Podsumowanie zmian w PvP, lisy i flagi – Obecnie pracujemy nad… cz. 123

nawałnicaOddajemy Wam kolejny wpis. Ostatnio próbujemy, żeby kolejne posty były coraz krótsze, ale jakoś nam nie wychodzi. Najwięcej miejsca poświęcamy dziś podsumowaniu ostatnich zmian wprowadzonych w PvP. Temat był kontrowersyjny, ale czas ostudził emocje i można już wyciągać wnioski. Oprócz tego też zamieszczamy info o biało-czerwonym akcencie na majówkę, oraz o kolejnym skinie dla peta w Taern Broken Ranks. Zapraszamy do czytania! 🙂

Zmiany PvP

Na początku marca na serwery została wgrana aktualizacja z dużymi zmianami dotyczącymi przede wszystkim PvP. Przypomnijmy krótko: głównym celem tych zmian było zmniejszenie znaczenia losowości i tzw. “farta” w walkach PvP, a zamiast tego przywrócenie należnego miejsca elementowi zgrania i taktyki. Rozwój gry w ciągu ostatnich kilku lat spowodował, że postacie zaczęły mieć bardzo dużą siłę “niszczącą”. Aby dać radę coraz trudniejszym bossom gracze nauczyli się tak budować swoją postać, by coraz szybciej i łatwiej mogła zabijać. Niestety, nie szła za tym przeżywalność postaci,. Gracze przyzwyczaili się, że śmierć to nic strasznego, trzeba szybko wrócić do walki i robić swoje. Na takim podejściu ucierpiało PvP, które skróciło się nawet do 1-2 rund. Decydował przypadek, fart, kto pierwszy kliknął. Strategia, taktyka i zgranie zeszły na daleki plan.

Wprowadzony przez nas reduktor obrażeń w PvP oraz kilka innych zmian w balansie postaci dość radykalnie zmieniły charakter walk w naszej grze. Potrzeba było czasu, aby każdy mógł poznać nowy system i się przyzwyczaić, abyśmy mogli ocenić efekt wprowadzonego pomysłu. Minęły prawie 2 miesiące, pora na oceny.

pvp

Aktualizacja została bardzo głośno przyjęta. Wątek z komentarzami na forum urósł do ponad 30-stu stron. Oceny były skrajnie różne, jednak z wyciąganiem jakichkolwiek wniosków z wątku zdecydowaliśmy się zaczekać, aż nowy system przestanie być nowy. Tym bardziej, że wraz ze zmianami w PvP wprowadziliśmy kilka koniecznych (aczkolwiek kontrowersyjnych) zmian w PvE. Ponieważ nikt nie lubi, kiedy się osłabia jego postać, to komentarze do tych zmian były nawet bardziej burzliwe, niż te dotyczące samego PvP. Sporą część uwagi zyskał też Rozjemca, który rozdając dowolnie punkty statusu spowodował olbrzymie zawirowania w układzie sił Tarcza vs Czaszki. Ponieważ serwery okazały się pełne nowych wielbicieli kolorowych znaczków nad głową, nie zawsze świadomych konsekwencji tej ozdoby, na serwery zawitał Rozjemca v 2.0, który już tylko zeruje nasz status, i to za opłatą. Sytuacja się unormowała, Rozjemca, póki co, cały czas gości w grze i uprzejmie zeruje status za odpowiednim haraczem. Z jego usług skorzystało ponad 20 tysięcy graczy. Najpierw wszyscy rzucili się do walki, potem wszyscy przestali walczyć, a teraz sytuacja wraca do normy. Poza zbieraniem danych z serwerów zbieraliśmy też opinie kolejnych graczy – ”chłodniejsze”, wyważone oceny. W trakcie spotkania na Team Speaku ekipy z różnych serwerów (moderatorzy, smodzi, GM-i, inżynierzy i Administracja) wymieniały się wrażeniami na temat obecnego kształtu i losu PvP. Wspólny wniosek był jeden: są osoby niezadowolone, jednak większości się podoba, a walki wracają do normy. System ma swoje wady (zasoby, być może walki są zbyt długie) i na pewno można coś dopracować, ale w ogólnym rozrachunku jest lepszy niż dawniej.

pvp_alaril

Do niektórych osób trafiła również ankieta z paroma pytaniami. Wzięło w niej udział 69 osób. W tym gronie byli przedstawiciele wszystkich profesji. Odpowiedzi w większości udzielili gracze w przedziale od 70 do 140 poziomu. Najwięcej wypowiadających się to gracze z serwerów Ostlor oraz Larkas. Prawie 50% pytanych zadeklarowało na wstępie, że PvP jest dla nich esencją tej gry, a sceptycznie podeszło około 20% pytanych. Większości zmiany się podobają (ponad 60% pytanych), zarówno PvP 1vs1, jak i PvP grupowe. Ale ankieta pokazuje, że jakieś zastrzeżenia ma większość – na pytanie, co się nie podoba w PvP 1vs1 tylko 40% odpowiedziało, że wszystko jest ok. Trochę lepiej wypada tutaj PvP grupowe – ponad połowa twierdzi, że wszystko jest w porządku. Niepokojące są również odpowiedzi na pytanie o zmianę podejścia do PvP: 30% osób zadeklarowało, że przestało brać udział w walkach, a tylko 6%, że zaczęło. Całkiem sporo osób uważa również, że możliwość zabicia kogoś w rundę jest czymś dobrym (ponad 40%). Na pytania o to, co obecnie ma największe znaczenie w PvP odpowiedzi były zgodne – przede wszystkim tzw.”ogarnięcie” i ekwipunek. W PvP drużynowym dochodzi do tego komunikacja, zgranie oraz skład drużyn.

Wniosek z tego może być taki, że ogólnie zaproponowane przez nas zmiany, które stawiają na strategię i minimalizują kwestie przypadku są w porządku i się podobają. Ale kiedy przychodzi do praktyki, to jednak tamten system miał swoich fanów. Na dzień dzisiejszy nie wykluczamy jakichś kolejnych pomniejszych zmian w balansie postaci i szlifowania tegoż systemu, ale z głównych założeń nie będziemy rezygnować. Uczestnikom ankiety zadaliśmy na koniec jeszcze jedno pytanie: “co skłoniłoby Cię do zabawy w PvP?” Większość osób wymieniła tutaj jakiś system nagród i bonusów za status, część graczy zwróciła uwagę na problem mechaniki ochrony przy maksymalnym statusie. A co Wam by się podobało? Zapraszamy do podzielenia się swoimi pomysłami i propozycjami w komentarzach.

Nowy skin – lis “Bojowy rudzielec”

Już od jakiegoś czasu pokazujemy skiny, które będą mogły urozmaicić wygląd petów. Była już świnia, a dzisiaj przedstawiamy Wam lisa. Tak jak już pisaliśmy wcześniej, skiny będą zmieniały wyłącznie wygląd peta, a nie jego statystyki.

liss

Lis będzie świetnym urozmaiceniem wyglądu któregoś z psowatych petów dostępnych w grze, np. ogarów, z którymi biegają łucznicy, druidzi i inni.

lis pytajnik

Taern to nie ZOO Gucwińskich, Czubówny też nie mamy (nawet nie wiem, czy mamy prawo użyć ich nazwiska na blogu) więc nasz lis jest trochę inny, niż te które można zauważyć jak leżą rozjechane przy drogach. Nasz jest wyższy od typowego rudzielca z kitą. Ma też większy i bardziej masywny pysk, bo nie będzie łaził po cudzych ogródkach wyjadać kurczaki, tylko żarł się z większymi niemilcami – arcykłusownikami, Ichtionami i innymi panterami. Chyba, że wpadnie mordą w śnieg.

fox snow

Żeby nie było, że sobie robimy jaja, to tu macie dowód, że prawdziwe lisy też wpadają mordą w śnieg.

Jak Wam się podoba projekt rudzielca? Chcielibyście zobaczyć go w swoich watahach? Dajcie nam znać w komentarzach.

Hetman Nawałnica

Majówka to nie tylko dobra okazja do melanży i pójścia ósmy raz na ten sam koncert Comy we Wrocławiu, ale też, a może przede wszystkim, nagromadzenie mniej i bardziej oficjalnych świąt narodowych.

źr. rdc.pl

źr. rdc.pl

Dlatego też z okazji Dnia Flagi, 2-ego maja, postawimy Hetmana Nawałnicę – specjalnego NPC-a, od którego będziecie mogli kupić proporce i husarskie skrzydła w barwach narodowych. Tylko musicie się spieszyć, bo pojawi się tylko na 24 godziny (od północy do północy)! Znajdziecie go w Trentis, pod Karczmą Lesgara, pod Kemenak, w Garnizonie i w Beirn. Będzie miał 3 warianty sprzętu dla 3-ech przedziałów levelowych. Flagi będą działać do 5-ego czerwca.

tabelka

Możecie kojarzyć wygląd tych itemów, bo były one już w grze podczas poprzednich Mistrzostw Europy w piłkę nożną. Chcieliśmy znowu dać do nich dostęp, żeby przypomnieć czemu mamy wolne na początku maja (trochę hipsterzymy, bo głównie chodzi o 3-go maja, ale raczej nie szykujemy skina Rejtana). Możliwe też, że Hetman będzie wracać w inne święta narodowe. Taern to polska gra i lubimy to podkreślać 🙂nawałnica

68 thoughts on “Podsumowanie zmian w PvP, lisy i flagi – Obecnie pracujemy nad… cz. 123

 1. Pirszy!
  Niezbyt ciekawy wpis, głównie podsumowanie zmian PvP. No i trochę przegieliście z ceną. Pierwsze skrzydła powinny kosztować max 50k , a drugie max 140k .
  Pozdro,
  Kacperux

  • Też jestem tego ciekaw. Pierwszy raz będą dawać bonus hp, więc jestem zdecydowany zainwestować. Fajna sprawa, że poza wyglądem jest bonus, na pewno większość graczy wyda platynę, kolejne dobre zagranie w tym kierunku.

   Zmiany w pvp komentowane w ankiecie podobnie z moimi odczuciami, czyli osiągnięcie założeń, lepsze pvp i dalsze kłopoty z systemem statusu, co prowadzi do rezygnacji z walk.

   Skiny dla mnie bez znaczenia.

   Pozdrawiam

 2. Pomału się staracie o te skiny eventowe, wielki +, tylko moim zdaniem powinniście robić je tak,aby je w jakiś sposób zdobyć i były one na zawsze – czyt. zacznijcie w końcu robić eventy globalne 🙂

 3. Myślę, że pvp przysporzy wam jeszcze wielu kłopotów, bo pogodzenie dmg, prawdziwej strategii, procentów, zasobów i do tego jeszcze siedmiu różnych profesji, to ultra trudne zadanie. Znaczy: nie jest to zadanie trudne samo w sobie, jest trudne ze względu na pve, które zupełnie czego innego wymaga od graczy, zupełnie innego rozdania statystyk, umiejętności czy ekwipunku. No ale życzę wam powodzenia. Jedyne, czego naprawdę nie potrafię zrozumieć ze zmian w pvp, to usunięcie gryzki barbarzyńcy. Sprawiło to, że jakąkolwiek rację bytu w pvp ma dopiero około 110 poziomu i z epikiem, kiedy może w turę wyłożyć kogoś dwoma – trzema uderzeniami, bo gryźć może niestety najwyżej smoczek.

 4. Czy te flagi będą wprowadzone w tym roku ? i czy będą też napierśniki w kolorze biało czerwonym, oraz jak ma na imię ten lis czy to jest pan T. lis ? to ważne więc proszę o wypowiedz a tak ogólnie to świetny blok następny niech będzie juz 2 x krotszy to może sie skusze przeczytać do połowy. Niepozdrawiam

 5. Ciekawe ile osób wzięło udział w rej ankiecie i czemu daliście tylko jeden screen z jednego serwera. Trzeba było dać więcej screenów z paru serwerach o różnych godzinach.

 6. Kolejnym skinem dla peta będzie leniwiec na wzór Sida z Epoki Lodowcowej z nieco większymi pazurami i bardziej wystającym jęzorem do “seplenienia”? Niezbyt rozumiem ideę świń, lisów i innych dziwactw – chyba że to są jakieś jaja i czegoś nie zrozumiałem. W takim wypadku wycofuję wątpliwości.

  • Te wspaniałe skiny pozwolą graczom stworzyć niepowtarzalne watahy, z unikatowym wyglądem, dopasowane do gustu graczy!

   Też zupełnie nie rozumiem tej idei twórców. O ile same skiny dla petów – OK, niech będą, ale to co proponują to jakaś farsa: świnia, lis, strach myśleć co będzie dalej. Wprowadzono już krowę. Jakoś dążenie do klimatu gry poprzez ograniczenie malowania i morfowania ekwipunku jestem w stanie zrozumieć i nawet popieram, o tyle zabieg z wzbogacaniem klimatu gry poprzez dodawanie wyglądu zwierzaków z zagrody jest dla mnie zagadką. Czy to na pewno ten klimat? Robimy folwark z realiów fantasy osadzonego w średniowieczu?

   • Zgodzam się. Pety w grze wyglądają dobrze, przynajmniej dla mnie, każdy ma coś w sobie, ale rozumiem, można im zmienić wygląd, tylko dlaczego akurat na świnie czy lisa? Co nastepne? Kura? Takiego stwora aka Wendigo na Skinie Zwierzaka jeszcze mógłbym zrozumieć, w jakimś stopniu “większy postrach”.

    Jeżeli chodzi o wspomniane przez Szymdaro, morphowanie/malowanie ekwipunku, to osobiście wolałbym aby to z gry nie znikało, nadaje graczowi “swoją oryginalność”, ale to po prostu nasze zdania, co widać nawet w zastosowaniu w grze – różne gusta.

    Po cichu również mam nadzieje, że te skiny to tylko taki żart.

    • Nie będę chodziła ze świnią, kurą, lisem, burakiem, marchewką, Roman nie jest moim idolem… Jestem Magiem Ognia a nie świniopasem i na skin wybrałabym coś bardziej ze świata taernijskich legend, mitów i innych bajek, ognika, chochlika wiewiórkę… nie wiewiórki też nie, chociaż w sumie jakby rzucała orzeszkami do przeciwników to może by ze śmiechu poumierali? Tylko jak się do tego mają ideały, które wygnały mnie na wojnę z rodzinnego domu, mama tata i braciszek polegli a ja mam latać ze świnią przy nodze?

  • skiny robią na wzór cs:go aby gimbaza ciągnęła tu drzwiami i oknami ale kochana administracjo GIMBAZA NIE KUPUJE PLATYNY to po co psujecie gre tym którzy to robią ? bo na nich chyba wam dalej zależy , nie ?

  • Ekipa zajmuje się skinami na pety a przecież są do zrbienia pety z czwartej klatki. Może lepiej tym się zająć.

   • Zacząłem w 2013, było wtedy powierzchowne info o 3D – przestalem grac po 5 miechach. Przychodze znowu w 2015, jest informacja że będzie niedługo 3D, zajarany zaczynam grac do 70 poziomu ( znowu z 4-6 miechow ) przychodze w 2017 a 3D nadal ni chuchu ni ma.

 7. “Wniosek z tego może być taki, że ogólnie zaproponowane przez nas zmiany, które stawiają na strategię i minimalizują kwestie przypadku są w porządku i się podobają.”

  jaja sobie robisz? przeciez zabiliscie PVP ktorego pod kem od waszych wspanialych balansow juz nie uswiadczysz, rotfl

  lepszy jestes od propagandy PO eot.

 8. Krótsze wpisy? Osobiście, czekam na każdy wpis, aby dowiedzieć się czegoś nowego,ciekawego o grze, co zostanie wprowadzone, nie wiem czy każdy czytelnik bloga chce jak najmniej informacji o grze, czekając na niego 2 tygodnie. 🙂

  Co z tego bloga się dowiedziałem? Ze ktoś dostał jakieś pytania o PvP i sb na nie odpowiedział… Należe do tych osób, które już nie biorą w nim udziału, a kiedyś brały bardzo systematycznie… TOP10 Łowców mówiło samo za sb. Wprowadźcie ochronke 24/7 za 100k złota, aby osoby, które już nawet nie chcą patrzeć na to PvP, mogłby się chociaż cieszyć, że są bezpieczni czy coś xD

  Co do barw narodowych – fajna sprawa, popieram, nie drogo, a teraz nawet HP wpadnie.. mogłyby tylko wyglądać nieco lepiej, ale to już inna kwestia ^^

  O skinie już się wypowiadałem. Mam nadzieje, że kolejny blog będzie ciekawszy i dłuższy.

  Pozdrawiam.

  • Dla mnie również pomysł krótszych wpisów wydaje się conajmniej dziwny. Dwa tygodnie czekania żeby dowiedzieć się czegoś więcej o aktualnych pracach a długość informacji ma się zmniejszyć? Mam nadzieję, że nie kosztem ich jakości.
   O ile skin świni mi się spodobał jako czyste urozmaicenie i forma żartu to skin lisa już mniej. Rozumiem jeden niestandardowy, nie pasujący do stylistyki gry skin, jednak reszta możliwości modyfikowania peta powinna być bardziej mroczna i agresywna.
   Odnośnie pvp się nie wypowiem bo nie biorę w nim żadnego udziału.
   Pozdrawiam

 9. Czekam z niecierpliwością na blog za 2 tygodnie, żeby zobaczyć skin gołębia zamiast kruka hahah! Nie liczę, ze 3D wejdzie w tym roku!

 10. Skin świni/lisa… A juz myślałem,że mnie nic nie zaskoczy xD tak jak kolega wyżej pisał potem skin gołębia? Czy może wróbla? To kpina ta gra traci klimat jakikolwiek byście się ogarnęli i zrobili jakiś skin bestii którą by wszyscy chcieli a nie świni…

 11. “Ostatnio próbujemy, żeby kolejne posty były coraz krótsze, ale jakoś nam nie wychodzi.”

  No myślę, że wam wam wychodzi… może jednak nie próbujcie 🙂

 12. Co do skórek na zwierzaki, to nie mam nic przeciwko, byle (cokolwiek to znaczy) pasowały do klimatu gry. Jeśli dobrze zrozumiałem, ten lis będzie tylko dla właścicieli Ogarów i Wilczurów?

  A tak przy okazji, mam nadzieję, że już poprawiliście Białego Ogara, bo jak ludzie dostaną tę tragikomiczną pokrakę z trailera BR, to czuję naprawdę potężną awanturę na forum…

 13. Dlaczego w wątku dotyczącym zmian w pvp załączony jest screen z 14.02? Jeżeli zmiany, jak sami z resztą piszecie, wprowadzone były na początku marca? Nieczyste praktyki

 14. te skiny pierdoly które robicie myślicie ze kogoś interesują marnie idzie wam te 3d. pokazujcie mapki npc w 3d coś więcej a nie pojedyncze elementy na 100tys innych chyba że wasz etap prac jest na starcie dopiero to macie czym się chwalić lisem którego da się stworzyć w 15 min marnota nie samowita. Pvp ok

 15. Walki bardziej przypominają metodyczne bicie bossów, od którego zapaleni gracze pvp chcą się uwolnić szukając dynamiki w grze. Aktywność w hlvl pvp przynajmniej na Larkasie biorąc pod uwagę rankingi pvp spadła o ~90% więc chyba nie jest tak że większości zmiany się podobają jak twierdzi autor wpisu.

 16. Jak na aquasola wrzucę skin świni to ta świnia będzie ziała ogniem i strzelała piorunami :)?

  Co do nagród za status PvP to jestem sceptyczna bo zaraz się zaczną kombinacje w stylu “dam się zabijać za golda”. Mimo tego myślę że dobrą nagrodą była by możliwość wstępu na jakąś ciekawą instancję tylko dla czach lub tarcz z wysokim statusem.

  • z ta swiania ziejaca ogniem to calkiem smiesznie sie zapowiada ale tylko na chwile 🙂
   Nagroda typu wejscie na instancje to by moze uratowalo to pvp.
   Dla mnie przestalo istniec.
   Jako vd ciezko mi bedzie nazbierac solo status aby tam wejsc

 17. “skin” lisa sam w sobie mi się bardzo podoba, aczkolwiek proponowałbym jeszcze pomyśleć nad “niedźwiedziem/niedźwiadkiem”

 18. Jeśli nie zamierzacie zrobić tej wersji 3d to przynajmniej napiszcie jakieś oświadczenie a nie trzymacie ludzi w nadzieji

 19. “Wspólny wniosek był jeden: są osoby niezadowolone, jednak większości się podoba, a walki wracają do normy”
  Nie wiem czy się śmiać, czy płakać. Blog niestety dno. I co wy tu wypisujecie to kpina , bo ja dalej czekam aż wycofacie tego upka… Macie klapki na oczach czy co? Dobra rozumiem ze nie którym może się to śmieszne pvp podobać, ale czy wy nie widzicie że pvp wymiera? Odkąd jest pvp nie widze prawie wcale orania sie. Mroczny zakątek cisza… Stok cisza… Wyjątkiem jest pod karczmą bo tam zawsze ktoś stoi. PvP wymiera a do tego daliście rozjemce dzięki ktoremu teraz status już nic dla nikogo nie znaczy. I jeszcze to wasze zdziwienie, że x% przestało brać udział w walkach pvp… cały upek jak juz pisałem na forum porażka i rozjemca też. Tyle w temacie, chociaż szkoda. Nigdy nie lubilem pvp ale teraz to przesada. PvP to jest teraz żart. Pozdro

 20. Wszystko nie licząc zmian bb mi się podoba w pvp 😉 Według mnie pvp jest za dużą częścią gry :/ jest tak że niektórzy wolą na kogoś polować niż pomóc lub iść na bosa :/ Jest też wiele miejsc gdzie low Lev do 30 mogą nie źle zarobić 🙂 ale niestety zawsze jakiś “koks” 30-40 lev mocniejszy nabija sobie czache :/ według mnie ta gra powinna namawiać do współpracy 😉 a nie do orania się :/ też powinny być kary za – honor 😀 I jakieś bonusy za pomaganie innym 🙂 Gra zmusza do do grania w teamie a jednocześnie jest sporo rzeczy które sprawiają że nie jest to opłacalne 🙂

  Fajnie by było gdyby ta gra stała się 100% multiplayerem 😉 a teraz jest to tak że wiele osób woli niszczyć innym grę niż umilić 😉

  Pozdro dla ekipy i życzę powodzenia z Browken Ranks 😉

 21. 30% graczy przestalo brac udzial w pvp 6% zaczelo
  Ale ogolnie zmiany sie podobaja xd…
  A sprawdzal ktos ile % calkowicie skonczylo gre?

 22. Smieszny ten wasz blog. Ogolnie zmiany sie podobają? Ja czekam na wycofanie zmian i spytam jak kolega wyzej: sprawdzaliscie % ile osob skonczylo gre i ile osob przestalo brac udzial w pvp? Porazka, robcie tak dalej to taern poprostu zaniknie….

 23. A ja przestałem grac od czasu upka, niepodobają mi sie zmiany dotyczące obniżenie dmg u vd pvp mam gdzieś bo rzadko walczyłem jednk zmniejszenie cienia mnie dobiło. I nie zamierzam wracać nawet jak wejdzie 3d szkoda tylko tej kasy co włożyłem ale pociesza mnie fakt że mogłem zainwestować dużo więcej patrząc na ceny epików to dochodzę do wniosku że ta gra nic nie oferuje w zamian. Monotonne instancje kilkugodzinne bicie tego samego w ten sam sposób nuda i kamieni kupa. A od blogu nie oczekiwałem nigdy że będzie bardziej rzeczowy już dawno się z tego wyleczyłem. Są ciekawsze propozycję niż stojący w miejscu taern.

 24. i tak nadal uwazam ze ciagle oslabienie rycerza to zal , wiecej takich akcji a bedzie to wymarla profa jak powoli luk i vd

 25. Te skrzydła powinny być już na zawsze a nie pieniądze wydam ponoszę miesiąc i koniec usuwają. To bez sensu jest.

 26. Ryca oslabili 1szy raz od niepamietnych.czasow a wymarly nigdy nie bedzie ze wzgledu na sam rozkaz a co do vd zanim skonczylem gre to sporo ich biegalo po dunebie

  • na dunebie vd poumieraly ?
   Ja od zmian wprowadzonych przestalem chodzic inne bosy niz tylko te w beirn. DQ poszly w niepamiec. na majowke wrocilem pograc po 2 tygodniach malo aktywnej gry glownie afczenia w gildii. Tylko ze wzgledu na Gildie w ktorej siedze od 4 lat i ze mam tak jakies obowiazki.
   Vd z ostlora

 27. PVP na Ostlor jak dla mnie na obecny moment to zanikło na OStlor w miejscach lochy, stok już nie zbierają sie ekipy tak jak wcześniej po 30-50 osob nawet. Ze względu na to ze bardzo duza ilość osób przestała uczestniczyć. Jestem jedna z tych własnie osób która próbowała walczyć po wprowadzeniu upka i stwierdziłem ze nie ma to sensu. A wcześniej walki Pvp toczyłem po kilka godzin nawet tak zażarte były walki na ostlor ze nikt nie odpuszczał jakby ludzie mogli to by w gębę drugiemu przez monitor strzelił. Dziwi mnie wasza trochę wypowiedź oceniliście ze 30 % przestało a 6 % zaczęło i ze jest spoko tylko te 6 % to pewnie głownie low i mid lvl które oraja się pod karczma w alaril i tam głownie się toczy pvp.
  Mało widzę pvp high lvl po paru tygodniach od wprowadzenia upka. Chętnie tez bym poznał odpowiedz na pytanie które zadał kolega wyżej “A sprawdzał ktoś ile % całkowicie skończyło grę?”. Bo osób tez jakoś mniej biega po mapie.
  przy okazji przytoczę wypowiedź kolegi brb jak go znienacka zaatakowałem UC “Hahaha teraz to Ty jesteś” i zostałem szybko sprasowany.
  Vd full ubrany z modyfikatorem 54% obrażeń co za czym idzie nie opłaca się expic części psycho bo głownie to zbędne obecnie mod obrażeń.
  Na razie tyle wystarczy

 28. co do PVP,co to za chluba i przyjemność pokonać kogoś w 1 rundzie jak jest atakowany przeciwnik po walce ledwo źipiący życiem a atakujący ma wszystkie paski pełne i kilka leveli jest wyżej ale mi przyjemność ,tylko pozazdrościc, lub jak się spotkałem z taką sytuacją pod tamką , ja ledwie 36 level i zaatakował mnie 100= dt i zaraz doskoczyło 3 innych graczy z niskimi levelami ,ale 25+ (+DT z petem smokiem i równowaga i jakiekolwiek szanse????i to tak było ze 3 x pod rząd bo przecież tam czarne pole moim zdaniem Powinien Być wyłącznik Pvp,kto lubi PVp to chodzi z otwartą PRzyłbicą z napisem PVP ,o i wtedy niech się nawalają jak mają chęć walczyć miedzy sobą ,a nie zmuszać kogoś na sile do walki PVP który jest bez żadnych szans bo osłabiony po walce lub z niskim levelen

  • Moze za malo przelales na konto dryga? Radze poszukac innego zajecia niz gra w taern bo to idzie w zlym kierunku tylko patrzec jak zaczna wylaczac serwery.

  • za malo przelalez kasy na konto przelej jeszcze z 3k zl to moze cos Ci spadnie albo lepiej jedz za to na wakacje albo przepij 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *