Łączenie serwerów, Broken Ranks i Wasze obawy, zajawki graficzne – Obecnie pracujemy nad… Cz. 163

Czas leci, a wraz z nim mnożą się pytania, na które staramy się odpowiedzieć właśnie w tym wpisie! Sprawdźcie co słychać w temacie łączenia serwerów! Los Dunebu jest już znany? Wątpliwości związane z Broken Ranks po obejrzeniu ostatnich filmików? Chuchamy, dmuchamy i ostatecznie rozwiewamy! Mikołajki tuż tuż. W jakiego typu eventach najchętniej wzięlibyście udział? Przedstawiamy też wczesny koncept Angwalfa-Htagi – jak Wam się podoba?


Kwestia łączenia serwerów

W ostatnim czasie atmosfera na Dunebie była naprawdę gorąca. Nie ma się czemu dziwić! Czaty przez jakiś czas wypełnione były mniej lub bardziej konstruktywnymi wpisami na temat ewentualnego połączenia serwerów. Tak jak zapowiadaliśmy, przeprowadziliśmy na Dunebie wewnętrzne głosowanie. Wyniki miały pełnić rolę niejako informacyjną i dać nam pewien sygnał odnośnie nastrojów panujących wśród graczy. Choć nic tak dobitnie nie oddawało emocji i panującej atmosfery, jak niektóre dyskusje na forum czy czacie gry (oj, już Wy wiecie o co chodzi). Wracając do tematu, głosowanie zostało włączone 9.11 i trwało do 16.11. W tym czasie oddano w sumie 1403 głosy, z których 1212 przemawiało za połączeniem, zaś 191 przeciwko. Po zakończeniu głosowania nie chcieliśmy nic mówić, aby niepotrzebnie nie wzbudzać lub nie gasić w Was nadziei. Wiadomo, lepsze stuprocentowe info niż jakieś „gdybanie”. Poza opiniami oraz przytoczonymi przez Was argumentami, musieliśmy wziąć pod uwagę kwestie techniczne i administracyjne. No, ale nie przedłużając… Jak wygląda sytuacja? Co będzie dalej? Boom! Duneb zostanie połączony! Nie, nie po Broken Ranks (zaskoczeni, prawda?), a w ciągu około dwóch miesięcy (to ten moment, w którym robicie jeszcze „głupszą”, acz wciąż zdziwioną, minę niż wcześniej 😛 ). Najbardziej prawdopodobną opcją będzie połączenie Dunebu z Larkasem. Korzystając z okazji, sprostujemy pewne plotki… Nie, nie zamierzamy w ramach łączenia kasować jakichkolwiek Gildii. Składy Ekip poszczególnych serwerów pozostaną bez zmian, z czego mamy nadzieję się cieszycie. Nie martwicie się, jeśli miałyby zajść jakiekolwiek zmiany, to na bank zostaniecie o nich poinformowani odpowiednio wcześniej. A teraz przyznajcie się, kto cieszy michę z łączenia? 😉 A może ktoś z Dunebu ma dobrych znajomych na Larkasie lub odwrotnie? Zapraszamy do komentowania!

Sprawy eventowe

Na pewno ucieszy Was fakt, że znaleźliśmy błędy w evencie Vorlingów, a ostatnio wprowadzona poprawka powinna je skutecznie wyeliminować. Już wkrótce, mamy nadzieję, będziecie mogli cieszyć się niczym niezmąconym czasem podczas eventu. W ciągu kilku dni, na forum, pojawią się długo wyczekiwane terminy.

W temacie przyszłych eventów za wiele nie zdradzimy, bo praca wre, ale… cieszymy się, że tak dobrze zostały przyjęte turnieje o wejściówki na instancje. Dziękujemy też za wiadomości z propozycjami niestandardowych przedziałów turniejowych, zwiększonych respów platynowych skrzyń, tygodni z expem czy innych atrakcji, które co jakiś czas odbywają się na serwerach. W każdym razie, przesyt też nie jest dobry – prawda? Tym bardziej, że mamy za sobą „Dziady”, które pozwoliły na zdobycie pokaźnej sumy expa i różnych, wartościowych przedmiotów. A może coś z psycho expem? 😉 Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki. Macie jakieś pomysły? W czym chętnie wzięlibyście udział? Każdy jest na swój sposób unikalny i preferuje odmienny rodzaj rozrywki, ale mimo to łączy nas fantastyczny świat Taernu. Być może uda się zrealizować niektóre prośby lub natchniecie swoimi pomysłami innych. Zapraszamy do komentowania pod wpisem i/lub zabierania głosu na naszym forum.

Broken Ranks i junior quest designer

Trzeba przyznać, że ostatni wpis dotyczący Broken Ranks miał MOC. Emocje jeszcze dobrze nie opadły, bo – wbrew pesymistycznym nastrojom – okazało się, że do BR jest bliżej niż dalej. Co tu dużo gadać, komu nie podobały się scenki przedstawione w filmikach czy krainy prezentowane na grafikach? No właśnie. Biorąc pod uwagę ile emocji przetoczyło się przez świat Taernu, na pewno wielu z Was chciałoby wspomóc produkcję. Macie okazję być częścią tego świata, współtworząc jego fundamenty. Jeżeli po przeczytaniu TEGO ogłoszenia uważasz się za odpowiednią osobę, to nie zwlekaj… Aplikuj na junior quest designera i wzbogać Broken Ranks swoją pasją i talentem!

Po komentarzach i nadsyłanych wiadomościach widać, że filmiki z zeszłego wpisu chwyciły Was za serce, na nowo napełniając nadzieją i oczekiwaniami. Były jednak momenty, w których wytknęliście drobne niedociągnięcia. Ba, na pierwszy rzut nie było one drobne, bo sami nie bylibyśmy zadowoleni, gdyby ktoś po prostu zepsuł wygląd naszego epika, kosturu czy innego ulubionego przedmiotu. No nic tylko „chlasnąć w… twarz” za takie coś 😉 Nie każdy zagląda na forum, więc przenieśmy jego cząstkę właśnie tutaj. Jeden z naszych forumowych weteranów dość dobitnie, aczkolwiek w zabawny sposób, przyrównał „Latarnię Życia” do wiotkiej, wystruganej gałązki służącej do trzymania kiełbasy nad ogniskiem. Humorystyczne porównania zawsze na propsie – pozdrawiamy Gustavusa 😉 Kolejna kwestia, cytując: „Sama postawa druida pozostawia wiele do życzenia. Druid to nie wojownik, powinien roztaczać aurę wiedzy i sił natury, w obecnym taernie prezentuje się o wiele lepiej. Moim zdaniem druid powinien pozostać w takiej pozycji jak obecnie tj. wyprostowany, pewny siebie, a laska powinna bardziej mu służyć jako podparcie a nie broń, przecież jego głównym atutem są zaklęcia, a broń ma je tylko wzmacniać.” Do obaw Wotahera dochodzą jeszcze wątpliwości Waya (pozdrawiamy obu Panów), które po obejrzeniu filmików zapewne jakimś, choćby drobnym, echem odbijały się i w Waszych głowach. Mianowicie: „martwi mnie co innego, czy czasem nie będzie powtórka z rozrywki, że każda postać stoi tak samo i przynajmniej w profach magicznych nie będziemy znowu wiedzieć z kim walczymy?”. Obawy jak najbardziej słuszne, ale… należy je rozwiać. Wszelkie kije oraz kostury (tak, również Wasze ulubione epiki) będą jeszcze optymalizowane i odpowiednio skalowane – należycie je dopieścimy. Poza tym, wszelkie sprzęty widoczne na filmiku były przedstawiane na animacji rycerza, zatem niektóre mogły się prezentować nieco… dziwnie. Niemniej jednak, domyślnie każda klasa w Broken Ranks będzie miała swoją unikalną pozycję.

No i na zakończenie, coś co rozwaliło nas na części pierwsze. Ale mimo to cieszymy się z tak pozytywnego i humorystycznego odbioru. Tak, Drygu jarał się świniami w BR jak Rzym za Nerona! Kto wie, może pogoń tego typu stanie się jego nowym hobby… 😉

Zajawki graficzne

Pamiętacie jak na poprzednim blogu wspominaliśmy o liftingu edytora twarzy w Broken Ranks? Łapcie małą zajawkę, przykładowy szkic z nowego edytora:

Ciekawe jak będzie prezentowała się Wasza postać po “liftingu” 😉 Poniżej mamy dla Was jeszcze dwie wersje Domu Uciech. Czy podoba Wam się bardziej opcja “na bogato” czy ta z poszarpanymi zasłonami, dywanem noszącym ślady długiego użytkowania itp.?

Wersja “na bogato”

Wersja “uboższa”

Nie mogło też zabraknąć czegoś na pobudzenie szarych komórek. Jak myślicie, co przedstawia poniższy szkic?

Na zakończenie czysta potęga w swoim majestacie. Przeciwnik, przy którym niejednokrotnie przyszło nam całować glebę. Jedyny, niepowtarzalny… Angwalf-Htaga! 😉 A tak poważnie, mamy nadzieję, że wstępny szkic przypadł Wam do gustu.

Przekozak, no nie? Tym oto akcentem kończymy wpis. Standardowo, zapraszamy do komentowania i dyskusji. Pokażcie, że tu jesteście Taernijczycy! Do następnego!

64 thoughts on “Łączenie serwerów, Broken Ranks i Wasze obawy, zajawki graficzne – Obecnie pracujemy nad… Cz. 163

 1. czy po polączeniu dunebu zostanie w jakiś sposób zwiększony drop setów/resp czempów żeby zachować dostępność setów dla graczy ponizej 100 lvl?

 2. Nie przejmujcie się za bardzo optymalizacją kodu, wykorzystaniem pamięci i innymi tego typu niepotrzebnymi bzdurami. Gdy ukończycie TBR to wszyscy będą mieli komputery kwantowe.
  Proszę, naprawcie odzyskiwanie hasła na forum, z tych nerwów zapomniałem.

 3. Mnie po połączeniu Dunebu z Larkasem martwi jedno. Pewnie już nigdy nie zobaczę klucza na Fyo (i nie tylko). Już dziś niektórzy stoją tam 24h na dobę. Co do TBR – jest moc. Powodzenia i “cały czas do przodu” 🙂

 4. Ja jestem ciekawy jednego ????
  Dlaczego akurat Larkas ma byc polaczony z Dunebem, dlaczego Dunebianom nie dano mozliwosci wyboru, dlaczego jego los jest z gory przesądzony, czym wzorowala sie ekipa, nie wybierajac przy tym Ostloru zbyt duzo przemyslana ????
  W kazdym badz razie co ekipa zrobi z osobami ktore wogole sa przeciwne laczeniu? Jest ich calkiem pokazna spora bo nie sa to pojedyncze osoby (jak sie bynajmniej wydawalo) a prawie dwie stowki ????

   • Przeciez to jest najwieksze wyjebanie w sprawie servera co my kuźwa jacys imigranci jestesmy ? Jesczze te 2 miesiace jakos nie widze w tym skomplikowanego procesu a co niektorym sie zapewne nie chce ruszyc procedury

    Apropo tych co nie chca laczenia – czy ekipa zdaje sobie sprawe ze na dunebie posczas HH / ev np dziady jest ogromna ale to ogromna aktywnosc i frekwencja doruwnujaca innym serverom? watpie w to
    Jak dodaja nowe dzialki g? Jakis nowy content czy co? A czempy to niby co? Respy sie zwiekszy drop czy co jeszcze ? Albo jw okupowanie kluczyka na fyo ?

    • 1. Były już 2 łączenia,wystarczy poszukać i zobaczysz jak dodają nowe działki… zamiast 20 stron będzie 60 stron,czy tak ciężko to zrozumieć? Gdzie i przy jakim łączeniu usuwali gildie?
     2. Stary content,wystarczy poszukać informacji o łączeniu s1 i s2 + s3 i s4
     3. Kto Ci daje zakaz polowania na czempy? Trzeba na nie polować i walczyć o nie,a nie przełazić po pustej mapie i czekać aż zrespi..
     4. Kluczyk na fyo – łączenie sprawi, że nie będziesz musiał chodzić na bossy poniżej swojego lvla. Będzie dużo ludzi i spokojnie zlepisz skład na bossy na swój przedział lvlowy.

     Dlaczego sądzisz, że jesteś imigrantem? Co takiego zmieni się w Twoim życiu? Będziesz miał łatwiej o slota na bossy/zlepić pt czy to tak mało dla Ciebie?

    • Piotrek pewnie z czatowych rozmów (sporo było gadane gdzie bysmy poszli i opinie za larkasem były częstsze) poza tym larkas jest chyba mniejszy stad wybór. Argumenty typu “klucz na na fyo” to lipa,chcesz isc to czekasz lub kupujesz. Drop nie zostanie pewnie zwiększony

   • Wybaczcie, ale muszę.
    Avad skończ **ględzić**.
    Te “dwie stówki” to jak liczyłeś, bo ja na przykład głosowałem z 4 postaci, a znam osobę która zrobiła to z 7 i to na “nie” więc chyba nici z tych twoich “dwóch stówek”.

   • Avad no co ty jak mogliby pominac glos demokratycznej “wiekszosci” 190 na 1400 glosujacych
    Specjalnie dla ciebie i tych 190 graczy zrobia osobny zamkniety serwer bez mozliwosci dostania sie tam zadnych “nachodzcow”

 5. Ehh z dwojga złego lepiej larkas niż ostlor ( bo nie chciało by mi się zaczynać gry od nowa jakby było łączenie z ostlorem ), co do domu uciech wydaje mi się że lepszy ten jaśniejszy zwłaszcza na sprawy które maja w takim przybytku miejsce.
  Na szkicu jest albo karczma lasgara lub coś z berlina ale raczej lasgar.
  Edytor twarzy wydaje się bardzo dobrze zapowiadający ale jakbyście dodali jeszcze możliwość modelowania twarzy lub nawet możliwości większej zabawy w modelowaniu twarzy z własnych pomysłów np. kolorowe pasemka włosów to byłby miód malina

 6. Ja również uważam ze gracze Dunebu powinni głosowac na serwer bądź w ostateczności zrobić przedział gdzie kto chce iść

 7. Szkoda że nie na ostlor bo ostatnio często czuje brak pt chociaż gram rycem :/ I w sumie każdą inną profą też 😀 Wyjdzie jak wyjdzie jeżeli będzie larkas to średnio graczy z ostlor to dotknie 😀

  Jeżeli chodzi o BR to wszystko jak na razie robi wrażenie 😉 podejście do detali itd 😉

  Oby tak dalej już nie mogę się doczekać 😀

 8. ja mam jedno pytanie i prosze o odpowiedza abyscie wkoncu raz na zawsze rozwiali watpliwosci czy bedzie nie mówie juz teraz ,ale chociaz w broken ranks targ z prawdziwego zdazenia badz sklep w któym bedzie mozna handlować z graczami a nie ciągle wypisywanie na czacie sel to sel tamto

 9. Czy nie będzie czasem tak, że teraz łączenie jest tylko zrobieniem miejsca na nowy serwer wraz z Broken Ranks? Druga opcja może być to taka gdzie ludzie przestają grać w oczekiwaniu na BR (tak jak ja rok temu) i trzeba wypełnić trochę serwer.

  Swoją drogą żart o komputerach kwantowych w komentarzu zacny! 😀

  Pozdrawiam

 10. Powinniście dać prawo głosu, aby gracze stwierdzili na jaki serwer chcą się przenieść a nie z góry narzucacie im swoje widzimisie.

 11. Kurcze oferta pracy całkiem spoko, mimo, ze jestem w zawodzie grafika i potrafię tworzyć i malować ale kurcze 😀 czemu teraz jak mnie matury gryzą?

 12. Świetnie że różne profesje mają mieć różną postawę, ale ja bym poszedł nawet o krok dalej.
  Mag Ognia gdy umiera paliłby się niczym fenix i zostawiał kupkę popiołu, druida wciągałyby pod ziemię korzenie, rycerz mógłby klękać na kolano i wbijać swój miecz w ziemię, czy voodoo który by spadał w otchłań, tudzież przybijała go szpila do ziemii.
  Ot przykłady na zróżnicowanie śmierci zależnie od profesji.

 13. Podrzucam fajny pomysł na ev. mikołajkowy, Otóż coś nowego, moglibyście dodac na okreslony czas drop do bossów/czempionów czegosś w stylu “Prezent” “Rózga”
  Czy ” Czapka Mikołaja” i dodac npc u którego by sie to wymienialo na różne nagrody typu exp/psycho exp / potki coś w tym stylu :> Moim zdaniem ciekawie by było

 14. Czyli Larkas nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie ? Nawet jeśli zdecydowana większość nie chciała by Dunebu to i tak ich dołączycie ?

 15. Won z Dunebem! Ekipa widzę postradała rozum. Duneb płaci tylko platą A Larkas złotem, ciekaw jestem przez ile tygodni będzie Larkas serwował rzeźnia dunebowi…

 16. Jako gracz z duneb bardzo się cieszę,miło będzie pograć ze znajomymi z larkasu i mieć wreszcie jakieś pt… myśle,że fajnie by było w br móc zmieniać sobie posture postaci (muskularny/gruby/chudy/wysoki/niski) i pobawić się modelowaniem głowy (kształtu głowy/może nawet mieszane kolory fryzur) i jeszcze jedno: DAJCIE POKÓJ WALK DRUŻYNOWYCH NA ARENIE!

 17. Gram w te gre prawie od poczatku servera i wiem ,ze polaczenie przyniesie wiele korzysci poniewaz na chwile obecna nie ma z kim grac, a glownie nie ma osob do oro ogarnietych i zawzietych przez co straciła dla mnie sens gra jako full ubrana osoba zaczelem grac w te gre poniewaz safascynowaly mnie walki pvp
  .. zmierzajac do sedna sprawy gra sie odmieni dla 90% osob ktore chca poznac nowe ciekawe osoby i grac na wiekszej adrenalince w postaci wiekszej zażartosci w przejeciu i ubiciu danego czempa oraz ciaglych walk pvp i wojen gildiowych gdzie wlasnie o to chodzi w tej grze, a na dunebie tego nie ma.

 18. Lecz pozostale 10% osob ktore sie nie oraja, szukaja maga, oraja lempo lub ogniki przez cala swoja gre beda prowokowac i podsycac negatywna atmosfere dla mnie takie osoby powinny byc spermowane za wprowadzanie administracji oraz graczy w blad i lasowania im beretu… pomijajac fakt ,ze po polaczeniu wroci duzo starych osob do gry aktywnosc graczy bedzie wieksza oraz ekipa bedzie wiecej zarabiac niz teraz… z gory dziekuje !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *