałem nadzieje ze nastąpi w tak szybkim czasie jak zbudowanie podklas.
  ArGes zapraszam w party, chcę zobaczyć jak to nie muszę Cię myć i leczyć
  Wiem ze 90% graczy którzy nie grają postacią druida są za jej osłabieniem. ale też domyślam się ze po upku zbliżona liczba osób będzie za poprawieniem druida na nowo
  pzdr all

  • Napisałem, jaki dowód możesz przedstawić. Analiza aktualnie dostępnej walki (filmiku), z uwzględnieniem nadchodzących zmian. Niech to będzie przykładowy druid 100 lv, chociaż niektórzy solowali go na o wiele niższym poziomie. Z chęcią obejrzę, jak to druid musi się bez chwili przerwy leczyć i tak naprawdę po kilku rundach będzie miał (po upie) co najwyżej 10% siły leczenia.

   • PS: Nie widziałeś opisu takiego błędu, sam nie pofatygowałeś się z jego opisem na forum, ale chcesz jego naprawy. Oczywiście nie chcesz zdradzić w jaki sposób doświadczasz tej straty podczas handlu w sklepie, ale administracja pewnie wie to sama z siebie. Ba, specjalnie wprowadza bugi, by kiedyś je naprawić.

  • “Wiadomym jest ze owe argumenty których oczekujecie będę mógł przedstawić po upku i zapewne to zrobię.” To po kiego … zabierasz głos o czymś, o czym nie masz pojęcia, nadając wypowiedzi ton pewności, że tak akurat będzie? Pytanie oczywiście retoryczne w myśl powiedzenia – “Czemu dzwon jest głośny?…”

  • Gram druidem, mid i low 🙂
   Jestem za osłabieniem druida, żeby miał podobne możliwości do innych. Kto nie ogarnia druta, ten płacze… A jak ktoś twierdzi, że drut bez obrony jest słaby to niech się nauczy grać, albo niech pogra MO z 5 pa w obronie i sobie porówna. W ogóle to płaczki drutki już obiecujecie tyle czasu, że przestaniecie grać i co 😀 I nic, dalej gracie i płaczecie bu bu buuuu

 17. ja wiem ze nic niewiem na temat dr po upku ale bede czekała i potem płakała wiem ze zrezygnuje z niektórych umiejetnosci i dam w inne i tu sie nasuwa pytanie czy dostane platyne na reset czy zostane ze starmi umiejetnosciami i czekac az cos dropne “na to nie licze” czy druid dostanie nawet te skromne 50 platyn na reset???

  • Problem resetów u druidów ma być rozwiązany przez administrację [przy ostatniej takiej zmianie (u barbarzyńców bodajże), wszyscy dostali darmowy reset]. Teraz być może reset będzie opóźniony, aby poznać mechanikę gry, a nie ustalać w ciemno, jednak ciężko mi powiedzieć coś więcej, gdyż decyzja jeszcze (podobno) nie jest ostatecznie podjęta. Decyzja w senie “jak”, nie “czy”.

 18. Naturalne że puki upek nie wszedł to Wy będziecie mieli racje i oby tak pozostało.
  Mi głownie chodzi o to ze zmiany u druida są tak diametralne, że konieczny będzie reset statystyk. Nie przypominam sobie tego na innych postaciach.
  Według Kalarta: “Czyli, wbrew swojemu ogromnemu wykształceniu, wolisz kupić sześć nowych listw (poprawnie z polszczyzny listew) zamiast skrócić jedną…
  Wzmocnienie każdej klasy (zwiększenie obrażeń) oznacza, że zmieni się cały system PvE – wszystko będzie łatwiejszej” Czyli po osłabieniu druida wszystko będzie trudniejsze. Liczę na to ze druid będzie skrócony tak aby był równy pozostałym postacią
  Ze swojej strony ja zamykam temat bo i tak mnie tutaj zaszczekacie
  Czekam na upka, a właściwie nie czekam
  Pzdr
  Ps Kalart poprawiony błąd wiem ze mogła to być literówka, ale ja lubię poprawiać i być poprawiany

 19. “Słowo taernijczyka” cytat z początku roku gdzie obiecane zostały podklasy w tym roku. Dziękujemy za takie dotrzymywanie słowa , czyli co słowo taernijczyka to synonim rzucania słów na wiatr ? Ja osobiscie spędzilem 3 lata przy tej grzei wcześniej naprawde to bylo cos . Aktualizacje sie pojawiały a teraz hmm… jeszcze dziś pamiętam radość z wejście krytyków czy obiecania podklas o których dyskusja toczy się już 2/3 lata na forum. Wprowadzacie serwery zagraniczne.Drygu dostał zastrzyk forsy to już leje na gre i teraz tylko patrzy na to żeby nachapać się jak najwięcej . I co do tej aktualizacji to po 1 dbacie jedynie o 100+ i tracicie graczy 60+ po 2 z tej gry zaczyna się robić drugi metin “PL” większość ludzi ma 10/12 lat .
  Kolejna sprawa targowisko.Ile to zrobic plac na którym stoi 1 npc i zbiera oferty he ? Ale wiem, że pisze to na próżno bo Drygu teraz patrzy tylko na to żeby zarobić , ale może jak by więcej osób zaczeło mówić to może by coś z tego było a oto kilka ciekawych ss ów.Epizod II we wrześniu obiecany ale przeniesiony na “troche później” http://scr.hu/0d0b/0l4ir | Targowisko podklasy http://scr.hu/0d0b/yaobt | A tu “Słowo Taernijczyka” http://scr.hu/0d0b/nf1z5 , dlam nie kumatych to było pisane pod koniec 2012

  • Co do Targowiska, popieram, nie musi to byc jakies super wybajerowane centrum handlowe tylko zwykly system aukcyjny (przy okazji pewnie zbierajacy troche golda z serwera, bo za pewny bylyby drobne oplaty za wystawienie oferty), taka drobnostka a tak by ulatwila zycie i handel.

  • ale się rozpłakałaś, do kogo kierujesz wszystkie żale, Skoro tyle negatywów widzisz to najwyższa pora żeby przejść na sugerowany Metin…

   Podziwiam ekipę i wszystkich którzy pomimo tylu malkontentów i “męczydup” dalej robią swoje z różną częstotliwością w czasie, oby tak dalej…

   • Wy naprawde nie widzicie ze szefostwo gra teraz na czas? Ludzie beda czekac na podklasy i targowisko do usranej śmierci. Taka prawda. Pomieszało sie w główkach od hajsu i tyle. Taern to dobra gra mimo niedoróbek ale serce mi sie kraje jak widze jak sie marnuje w waszych rękach. Mydlicie tylko oczy graczom. Wciskacie nam zastępy bossów zamiast postawić JEDNEGO ZAKICHANEGO NPC odpowiedzialnego za targowisko. Takie trudne? I te śmieszne updaty. Raz na pół roku? Jaja sobie robicie? Ile mozna malować krainke? Zwłaszcza ze graficy i tak odwalaja fuszerke bo uzywaja 1 modelu do wielu wielu postaci i w rezultacie wszystko wyglada tak samo.

    • Na temat targowiska to ja się wypowiadałem już przeszło 2 lata temu. Bardzo dobrze sprawdzający się system handlowy w “Legendzie Wojna Smoków”
     Tez tam jest pobierana opłata za wystawione przedmioty.
     pzdr all” i” baby

 20. mogli byście zmienić coś z petami jednorazowymi chodzi mi o to że kiedy sie je oddaje a potem chce sie wziaść to trzeba mieć imperiały a ktos może nie miał by wiecej kasy na nie wiec zmienicie to prosze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *