Obecnie pracujemy nad… cz. 44

AktualizacjaZdecydowaliśmy się trochę wyprzedzić nasze deklaracje i przyspieszyć datę wypuszczenia kolejnego upka. Przesądziły o tym względy techniczne, o którym opowie Wam Drygu. Poza tym na ukończeniu są prace nad nowym prologiem, z którego nie omieszkamy pochwalić się paroma zrzutami ekranu. Zapraszamy do lektury.

Update do wersji 1.7 odbędzie się jutro, 28 stycznia, przed południem. Znajdą się w nim:

 • Nowy quest na Żabę „Rechot rozpaczy” – do wzięcia u Zohara lub Augusta.
 • Daily quest na Selenę – koniec dyktatury Gnawka.
 • Konwojent i przewodnik w Beirn.
 • Aqua – stare rary dostaną nowe statystyki.
 • Rary z Aquy oraz Htagi awansują do 11 rangi i zwiększy się ich cena.
 • Czyszczenie mostu do Morany – resetowanie respawnu regionu po zniszczeniu wrót. Teraz zawsze mamy 8 min na dobiegnięcie do bramy.
 • Zwiększony próg zmniejszonego dropu u Konstrukta v2 do poziomu Jaskółki (101-130).
 • Strategie –  możliwość ustawienia 13 i 14 PA.
 • Wyszukiwanie na liście znajomych (przy wpisaniu liczby wyświetla znajomych powyżej wybranego poziomu).
 • Zmiana nazwy gildii (dostępne dla Kanclerza w głównej zakładce gildii).
 • Wisp zoptymalizowany – powinien mniej lagować oraz nie zasłania moba stojącego za nim.
 • Dodany animowany śnieg na dwóch nowych tłach do walki.
 • Drobne poprawki w animacjach nowych mobów (para z pyska etc.).
 • Dwa nowe modele przeciwników do walki – Haligardczyk na stoku i Traper.
 • Okolice Beirn zostały udźwiękowione.
 • Dodany drop do Czujek – do odkrycia
 • Tirhel, Virthil, Davgretor, Isthrimm – otrzymały wzmocnioną wersję II
 • 20-30% obniżony drop rarów używanych przez tylko jedną profesję. Popyt na nie jest nikły, można je dostać za bezcen i przestały przez to być wartościowe. (Irkamale, Ayol, Piro, Rolrak, Piroklast, Isthrim, Isverd, Sidun, Smocze skrzydło, Ognisty młot, Virral, Fanga).
 • Zwiększona moc u peta Motyla

Naprawione bugi:

 • Arena 1vs1 wywalała postacie graczy.
 • Nie dało się wysłać poczty do postaci, która ma imię z polskimi literami.
 • Daily update – o 24.00 potrafiło kicknąć graczy.
 • Wyjście z gildii przez podwójny klik powodowało wylogowanie.
 • “Przekręcenie licznika” przy korzeniach.
 • Kicki w znajomych.
 • Czarne pole + połowiczna ochronka, jeżeli chcemy atakować po śmierci.
 • Pobierało przedmiot uprawniający do zlecenia, ale nie dawało zlecenia, jeżeli mieliśmy cooldown.
 • Poprawione przydzielanie nagród w zleceniach wieloosobowych
 • Wysyłanie długich wiadomości – teraz będą dochodzić już zawsze.
 • Wejście do dolnego Kemenak nie wymagało 40 poziomu.
 • Uzupełnione brakujące avatary mobów oraz brakujące grafiki przedmiotów.
 • Każda nowa kraina posiada teraz minimapkę do questów.
 • Nowe moby/pety, które sypały błędami już tego nie robią.
 • Dało się wprowadzić pety u Valdaroga

Oprócz nowości oraz poprawek, głównym celem obecnej aktualizacji jest poprawa stabilności serwerów. Przerobiliśmy kilka rzeczy w silniku gry, aby zwiększyć jego wydajność.

Kolejny upek planujemy pod koniec lutego. Będzie zawierał nowy prolog i sprzęt sklepowy.

Prace nad prologiem są na ostatniej prostej. Prawie wszystkie mapki są gotowe w 100%, powstają nowe modele, animacje i efekty. Zeszło nam nieco dłużej niż planowaliśmy, bo kilkukrotnie zmienialiśmy koncept krainek. Raz były za duże, raz za małe, w końcu udało się osiągnąć właściwy rozmiar, który gwarantuje dynamikę, ale jest na tyle duży, że gracze nie będą sobie chodzić po głowach.

Poza prologiem pracujemy również nad obsługą wyższej rozdzielczości. W tym celu trzeba było przystosować klienta gry oraz nieco “stuningować” wiele istniejących do tej pory lokacji. Pierwszy etap procesu już za nami. Drugi będziemy wdrażać systematycznie. Lokacji w grze jest już prawie 300 więc chwilę nam to zajmie 🙂 Poniżej screen z FULL HD.

Prolog FullHD

232 thoughts on “Obecnie pracujemy nad… cz. 44

 1. 20-30% obniżony drop rarów używanych przez tylko jedną profesję. Popyt na nie jest nikły, można je dostać za bezcen i przestały przez to być wartościowe. (Irkamale, Ayol, Piro, Rolrak, Piroklast, Isthrim, Isverd, Sidun, Smocze skrzydło, Ognisty młot, Virral, Fanga).

  Tyle te rary mają mniejszy droprate, czy może Otwieracz i Lawina także? W końcu to taka sama broń, co Isverd i Sidun chociażby…

 2. Cieszę się z waszych mini update częste no ale małe a cieszy xD Lepsze takie niż jeden duży gdzie na każdym kroku jakiś błąd.

 3. No dobra znowu obnizyliscie dropa ( te rarki to akurat na eski szly o.O). Ale co wam przeszkadza “Dało się wprowadzić pety u Valdaroga” jak ktos mial klucz i nie robil postumentów to czemu nie moze z petem bic lodowego?
  Hmm a czy zwiększyliście dropa odpowiednio innym rarkom skoro tym zmniejszyliscie? Nie…

  • Trochę też mnie to dziwi, że zmniejsza się drop dla paru klas… Ile razy widać jak barbarzyńcy korzystają z tarcz, łuków i innych eq, a tu się zmniejsza ich drop?

   Coraz ciekawsze są decyzje administracji, może zaczejmy na wyjaśnienie z ich strony.

   • Nie wiem, co widzisz w tym dziwnego. Przykład: ugunsów używa każda profesja (pomimo, że połowa graczy zastępuje je fiskorlami/karlderami lub fulgurami, to nadal dużo graczy je potrzebuje). Piro używa tylko jedna profesja: łucznik. Pomimo tego piro dropi tak samo często, jak uguns (jak nie częściej). Czy czasem to nie jest dziwne?

 4. Widzę,że wszystko ładnie i gratuluje wyrobieniem się przed lutym z mini upkiem 🙂 Tylko nadal 1 pytanie,kiedy wejdą nowe epiki? 😛

 5. Jakie używane przez jedną profesję? Oo

  Ayol, Isthrimm, Isverd, Smocze skrzydło, Ognisty młot
  – tego używa barba i rycu -.-

 6. Smocze skrzydło na jedną profe?
  Wgl, tarcza jest tylko dla ryca!
  Przecież nie ma żadnego VD (pozdrawiam Hassa) z tarczą, 3/4 łuków i sheedów 60+ i wszystkie profy, które nie mogą nosić tarczy bo jest tylko dla ryca 🙂

 7. fajnie ale w takim razie poprosze eski do koldzicy bo co u licha bedziemy przetapiac ? tym razem slabo zabłyszczal ktos pomyslem (

 8. Poprawcie pvp wczoraj na 48 lvl zaatakowal mnie 118 i nawet pumpa nie bylo a ja na 48 z 27 zaatakowalem 37 lvl i wtedy byl pump doskoczyl jakis 26 lvl do nas a do niego 2 pump, Co to jest ?

 9. zmniejszyliscie szanse na drop,bo tego jest duzo,jak wy o nas dbacie!!!a czy zwiekszyliscie % na drop np.z fyo,malo diabolo jest na handlu!!!za malo wam platy na konto wplywa czy co????boli was ze ktos sidun na eski przerabia.widze ze gracze sa dla was a nie wy dla graczy,jestescie takim wirtualnym Tuskiem!!!!

 10. Szanowni Twórcy i Deweloperzy Dumy Taernu.
  Obniżenia dropu niektórych rarów o 20-30% z powodu niskich cen w handlu to przecież tylko półśrodek. Idźcie na całość. Wprowadźcie sztywne, urzędowe ceny kupna/sprzedaży rarów. Albo najlepiej stwórzcie stanowisko “moderatora handlu”, który będzie zatwierdzał każdą transakcję i chronił rary przed staniem się “śmiecowymi”. Oczywiście waszystko to dla dobra i satysfakcji graczy.
  Pozdrawiam

  • “20-30% obniżony drop rarów używanych przez tylko jedną profesję. Popyt na nie jest nikły, można je dostać za bezcen i przestały przez to być wartościowe. (Irkamale, Ayol, Piro, Rolrak, Piroklast, Isthrim, Isverd, Sidun, Smocze skrzydło, Ognisty młot, Virral, Fanga).”
   Ktoś może wyjaśnić czym różni się rar: “Piro” od raru “Piroklast”? Najlepiej autor wpisu na blogu.

 11. git wszystko procz 20-30 % rarow lipa … bez sens macie coraz gorsze wydzimisie moze dla tego ze kazdy z gmow ma 100lvl i sobie dropia rary z nowych bosow nigdy sie nie pytacie graczy onic robicie tak jak wam dobrze. moze zapytacie oto graczy ktorzy maja 30lvle ichodza na duskzi by dropic rary pomysleliscie otym ? czy nie

 12. Super drop jest zmniejszony rary bd drozsze a skad małe lvl maja brac kase na rarki ? Mariot juz kosztuje 100k +.Na lvl 15 – nie mozna przechodzic na m2 i zbierac kasy to skad wezma na to hajs ?

  • Tak samo jak mid lv z diabolo, nie mając postaci z wyższym lv i kolegów, zebranie 15kk na klate jest ogromnym wysiłkiem zarazem czasochłonnym, zmniejszenie dropu powinno wejść wraz z zwiększeniem u innych mało dostępnych rarów

   • Tylko jest taki problem ze na 15 lvl’u nie ma zadnego sposobu na zarobek na 60 lvl’u jest i to dość spory , mozna latać na miesko przy okazji zlec na kase jakieś bosy może i coś spadnie 🙂 na 15 lvlu takiego sposobu nie ma pozdrawiam

 13. umiecie zabierac tylko nic nie dawac bida jest na serwie ale wy macie to gdzies ktos przetapia rary i ztego sa eski a eski sprzedaja sie jak mm swieze buleczki wiec co wy kombinujecie zabardzo bo taki nazgull nie chodzi na duszki itp tylko kupuje esencje gdyby nie te rary to i esencji by nie bylo myslicie otym ze ktos bedzie przetapial diabolo bo esencji niema zobaczycie co to bedzie wielkie G wiec kazdy sie wycwanil widze …

 14. Pewno zmiana nazwy gildii to tylko za plate xd Rary z Aquy oraz Htagi awansują do 11 rangi i zwiększy się ich cena co brakło na nowe opony zimowe ?????

 15. Bez jaj… Zmiana nazwy gildii, animacja śniegu???? Ok ja rozumiem ze to jest epicko ważne, ale do jasnej cholery czemu wprowadzacie takie zmiany zamiast chociażby naprawic w końcu klatki gildiowe??? Ilu graczy ucieszyło by sie że może korzystać z dawno już zbudowanych klatek, a ilu leje na to czy bedzie im śnieg padał? Ogarnijcie sie błagam, to już zakrawa na głupotę….

  • To, że ja sobie zanimuję śnieg, co zajęło mi 10 minut w czasie przerwy na kanapkę nie znaczy, że drygu nie pracuje nad kodem, a Torgerd nie ogarnia nowych questów 😉

 16. Hmmm gra z tygodnia na tydzień robi się coraz bardziej komercyjna i szczerze mówiąc coraz mniej chęci mam aby na nią wchodzić. Co ma zrobić ludzik który zaczyna grać bo nie oszukujmy się gracz poniżej 100 lvl nie za bardzo ma możliwość zarobić taka ilość złota aby stać go było już nie mówię na kupno rara ale nawet zwykłego pierścienia sklepowego. Ktoś mi może napisze są nasionka, małże no faktycznie są ale ilu tam pójdzie nie dość ze monotonne zbieranie to jeszcze wpadnie któryś gracz albo ukradnie lub cię ubije. Wprowadzone rozwiązanie ze pojawia się obrońca często a co ma zrobić gracz który ma powiedzmy 50 lvl zbiera nasionka wpadnie gracz 25 lvl i zacznie kraść. Moje zdanie dajcie możliwość zarobić a wtedy można wpływać na popyt cenę itd. Popytu nie ma bo jak ktoś wcześniej napisał głównie szło to na przetopienie lub po prostu maluchów nie stać na kupno rara chyba ze wyciągnie nie złoto a złotego pln. To moja opinia na temat zmian. Dziekuje

  • ło mój Boże – gdzie ludzie zarobią, gdzie pójdą – pewnie tam gdzie kiedyś chodzili i zarabiali, gdy nie dało się platyna w grze handlować, gdy nie było nasionek, małż czy halitu, a szczytem zarobkowania było łowienie dorszy… może nadszedł czas ponownie zablokować możliwość handlu platyną w grze – tym razem na amen…

   • HM, czy wy wogóle nie myślicie? gracze gdy łowili dorsze to jeszcze plata po 4k chodziła, arcany po 20k, rarki wogóle były tańsze, to może zrezygnuj z platyny i golda za bycie gm? zobacze chętnie co wtedy będziesz mówił, a jakoś ciekawi mnie czemu na handlowym gm nigdy nie pisze że kupi jakiś rarek com? skąd się wzieła bazinga? bo gm sami sobie mogą tworzyć przedmioty, to teraz zastanów się ile zwykli gracze muszą zbierać małże, halit , nasionka i jak ty to powiedziałeś “dorsze” żeby zebrać 15kk, za questy na 40 lvl dostaje sie po niecałe 100k, a rarki na 40+ chodza po 2kk….(nie wspominając o secie pinarii/ludobujcy) ….skoroś tak dobrze wszystko przemyślał to zrezygnuj z golda i platy i idź dorsze połowić, mówiłeś że platą nie dało się handlować- ale rarki miały stałą cenę, czyli np arcan 10k maksymalnie …..pozdrawiam, chciałbym zobaczyć jak któryś z gm łowi małżę,dorsze, zbiera halit i nasionka….

   • Zgadzam sie. W dupach się niektórym poprzewracało. Sam pamietam jak łowiłem dorsze, zbierałem, ciułałem jak mogłem po to tylko, żeby po 2 tygodniach śmierdzenia rybami uzbierać na upragniony ishelm. A potem czekać kolejne 2 tygodnie, aż ktoś wystawi go na handlowym. Jakaż była wtedy moja radość, kiedy po naprawdę sporym wysiłku miałem przeogromną satysfakcję założyć niebieską koronę. Oczywiście trudno porównać Taern sprzed kilku lat, do tego jaki mamy obecnie, ale meritum sprawy się nie zmienia. Może w końcu cos “drygnie” 🙂 w, bądź co bądź, zapyziałej, zepsutej i kompletnie zlekceważonej swego czasu przez Twórców ekonomii Taernu.

    • No ja najbardziej lubię komentarze typu “100+ dla których wszystko jest łatwe”. Tak jakby te 100+ z powietrza się brały, od razu ubrane i wyposażone w złoto i platynę, mając oczywiście do dyspozycji komplet aktualnych zleceń i możliwości zarobkowania.

     Pozdrowienia dla wszystkich 100+ (szczególnie wszystkich znajomych z s5tki, którzy jeszcze pamiętają, jak się na halicie zbierało kasę na założenie pierwszych gildii 😉 )

     • Zgadzam sie z kolezanka Kidda.Powiadacie ,ze chcielibyscie zobaczyc gm zbierajacych halit nasionka:) Nie zapominajcie ,ze oni tez na poczatku byli zwyklymi graczami i gdzies musieli sie poubierac i zbierac kaske:) Nikt za nich tego nie robil:)

      Pozdrawiam Zadrapana

    • kida zamilcz , członkom ekipy za tego typu wypowiedzi bym podziękował buhahhaaaaa orajcie dalej dla dryga za 200 platy na miesiąc zal was. pl . polecam Porównywanie tej gry co jest teraz do tej co była i przedstawiała sobą kiedyś jest bezsensowne gra sie zmieniła na pazerna hmmm czemu a mam byście mieli wypłaty platynowe myślałem ze stać cie na więcej pozdrawiam Zmorek wpadnij kiedyś na ts nemezis pogadamy ^^ :*

   • sratatata …. drygu ci juz pozwolil zablokowac handel plata… blahahahaha

    hm gorszeb bzdury od ciebie jeszcze nieslyszalem

    • Teraz pokaże wam logike Taernu :
     Mama daje nam cztery dychy co nie ?
     40zł – 500 platy
     1 plata – 10k – 15k
     [daje nam to 6.5kk]
     Koszt (przykładowo) siduna = pare dni temu 500k, koszt teraz 700k
     Kupmy z 5 sidunów (dla kazdej naszej postaci) – 3 500 000k
     [zostaje nam 3kk]
     Kupimy jeszcze pare rarów i juz nic nie mamy….

     Chcecie dobry start ? dostosujcie sie do tego tam u góry !

   • To jest tak niemożliwe jak w tym powiedzeniu – proszę usiąść prosto ze skrzywionym kręgosłupem 🙂 i dobrze o tym wiesz 😛 Komercha być musi, plata jako alternatywna waluta ma się dobrze i ciągle rośnie jej cena, pamiętam jak była po 5k i mniej za szt. a dziś dochodzi w porywach do 15k, inflacja panie inflacja… I nikt tego nie zablokuje 🙂 gdyż pecunia jak wiadomo non olet :). widać wyraźnie w jakim kierunku zmierza gra 🙂 Coraz droższe rary, droższa ich naprawa, zmniejszony drop, skojarzenia są chyba zbyt wyraźne do czego to wszystko zmierza 🙂 Jeśli dodamy do tego buildy, które sprawdzały się do upa, zaś po upie już się nie sprawdzają (podkręcone insty, htaga etc.) to widać wyraźnie, iż gracz będzie potrzebował więcej forsy niż dotychczas… Cóż zdziwiony nie jestem, interes się kręci, show must go on….

 17. teraz bedzie reklama tearnu i prorok chcecie zagrac? chcecie wbijac lvle? chcecie sie dobrze bawic? juz dzis zrobcie przelew na nasze konto za jedyne 36,99 a wzamian dostaniecie szanse do gry w tearnie pamietajcie bez platy niema gry tego chcecie ? to ma byc gra dla przyjemnosci nie dla kasy ale jak to wzyciu bywa piekne sa tylko chwile bo potem juz jest coraz gorzej ajest tragicznie . kasa kasa kasa ołłł yeaa 😀

   • tak jezeli rary beda malo dostepne to iceny pojda wysoko wgore ajezeli taki 30lvl nie bedzie mial tyle an ikt mu nieda to siegnie po tel lub portwel izrobi przelew aby kupic go bo kasa mu znieba nie zleci

    • Żeby ktoś mógł sprzedać rara za platynę, to musi go wydropić, czy sięga po portfel?
     Kwestia nr 2: Kto otrzyma tę platynę za sprzedaż rara? Gracz. Czy wobec tego będzie musiał sięgać po portfel?

     • Odbierzcie możliwość kupna platyny od graczy, rary powyżej IX rangi można naprawić tylko za platyne, dodajcie do premki bonusy do obrażeń, hp itp. I w końcu z Taerna zrobi się profesjonalna gra mmo, bo na razie to tylko kasa wam w głowach…

     • haha, rarki są już drogie, a wy chcecie zmiejszyć drop? haha, śmiech na sali….zmiejszcie sobie platynę i gold za bycie gm a nie szanse na rara…

     • tak gracz z wysokim lvl. Co świadczy o tym ze wspieramy tych co są wysoko nie tych co nisko bo z tych powiedzmy 10 którzy kupią platynę do wysokiego lvl dojdzie góra 6. Gracza trzeba zachęcać nie tylko tego który gra 6 miechów ale również tego który zaczyna. A nie koniecznie musi zaczynać otwierając portfel.

     • Gracz z wysokim levelem też kiedyś miał niski. W Taernie nie ma żadnego wpływającego na gameplay elementu, który byłby niedostępny bez platyny. Wszystko jest kwestią wyboru.

     • Jak zaczynalem gre w Taernie, to rzeczywiscie było duzo rzeczy za złoto i praktycznie plata schodziła tylko na ulepszenia i na premki. W dzień farmienia niskim lvl mogłem zarobić na rara i jego naprawe (tak, kiedys te rary co sa za 700-1kk, wczesniej były za 50k a i tak nikt nie chciał kupować). Teraz gracz, który zaczyna i nie kupi platyny, mozna smiało powiedziec ze bedzie upośledzony, bo teraz platyna jest neizbedna. Dobrze ze ja juz mam ten 100+ lvl…

 18. mowią to ci co mają 100lvl + dla was wszystko jest latwe i latwo sie mowi lecz kiedys bylo inaczej ilepiej tyle mam do powiedzenia a co do dropu rara jak zmniejszycie % na te rary to zpewnoscia siegna po portwel bo wydropic bedzie tak jak zepikiem pozdro.

  • Kiedyś tez miałem Twój 20 level i uwierz mi chłopcze, każdy musiał się zdrowo natrudzić, aby zdobyc potrzebne fundusze na zakup sprzętu. Skocz na wyspę Murraga, połów trochę, a dostaniesz Taern w wersji “vintage”. Potem porównaj zdobytą mamonę z innymi opcjami zarobkowania dostepnymi teraz i skończ w końcu gadac bzdury.
   Na marginesie; jesteś jakos spokrewniony z crazy’m czy co?

 19. Jezeli smocze skrzydlo czy ognisty mlot wedlug was sa uzywane przez jedna profesje to nie pozostaje mi nic innego tylko tego nie skomentowac…

 20. Ludzie weźcie ogarnijcie się z tą platyną, co Wy wszyscy tak wrogo do nich nastawieni.. Proste – nie podoba się to wypad grać w Tibię, a nie jakieś Lamenty tutaj i na chacie w grze 🙂 A jak jakieś 2,5 roku temu zwykłe Jeroszki kosztowały 1,5kk na s3 to małe lvle zamiast płakać jakie to drogie zbieraly sie w grupke i chodzily razem łowić dorsze całymi dniami i nocami. A teraz mają 100+ i na źle im to nie wyszło 🙂 A platą zaraz od początku taerna nie handlowali to na pewno. A w ogóle to co to za tekst ” braklo na opony zimowe, co ? “. Przecież to jest debilizm i chyba autor tego tekstu ma jakiś kompleks.
  Tyle w temacie pozdrawiam 🙂

  • 2.5roku temu to ty jeszcze na oczy dobrze nie widizales to bylo kiedys porownujesz stary tearn do nowego gratuluje inteligencji ceny byly wysokie bo serwer byl nowy minelo sporo czasu to irarow sie narobilo naj lepeij zmniejszyc dropa kazdego rara to bedziemy lazili w lumpach od koldzicy 🙂 masz 140lvl latwo ci mowic kasy masz w chu a taki 30lvl co ma ? 2k w plecaku takie latwe wszystko dla ciebie jest mysle ze nie dojrzales do tej gry i wypowiedzi. dziekuje

   • Też miałem kiedyś 30 lvl. I pamiętam, że żeby coś mieć to ciężko pracowałem na halicie żeby sobie wkońcu kupić marne diabolo 😛 Więc nie płacz tylko idź i sie napracuj a później płacz 😛

     • Dokładnie. Dzisiejsza “młodzież” w Taernie nie wie co to jest ciężka praca, za dużo w du… mają i im się poprzewracało:)

     • hmm.. no niewiem czy im sie w dupach poprzewracało gram 4 rok ale tak debilnych wypowiedzi jeszcze nie czytalem co bylokiedys hehe przedewszystkim przejzyj na oczy czlowieku nie bylo zadnych blokad na dropy a comasz dzisiaj zastanow sie nie 2 bo tomalo ale z 10 razy nad tym co piszesz

  • No właśnie….Skoro kilka komentarzy wyżej płaczecie jakie to znów będą drogie rary – napisałem Wam jak było kiedyś i jak ludzie sobie radzili. Proste 😉

   • to co było kiedyś hmmm no mnie nie było wtedy to fakt ale czy dlatego że ty pracowałeś “ciężko” ja mam teraz za to płacić. Co do samej gry jest świetna ale w ciągu roku jak gram też troszkę się zmieniła i sądzę że idzie w kierunku daj daj więcej. I dodam no jestem z ciebie dumny że ciężko pracowałeś.

     • Zgadzam się z Tobą. Ale żeby to wyglądało normalnie musisz przyznać ze blokada powiedzmy handlu platyną była by motywacją do własnie takiej pracy.

     • premka pozostaje bez zmian chcesz ją mieć kup sobie platyne wydając PLN nie chce by platyne zlikwidowano dobrym rozwiązaniem było by aby platyna była zablokowana w handlu na grze. Wtedy nie ważne czy masz lvl 20 czy 100 chcesz premke płać z własnego portfela.

   • Premke można kupić na 2 sposoby, PLN i ” gruzem ” nie ma przymusu kupować nic za PLN. Nawet nie ma przymusu premki 😡 Poza tym kupują Ci co chcą i nie narzekają 😉

 21. Ja dołączam się pytania kolegi wyżej. Kiedy zamierzacie wprowadzić drugą serię epików? Bo daliście graczom do zrozumienia, że ich wejście jest tuż tuż 🙂

 22. Mnie osobiście tylko ciekawi to, jak zostanie rozwiązana sprawa zamiany starych rarów z aque na nowe. Co do obniżonego dropu… widze wielki płacz o eski 😀 ale chyba drop takich rzeczy jak khalam, lysmary, ostolbin itd… nie zostaje obniżony, więc o co wileki płacz eski nadal będą. Ciekawi mnie tylko czy drop batagura i gjolmara zostanie obniżony? są to rary z gorzały, które teraz czysto na eski idą bo sprzedać to to cud, mimo iż są one zakładane nie tylko przez barbe i łuka…

 23. Cena fangi to 4kk, może dla tego że tak często dropi lub nie ma tylu chętnych shedów + kto chciał a gra shedem już sam zdropił. Teraz cena spodenek Varrvy to tez 4kk, ale zaraz te spodnie ubiera każdy fizol, to dla czego tak niska cena? Chyba zbyt wielki drop na Varrvy, zmniejszyć dropa na Varrvy. A cena łuku Ayol ? To strata kasy na kupno + naprawe, lepsze łuki kupi się w sklepie lub dostanie za q u Wiły. Trzeba wprowadzić wzmocniony Ayol ll.

 24. “Daily quest na Selenę – koniec dyktatury Gnawka.”
  – pytanie tylko czy po wykonaniu tego q bedzie trzeba “od razu” na Selene wejsc, czy tak jak z “czesciami” da sie bedzie “pozbierac wejscia” i wykonac je kilka razy w ciagu dnia (tiaa optymistyczny wariant)

  “Konwojent i przewodnik w Beirn.”
  – czyli kolejny “przystanek” w teleporcie ? dodany do juz wybudowanych na maxa czy kolejny poziom pudowy ?
  – przewodnik dostepny dla all czy tak jak bylo w zapowiedziach dla tych, ktorzy wykonali daily q ?

  “Aqua – stare rary dostaną nowe statystyki.”
  – bonusy zostana dodane w sposob podany na forum – kazda profa “przypisany” bonus czy losowo ? (chodzi o naprawione eq)

  “Dodany animowany śnieg na dwóch nowych tłach do walki. Drobne poprawki w animacjach nowych mobów (para z pyska etc.)”
  – piekny i klimatyczny “uklon” do posiadaczy starszych grafik – niech maja wiecej “straconych rund” :[

  “Dodany drop do Czujek – do odkrycia”
  – kolejne uromaicenie insty – duzy plus

  “Tirhel, Virthil, Davgretor, Isthrimm – otrzymały wzmocnioną wersję II”
  – tzn. bedzie nowsza/lepsza werja do dropniecia czy stare zostana poprawione rowniez ?

  “20-30% obniżony drop rarów używanych przez tylko jedną profesję. Popyt na nie jest nikły, można je dostać za bezcen i przestały przez to być wartościowe. (Irkamale, Ayol, Piro, Rolrak, Piroklast, Isthrim, Isverd, Sidun, Smocze skrzydło, Ognisty młot, Virral, Fanga).”
  – uzywane przez jedna profesje ? hmm bez urazy dla tworcow ale wiekszej glupoty juz dawno nie widzialem :/ Praktycznie all profy fizyczne tego uzywaja, a nie jedna konkretna. Gdybyscie podali jako powod, ze za duzo jest esy na rynku to mialoby to wiecej sensu. Za maly popyt, za tanie ? Przepraszam bardzo ale chcecie graczom dyktowac co ma byc cenne a co nie ? Jedna wielka kpina.
  O ile samo zmniejszenie dropu, jako gracz, moglbym nawet zrozumiec (sam na forum pisalem, ze rar ma byc rarem). To podane uzasadnienie jest obraza dla wszystkich graczy. Inna sprawa jest ze wprowadzona kolejna porcje psychorarow, a odcina sie zrodlo esy.

  Na koniec tylko dodam, ze szoka iz trzeba tyle czekac na eq w Berin. Przy obecnych (i nie tylko) zmianach elternatywa dla rarow jest wiecej niz mile widziana.

  • “20-30% obniżony drop rarów używanych przez tylko jedną profesję. Popyt na nie jest nikły, można je dostać za bezcen i przestały przez to być wartościowe. (Irkamale, Ayol, Piro, Rolrak, Piroklast, Isthrim, Isverd, Sidun, Smocze skrzydło, Ognisty młot, Virral, Fanga).”
   komentarz:
   “- uzywane przez jedna profesje ? hmm bez urazy dla tworcow ale wiekszej glupoty juz dawno nie widzialem :/ ”

   Niefortunnie zastosowany skrót myślowy – chodzi o to, co zostało napisane w drugiej części – “Popyt na nie jest nikły, można je dostać za bezcen i przestały przez to być wartościowe. ” – w większości dlatego, iż są to rary najzwyczajniej w świecie ‘branżowe”, wyspecjalizowane, i ich podaż jest zbyt duża w stosunku do popytu. Oczywiście niektóre z ww są używane również przez inne profesje, ale mimo zakładania przez te inne profesje, i tak popyt na to jest zbyt mały w stosunku do podaży. Nie zostało te rary rozróżnione w komentarzu, stąd nieporozumienie.

   Naprawdę, nikt nie miał na myśli, że np.drop smoczego obniżony został dlatego, że tarczę ubiera tylko rycerz 😉

   • Moze nie dokonca zrozumialas moja wypowiedz 😉
    Nie czepiam sie az tak bardzo samego zmniejszenia dropu, a uzasadnienia takiego posuniecia.

     • Jasne,że nie . W uzasadnieniu podaliście 2 przyczyny. Pierwszą z nich było to,że są używane przez 1 profke , a 2 to iż jest za tego za dużo na rynku.Twoje uzasadnienie,że był to nieodpowiednio użyty skrót myślowy ma się ni jak do tego.Ponieważ skoro był to skrót myślowy to z jakiej okazji dalej napisano pełną argumentacje kolejnego powodu zmniejszania dropu. Uważam to za kiepsko użyty argument. Aczkolwiek “errare humanum est”.
      Ponadto użyte przez Ciebie określenie rzeczy “branżowe” też w mojej opinii jest tu niewłaściwe ,gdyż jak wszyscy wiemy rzeczy klasowe//branżowe to sety które może założyć tylko 1 klasa ponieważ jest to zawarte w wymaganiach sprzętu.

      Ogółem podejście przypomina takie jak w gospodarce centralnie planowanej.Jest za dużo zmniejszyć drop ponieważ cena ma być tyle i tyle ale nie niższa niż X.// precz z komuną 😉

      Nie neguje tego iż rare jak sama nazwa wskazuje jest przedmiotem rzadkim i takim powinna być, lecz drop tych rzeczy jest dużo niższy z bosów niż innych rzeczy tak zwanych śmieci. Btw to już 2 obniżanie dropu co niekoniecznie mi się podoba pewnie jak większości graczy 😉

      Lekko odbiegając od tematu jednak pozostając nadal przy rarach. Myślę ,że po zmianie spodenki z dz będą sporą konkurencja dla wzorka ze względu na res wiec będą dość pożądane ,innych rarow jeszcze nie widziałem ,a nie nie zwykłem komentować rzeczy których nie widziałem.

      Tyle z mojej strony pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w 2014 😉

      पॉल

 25. Szkoda, że odnośnie zarządzania gildiami ani słychu ani widu. Kaltki stoja puste bo wileu graczy nie chce wpłacać jedzenia na pety innych graczy z tej samej gildi, którzy zlewają temat. Podobnie sprawa ma się z korzystaniem z buffów gidliowych w świątyni. Kilka osób wpłaca surki/platę a wszyscy korzystają. Podliczanie wpłat poszczególnych członków gildii ….. – teraz trzeba liczyć ręcznie co zabiera sporo czasu.
  Ale nic to – mamy za to śnieg …………….(marnowanie zasobów właściciela gry dla tak mało przydatnych dla graczy rzeczy). Zasobów opłacanych przez graczy (plata).
  Więcej pragmatyzmu , mnie marketingu i “makaronu na oczy i uszy” panowie/panie.

 26. Ciekawi mnie co się kryje pod nowych chatem ;]
  Poza tym uważam, że prologów już było sporo.
  Nowych graczy jest co raz mniej i co raz trudniej expić.
  Myślę, że lepiej by było zrobić wiecej rozrywki dla graczy 100+ żeby mieli co robić.
  Gracze po wbiciu 140lv i skompletowaniu Full EQ przestają grać.Uważam, że nawet z Full setem na 100lv będzie cięzko na nowych bossach.
  Proponuje zrobić jednak max 160lv.
  Niech top gracze czują się potrzebni ;]

   • wbili max lvl i co maja dalej robic monotonne stanie wmiejscu dropanie tych samych rarow zycie staje sie monotonne gdy robimy nastop to samo zrobic max lvl 160 ale zeby od 140 zrobili exp opolowe mniejszy

   • To ależ to bardzo proste wystarczy za 141 lev dać 50% expa co mają na calej postaci i tak sukcesywnie co lev 50% expa od 140 lev miną lata zanim ktoś to wbije a nie będą zfrustrowani ze im level nie leci:P

 27. Otwórzcie nowy serwer, gdzie epika będzie się dostawało po wbiciu 60 lvla, drop rarów zwiększa się wraz z poziomem postaci, psychorary same się ładują gdy je używasz.

 28. Jak snieg wplynie na zawiasy w walce?
  Czy administracja zdaje sobie sprawe ze wszystkie ruchome stworki powoduja lagi.
  Czy administracja zdaje sobie sprawe ze podczas niedawnego eventu nie dalo sie chodzic po płasko i ww?
  Czy administracja wie ze na nowych mapach w okolicach jastrzabkow juz przy paru osobach sa lagi?
  czy administracja wprowadzi wkoncu mozliwosc odrzucenia zadeklarowanych sojuszy lub poprostu je zlikwiduje.
  Czy administracja wie ze 80% fizycznych uzywa tarczy?

  Czy administracja ma zamiar wprowadzic do ekwipunku mozliwosc przebrania sie jednym kliknieciem w odpowiedni zestaw. Pisaliscie ze chcecie aby gracze czesciej sie przebierali a nie latali w jednym ekwipunku to zrobcie cos zeby przebieranie bylo wygodne!
  Czy administracja ma zamiar zrobic cos z esencja ktorej po wprowadzeniu kolejnych psychorarow notorycznie brak. czy administracja zdaje sobie sprawe ze gracze przestaja bawic sie gra i coraz wiecej czasu spedzaja na zbieraniu esencji z malych bosow. nie mam zamiaru logowac sie do gry jak do pracy!

  • dokladnie. GM wie co jest najlepsze dla niego nie dla gracza pozatym sama nazwa gra mowi o zabawie nie o przymusie jak do pracy zgadzam sie ztoba w100%

  • Śnieg będzie automatycznie wyłączony przy ustawieniu niskiej jakości grafiki. Poza tym osobiście jestem zdziwiony, że istnieją jeszcze komputery, na których Taern się zacina 😛

   • No żebyś się nie zdziwił … Jak masz kompa sprzed 10 lat to się grać nie da, na 5 letnim na najniższej są wieczne lagi i gubisz grafikę 🙂 Obejrzyj sobie moje filmiki, nie da się klikać w zegar prawie.

    • To jeszcze działają 10 letnie kompy? Poza tym chcąc zagrać w wiedzmina – musisz miec dobrego kompa. Nie napiszesz do cdprojektu skargi ze zepsuli gre, bo nie pojdzie Ci na najniższych ustawieniach. Wiem, ze Taern to gra przegladarkowa, wymagania ma o wiele niższe od Wiedzmina, ale bez przesady, flesz tez ma swoje ograniczenia. Nie znam nikogo, kto ma 10 letniego kompa w domu i na nim GRA. Ponadto flesz dziala tak samo jak windows – zamula, kiedy go dlugo nie reinstalujesz. Polecam format kompa, Taern powinien nieco szybciej chodzić.

 29. Odbiegając od bieżącej aktualizacji zwracam się z prośbą by przy realizacji następnej uwzględniono doświadczenie psychorarkow. Obecnie określenie ile expa potrzebuje nasz rarek do osiągniecia kolejnego lv jest niemożliwy. Prosiłbym, aby uzupełniono opisu psychorarków o aktualny exp i potrzebny do osiągniecia kolejnego levelu.
  Pozdrawiam

  • a niech sie spoznia i godzine …. byle bugow nie bylo
   mialo byc w lutym jest teraz – straszne kilka minut zalamie ci plan dnia …

 30. Mam szczerą nadzieję, że ktoś zainteresuje się tym pytaniem.

  Kiedy zmieniony zostanie wygląd zewnetrzny kobiecych postaci?

 31. Podobno jest możliwość zmiany nazwy gildii, piszę podobno bo nie widzę takowej.
  Czy ktoś wie dlaczego nie ma tej opcji?
  Pozdrawiam

 32. Nastepny z dupy Up tylko uwierdzajacy w przekonaniu ze trzeba dac siana sobie z ta badziewna gra!! szajs lecacy z czujek dajacy mniej expa niz z instyxd postawili konwojeta na nowej mapie ale tp do niej niema !Obnizony drop z V2 XDDmoze jeszcze z Selenu ciołki obnizycie o 50% bo przeciez tak dropi ze plecak rozpierdala po 1 inscie

 33. zal mi juz pomalu tworcow tej gry ladnie wszystko komentujecie ja mam ryca 120+ i pamietam czasy lowienia ryb itd ale kuzwa rar kosztowal 300 max 400k teraz ceny na 40-50lvl dochodza do 10kk a wy tu mi porownujecie cos? pomuslcie a pozniej piszcie prosze bo to co wypisujecie tomoze 10 latkom starczy a teraz wprowadziliscie nowe rary/sety wow ale nikt z was nie pomyslalze lvl 100+ wracaja do poczatku i do monotonnym kilkutygodniowym zbieraniu kasy na kupno/naprawe raru/setu bo skadmam kuzwa wziasc 20kk+ na naprawe? ktos mi to wyjasni?

  • Sprawa jest prosta – skoro mając 120 lvl nie uzbierasz 20kk to polecam zacząć grać w sapera. Mniej stresująca, fakt bloga nie prowadzą, ale za to tej platyny za wszystko nie wyciągają.

   • łowiłeś dorsze to teraz idź na małże, wy 100+ narzekacie że poziomy 20-50lvl narzekają, a co? jak byś przez kilkanaście tygodni chodził na bossy żeby zdropić rarek bo nie da rady na niego uzbierać a jakiś nup obok go zdropi za pierwszym razem też byś narzekał, nie wątpie że miałeś podobną sytuację ,ale zastanów się, skąd 50 lvl ma wziać 10kk na jakiegoś rarka który będzie służył przez 10 lvl?..jak jeszcze grałem rycem to na 30lvl zacząłem zbierać na set pinarii, a na 50lvl miałem tylko orczą i miecz…..a dla czego? bo na szpony nie było mnie stać…za jakieś questy dostaje się po 100k, ale co tam, gm nie pomyśli że 100k przy takich cenach to 1% całości ceny, nie mówię żeby za quest dostawać po 5kk….ale na te 500k to byście mogli przestawic….ty mówisz o 20kk na naprawe, a masz poziom 120+, to skąd 35lvl ma wziąć dajmy na promuris i naprawe? albo 50lvl na danthum/tangnary 4-5* (nie wspominam o setach na 50lvl)?…więc teraz ja powiem tobie tak jak wyższe lvl mówią słabszym , ” nie narzekaj, ja na twoim lvl latałem po dorsze” (tylko ciekawe czy 120 lvl tak chętnie pójdzie teraz na dorsze?)

 34. a i jeszcze jedno zrobiliscie jakis smieszny reset na czaszki i tacze ale jakjamamzas wbic tarcze ktos mipowie? moze mam czekac az se ci co byli czachami powbijaja zas czachy to jest kurwa paranoja myslcie troche bo obecnie na lvl 100+ jest moze z 5 czach a niedlugo to i ja jako bywala tarcza wbije czache czy to jest dla was normalne bo dla mnie to jest chore i sie 2 razy zastanowcie nim zas se jakis podobny badziew wprowadzicie pajace jedne pozdro

  • pod tym też się podpiszę, 10-krotnie zwiększyli wymigo na czachę, ale zmniejszyli 2-5-krotnie zdobywanie statusu, przy czym, po dedzie tracimy statusu tyle co połowa naszego lvla hahaha musielibyśmy stoczyć około 1000 walk bez deda, żeby wbić czachę, co jest nierealne, do tego pump który zabił całe PVP – podpisuje sie pod komentarzem również

 35. alez komentaz brawo odzucasz graczy od gry i tojest git marketing dajcie mu 5kplaty jako premie bo umi motywowac ludzi do gry 😛 Szkoda ze innej ale coz realia sa takie a nie inne nie ma innych konkretnych odpowiedzi a to o czyms swiadczy:P

 36. Jak czytam te wasze żale to mi się śmiać chce. Rary tyle będą kosztowały ile gracze będą w stanie za nie zapłacić. Skoro ludzie chętnie płacą za diabolo po 10kk złota to niby czemu za tyle nie sprzedawać. Upek dobry mi się bardzo podoba nawet te ceny rarów nowe bo jak ktoś chciał to sobie kupił/zdropił dawno temu i nie ma płaczu. Ja sobie kupując rara za 1k platy co go sprzedawali na handlu zdążyłem 2 razy ledwo napisać że go kupie za 500pl i kupiłem za tyle. To wasza głupota że tyle płacicie i tyle. W czasach jak kupowałem Diabolo za 5,5kk nie było zleceń na kase ani nic wartościowego ze zleceń, a podstawą zbierania golda był Halit który farmiłem dzień za dniem od 20lvlu. teraz macie zlecko co daje 300-400k kasy dziennie i je zrobicie w kilka chwil. Dla porównania żeby uzbierać takie 300-400k trzeba na halit iść 35-45razy co daje jakieś 6,5 godziny łażenia i zbierania halitu.
  W waszych wypowiedziach widać lenistwo bo myślicie że wejdziecie w gre i wszystko łatwo przyjdzie. Znam ludzi którzy wszystkie rary na sobie mają z własnego dropa i zdropili drugie tyle na sprzedaż, ja osobiście mam z własnego dropa tylko jedną peleryne, a na całą resztę długo i monotonnie zbierałem golda i łatwo mi nie przyszło bo należę do grona graczy którzy cierpią na chroniczny brak dropa z bossów.
  Platyna jest ułatwieniem a co do zablokowania jej w handlu straciliby i gracze i ten co na grze kasiore trzepie bo jednemu graczowi aż tak dużo nie jest potrzebne, więc dla siebie by kupił 1-2k, natomiast jak jest opcja sprzedaży bo i złoto jest potrzebne to kupi 2-4k platy żeby połowe z tego wymienić na złoto, to jest takie wyrównanie bo są gracze którzy siła rzeczy nigdy nie kupią ale dzieki opcji handlu platyną ktoś inny kupi podwójnie i hajs sie zgadza. Czysto ekonomiczne podejście które sam bym zastosował mając w posiadaniu tą gre jako maszynke do robienia złotówek. Nie zapominajcie że gdyby nie ci co kupują platę to ta gra by się nie rozwijała i z czasem przestała istnieć. Tak więc ruszcie swoje 4 litery zamiast narzekać zbierajcie na rary jak dropa nie macie:)

  Dobra troche pochwaliłem teraz czas ponarzekać, choć w sumie nie ma zbytnio na co…

  Wkurza mnie to że jest tak mało miejsca na pety z 3 klatki. Wszyscy wiemy że graczy z wyższymi lvlami robi się coraz więcej i są tacy co by chcieli kupić peta ale siłą rzeczy miejsc w klatce 2 jest 20 ponad z czego 3 zajęte a na trzeciej ledwo 6 i masa chętnych.

  Drugą i ostatnią rzeczą która mnie gryzie jest Nerther który knebluje ludzi za to że ośmielą się wejść w zdanie jego któremuś znajomemu. Nie pisałbym gdybym nie doświadczył na sobie ostatnio takiego ataku na moje konto w postaci knebla na 1h tylko dlatego że zakwestionowałem zdanie jego kolegi z gildii bodajże. 1h to mało żeby zaraz robić dym ale robi to chyba tylko po to by pokazać innym że on może. Nerther pewno to przeczytasz więc zastanów się co ty wogóle robisz. Kiedyś widziałem 6 cwaniaków co wyzwali gościowi matke wyszedł z domu do nich jednego złapał reszta uciekła w tym ten co to zrobił zostawiając kolegę niewinnego w rękach sprawiedliwości. Ciekawe co by zrobili twoi kolesie jak by tak któryś zawiedziony gracz chciał ci pokazać że jednak musisz się liczyć z konsekwencjami, pewnie ty za nich też byś oberwał bo oni by uciekli a tak za nimi murem stajesz hehe. Nie wiem jak to jest z wami i z tymi układami ale Drygu powinien bardziej solidnie sobie ekipe dobierać bo takie pseudo GMY tylko szkodzą jemu. Zły gracz kupi platyne ale zawiedziony nigdy, a ty powodujesz te zawiedzenie i poczucie niesprawiedliwości w wielu graczach, nie ździwiłbym się jak by pół serwera marzyła by się ciebie pozbyć. Nie wiem także co możesz zrobić oficjalnie lub za plecami z konkretnym graczem żeby mu uprzykrzyć grę, np czy możliwe jest żeby mu zmniejszyć drop, nawet jak by tak było i bym o tym wiedział i tak by mnie nie odwlekło to od napisania prawdy na którą większość graczy by się nie zdecydowała by się nie narazić tobie.

  Tak więc podsumując ostatnie wydarzenia:

  mini upek wypadł świetnie
  – zostały dodane do starych rarów nowe staty
  – chyba każdy przyzna że np dodając opcję kółka z ..i.. po prawej stronie ekranu z odnośnikami do wiki i forum myśleli tu zwłaszcza o graczach którzy są nowi i dopiero zaczynają grać
  – drop niektórych rarków został zmniejszony tu akurat czas pokaże czy to było dobre ale z punktu widzenia gracza to nie utrudnia gry bo zawsze można iść i coś innego na eski wydropić
  – kilka rarów doczekało się drugiej wersji np “tirhel”
  – z czujek dropią przedmioty które expią psycho uważam za idealnie trafionym pomysłem który powinien zadowolić wszystkich

  Na koniec dodam tylko propozycję skinów które kiedyś dodałem na forum i temat cieszył się dużym poparciem.

  -skin zbroi pasujący do reszty rarków z Aqua Regis by dało się ubrać postać całościowo pod klimat wodny

  -skin spodni z Konstrukta by dało się ubrać postać w klimacie blaszaka ze złomowiska

  Przy tym nie ma dużo pracy a na pewno pozytywnie wpłynie na efekt morphowania ekwipunku i zwiększy się popyta na te rarki z tych bossów.

  Pozdrawiam wszystkich, nupków i wrogów też to tylko gra a konto zawsze można skasować i pójść na swieże powietrze rozpalić grilla i otworzyć zimne piwko 🙂

  • Kółko z 3 opcjami ktore mozna znalezc pod PPM jest najbardziej niepotrzebna opcja w tym upie w dodatku jest w bardzo uprzykrzającym gre miejscu.

   Davgretor a szczegolnie Isthrimm miał bardzo słabe staty przez co nie był kupowany i uzywany. Zbyt szybka i pochopnie wprowadzona zmina %% dropu wzgledem tych rarow. Ekipa powinna poczekać ze zmiana tego i przeanalizować rynki 5 serweow co nie jest trudne (zapytać modow czy cos sie zmienilo…)

 37. ŚNIEG – Sorry ale mamy taki klimat, proponuje obnizyc drop broni magicznych poniewaz nie kazdy jest postacia magiczną nupy. Psujcie dalej gre tóski cfane.

 38. Czujecie? Coś mi tu śmierdzi platyną, to jak moze zrewanzujmy sie dla fizolów, i zmniejszmy drop rate broni magicznych :d, fizol zawsze w tej grze pokrzywdzony, łuk zawsze dostaje po doopie a łudu płacze ze jest za słaby. Dodajcie mozliwosc wymiany receptury w wiosce druidów na inną.

 39. Część graczy zadowolona, część nie jak to zawsze bywa w takich sytuacjach… Liczyłam na poprawę wyglądu spodni u barbarzyńcy płci żeńskiej. Płeć męska wygląda normalnie, a kobietka jak kaleka… Jeśli nie wiecie o co chodzi to podrzucam screena: http://scr.hu/5fh/l9w9p
  Proszę, zmieńcie to, bo aż nieprzyjemnie się patrzy 😛

 40. Wy tą gre chyba nam celowo uprzykrzacie? Wpierw wprowadzacie krytyki,psycho i epiki dla pięknych i bogatych.Następnie bawicie się w kolorowanki w stylu Marvelowskich komiksów.Ciągle osłabiacie kolejne profesje, zmniejszcie dropa, wpuszczacie lipne pety które resy mają na poziomie Babdatka.Gdzie te obiecane od dawna podklasy i targowisko?Nie ma bo i dochodu z nich nie będzie, ot cała filozofia wasza.Myślicie że Rosjanie czy Francuzi to ciemne narody, które angielskiego nie znają?Na zagranicznych serwerach 50% to gracze z Polski.Czy nie widzicie problemu w tym że nie jesteście w stanie przyciągnąć zagranicznego klienta?

 41. Hmm obniżyć drop moze i słusznie ale moze trzeba pomyśleć nad zleceniem na ese bo cięzko będzie ja zdobyc bez tych gratów.

 42. naucz sie cepie czytac drop z V2 został zmieniony na korzysć graczy, był zmniejszony juz od 80-110 teraz 101-130, co do dropu z czujek nie było nic i nikt nie narzekał jest “coś” to puacz ze slabe. Idż lepiej popilnuj suloga a w miedzyczasie jakis kurs czytania ze zrozumieniem

 43. Patrząc po niektórych komentarzach widzę wiele negatywnych opinii.

  A ja muszę przyznać że w końcu administracja zaczęła patrzeć na grę od strony graczy, a nie swojego widzimisię. Ten obniżony drop rarów : jestem zdecydowanie na TAK. Wielu narzeka na to że teraz nic im prawie nie będzie lotać – ale pomyślcie inaczej, kto teraz cieszy się gdy lotnie popularny np. ayol ?? 10k na s2, to się nie opłaca, a teraz kiedy drop spadł, w końcu ceny podskoczą w górę, bo nie będzie tak łatwo o takie eq 🙂 “Troszkę” jestem zawiedziony tymi procentami bo rzeczywiście sprawa jest nie za ciekawa, zdaję sobie sprawę z tego że szansa trafienia jest oparta na losowaniu pomiędzy trafieniem a chybieniem ale jednak kiedy widzimy że na 5 ataków mamy około 80% i każdy chybia to coś jest nie tak, szczególnie gdy chwilę potem obrywamy zatruciem na 15% i okrzykiem na 18% co kończy się dedem w najgorszym wypadku. Fajnie że prolog II wychodzi powoli bo uważam że to jeden z Waszych lepszych questów przy którym można wczuć się w klimat Taernu 😉 chociaż przeszedłem go już tyle razy a łażenia tam jest w cholerę więc już część 1-rwsza mi się zdecydowanie znudziła 😀 Liczę na coś ciekawego 🙂 pozdrawiam 🙂

  • A ja zauważyłem że mogą go ustawić postacie które mają bazowo taką szansę, Np. SH od razu może a ryc nie mając nic co dodaje PA nie może, jeżeli się myle proszę o wyprostowanie.

 44. Cytuje:”■20-30% obniżony drop rarów używanych przez tylko jedną profesję”

  Argumentacja przedstawiona nie ma sensu , to jest trochę naciągane, ceny raczej się nie zmienią a jedynie pogłębi się problem z esencją co ujemnie wpłynie na ilość robionych ulepszeń (ogranicza zużycie platyny na ulepszenia).
  Czyli znów nie przemyślana zmiana.
  Zbyt był, na te rar’y , a teraz hymmm skąd brać esencje?

 45. Ogarnijcie kochani w końcu ciuchy dla facetek 🙂 Niech kobiety mają w końcu klaty, hełmy i inny equ adekwatny do płci. Niestety w większości przypadków kobiece avatary w męskich ciuchach wygladają groteskowo (postać jest zbyt mała, zaś equ jest zmniejszone w formie przyprawiającej mnie o dreszcze…). Niby mała rzecz a jakże ucieszyłaby płeć piękną.

  • Niech dorzuci.

   To taki wielki grzech zarabiać na swojej pracy?
   Po raz kolejny widzę ten tekst i po raz kolejny zastanawiam się skąd ten bulwers pod tym względem. Tak, rozumiem , że niektórzy w dobie kapitalizmu zachowali swe ogromne serduszka i udzielają się charytatywnie, ale myślę,że w dobroci swych ogromnych serduszek znajdą również zrozumienie dla tych, co chcą czasem opłacić rachunki i takie tam pierdoły…

   • Nie sądziłem, że kiedykolwiek to napiszę, ale kaita zgadzam się z Toba 🙂
    Tak cięzko zrozumieć, że to jest biznes, a nie dodatkowa praca w piwnicy po szkole? Wszystkich gówniarzy, którzy tego nie rozumieją i nie prowadzą własnej działaności gospodarczej ( w tym jakże wspaniałym kraju) zapraszam do założenia firm i odczucia na własnej skórze czym jest prowadzenie własnego biznesu w PL. Pomijam już fakt, że jeśli drygu i spółka bedzie miało kaprys wpakować wyskakujacy przy logowaniu pop-up z tekstem “Doładuj konto platyną” to ma do tego święte prawo. Nie podoba sie – wypad na kurnik.pl grać w bierki za friko.

 46. Bravo ekipo!
  jestem pod wrażeniem, nareszczie ktoś pomyślał o low i mid lv. Zmiany w rarach z ducha zamku, geo i ducha lodu po prostu genialne.

  nareszcie nie będzie tego uczucia zawodu z dropa – “o kufa, spodnie z dz, a mogło dać coś fajnego” 😉

  Ja patrzę na to ze strony gracza, który pamięta jak nieprzydatne były ww rary przed wprowadzeniem esencji… teraz miałbym ogromną zagwozdkę czy ubierać wzorek czy tirhel… najlepiej mieć oba i przebierać pod daną instę:-)

  super, że bb na nizszych lv będzie miał na wymianę broń obuchową o zacnym dmg…

  w całym tym słodzeniu musi być też łyżeczka dziegciu – podobnej zmiany wymaga rolrak… niestety mozna znaleźć całkiem ciekawe alternatywy w broni sklepowej… a przecież rar powinien od niej jednak być wyżej… nie trzeba tu dużo – podobna zmiana jak w davgretorze już by dużo zmieniła

  nadal też nie ma alternatywy dla diabolo….:-( a możnaby zafundować graczom magicznym coś pokroju virthila… jedna dodatkowa zbroja dla magicznych low/mid lv to chyba nie tak dużo?:-) przemyślcie to…:-)

  • po prostu szał, postaciom fizycznym utrudniają życie ( teraz na drop eq na np barb to 2%…) a ty chcesz żeby wam zbroje dali? skoro tak to ja chcę jakąś pelerynę pokroju tej z setu ludobócjcy.

 47. i znów postacie fizyczne i łuka pogrążacie , Irkamale, Ayol, Piro, Rolrak, Piroklast, Isthrim, Isverd, Sidun, Smocze skrzydło, Ognisty młot, Virral, Fanga… wszystko to używane jest właśnie przez nas, postacie fizyczne (i łuka)^^…postacie magiczne (dt,mo,voodo) niczego z tych rzeczy nie używaja, najlepiej teraz zmienić postać i zaczac grać na vd/mo….drodzy gm, więc walnijcie się w te wasze małe móżdżki i zacznijcie grać np barb/sh…to zobaczycie czy tak fajnie wam się będzie grało (brb może miec 2 x więcej zręki niz siły, a i tak cel zaniżony…sh głównie inwestuje w zręke, ale nawet i bez tego cel ma lepszy niz brb…

  • Dobrze powiedz mi co na waszym servie jest tańsze rolrak? czy może tężec piroklast czy może geo core.
   Też mnie to oburza, na s2 tylko rolrak tani był i piro a irki w porownaniu do innych drozsze.

   • eq do 34lvl – maiarot ( na 32lvl markahn) , bartaur,,jeroszki (bądź moczary, ja mam na zmianę),(derengil,nie koniecznie) tasak/ davgretor /sidun, anabolik,2 x arcan/uguns , ishelm, gest władcy = około 11kk ( liczyłem eq na zmianę, oprócz derengila,tasaka i davgretora) , jak by jeszcze dodać set to około 12,8kk….skąd 34lvl ma mieć tyle kasy? hmm, jedyne co to latac bez rarków / mieć postać 60+ i zbierać na eq dla mid lvl / kupywać platę

 48. Zna ktos jakies fajne mmo bo taern mi sie przejadł. #PLATA #DROPRATE #KOLOROWANKI. To juz zniecheca do gry.

 49. co wy bredzicie, gra jest nastawiona tylko na plate? A co myślicie, że ludzie którzy tworzą tą gre chcą ją robić za darmo? cena platy i tak nie jest wygórowana, 2 paczki fajek i masz całkiem niezłą ilość platki, Myślicie że utrzymanie serverów, grafików programistów i mnóstwa innych ludzi nic nie kosztuje? Myślicie że dobry grafik czy programista? zadowoli sie 1200 zl netto? płacąc min. 4 tyś miesiecznie muszą odprowadzić 40% podatków, KOSZTY KOSZTY dlaczego jesteście nieświadomi tego, że Ci ludzie z tego żyją?! Każdy chce godnie żyć kupić mieszkanie samochód rodzinny typu ferrari Dryga (ironia) , Gra mega szybko się rozwija i mega podejściem jest to, że jest coraz trudniejsza o to chodzi o WYZWANIA! Im trudniej tym gra się tak szybko nie nudzi! Pozatym doceńcie to, że jest to POLSKA gra która odnosi naprawdę duże sukcesy, mimo iż budżet jest śmiesznie niski w porównaniu do gier typu diablo 3? Pozdrawiam całą ekipe , za wytrwałość i dawanie nam satysfakcji z kolejnych upków!

  • znów jakiś dwudziestolatek który dopiero znalazł robotę…od kiedy grafik zarabia 4 tysiące?, my wydajemy – oni z tego żyją… ale jakoś ciężko mi uwierzyć że z gry mają tysiące….1-2 tysiące, tak…ale jak ty to powiedziałeś że grafik 4000 zł to chyba by musiał robić 24 h na dobę…..dużo roboty grafik nie ma…znaczy ma, ale raz na 2-3 miesiące…

 50. To teraz młotek bedzie po 5kk? dravgretor 800k a fangi 12kk ??? xd

  poza tym na s3 markahn chodzi po 1,2k a core 1kk. troche duzojak na 32lvl

 51. powiem tyle odnosnie platy ! predzej mi kaktus na .uju wyrosnie niz wydam chociaz grosz na ta niedorobiona gierke ,po tym jak spierdolili vd pozbawiajac go przydatnosci w pt i wyjebali z natana to chyba na leb musialbym upasc zeby wspierac ten szaj ,znajomi grajacy innymi profami od czasow wprowadzenia lodowej krainki przescigneli mnie o 40 -50 lvla wczesnie tyle byli z tylu, mam dosyc stania jak pi..na drodze gdy krew mnie zalewala gdy reszta szla expic na natanie , prosze bardzo wprowadzcie brak handlu plata xd i sobie gwozdz do trumny wbijecie mnie to baardzo bedzie cieszyc!!!

 52. Po dlugiej przerwie i powrocie do gry zauwazam duzo zmian niektore na + inne nie . stare Alair z bagnem i Rzuffem na halicie niebylo w cale takie zle;) d nowe krainki i bossy zarowno dla mniejszych i hlvli ok .Aco dla graczy preferujacych gre solo ?!!! dalej nic niemozna ugrac niz smoka czy ,,niedzwia ” ze zmiennym szczesciem mowa tu o postaci ok. 75 lv w bicie nastepnego w grze grajac solo to kosmos z dobycie epika graniczy z cudem wyx. psa na taki lev nie daje nic hp. np. na smoku leci z niego jak woda po Wile oslabienie druta masakra zaczeta postac chyba bez happy endu ,,konowal” w bicie mu kolejnego poziomu mazenie trzeba by miec cierpliwosc anielska by po 2 krytykach niepadl na bossie chyba ze na komarach xd (ale w sklepie brak patelni) to samo dotyczy expa w poruwnaniu gry solo a gry w grupie po wejsciu na ,,inste” robienie Q i etc. nie mowiac o wyrownaniu stat z graczem po ,,doladowaniu ” w swiatyni. Mozna by np. w prowadzic statut gracza np. ,,pan bez ziemi” ,,samotny wilk’ czy jak go tam zwal xd ktory by chociaz w czesci wyrownywal te niekozysc dla graczy grajacych bez gildi niemam nic przeciwko postac byla w gildi w swoim czasie bedacej na 10tym miejscu w rankingu wiem oczym pisze , nowe pety rcepturowe wielka niewiadoma czy sie sprawdza na kolejnych lv. przy grze solo taki czy tez podobny statut dawal by kozysci ale i bylby uwarunkowany niemozliwoscia wejscia do gildi przez np. pol roku a zdobyty w ten sposob np. epik niemozliwy do uzycia w grupie oprocz peta mozliwy do uzycia przez inny har danego gracza [nie kazdy pasuje pod dany profil] a nienadajacy sie do handlu To tylko ,,luzny pomysl”ale wart przemyslenia i dopracowania wystarczy ruszyc glowa a nie wypisywac samopochwaly po upku dalo by to samotnemu graczu mozliwosc spokojnej gry w wolnym czasie od pracy np. wstawieniu imbryka i wypicia kawy bez przykuwania sie do klawiatury xd w brew pozorom takich graczy jest wielu i warto to wzias pod uwage bo gra staje sie nudna . 2gi pomysl to usprawnieniu handlu np. ,,komis cos na wzor z settlersow dana ,,ofka” wisiala by okreslona ilosc czas dluzszy czs za okreslona kwote dalo by to mozliwosc przegladu tego co jest na rynku bez ciaglych pytan czy ktos cos ma i ile kosztuje
  Pozdrawiam Ekipe i Graczy za cierpliwosc jesli ktos przeczytal i Epoli Zycze PS. Dla Graczy Ekipa juz ma ;)xd

 53. Czasami waszych komentarzy odczytać nie idzie. Serio, słowniki i nauka języka polskiego nie gryzą.
  ~*~
  Z niecierpliwością czekam na nowy prolog. Nowy quest to idealny pomysł ale i tak uważam, że jest ich stanowczo za mało albo to tylko mnie się tak wydaje.
  Obniżenie dropu rarrów… zobaczymy co z tego będzie. Może nie będę musiał chodzić do kowala sprzedawać Ayole po całym dniu farmienia go i wypadnie coś konkretnego (czyt. Arcany)! :(XD

 54. Wpisy publikujemy w każdy poniedziałek. Co dwa tygodnie w cyklu “Obecnie pracujemy nad…” pojawia się raport z bieżących prac. Co drugi tydzień KGB publikuje posty związane ze społecznością – ciekawostki, mity itp.

  Hmm, mamy juz czwartek a wpisu nadal brak!!!

  • Z przedostatniego wpisu: “Chwilowo zawieszamy publikowanie postów związanych ze społecznością (szerzej znanych jako posty KGB). Wpisy z serii “Obecnie pracujemy nad…” pozostają bez zmian.”

  • !!!!!! !!!!!!
   Ciekawi mnie, czy ktoś z administracji zrobić coś z tymi wulgami, bo mnie to w oczy kole, żeby na ogólnodostępnym forum takim językiem pisać. Rożne osoby to czytają i jednak troszkę kultury jest wymagane !!!!!! !!!!!!

   Do tematu: A kolega jaki ty masz lvl, że sam na tego przybysza się potwałeś ? Wczoraj też miałem przyjemność go bić, bo akurat wpadłem przypadkowo, więc czemu nie spróbuję…
   VD 88 lvl z psem 86 lvl.
   Krytyk raz wszedł + kilak hitów od kuli ognia. Byłem bez resów. Walka zakończona na 22 hp… Tak dobrze czytacie 22 punkty życia, cudem nie padłem, bo Ifryt trafił jeszcze mnie hakiem 🙂 Pies podobijał i przeżyłem.
   Nie mam tutaj do nikogo pretensji, czemp fajny do biia w ekipie z dru dla lvl 30-60. Ale w ekipie a nie solo.
   Ja byłem nie ubrany w dodatku nie spodziewałem się jak mocne są ataki, bo biłem go może drugi raz. Deff rzędu 210 chyba miałem więc tutaj wyłącznie moja wina była bo się nie przygotowałem.

   Ale ciekawi mnie twój level, że tak się zirytowałeś…

   Pozdrawiam

    • No i domyślam się że barbarzyńca….
     To sam widzisz. Ja gram VD. Miałem psa. Ulepszony eq, i pod poziom. Tylko nie byłęm przygotowany do walki na Maga ognia. I też sporo oberwałem, pomimo, że mam bardzo dużo wiedzy.
     Odpowiedź nasuwa się sama. Poszedłeś na czempa, którego nie miałeś szans pokonać swoją postacią i padłeś… To tak, jak byś wybrał się na duszka ognia solo.

     • 88 i przybysze problemiki wam robia?? od kiedy to??

      jak byly do kupienia zestawy to po 5 bralem grupki bo fajny exp i zloto …eheh

      a ponoc to ja jestem nieogarem ale widac sa lepsi…

 55. Tak sobie patrze i czytam te wszystkie komentarze i dochodzi do mnie że:
  – gracze zrobili się leniwi i to strasznie(kiedyś to od kilku dni do tygosnia zbierało się na 1 rara np ishelm czy jerochy)
  – nie rozumiem ludzi ” taern to gra komercyjna” znajdź mi inną tak “tanią” gre. Np porównam z lolem w lolu by kupić skórke do postaci ( która nic nie daje oprócz wyglądu) tu za 37 zł masz około 5kk (10k/szt) czyli spokojnie secik na 22 i sporo innych rarów do 35lvl
  – w taernie nie ma takiej jak w innych grach przepaści pomiędzy graczami premiuma a zwykłymi jedna różnica to tylko w czasie gry

  Można mieć dobre eq i nie wydawać kasy, sam posiadam 36vd z setem snu i ludobójcy w depozycie oraz sporą ilością rarów

 56. OMG znowu to samo. 2 x pieczara aragonitowa w zlecku na ogniwo zrespili sie kolesie i 75 dt z petem nie wyrabia sie z czasem, wyszlo tak ze ide po magow a mam 10 sekund na oddanie. Czemu na druidow zawsze wypada najgorzej? poprawicie cos z tym zlec bo na takim lvlu z petem zeby nie szlo zrobic nawet jak sa 2 skrzynki w jednym miejscu to sie robi po prostu smieszne…

  • bo druid to postac dla kompletnie wyluzowanych ludzi,
   70 rund?! co tam… damy rade,
   10s do konca zlecki?! jakos to bedzie.
   oraja cie wszyscy, no przeciez na 140 lvlu bede miec kolosalna przewage, dam rade.

   ale nie martwcie sie druidzi, tak czy siak, jak tylko ogarniecie postac, aby w miare normalnie grac, znajdzie sie ktos kto zrobi wam update i zniweczy cala wlozona 1-2-3 letnia prace w postac.:)

  • Ale sobie znalazłeś miejsce żeby jojczyć, jak nie dajesz rady to znaczy że solo jest jeszcze za wcześnie, poproś kogoś o pomoc i nie śmieć takimi wpisami, ktoś nie dał rady komuś padł kryt ludzie to blog ale nie śmietnik, piszcie na temat. NIedługo zaczniemy pisać na tym blogu w temacie ” obecnie pracujemy nad “że w Senegalu od dawna deszcz ine padał i że ekipa powinna z tym coś zrobić bo się tam nie wyrabiają, albo że babci Jadzi w piwnicy gniją ziemniaki bo nie ma zimy i jest wilgotno (przepraszam za tą bolesną ironię). Troche pokory, popieram gracze zrobili się za leniwi, było łatwo to był błąd jest trudnie znaczy fajniej, nikt nie szanuje tego co przychodzi łatwo ale jak się na coś zapracuje to i cieszy bardziej jak juz jest i się to szanuje.

   • Chesz mieć wyzwanie i grać trudniej, łaź na trudniejsze bossy, a nie uprzykrzaj gry, powodując przedstawianie swoich idiotycznych pomysłów, żeby nadal ładować kłody pod nogi słabszym graczom. Zgadzam się z kolegą na górze, i to prawda. Druidzi dostali po dupie i to nie pierwszy raz. Na bossy jojczycie, bo druida znaleźć nie można, (czaty o niektóych godzinach aż trzęsą się od spamu druid na to druid na tamto), ale rzecz jasna nikt nie popatrzy, że ten, bez którego na żadnego wyższego bossa nie pojdziesz, też nie raz wolałby pograć solo, zrobić jakieś zlecko itd. a nie może. Dojście druidem do pieczary jak kolega wspomniał czy zaułku, czy do zielonej itd, gdzie MO czy VD pzebija się bez trudu jest nieporónywalnie trudniejsze, niż dla innych klas.

    I gadanie z twojej strony, że ktoś ma za niski lvl jest naprawdę nie na miejscu. Na 75 lvl jak kolega wspomniał czy mo czy każda inna klasa leci gdzie mu pasuje. Miejsca wymienione wyżej przeze mnie nie są dla nich żadnym wyzwaniem. Ale zawsze ten druid musi być poszkodowanym. Jaka jest rekompensata ? Żadna. O wiele ciężej jest nim grać, ciężej wyexpić go itd, a w zamian co dostają ? Kompletnie nic. Po za pojściem z ekipą na bossy nigdzie sam w szybkim tempie nie dojdzie. Troszkę to nie sprawiedliwe, bo fajnie się gada o sprawach, które kogoś nie dotyczą…

    Nie gram druidem jak coś tylko VD, ale mam też dru 63 lvl i wiem o co biega.

    Pzdr wszystkich zdrowo myślących.
    Marcin

  • to jest losowe a nie ze tylko druidzi, ja barba nie wyrabiam jak tam trafia skrzynka i zwyczajnie resetuje zlecenie bo wiem ze nie wyrobie sie z czasem chociaz siekam wszystko szybko ale i tak lipa… uwazam ze fantazja poniosla osobe umieszczajaca ta czesc zlecka w tak niedostepnym miejscu…

   • nedle, weź tępa dziwko wypier. z tąd bo tylko spamisz, myślisz że jesteś fajny bo komuś piszesz że grać nie umie? sprawię ci przykrość, wcale nie jesteś fajny, a tak poza tym to nie było skierowane do ciebie więc przymknij się

    • Nie jestem fajny, ty też nie jesteś fajny, jesteś mega żałosny i śmieszny w dodatku. I teksty “tępa dziwko wypierdalaj stąd” to w domu uskuteczniaj jak cie do gimbazy budzą.

     • haha, ale pocisnąłeś , przypominasz mi dawnego kumpla, > kozak w necie , ciota w świecie….”mega żałosny” , wow, jesteś tak głupi że aż mnie rozwalasz:d xd

     • @ poniżej. Chętnie przegadam to w rl. wpadaj na zlot do wawy, zobaczymy kto kozak a kto ciota 🙂

 57. jakie to kurwa jest? deff 233 a stara weszła na 27%, kurwy jebane, macie racje, faworyzujcie łuka a barba niech nie trafia, krytyk na 5 pa a atak nie wchodzi, jak wy mi to kurwa wytłumaczycie dziwki?

   • Mój wpis i tak będą mieć gdzieś, bo wątpie, żeby ktokolwiek z administracji zwórci na niego uwage, ale…
    popieram osoby wyżej, no może bez tych wulgów i obrażania bo do takiego poziomu zniżał się nie będe – to tylko gra więc trzeba wyluzować, w najgorszym wypadku nie logować się, nie grać zakończyć grę itd…

    Do tematu, na grześka to ja się boję teraz iść. VD został lekko wzmocniony, ok zgadzam się, ale mi nadal uroki wchodzą cudem, że tak powiem, a grzesiek bije tak, ze sam sie zdziwiłem… Szpile, otepienie i zatrucie wsadził mi niczym sie zorientowałem. Carat założony, bo ale proszę was na moim 88 lvl pomimo 3 pa w uroki i przewagi wiedzy nad mocą bo takim VD gram.
    Potem było jeszcze zabwaniej walczyłem z ukazem od niego, bo pomimo 4 pa w uroki w jedej rundzie, potem 5 pa w drugiej ukaz wszedł mu jak w masło, całe szczęście nie padłem. Szpila się skonczyła to potem poszło, ale i tak walke zakonczyłem na 200 HP.

    Na jaske jak latałem przed zmianami, to czasem jeden ded się zdarzał. Góra dwa. Teraz człowiek potrafi pomimo carata paść nawet i 5 razy bo lalki z hakami wlażą jak ja to mowie jak w masło, a mi szpila za cholere nie wejdzie….

    Naprawdę, odechciewa się grać, teraz to najwyżej na duszki sobie latam bo tam wiem, że jak dostanie szpile i aure to na procentach +/- 15% duszek raczej nie trafi.

    Co do mnie wolałem VD “osłabionego” przed tym całym upem, bo inaczej się nim grało niż dotychczas. Teraz pomimio 4 PA w uroki i założonych resów nigdy nic nie wiadomo.

    Warto dodać, że orki też strach i panikę rzucają procentami +/- 50 % co skutecznie potrafi przy szpili od szamana unieszodliwić postać. Mój VD z psem wyespionym może i da rade, ale pytam się co niższe lvl mają zrobić, powiedzmy barbarzyńcy, czy MO dla takich walka jest skończona…
    Rizul w towarzystwie szamanów zimowych ze zlecenia na sztabki też potrafi przywalić z uderzenia cienia.

    Podsumowując, walka teraz z przeciwnikami którzy dysponują urokami VD to wielka niewiadoma. Chyba, że może warto zrobić reset i zamiast wiedzy, wladować więcej pkt w moc… Bo coś widzę, że pomimo tej wiedzy w żadnym razie przelicznik nie rekompensuje PA włożonych na obronę, a skutecznie potrafi ograniczyć mi DMG.

    Polecam się przyjrzeć komuś z góry na te zmiany, zanim zaczniecie mieszać z czymś innym i naprawić to co jest popsute.

    Pozdrawiam

    • teraz na barb 52lvl mam 122 zręki a 87 siły, i ja specjalnie daje jeden atak na 5 pa żeby wszedł a reszte w deff a łuk na 27% twoja starą wbił i ataki jak w masło…. to może byście coś z tym zrobili? bo jak na razie barbarzyńca jest pogrzebany, na moim serwie 3/4 all brb założyła sobie inne postacie, i nie ciekawi mnie czemu, bo sam mam chęć rozwalić laptop bo już mnie wkur*** ten cel, łuka na 5 pa z krytycznego walnać nie mogłem, a on we mnie 3 ataki wpuścił [pomimo deffa 050]…może byście dali chociaż rekompęsatę w postaci np. uderzenie krytyczne ma 25% szans na krytyka?… ” Zadaje stosunkowo małe obrażenia” pomijając lodową ,ognista i precyzyjny chyba….twoja stara zmiejsza obronę i szansę trafienia, ale dodaje obrażenia, tylko po co mi kur większe obrażenia skoro i tak nie trafię? ….zatruta: zmiejsza obronę każdej strefy i ma sporą szansę na zatrucie…wyostrzone zmysły: szansa na podwójne obrażenia z precyzyjnej….ognista: szansa na podpalenie….. piach: zmiejsza obronę i ataki fizyczne i dystansowe….strategiczna: odejmuje PA i podwyższa zuzycie kondycji….lodowa: odejmuje PA i szansa na aurę zimna… barbarzyńca: “Ogromne obrażenia,” może, kiedyś…..”Skill zwiększający obrażenia (Furia)” , ale najpierw , to trzeba trafic -.-….”Średnia celność.”, średnia? czy raczej 10% na trafienie?….dyńka: obniża obr, szkoda tylko że tylko 12%, a łucznik 30% i na więcej rund……. dwuręczny: zwykły atak, słaby cel….taran: odejmuje PA, ale kto będzie miał wolne PU żeby rozwijać na słabych lvl?….gruboskórność: odporność na obrażenia, wiele mi to da, zamiast 100 to walnie mi 87…..wow…..gryzienie: wreszcie coś dobrego, gryz, ale też jest ciężko żeby wszedł…furia: podwyższa siłę ataku, odejmuje szansę trafienia, po co mi siła skoro i tak nie trafie?….zakażenie: przydatne gdy jest gryz….ryk: zmiejsza skuteczność ataków i obr, jak nie jest na 7 to nie warto używać….krytyczne: atak bronia, bardzo słaby cel……to może barbie dacie wreszcie jakąś przydatną umiejętność poprawiającą cel? i nie taką która da 22% na powodzenie ataku, bo się wyrówna z furią….

     • Do barbarzyńcy to się kolego nie wypowiem zbytnio, gram magicznymi klasami raczej. Ale z tego co mi wiadomo barba zawsze był “słaby” przy atakach ze strefy magicznej… Przykładowo szpilka, zatrucie (zwiekszenie zużycia kondy), aura zimna (zabranie PA pomimo tego, że i tak nie trafia) więc się nie dziwię. Za to ma największy DMG z wszystkich postaci. Przykładowo prz ywalce z dru czy magiem ognie lub VD jak nie wejdzie któremu z nich urok, korzeń czu wrażka i nie zdejmie cię w 1 góra 2 rundy to leży.
      Więc jak ty sobie to wyobrażasz? Chcesz trafiać krytami w klasy magiczne po 600-700 hitami na 40-60 %.
      Brba na wyższych lvl staje się koksem dopiero +80 mi się wydaje. Niech ktoś inny się wypowie, ale tak mi się zdaje.

      Barbarzyńca to bardzo fajna klasa, ale wybierają ją głownie dzieciaki, bo myślą, że będą “nawalać” i porzucana jest tak ok 30-40 lvl jak widzą, że nic z tego nie będzie… I jedni robią MO, a drudzy kończą grę 🙂

     • a czemu krytyki sypiesz? taki luk ma def na 5.0.0 przywal strach i celnosc spadnie mu do smiechu na sali i gryz gryz gryz i bania tudziez taran.. nie ograniczaja juz i tak znikomej celnosci barby… gra,mm wiem

    • szczerze tez mnie nie raz zadziwiaja mozliwosci mobkow 😀 najlepiej jak dostaje force flee na 5 % a samemu fail na korzonkach 94% 😀
     przeciez wiadomo ze ing. tej gry jest po zawodowce wiec co sie dziwic ze nie potrafi ogarnac co to jest prawdopodbienstwo % woleli zmusic nas druidow do bycia noobkami ale coz na EU jeszcze po staremu.jak wrzuca upka to zobocze czy bede dalej w ta giere 😉

     • Gram rycem ( czyli jako tako powinienem się bronić przed urokiami ), ide na fyo na szamanach jest : garnek, carat, arcan 2x + def na uroki 3 na około 20-30% wsiada im wszystko buffy na uka i oski + krzaczki, po kilku takich wypadach stwierdziłem że nie ma sensu się defić skoro i tak im to siada , teraz jade z markhanem, kardlerami i ghaitarogiem i powiem że lepiej już mi idzie z tym zestawem eq, resy po upku są niefajne, Zróbcie coś z Tym

 58. next blogu nie ma juz w uj czasu na ta gre macie calkowicie wyje..ne koncze z tym ofi i nieoficjalnie zostancie w tej diurze co nadal jestescie i wspolczuje tym co widza w tym fajna gierke chetnie polece darmowe z identycznym systemem zdzierstw “kup plate” ale z grafika na poziomie wyzszym niz to cos i ambitnych tworcow z checia na umilenie gry dobranoc

  • Ostatni wpis był 27 stycznia, czyli 2 tygodnie temu. Na stronie głównej bloga, w prawej kolumnie, w pierwszym bloku zatytuowanym “jak działa nasz blog” jest napisane:
   “Wpisy publikujemy co dwa tygodnie w poniedziałek. W cyklu “Obecnie pracujemy nad…” pojawia się raport z bieżących prac.”
   Dziś jest poniedziałek, 10 luty, czyli 2 tygodnie po ostatnim wpisie. Marudzić na brak wpisu możecie równo z godziną 24:00. 🙂

 59. jak chce wejść na swojego vd to pokazuje mi: nie jesteś zalogowany na konto użytkownika jak to naprawić?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *