Eventy, zapowiedź Q&A, HH i Broken Ranks – Obecnie pracujemy nad… Cz. 160

Za oknem coraz chłodniej, ale “dajemy do pieca”, abyście w świecie Taernu mogli się rozgrzać. Szczególnie jeśli ktoś miał farta podczas eventów. Sprawdźcie, co słychać w temacie wydarzeń i “kiedy wreszcie te Vorlingi”! Co z “Dziadami”? A może zastanawiacie się, z kim tym razem mamy zamiar przeprowadzić Q&A? Jest też coś dla miłośników nowinek Broken Ranksowych. A na koniec… Zagadka i przedstawienie kozackich sprzętów z BR!

Eventy i wydarzenia

Wcześniej, dzięki rozbudowanej sieci wywiadowczej i walecznej postawie poszukiwaczy przygód, wrogie plany zostały pokrzyżowane na serwerze Duneb. Kolejna fala uderzyła w Larkas. Również i tam atak nastąpił zgodnie z raportami szpiegów. Co tu dużo mówić… Bossy wszelakiej maści momentalnie pojawiły się na szlakach nieopodal terenów zamieszkiwanych przez bezbronną ludność. Na ulicach szerzył się chaos… Przez długi czas siły stworów okupowały nawet Garnizon i potężne, kamienne mury miasta koldów, Kemenak. Mało tego, nacierały ze wszystkich stron, zmuszając poszukiwaczy przygód do niekorzystnego podzielenia swoich sił. Na pierwszy rzut oka wydawać się mogło, że sytuacja jest beznadziejna i jedyne, co pozostało, to czekanie na cud. Nasi wojownicy przypomnieli sobie jednak jak wielka moc drzemie w rzadkim ekwipunku, który można zdobyć z wałęsających się na zewnątrz murów stworów. Morale wojowników momentalnie wzbiło się w górę! Nic tak nie motywuje jak wizja bogactwa. Wkrótce udało się przegrupować, zewrzeć szyki i przedostać za linię wroga. Wspólne działania przyniosły pożądane rezultaty i niedługo po tym zastępy potworów zostały unicestwione, zostawiając przy tym całkiem sporo rzadkich przedmiotów. Ba, nie wspominając już o zdobytym doświadczeniu! Czy taka akcja z bossami posiadającymi szansę na drop przypadła Wam do gustu?

Na pewno plusem przy „evencie grupkowym” było usunięcie problemu ze zbyt długim oczekiwaniem na dodanie kolejnych mobów na danej lokacji. Bossy pojawiły się jednocześnie we wszystkich zaplanowanych wcześniej miejscach. Udało się uniknąć nudy, zniecierpliwienia oraz zminimalizować liczbę incydentów, gdzie gracze z wysokimi poziomami łasili się na niskopoziomowe bossy. Z uwagi na fakt, że część grupek miała szansę na rar, bardziej opłacało się ubijać bossy ze swojego przedziału levelowego. Logiczne. A może chcielibyście więcej tego typu akcji? Jeśli komuś udało się zdobyć jakiś rar z naszej zabawy, to pochwalcie się w komentarzach! 😉 A poniżej świetne przykłady eventowego farta:

Turnieje 1vs1 o wejściówki na płatne instancje czas zacząć! Niech zwyciężą najlepsi, najtwardsi i… rzecz jasna ci z największą dozą szczęścia 😉

Po stosunkowo długiej przerwie do łask powraca Event Vorlingów. Wprowadziliśmy poprawki i mamy nadzieję, że błędy, które wcześniej ograniczały możliwość sprawnego i w pełni aktywnego udziału, już się nie pojawią. TUTAJ znajdziecie interesujące Was terminy.

Powoli zbliża się też „czas obcowania żywych ze zmarłymi”, czas zadumy i nawiązywania relacji z duszami dziadów. Taernijczycy szanują swoich przodków. Chcąc uczcić ich pamięć, na pewno i w tym roku przeprowadzą obrzęd zaduszny.

“Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?”

Podsumowując i zarazem odpowiadając na liczne pytania: tak, uruchomimy „Event Dziady” również tego roku. Być może w nieco zmienionej wersji, ale mamy nadzieję, że i tym razem będziecie zadowoleni!

DDoS-owe rekompensaty

Dość intensywnie dopytywaliście o HH w ramach rekompensaty za DDoS-y. Monitorowaliśmy serwery aż 05.10 wprowadziliśmy poprawkę mającą na celu ustabilizować sytuację. Udało się! Od tamtego czasu mamy względny spokój. A co z jakąś expową rekompensatą? Tak jak pisaliśmy, na pierwszy ogień poszedł Ostlor. Większych problemów nie odnotowaliśmy. Ale… Może pochwalcie się ile expa wbiliście podczas ostlorowego HH, co? 😉 Ktoś sprawdzał? Nie martwcie się, nie zapomnieliśmy o serwerach Larkas (KLIK) i Duneb (KLIK). Już chyba wiecie jakie macie plany na zbliżające się weekendy. Exp sam się nie wbije!

Ponadto, czeka na Was rekompensata w postaci dodatkowych dni konta premium. Na dniach osoby, które miały premkę podczas ataków DDoS otrzymają dodatkowych 10 dni. Natomiast gracze, którzy w tych dniach nie posiadali aktywnego konta premium, w ramach bonusu, dostaną 5 dni premki. Na zdrowie!

Zbieramy pytania do Q&A z…

Sporo czasu minęło, odkąd ostatni raz wezwano kogoś z ekipy do odpowiadania na pytania graczy. Tym razem postanowiliśmy wybrać kogoś z grona inżynierów, bo jednocześnie wykonują kawał dobrej roboty i w znacznej części są aktywnymi graczami. Padło na Desacreda – postać barwną, znanego gracza, ale i osobę mającą na koncie nieco kontrowersyjnych sytuacji. Pytania do niego możecie zadawać w temacie na forum i w komentarzach do postu na naszej grupie FB (link). Tematy, w których będziecie mogli zadawać pytania, niebawem będą dostępne. Co lubi robić w wolnym czasie? Czy lubi wypełniać zadania inżyniera? Odpowiedź na te i, mamy nadzieję, wiele innych pytań w kolejnym poście.

Taernijska zagadka

Poza wybitnymi predyspozycjami do wojaczki i ponadprzeciętnym talentem magicznym, Taernijczycy charakteryzują się także bystrym umysłem. Udowodniliście to wiele razy, rozgryzając skomplikowane mechanizmy czy odkrywając sposoby na pokonanie swoich przeciwników. Wiadomo, wszyscy kochamy zagadki, które jakby nie patrzeć są swego rodzaju intelektualną rozrywką. Sprawdźmy, jak sobie poradzicie… Poniżej prezentujemy gotowe sprzęty z Broken Ranks w swojej pełnej krasie. Rozpoznajecie je? Czekamy na Wasze rozwiązania w komentarzach pod wpisem!

Raport z prac nad Broken Ranks

Programowanie:

 • łatka poprawiająca stabilność serwerów,
 • system chodzenia zwierzaków i NPC po mapie,
 • system do łączenia lekkich animacji w dłuższe sekwencje,
 • poprawki przy wydajności gry i interfejsu mobilnego.

Animacje:

 • zamknięcie animacji sheeda i sheedki oraz łucznika i łuczniczki.

Grafika:

 • zakończenie ostatnich poprawek w ekwipunku gracza płci męskiej (YAY!),
 • dopracowanie wnętrz chat w wiosce Romana oraz w Wymarłej Osadzie,
 • wykończeniowe prace przy porcie Trentis (tzw. podmalówka),
 • wykończeniowe prace przy modelach Duszków,
 • sceneria walki instancji orków (instancje solowe oraz instancja Tarula),
 • prace nad detalami konceptu Trentis,
 • początek prac projektowych nad ilustracjami w grze (tła w sklepach, gildiach itp.)
 • modele brakujących sprzętów (nowe rary itp.),

 • przegląd i klasyfikacja gotowych modeli NPC,
 • testy tzw. prototypów nowych lokacji duchów (dojście do duszków, instancja duszków, instancja DZ).

Na dobre zakończenie wpisu przedstawiamy modele naszych Broken Ranksowych sprzętów! Nieźle prezentują się na scenerii walki, no nie? Jak Wam się podobają?

18 thoughts on “Eventy, zapowiedź Q&A, HH i Broken Ranks – Obecnie pracujemy nad… Cz. 160

 1. Wzrok Głębin,Diabolo,Sklepowa Katana,Sklepowe Spodnie,Sklepowe Buty
  Ghaitarog,Brunle,Szpadel,Spodnie jakieś na 1-5lvl,Buty dla mo na 50,Bryza lub ta pomarańczowa peleryna od koldzicy.

 2. Siemaneczko
  Co do evenciku grupkowego – spoko był, ale mega mało grupek było między Trentis a Kenemak, włączając zamek. Po 20-30 minutach niczego nie było :p (Przynajmniej na Larkasie)
  Po za tym ciekaw jestem tego eventu dziadowego. Co zostanie zmienione? Czas? Nagrody? EXP? Tak apropo expu. Kiedy 3 edycja expu x 2 na instancjach? Osobiście polecam już pod koniec pazdziernika/początek listopada i jako że event dziadów będzie to polecam mario (marionetki kojarzą mi się z magią vd, a magia vd to przecież magia z zaświatów :p), potem można dać Geo, jako, że oddziałowywanie na zaświaty, mogłoby się odbić na świecie żywych, a geo jest właśnie zbudowany z podstawowego skłądnika budowy ziemi – skał :3, na 3 inste niestey nie mam uzasadnionego pomysłu, może modliszka,bo natura się zbuntowałą?
  Co do rekompensat za ddosy, to jaka to będzie premka? Najsłabsza czy najsilniejsza (chodzi mi tu o tych którzy nie mają premki)? A co do graczy którzy mają premki? Dostaną przedłużenie tej co mają o 10 dni, czy może najlepszą jaka jest w grze lub przeliczenie tej premki na ich premke?
  Q&A – dobrze Ci radze Des. Uciekaj w Bieszczady. Już szykuje kilkadziesiąt (tfu kilkaset xd) pytań do Cb m.in. co z tymi zgłoszeniami na moda i jakie wymagania trzeba spełnić bla blabla i takie tam :p
  Co to zagadki to na pewno wiem,że jest hełm z tygryska, szpadel, jakijś set, lysmary (xd), bartagul (?) a dalej to nie wiem niestety :/
  I na koniec jest raporcik z postępów nad BR
  Dobrze, że pokazujecie swój postęp, tylko dlaczego do jasnej anielki męczycie się nad Trentis i okolicami (port i wioska Romana). Tak wiem, jakiejś 1,5-2 miechy temu zaczeliście kem itd, ale no, nadal niezakończyliście w 100% początku i jest ten niesmak, kiedy BR miałobyć dobre kilka lat temu. Tracicie przez to graczy, a nowych nie ma tak zaspecjalnie wiele. Nie wiem jak Wy, ale ja obserwuje minimalny (a może i coraz większy) spadek graczy na Larkasie, a o Hc nie wspominająć, że tam tyle eventów jest organizowanych, nawet jeden jest, którzy oficjalnie kradnie graczy z innych serwerów http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=137&t=54158 więc … !?!!!?!
  A co do obrazka, wybieram opcje A zdecydowanie wolę 5 ostrzy od 3 :p

 3. Wszystko dobrze tylko powiedźcie dlaczego te bronie na postaciach są takie olbrzymie? W rzeczywistości tylko łuk mógłby być większy i ten rozmiar jest jak najbardziej optymalny, ale rozmiar kastetów i ostrza barbarzyńcy jest przesadzony.

 4. Pytanie do ekipy, planujecie event dziadow tak jak w zeszłym roku 1 i 2 listopada? Może lepiej w innym terminie bądź jakiś weekend? 1 listopada jest ważnym świetem dla ludzi i spędzają je inaczej niż na grze :/ Pozdrawiam

 5. Mam nadzieję, że skoro te “Broken Ranks” ma być prawdziwym MMOrpg to dodacie te “targowisko” albo w świecie mmo “auction house”?
  Handel w tej grze jest chyba najgorszym z możliwych :/
  Przydałby się też jakiś “dungeon tab” czyli automatyczne szukanie drużyny na bosski :>

 6. Cy wy dajecie do pieca tylko te deblogi na które już każdy ma wylane, zero aktualizacji zero dodatków zero reklamowania gry przez co taern umiera coraz wiecej ludzi przestaje grać mało kto zaczyna grać , jednym słówem MASAKRA

 7. Tu bardzo stary gracz który nie gra w to od zajebania lat – Widziałem właśnie, że 23 wychodzi Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, kiedy zobaczyłem na szatę graficzną to pomyślałem, że inspirowali się bardzo waszym Taernikiem 3D któego budujecie od 5 lat i nie widać końca. Ciekawi mnie ile CD project red robił swoją grę i jakie zyski im ona przyniesie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *